Прескочи до съдържание

Водопадите Игуасу


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Въпросът при мен е, че аз ще пътувам от Аржентина към Бразилия и няма да се връщам обратно и ще трябва да попълня декларацията/листчето, което дават бразилците на влизане и което трябва да върна, когато напусна Бразилия от летище в последствие. Тоест вариант "автобусът не спря на границата" не ме устройва. Още повече, че ще съм с целия си багаж като за по-дълго пътуване и не ми се иска автобусът да ме зареже на границата. Замислям се за вариант такси, ако не са много високи цените... 

По принцип има логика да правят паспортна проверка, най-малкото на някои нации им трябват визи, но наистина на място може да се получи най-точна информация. 

Редактирано от Carrie
Връзка към мнение

Въпросът при мен е, че аз ще пътувам от Аржентина към Бразилия и няма да се връщам обратно и ще трябва да попълня декларацията/листчето, което дават бразилците на влизане и което трябва да върна, когато напусна Бразилия от летище в последствие. Тоест вариант "автобусът не спря на границата" не ме устройва. Още повече, че ще съм с целия си багаж като за по-дълго пътуване и не ми се иска автобусът да ме зареже на границата. Замислям се за вариант такси, ако не са много високи цените...

По принцип има логика да правят паспортна проверка, най-малкото на някои нации им трябват визи, но наистина на място може да се получи най-точна информация.

 

Освен това , ако не спре на границата може да се сдобием и с тлъста глоба. На място ще трябва да се реагира. Вариантът на mililia ми хареса много с оставянето на багажа в клетка и след това пътуване и настаняване в хотела. Редактирано от georgieva.lilia
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

Един въпрос... от бразилският сайт на водопада може да се купят билети онлайн и виждам, че ако кажа, че съм бразилец цената е почти двойно по-ниско ако им кажа, че не съм... някой пробвал ли го е?

Връзка към мнение

Ами като купуваш билети на входа даваш паспорт  :)

Отдавна беше, ама мисля, че проверяват.

Връзка към мнение

Хубавото , че в Бразилия цари такова многообразие от раси , че всеки по света може да мине за бразилец. Ако поискат паспорт или те почнат на португалски обаче не знам.

Връзка към мнение

Хммм, идеята ми е някой скоро ако е бил искали ли са му паспорт? Или въобще някой пробвал ли е да мине така или всички си плащат на място?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На нас просто си ни казаха туристическата цена, без изобщо да се опитваме да минем за бразилки. В парка с птиците ни искаха паспорти. Мен така или иначе ме гледаха със съжаление за бялата кожа и слабата фигура, очевидно ме смятаха за недохранена :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хубавото , че в Бразилия цари такова многообразие от раси , че всеки по света може да мине за бразилец. Ако поискат паспорт или те почнат на португалски обаче не знам.

 

Ако кажеш, че си роднина на президентката им от Габрово може и безплатно да те пуснат :lol:

Връзка към мнение

Хммм, идеята ми е някой скоро ако е бил искали ли са му паспорт? Или въобще някой пробвал ли е да мине така или всички си плащат на място?

Да, ще ти поискат паспорт. Водят си и статистика от кои държави са им посетителите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Един въпрос... от бразилският сайт на водопада може да се купят билети онлайн и виждам, че ако кажа, че съм бразилец цената е почти двойно по-ниско ако им кажа, че не съм... някой пробвал ли го е?

Ами пробвай - най много да платиш цената и на двата билета - и за бразилски граждани, и за чужди граждани, но поне ще имам отговора на този казус и ще помогнеш на някой (със същите въпроси) завбъдеще.

Връзка към мнение

Ако кажеш, че си роднина на президентката им от Габрово може и безплатно да те пуснат :lol:

Или да те натирят с нецензурни изрази ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Отново въпрос... пристигането и заминаването към Rio са бая странни часове и понеже искам да отида и до язовира ако ми остане време искам да наема кола под наем. Главната rentacar компания, която ми излиза по всички търсачки е Alamo. Всичко ток обаче пише в условията им, че не дават да преминаваш границата... От една седмица се опитвам да говоря с местния им офис обаче удрям греда, а много ми се иска да съм с rentacar, а не да давам на такситата. Някой знае ли как стои въпроса с това пресичане на границата. Четох, че за Аржентина до 50км не ти е нужна винетка, обаче как ще разберат дали съм с разрешение да пресичам границата или не???

 

PS: И не успях да разбера пеша мога ли да мина от едната страна на водопада до другата или трябва да е задължително пак с гимнастики с тоя ми ти рейс и такситата?

Редактирано от MARTiNSHO
Връзка към мнение

PS: И не успях да разбера пеша мога ли да мина от едната страна на водопада до другата или трябва да е задължително пак с гимнастики с тоя ми ти рейс и такситата?

не, не можеш

Връзка към мнение

Пряк път пеша няма, тряба да минеш по дългия, откъдето минават рейсовете и такситата. За кола, трябва да се пита, би трябвало да може, ако се плати допълнителна застраховка за Аржентина. Пробвай някоя от другите компании, Unidas, Movida, Localiza. Аз може да погледна, ако ми остане време. 

Тия неща за 50 км къде ги четеш? Не им вярвай много. Аз така бях чел в нета, че може да се влезе в Аржентина без виза само за ден, ако се ходи само до водопада (това беше когато още искаха виза), но не ме пуснаха.

Връзка към мнение

Из форумите на flyertalk, иначе проблемът е също и, че притигам в 11 вечерта, а бягам в 4 сутринта и малко rentacar-и са non stop :D Понаиграх се с тея часове, ама какво да се прави. Иначе в краен случай ще пукаме с таксита + градски.

Връзка към мнение

Специално Movida и Localiza нямат проблем като им задам тези часове. За пресичане на границата не видях да пише, предполагам трябва да се пита.

Връзка към мнение

Много благодаря, сега ги гледам, не намирам нищо обаче за границата, а и с този бразилски много тегаво, хич не мога да се оправя.

Връзка към мнение

За рент а кар в Бразилия необходимо ли е да се вади международна шофьорска книжка (International Driving Permit) или (International Drivers License)?. Признават ли  БГ документ за шофьорска правоспособност?

Връзка към мнение

Проверих междувременно.Да, нужна е- за София ,адресът е пл. Позитано 3. Нужни са българската книжка и талон, снимка и паспортен формат. Таксата е 24 лв. и се издава веднага.Валидност 1-година.

Редактирано от georgieva.lilia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-добре си извадете. Проблем е, че в нея няма португалски, та ще е добре и да се преведе, ако искате да се подсигурите.

За да вземете кола спокойно можете да минете с българската, пробвано многократно, дори ако ви спира полиция няма проблем (предполагам, + малко опит). На мен полицията ми иска международна веднъж из разни села, но не бях с кола под наем.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.