Прескочи до съдържание

Водопадите Игуасу


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Супер, значи напразно съм се чудела дали има значение коя част първо да разгледаме. А от пътеписите ми се стори, че всички гледат първо Бразилската, та затова помислих, че има причина. По-големите ми терзания са от коя валута колко да купя, щото предполагам от Бг е по-удачно да се снабдя.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не бих казал, че ще се разочаровате.

Бразилската е общ поглед отдалеч, а аржентинската обикаляне отблизо. Последователността се определя от посоката в която ви е по-удобно да се придвижвате. Ако първия ден ви е цял, вижте аржентинската.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

имаш предвид бразилския парк, нали

 

Да , бразилския. 

 По-големите ми терзания са от коя валута колко да купя, щото предполагам от Бг е по-удачно да се снабдя.

 

До скоро беше невъзможно да се купи аржентинско песо в БГ ,  заради регулирания и черния курс. Предполагам ако вече не е налично , в най-скоро време няма да е проблем.

Бразилски реали се намират.

Връзка към мнение

Някой може ли да препоръча хотел или хостел в Пуерто Игуасу.Как става предвижването от летището до градчето и от градчето до водопадите от аржентинска и бразилска страна.Кацаме и излитаме от Аржентина.

Връзка към мнение

Супер, значи напразно съм се чудела дали има значение коя част първо да разгледаме. А от пътеписите ми се стори, че всички гледат първо Бразилската, та затова помислих, че има причина. По-големите ми терзания са от коя валута колко да купя, щото предполагам от Бг е по-удачно да се снабдя.

Ние си взехме песос от Фоз до Игуасу

Връзка към мнение

Моят хостел беше Poramba hostel

 

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g312806-d4081485-Reviews-Poramba_Hostel-Puerto_Iguazu_Province_of_Misiones_Litoral.html

 

Аз лично съм много доволна от него.

От летището има шатъл Four seasons, който те оставя пред този хостел или на автогарата.

Автобусната фирма, която извършва прeвозите до водопадите е Rio Uruguay и автобуса се взима от автогарата. В самият хостел дават много подробна информация.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 По-големите ми терзания са от коя валута колко да купя, щото предполагам от Бг е по-удачно да се снабдя.

Не съм много сигурен - аржентинското песо и реалът са валути, които като тенденция последните години трайно се обезценяват спрямо долара (което, разбира се, не изключва за някакви отрязъци от време да е обратното).

Ние като бяхме миналата година, само за около две седмици, курсът на реала падна с нещо от сорта на 2-3%.

В този ред на мисли - може би е добра идея да си обмениш оттук някаква сума реали като за първите един-два дни, а основно да се запасиш с доларчета, които да обменяш на място.

Тавекс работят с реали и няколко пъти като се интересувах, винаги имаха на разположение, а и маржът им е приличен, като за такъв тип валута.

 

P.S.

 

В ето този супермаркет във Фоз до Игуасу след касите има обменно бюро с добри курсове както за долари, така и за песо.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Някой може ли да препоръча хотел или хостел в Пуерто Игуасу.Как става предвижването от летището до градчето и от градчето до водопадите от аржентинска и бразилска страна.Кацаме и излитаме от Аржентина.

Има си редовни и евтини автобуси между автогарите и парковете, и между двата града в Аржентина и Бразилия. Ако ви е бавно или не искате да се прекачвате, може и такси

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Такситата скъпи ли са там? Знам, че си е джунгла, но все пак е доста туристическо място и съдейки по българското ноу-хау (най-вече черноморието), може и да дерат кожи. 
Ние ще сме трима и честно казано не съм се и замислял дори за автобуси, а всички предвижвания съм ги предвидил с такси. 

И как точно се минава границата с такси. Има ли слизане или паспортите на шофьора и той се оправя (като към Турция)? Има ли вариант да минем без да ни проверят/ударят печати и после да си имаме проблеми?

Връзка към мнение

Ами не съм ползвал такси там. Но винаги настоявайте да минете през граничния контрол, защото ако не минете в едната посока, а ви спрат обратно ще си имате големи разправии

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние ще сме трима и честно казано не съм се и замислял дори за автобуси, а всички предвижвания съм ги предвидил с такси. 

И как точно се минава границата с такси. Има ли слизане или паспортите на шофьора и той се оправя (като към Турция)? Има ли вариант да минем без да ни проверят/ударят печати и после да си имаме проблеми?

 В интерес на истината при преминаване на границата на мен не ми биха печат в паспорта. Шофьорът на автобуса беше събрал паспортите и той се оправяше на границата. Питах го после  защо нямам печат и той ми каза, че е така понеже ще се връщам пак в Аржентина. През цялото време се притеснявах как ще се оправям, ако ме питат на връщане защо съм без печат, но  автобусът въобще не спря за гранична проверка. Минахме покрай граничния пункт, но леко встрани, а не през него. Това обаче, ако сте с автобуса, а с такси е по-добре да минете всички формалности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблема е, че едните може да са небрежни, а другите не и тогава става сложно. Чел съм разни хорър истории, но бяха за влизане през Игуасу и излизане през летище - там никога няма да ти махнат с ръка да минеш ей така, а събират глоби за незаконно влизане.

