Прескочи до съдържание

Водопадите Игуасу


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Е това се вади лесно и бързо в СБА. Пак казвам, не са искали за да вземеш кола под наем, но по принцип май трябва да имаш

Връзка към мнение

Помощ... и това ли сега... егати, май ще ходим с такси :D

 

такситата не са толкова лоша опция, по спомен не бяха много скъпи; цената е и въпрос на договаряне, възможно е да се разберете с някой да ви развежда цял ден

Връзка към мнение

Най-добре си извадете. Проблем е, че в нея няма португалски, та ще е добре и да се преведе, ако искате да се подсигурите.

За да вземете кола спокойно можете да минете с българската, пробвано многократно, дори ако ви спира полиция няма проблем (предполагам, + малко опит). На мен полицията ми иска международна веднъж из разни села, но не бях с кола под наем.

 

Надявам се английска шофьорска книжка се признава - извинявам се за спама...

Връзка към мнение

Ами не знам, за разлика от визите не знам къде се проверяват тия неща за шофьорската книжка... Ако ви спре полицай, който не знае английски може да е проблем... В международната книжка обаче пише на английски, френски, испански, арабски, руски но португалски няма, т.е. не знам има ли полза от нея без превод.

Аз съм взимал кола с българската книжка много пъти, от фирмата не са ми споменавали нищо. Спирали са ме полицаи, никакъв проблем. После брат ми наскоро също.

Веднъж обаче с колата на жена ми (не под наем), в някакво село ме спря полицай, гледа книжката и каза "аз не разбирам какво пише тука, това може да не е шофьорска книжка". Та си вадих международна, с превод и след жителството накрая бразилска.

От фирмата за коли съм сигурен, че ще ви признаят книжката, по туристически маршрути също мисля няма да има проблем. Но не съм сигурен че това е точно по закон.

Връзка към мнение

http://www.uab.org/%D0%BF%D1%8A%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%B2-%D1%87%D1%83%D0%B6%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D1%83%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B0-%D1%88%D0%BE%D1%84%D1%8C/

По закон да , трябва. Това е линк към СБА и там има подробна информация.

Редактирано от georgieva.lilia
Връзка към мнение

Надявам се английска шофьорска книжка се признава - извинявам се за спама...

 

Май не :( Хвърли поглед на тази статия.

Българската също. Ние приравняваме чрез Международната книжка (International Driving Permit, IDP). Мъдрувахме я  в тази тема, но както отбеляза neuromancer, тя не е на португалски, та какво точно биха чели...

Въпреки, това Бразилия е страна по Виенската конвенция и при все липсата на португалско изписване, трябва да приема IDP.

Връзка към мнение

Май не :( Хвърли поглед на тази статия.

Българската също. Ние приравняваме чрез Международната книжка (International Driving Permit, IDP). Мъдрувахме я  в тази тема, но както отбеляза neuromancer, тя не е на португалски, та какво точно биха чели...

Въпреки, това Бразилия е страна по Виенската конвенция и при все липсата на португалско изписване, трябва да приема IDP.

 

Въй, живи да сте, дето подчепихте тази тема... Щях да си се цопна с нормалната Британска книька, дето се мисля, че върви едва ли не в цял свят (кифла  :mellow:). Намерих къде да подам документи за IDP. Никога не бях се интересувала... Кххххх.. Ще порова още и за Бразилия специално, иначе щеше да е голяма гавра да не ми дадат кола и да си стоим в Бело Оризонте... 

Връзка към мнение

Тъй. Оказа се, че тук има два вида IDP.

 

IDP 1926- включва Бразилия, Ирак и Сомалия  :blink:

 

IDP 1949 - май всички останали (и България  :blink:)

 

http://www.theaa.com/motoring_advice/overseas/idp-requirements-by-country.html

 

Още веднъж благодаря!

 

П.П. neuromanec, дано намерите време с жена ти на 22 декември - да се сберем на вечеря в нашия хотел (близо до летището е). Тъкмо ще почерпя за това напомняне за книжката :)

 

И още нещо за Бразилия: P – Officially a certified translation is required from the Consulate. 

 

Тази кола под наем златна ще ми излезе... 


П.П. Ооо йе - веднага да се похваля с късмета си. Не че ще се размина без пари, ама пак:

 

Apostille
 
Since 14/08/2016, British documents no longer require legalisation at the Consulate, as Brazil will be joining the “Hague Apostille Convention”and need only get an apostille.
 
П.П.П. Bulgaria също е в списъка. 
 
Намерих къде се вади апостил online. 
 
Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Привет от Пуерто Игуасу. Искам да дам малко актуално инфо относно придвижването между двете летища и преминаването на границата при Игуасу. Ние се придвижихме от Рио с полет до Фоз до Игуасу, като идеята беше след като пристигнем да разгледаме водопадите от бразилска страна и вечерта да преминем границата и да се настаним в резервиран от нас апартамент в Пуерто Игуасу. Всичко е изключително лесно организирано, за да бъде удобно на туристите. Директно от летището IGU има градски транспорт-автобус, чиято спирка е в ляво след като се излезе от терминал-кацащи. Билетчето за автобуса е 3, 20 реала , като първата спирка е Фоз до Игуасу, а втората е на парка Катаратас. На място има клетки за багажа-30 реала, а входа е 63 , 40 реала. Възможно е плащане с кредитна карта. За разглеждане на водопадите от бразилска страна са необходими между 2 и 3 часа в зависимост от желанието за допълнителни атракции-сафари и лодка. Пред парка има спирка, тя е последната в дясно в посока Аржентина. Фирмите, които обслужват линията до Пуерто Игуасу са две- бразилската ..... norte (не си спомням точното наименование) и аржентинската Рио Уругвай. Билетчето е 10 реала и последната спирка е на автогарата в Пуерто Игуасу. Минаването на границата тук според мен е много странно. Автобусът спира на паркинг преди бразилската граница и всички пътници слизат и отиват за печат в офиса на миграционните власти без багаж. Багажът и автобусът никой не ги проверява. Шофьора и още един служител на фирмата си чакат хората от автобуса да минат паспортната проверка и след това на посоченото от тях място , всички пътници се качват обратно в автобуса. Следващата спирка е аржентинската граница. Отново се слиза от автобуса , но този път с багажа, който минава проверка на скенер. Ако нямате печат от бразилските власти в паспорта за изход , няма да ви допуснат в Аржентина. След преминаването на паспортната проверка шофьорът и колегата му ви съпровождат до автобуса. Интересно е , че имаше пътници които изобщо не слязоха и не минаха паспортна проверка. Нямам идея защо, но и автобусът не беше предмет на такава проверка. Автобусът спира директно на автогарата в Пуерто Игуасу, като последният ни казаха , че е в 18.00 часа.

От автогарата в Пуерто Игуасу до парка от аржентинска страна има автобуси, които са през 20 минути, а първият е в 7.30 часа. Билетът е двупосочен и струва 130 арж. песос.Ето и разписанието им в двете посоки:

post-511-0-46791900-1487027360_thumb.jpgpost-511-0-81749800-1487027414_thumb.jpg

Билетът за парка е 350 арж.песос в брой. П ащанията за автобуса и за вход се приемат само в кеш, вътре в парка(в заведенията и магазините) се приемат кредитни карти. От автогарата до летището IGR няма градски транспорт и придвижването е само с такси-350арж.песос, като пътя е 21 км и отнема около 30 мин. време.

Надявам се информацията на е била полезна на някой, тъй като ние имахме притеснения дали ще стигнем навреме и дали няма да изтървем последния автобус.

 

 

]

Редактирано от liliya
  • Харесвам 12
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

GOL се опитват да ми объркат плановете за Игуасу, като са променили полета ми до Рио от 6pm на 10am за деня, който бях предвидил за разглеждане на бразилската част. Знам, че ще е доста претупано, но все пак, възможно ли е да се комбинират по някакъв начин бразилската и аржентинската част в един цял ден, ако се тръгне рано сутрин?

Редактирано от zhivko7
Връзка към мнение
преди 19 минути , zhivko7 каза:

GOL се опитват да ми объркат плановете за Игуасу, като са променили полета ми до Рио от 6pm на 10am за деня, който бях предвидил за разглеждане на бразилската част. Знам, че ще е доста претупано, но все пак, възможно ли е да се комбинират по някакъв начин бразилската и аржентинската част в един цял ден, ако се тръгне рано сутрин?

Ами не е невъзможно, но наистина ще е претупано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , zhivko7 каза:

GOL се опитват да ми объркат плановете за Игуасу, като са променили полета ми до Рио от 6pm на 10am за деня, който бях предвидил за разглеждане на бразилската част. Знам, че ще е доста претупано, но все пак, възможно ли е да се комбинират по някакъв начин бразилската и аржентинската част в един цял ден, ако се тръгне рано сутрин?

Свърза ли се с тях? Когато ние летяхме имаха по доста полети на ден и точно по същия начин имаше промяна, която не ни устройваше, та настоях да ни дадат друг по-удобен за нас полет и го направиха. В едната посока имахме и прикачване в Куритиба, та виж дали и такъв вариант не могат да ти предложат, ако ти е удобен, разбира се. 

 

Иначе ние правихме водипадите в два отделни дни като за аржентинската част отиде доста време (без да броя минаване на граници и т.н.).

Сигурно е възможно да се направи за ден от двете страни, но ще е определено претупано. Най-добре виж дали ГОЛ не могат да предложат алтернатива. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , yordanov каза:

Най-добре виж дали ГОЛ не могат да предложат алтернатива. 

Kато гледам, след полета в 10:05, следващият им е чак в 23 и пристига в Рио в 1 през нощта, което може и да не го устройва.

 

П.С. Има и един в 18, който е с междинно кацане, който пристига в 21:30.

 

@zhivko7, свържи се с тях в чата - наистина са много отзивчиви 🙂

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

E това си е голяма промяна, поискай друг полет, дори да не е директен. А също би могло да ти върнат парите и да вземеш друг билет, ако не са станали много скъпи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 52 минути , zhivko7 каза:

но все пак, възможно ли е да се комбинират по някакъв начин бразилската и аржентинската част в един цял ден, ако се тръгне рано сутрин?

