Прескочи до съдържание

Водопадите Игуасу


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Както всичко ми беше ясно , установих , че имам съмнения относно придвижването около водопадите.

От хотела https://www.booking.com/hotel/br/iguassu-eco-hostel.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-15CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQPoAQE;sid=8a9ee3102c61864d4992416b990030d5;dcid=5доБразилската част на парка е ясно, там сме пеша.

Но за Аржентинската страна трябва ли да отидем първо до автогарата във Фоз и оттам автобус до парка или от Бразилския парк има автбобус до Аржентинския? И после вечерта в Аржентина не разбрах до кое време са автобусите към Бразилия? Ако сме го изпуснали такси от улицата ли се хваща ?

Връзка към мнение

Няма директен автобус от парка към Аржентина, освен ако не са се променили нещата последните години. Трябва да отидете до града (Фоз до Игуасу) и оттам. Най-добре до автогарата, въпреки че май имаха обща маршрут и може да се прекачиш преди това, стига да се оправиш къде са спирките. Аз си спомням, че бях пускал разписание на автобусите някъде, ще потърся пак.

 

ПП разписание не виждам, но последния автобус от автогарата на Пуерто Игуасу към Фоз е 18:30

 

ППП малко е старичко http://blogdefoz.blogspot.com.br/2012/08/listas-de-horarios-de-onibus-foz-do.html

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Но за Аржентинската страна трябва ли да отидем първо до автогарата във Фоз и оттам автобус до парка или от Бразилския парк има автбобус до Аржентинския? И после вечерта в Аржентина не разбрах до кое време са автобусите към Бразилия? Ако сме го изпуснали такси от улицата ли се хваща ?

Няма автобус от бразилския парк до аржентинския. (Или поне нямаше миналата година, а и няма много логика да има такъв)

По-добре да отидете до автогарата във Фоз, иначе може би автобусът за Пуерто Игуасу  спираше някъде около това кръстовище, което ви е по-близо до хотела, но не съм съвсем сигурен, пък и не се знае колко пълен ще бъде автобусът. Все пак може да попитате в хотела ви, трябва да ви упътят. Поискайте също да ви направят оферта за транспорт до Пуерто Игуасу, или направо да аржентинския парк, доста от хотелите имат разни бусчета, с които карат своите клиенти.

За последния автобус от Аржентина  в спомените ми се върти нещо около 19ч. че беше ... Ние за малко да го изпуснем, че се бяхме залисали в сладко хапване на хубав телешки стек - учудващо (за местоположението) се оказа че ресторантът/закусвалня на автогарата в Пуерто Игуасу е с много добра храна, а цените - съвсем прилични. 

Аз по това време не бих разчитал много-много на таксита ...

Така че си проверете още на отиване разписанието кога точно е последният автобус. 

 

P.S. Ех, какво хубаво преживяване ви предстои на водопадите!  :)  :)  :)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ето я галерията ми и от страната на Аржентина (откъм Бразилия я има в линка в предния пост):

 

http://magelanci.com/gallery/album/199-parque-nacional-iguazu-argentina-2013/

 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Водопадите са  страхотни, но ако сте късметлии и погледнете нагоре може да видите и ето такива красавци в дивата природа. Ние видяхме два тукана, но само този беше любопитен да погледне към нас и се получи хубава снимка.post-209-0-84515700-1455572175_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Благодаря на всички писали в темата, помощта при планирането на водопадите е безценна!

 

Отседнала съм в бразилската страна, днес отидох с обществен транспорт до аржентинската страна на водопадите, след като от хотела директно ми казаха, че било много скъпо с трансфер и да си ходя с автобуса :)

 

На първата спирка ни свалиха всички за водопадите, казаха, т.е. посочиха отсрещната страна, да ходим там да чакаме за водопадите. Едни мили таксиметрови шофьори ни наобиколиха с предложения - 4 човека до водопадите на цената на автобуса. Та се натоварих, заедно с трима младежи и така минах едната посока.