На влизане дават и едни листчета, които трябва да върнете на излизане, ако го загубите или не са ви дали пак има глоби. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не обича таксита и рядко ги използвам. В Рио ползвахме от и до летището. И двата пъти на фиксирана цена .... е първият път фиксираната цена (ваучера от летището) беше два пъти по-скъп от вторият път (когато ли извикаха таксито от хотела) но... Ползвахме и последният ден такси в Рио де Жанейро - мота ни доста, според мен не нарочно, просто шьофьора беше льохман. Накраят щото му се ядосах му казах че ще платя с карта - игра си половин час с нея - все нещо не ставаше, времето му беше виновно, накраят каза стана! всичко точно! бележка така и не излезе от апарата ... аз го погледнах странно, но реших да не споря с него ... това плащане естествено никога не се появи в извлечението ми ... та си беше гратис пътуването :)
Границата с Аржентина, при Игуасу я минахме с "трансфер" от хотела. Т.е. едно от момчетата ни закара със служебната им кола. И в двете посоки минавахме паспортна проверка. Момчето ни упътваше къде какво, чакаше ни, където трябваше слизахме от колата, другаде само подавахме паспортите. От цялата процедура имам общо 4 печата - 2 аржентински и 2 бразилски.

Редактирано от temporary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Rio Uruguay са доста комфортни автобуси с които се стига от автогарата в Пуерто Игуасу до водопадите. Мисля са през 20-30 мин. максимум.

 

Щом ще се връщате в Аржентина има директен автобус Пуерто Игуасу до бразилския парк с водопади и тогава , нито трябва да слиьате на границата , нито да ви подпечатват паспорта.

Това е необходимо ако хванете автобус за Фоз Де Игуасу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Планът ни за водопадите (поне частта, в която се пресича границата) е:
хотел (Бразилия) -> аржентинска част (влизане в Аржентина) -> хотел (Бразилия(излизане от Аржентина)) -> летище IGR (второ влизане в Аржентина). Т.е. ми трябват 2 входни и 1 изходен за един ден, иначе ще си имам проблем на AEP?

Връзка към мнение

Че защо е цялата тази сложна логистика. Щом сте в хотел в Бразилия разгледайте първо бразилския парк и след това преминете в Аржентина и отседнете там. Разгледайте и този парк и после ще си хванете самолета от Пуерто Игуасу. Ще имате само едно пресичане на границата. Иначе само път напред-назад.

Връзка към мнение

Да, и аз нещо не можах да схвана каква е идеята на тези гимнастики... :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хотелът вече е взет и не е refundable. 
А може би е по-правилно да си вземем багажите и да ги оставим на входа на аржентинската страна (четох някъде, че имало места за storage) и после да тръгнем директно към летището  :rolleyes:

Връзка към мнение

А може би е по-правилно да си вземем багажите и да ги оставим на входа на аржентинската страна (четох някъде, че имало места за storage) и после да тръгнем директно към летището  :rolleyes:

И аз мисля, че имаше багажно в парка. Това е по-добро като идея щом ще гоните самолета още същия ден.

Може да ви остане време и да отидете до трите граници в Пуерто Игуасу, много приятно място е.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Я кажете пак за трите граници, че не разбрах как се стига до там. Извън града ли е? С градски транспорт ли се стига? Вход има ли? Има ли място от където от високо да се видят трите държави?

Връзка към мнение

До трите граници може да се стигне пеш от автогарата. Мястото се намира на реката. Издигнат е монумент. През реката се виждат Бразилия и Парагвай. Има и сергии с индианци-парагвайци, които продават сувенири. За всички, които не са били в Перу ще е интересно, защото са много цветни.

Покрай самата река също е много приятна разходката. От всеки хотел в Пуерто Игуасу ще ви насочат как да стигнете до там. Няма входна такса. Просто парк е.

Със сигурност може да вземете и такси, за да стигнете до там, но за мен разходката по крайбрежната алея + връщане през центъра беше много приятно занимание. Аз го правих по тъмно сама.

post-514-0-32644300-1452026679_thumb.jpgpost-514-0-24315400-1452026688_thumb.jpgpost-514-0-31164300-1452026696_thumb.jpgpost-514-0-31948900-1452026706_thumb.jpgpost-514-0-46024200-1452026718_thumb.jpgpost-514-0-95461500-1452026732_thumb.jpg

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много си бърза и изчерпателна mililia :) Тази разходка предполагам няма да отнеме повече от час-два и бихме могли да я направим след водопадите. Може даже ако има някое хапване по тази крайбрежна и после обратно във Фоз за нощувка. До колко часа има автобуси ?

Редактирано от silvia_b
Връзка към мнение

Затварят парка в 5 ч. Докато се върнете до автогарата ще стане към 5.30 ч. 

После с разходката ще е поне 1.30 - 2 часа лежерно. Сигурно ще има автобуси, но трябва да проверите разписанието. Ако нямате време питайте дали няма нещо подобно и от другата страна. Чух, че всяка от страните отбелязва по някакъв начин това място, така че може да има и нещо подобно във Фоз до Игуасу.

 

Може би Романсера ще може да даде повече инфо.

Връзка към мнение

Преместих последните мнения в нарочната тема (http://magelanci.com/topic/6001-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D0%B3%D1%83%D0%B0%D1%81%D1%83/), че останаха да висят така без въпрос

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

И как точно се минава границата с такси. Има ли слизане или паспортите на шофьора и той се оправя (като към Турция)? Има ли вариант да минем без да ни проверят/ударят печати и после да си имаме проблеми?

 

 

Ние минавахме с кола от хотела, но предполагам е като с такси. Минава се като през обикновена граница(не Европейска), давате паспортите, печати и толкова. Не виждам начин да не минеш през граничен пункт. 

На връщане ме питаха колко пъти съм ходила в Бразилия и казах: "Два: вчера един, днес втори." 

 

Макуко сафарито (правихме го в Бразилия) е пълна глупост. Не го препоръчвам изобщо. Нито адрреналин, нито забава... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.