То не е невъзможно, както казва и chandni, обаче ... водопадите Игуасу са едно от най-впечатляващите неща, които може да види човек на тоя свят... и така да се препуска... направо е грехота.:sad:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
В момента, yordanov каза:

Свърза ли се с тях? Когато ние летяхме имаха по доста полети на ден и точно по същия начин имаше промяна, която не ни устройваше, та настоях да ни дадат друг по-удобен за нас полет и го направиха. В едната посока имахме и прикачване в Куритиба, та виж дали и такъв вариант не могат да ти предложат, ако ти е удобен, разбира се. 

Билетът го взех от Orbitz, та очаквам по-късно да ми се обадят да видим какво могат да ми предложат. Действително, когато взимах билетите преди няколко месеца имаше доста опции за този ден, но в момента не ми излизат удобни варианти. Другата опция е да взема полет с LATAM от 3.30 pm, но е двойно по-скъп.

Връзка към мнение
В момента, zhivko7 каза:

Билетът го взех от Orbitz, та очаквам по-късно да ми се обадят да видим какво могат да ми предложат. Действително, когато взимах билетите преди няколко месеца имаше доста опции за този ден, но в момента не ми излизат удобни варианти. Другата опция е да взема полет с LATAM от 3.30 pm, но е двойно по-скъп.

Ние нашите също ги купихме през посредник. Още на следващия ден им писах, за да ми потвърдят резервацията, понеже не ми излизаше на сайта им и дори ми запазиха места в чата. Както казах - изключително отзивчиви са, така че им пиши. Престъпление е да претупаш водопадите по такъв начин.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

Ние нашите също ги купихме през посредник. Още на следващия ден им писах, за да ми потвърдят резервацията, понеже не ми излизаше на сайта им и дори ми запазиха места в чата. Както казах - изключително отзивчиви са, така че им пиши. Престъпление е да претупаш водопадите по такъв начин.

Ок, ще пробвам и през GOL, ако Orbitz не ми предложат нещо друго. Като цяло и на мен не ми се иска да ги претупвам така нещата.

Връзка към мнение
преди 41 минути , zhivko7 каза:

GOL се опитват да ми объркат плановете за Игуасу, като са променили полета ми до Рио от 6pm на 10am за деня, който бях предвидил за разглеждане на бразилската част. Знам, че ще е доста претупано, но все пак, възможно ли е да се комбинират по някакъв начин бразилската и аржентинската част в един цял ден, ако се тръгне рано сутрин?

Според мен категорично не. За аржентинската страна си трябва цял ден.  Доста ходене си е. Бразилската - може и половин ден . Имай предвид , че вечер (не помня кои дни беше) в Пуерто Игуасу има светлинно 3Д шоу , което е уникано. Не пропускай възможността да се насладиш на водопадите. Зашеметяващо е! 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нашите също бяха от посредник, но като стана промяната, се свързах по телефона директно с ГОЛ.

Не знам за коя дата става въпрос, но за произволна дата, за която проверих 20.02, сайта на ГОЛ дава полет Игуасу-Рио с прекачване в Сао Пауло, като излита в 18:00 от Игуасу, час и половина престой в Сао Пауло и кацане в Рио в 22:10.

Само не помня как стоеше въпроса с чекирания багаж - когато ние летяхме и правихме връзка в Куритиба, май си го взимахме и го чекирахме наново, но не съм 100% сигурен. Може да попиташ, ако този вариант те устройва.

Редактирано от yordanov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като за претупано е възможно. Спомням си , че ние доста лежерно обикаляхме, не остана пътека , по която да не сме минали, почивка, макуки сафари и така цял ден. Може да се разгледа по-стегнато и да накрате шофьора да ви чака в 3ч на изхода и после за 1 час и малко може да разгледате пак набързо бразилската страна.

 

Добавям, че в крайна сметка може и на място да прецените как сте с времето в Аржентиснката страна и ако до 3ч наистина сте готови отивате в бразилската част и там колкото видите толкова. То за там си е макс 2 часа без мотаене.

Редактирано от silvia_b
добавяне на мнение вместо друг пост
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може и да е възможно, но е безсмислено да се прави такова разглеждане 2 в 1.

Ако не успеете да си смените билетите се концентрират върху водопадите от аржентинска страна и им се насладете максимално. Иначе ще загубите време и в път между двата парка, минаване на граници и какво ли не. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Фил каза:

То не е невъзможно, както казва и chandni, обаче ... водопадите Игуасу са едно от най-впечатляващите неща, които може да види човек на тоя свят... и така да се препуска... направо е грехота.:sad:

Това е и моето мнение. Ние бяхме два дни в Аргентина и един ден в Бразилия, и ми беше перфектно - а аз не съм от мотаещите се...

 

А, да!

 

преди 41 минути , Фил каза:

Пък има и парка с птиците, който също си заслужава... 

Едно от най-красивите и впечатляващи неща в пътуванията ми. Изобщо, Игуасу е top of the top в моята лична класация! Не го претупвайте...

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.