Връщането - с автобуса от водопадите, свалихаме на сутрешната спирка, откъдето си хванах автобуса за Фоз Игуасу.

Не съм стигала до автогарата в Пуерто Игуасу, поне така си мисля.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Едно е сигурно , това трябва да се види поне веднъж в живота. Тия дни ФБ ми връща спомените точно година назад и почти бях онемял на това място , а в следващия момент си покрещях под грохота на водопадите. Нещо средно между смях и сълзи беше , много рядко съм се чуствал така където и да било.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

Възможно ли е малко помощ..... тъй като ми предстои пътуване до Игуасу. Кацаме в IGU Бразилия(от Рио) около обяд и след това излитаме от IGR Аржентина (за Буенос)пак около обяд, планирани са 2 нощувки и ден и половина за водопадите и парка с птиците. Къде е по-добре да се планират нощувките . От написаното по-горе останах с впечатлението , че има някакъв проблем с преминаването на границата.... (ако например е еднократно от Бразилия в Аржентина )? Възможно ли е за половин ден стегнато да се видят водопадите от бразилска страна с парка и на следващия ден -изцяло от аржентинска . Практично ли е да се планува по една нощувка от двете страни и колко време отнема минаването през границата от/до автогарите и парка.Благодаря .

Връзка към мнение

Според мен половин ден за водопадите с парка с птиците е малко време, но с бързане може и да се получи. Не го мислете от сега. Почнете с водопадите и ако остане време ще идете и в парка. Според мен е по-добре да направите и двете нощувки в Аржентина. Там градчето предлага повече неща и след водопадите ще може да ги видите.

След като кацнете във Фоз до Игуасу отивате да видите водопадите и парка с птиците. Багажа ще оставите на съхранение в парка.След това от там има автобус на компанията Рио Уругвай до автогарата в Пуерто Игуасу.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговора. Колко време отнема пътуването до Пуерто Игуасу?

Ако някой има линк с разписанието на автобусите от парка до автогарата в Пуерто Игуасу , моля да го пусне ..... за което благодаря :).

Връзка към мнение

Автобуси има на всеки час, доколкото помня. Последния беше в 17 ч, когато затвориха парка. Сетих се обаче, че въобще не спряхме на бразилската граница и не знам, ако после ще се връщате в Бразилия, дали това няма да е проблем. То, ако го кажете на шофьора може и да има решение. Аз например нямам печати от Бразилия в паспорта си, защото отскочих до там само за ден. Може и да е по-добре да хванете автобус от автогарата на Фоз, точно заради граничните формалности. От там автобусите са до 20 ч.

Връзка към мнение

По скоро въпросът е дали ще има проблем на летището в Аржентина, ако няма печат за излизане от Бразилия, защото след това летим от IGR Аржентина за Буенос айрес.Но май с автобус от Фоз ще е по-добре, най- малко поради факта, че последния автобус е в 20ч.

Връзка към мнение

Ами, за Аржентина нямате проблем. Спира се на границата и се минава проверка на документи и багаж. Ако хванете този автобус ще ви е по-удобно. Практически този автобус тръгва след като затворят нещата за разглеждане и няма какво повече да правите там. Времето за път е около 30-40 Мин. Бразилските водопади се намират по близо до Пуерто Игуасу, отколкото, ако минавате през Фоз до Игуасу. Но, ако по някаква причина изпуснете този автобус остава варианта с автобус до автогарата във Фоз и после друг до Пуерто Игуасу.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За разписание съм писал тук http://magelanci.com/topic/3731-2-седмици-в-бразилия/?p=72815, но не знам колко е актуално. Иначе проблеми на границата няма. По-скоро ако влизате от Аржентина да гледате да минете паспортен контрол, защото ако нямате печат може да имате проблеми, ако излизате от Бразилия от друго място.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз да се намеся :blush: , понеже и на мен ми предстои ходене до водопадите, но ще се движа в обратна посока на georgieva.lilia. Не съм изчела всичкото инфо тук, но от това, което съм чела по разни блогове, автобусите май не спират за паспортна проверка (или ако помолиш да спрат, после не те изчакват, а може да се качиш на следващия автобус). А за последния автобус в 20:00 се чудя има кой да ти бие печат в паспорта по това време  :huh: и това трябва да се проучи... Ето на тази статийка попаднах случайно вчера: http://first2board.com/pointssummary/2015/06/09/10-things-i-learned-from-my-recent-trip-to-puerto-iguazu-argentina/

Общо взето, ако се преминава границата само за деня, може и да се пропусне паспортната проверка, но в другия случай не е ОК. Дали от аржентинска или бразилска страна, при напускане на страната като видят, че си без входен печат ще е проблем и най-вероятно ще отнесеш глоба.

Връзка към мнение

Мога да дам мнение само за автобусите на Рио Уругвай, които тръгват от Пуерто Игуасу и са до Водопадите в Бразилия. При напускане на Аржентинската граница всички слизат и съпровождани от слугител на компанията минават паспортен контрол. Той урежда бързо минаване на формалностите. После всички се качват на автобуса и той тръгва. Служителят събира паспортите на всички и отива сам на бразилския паспортен контрол. На мен не ми беше бит печат в паспорта, защото имах билет и за връщане. На останалите паспортите бяха подпечатани.

На връщане автобусът въобще не спря на бразилската граница. Не знам дали винаги е така или просто някой от граничните полицаи просто му махна да продължава. На аржентинската граница всички слизат и отиват на паспортен контрол, а след това се нареждат за проверка на багажа. Пуска се на скенер и май хората също минаваха през скенер. После всички се натоварват на автобуса и продължават.

 

П.П. Така беше преди близо 2 год и не е лошо да се пита в хотела или при купуване на билетите как да се подходи. 

Редактирано от mililia
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря за полезното инфо. Очевидно задължително трябва да се мине през митническите власти. Мерси на Carrie за препратката към статията и на всички включили се.

Връзка към мнение

Здравейте,

Възможно ли е малко помощ..... тъй като ми предстои пътуване до Игуасу. Кацаме в IGU Бразилия(от Рио) около обяд и след това излитаме от IGR Аржентина (за Буенос)пак около обяд, планирани са 2 нощувки и ден и половина за водопадите и парка с птиците. Къде е по-добре да се планират нощувките . От написаното по-горе останах с впечатлението , че има някакъв проблем с преминаването на границата.... (ако например е еднократно от Бразилия в Аржентина )? Възможно ли е за половин ден стегнато да се видят водопадите от бразилска страна с парка и на следващия ден -изцяло от аржентинска . Практично ли е да се планува по една нощувка от двете страни и колко време отнема минаването през границата от/до автогарите и парка.Благодаря .

Моят опит е на базата на 3 нощувки от Бразилската страна, близо до водопадите и еднодневен трип в Аржентина.

Рейсовете за Аржентина тръгват от автогарата на Фоз До Игуасу, което пък не е съвсем близо до водопадите, самата граница пък се намира някъде по средата на пътя между водопадите и града. Освен пътя на самият автобус трябва да предвидите и времето за стигане до автогарата, което също е толкова ... Именно по тази причина ние за да спестим време, си платихме за трансфер от хотела до Аржентина.

Та ако искате да сте сигурно че ще разгледате добре водопадите и парка - това също е вариант- хотел близо до летището, водопадите и парка от бразилската страна (но дареч от града) и на следващият ден трансфер до Аржентина, а ако държите може и с рейс да го направите.

Половин ден - с предвижване от летището, разглеждане на водопадите и парка, и предвижване до града, минаване на границата и т.н. ми се струват много надагъдък.

Ако има вариант с автобус, който да хванете от самите водопади е по-възможно да направите упражнението. В нашия случай нямаше такъв вариант.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.