Прескочи до съдържание

Водопадите Игуасу


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Zhivko7, двата парка се разглеждат съвсем нормално в рамките на ден. Разбира се, някои може да ги разглеждат и за 2 или 3 дена, но ти си постави за цел да го направиш за ден и ще стане без проблем. Вкл. и паркът с птиците 🤙

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Малко новини ми излязоха за Игуасу - миналата седмица е регистриран втория най-голям дебит на водопадите в историята - 16,5 милиона литра вода в секунда, при средно годишно 1,5 милиона в секунда. Временно са затворени пътеките до Дяволското гърло от аржентинска страна заради пропадания и необходимост от ремонт. Освен това канадски турист е паднал във водопада и е загинал (според свидетели се е качвал на парапета да си прави селфи). Та внимавайте. Форумната група май вече минахте оттам или не? @desislavna?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Малко новини ми излязоха за Игуасу - миналата седмица е регистриран втория най-голям дебит на водопадите в историята - 16,5 милиона литра вода в секунда, при средно годишно 1,5 милиона в секунда. Временно са затворени пътеките до Дяволското гърло от аржентинска страна заради пропадания и необходимост от ремонт. Освен това канадски турист е паднал във водопада и е починал (според свидетели се е качвал на парапета да си прави селфи). Та внимавайте. Форумната група май вече минахте оттам или не? @desislavna?

Минахме точно в деня преди да затворят. Имахме късмет да видим всичко.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да, минахме в деня преди да затворят водопадите от аржентинска страна, заради многото придошла вода и да евакуират хората. Валеше цял ден докато обикаляхме и беше хлъзгаво по металните мостове. Всъщност имахме късмет да видим пълноводни водопади и да стигнем и до дяволското гърло, макар и в мрачно време.

Прочетохме за случая със селфито, а и по телевизията даваха за него.

От бразилска страна беше много по лесно и безопасно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

Малко новини ми излязоха за Игуасу - миналата седмица е регистриран втория най-голям дебит на водопадите в историята - 16,5 милиона литра вода в секунда, при средно годишно 1,5 милиона в секунда. Временно са затворени пътеките до Дяволското гърло от аржентинска страна заради пропадания и необходимост от ремонт. Освен това канадски турист е паднал във водопада и е починал (според свидетели се е качвал на парапета да си прави селфи). Та внимавайте. Форумната група май вече минахте оттам или не? @desislavna?

Не се чуди за големия дебит - силна магеланска група е тук! :laugh:

За наше щастие минахме през водопадите без инциденти, даже имахме слънчев полуден, в който летяхме и с хеликоптер. 
Това, което видяхме по новините беше ужасяващо. Разбрахме, че все още е затворена пътеката до Дяволското гърло. 

  • Харесвам 6
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
Боян Димитров

Моля, за препоръка при избор на лодка и вертолет на водопадите, за предпочитане от бразилска страна.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Боян Димитров каза:

Моля, за препоръка при избор на лодка и вертолет на водопадите, за предпочитане от бразилска страна.

Вертолетът е от бразилска страна и е точно преди входа на парка. Вижда се от автобуса преди да спре, минава покрай площадката. До колкото аз знам това е единствената фирма, летяща над водопадите. Ние отидохме и купихме за след малко, през октомври.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За лодките си има маркирана спирка на автобуса, след като влезете в парка, Macuco safari се казва фирмата, имат и сайт ако искате нещо предварително да се разберете. Хеликоптерите са една фирма, точно пред входа на парка, където е и парка с птиците.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както @Цвете написа вертолетът е само от бразилска страна. Препоръката ми за лодка е да се направи от аржентинска страна, т.к. се ходи до 2 водопада, вкл. по-големия, за разлика от бразилска. Правили сме и двата тура.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Боян Димитров
преди 22 минути , Цвете каза:

Вертолетът е от бразилска страна и е точно преди входа на парка. Вижда се от автобуса преди да спре, минава покрай площадката. До колкото аз знам това е единствената фирма, летяща над водопадите. Ние отидохме и купихме за след малко, през октомври.

Това ли е фирмата? https://iguazufalls.com/tours-and-activities/helicopter-ride-in-iguazu-falls-see-the-falls-from-the-sky/

 

На място пак ли е 185 долара на човек?

Връзка към мнение
преди 37 минути , Боян Димитров каза:

Това ли е фирмата? https://iguazufalls.com/tours-and-activities/helicopter-ride-in-iguazu-falls-see-the-falls-from-the-sky/

 

На място пак ли е 185 долара на човек?

Helisul  е фирмата, и цитирам от нашата тема  Цената на това удоволствие беше 530 бр.р. - може да се плати кеш и с карта.

Връзка към мнение
На 27.02.2023 г. в 13:52, Цвете каза:

Helisul  е фирмата, и цитирам от нашата тема  Цената на това удоволствие беше 530 бр.р. - може да се плати кеш и с карта.

И ние летяхме с тях. Цена на място 530 бр. реала Аз бях букнала полета през Експидия за 114,50$, но на място канселирах, тъй като не разрешиха промяна на датата, след което платихме на място.

Връзка към мнение
На 27.02.2023 г. в 13:13, Боян Димитров каза:

Това ли е фирмата? https://iguazufalls.com/tours-and-activities/helicopter-ride-in-iguazu-falls-see-the-falls-from-the-sky/

 

На място пак ли е 185 долара на човек?

Миналата година март месец платих 430 реала като се падаше около 150 лв. На място го резервирах с Helisul. Както са написали се намира точно преди входа на парка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко думи за водопадите и парка с птиците, като човек посетил ги 2015 и 2023 г.

Паркът Игуасу от Бразилска страна е без промяна. Все така красив и приятен. 

Полетът над водопадите си заслужава на 100% парите. 

Паркът с птиците обаче ме разочарова. Дали защото първият път го разгледах късно следобеда, а сега сутринта, но птиците не бяха много дейни. Преди по алеите в парка летяха тукани и общуваха с хората, а сега почти всички птици бяха по клетки и през мрежи. Свободно летящи птици не видях. Близост имаше само до едни зелени папагалчета, които можеше да нахраниш срещу допълнителна такса от 15 реала.

В клетката с какадутата имаше около 10 птици далече от хората, накацали по дърветата, трудно се виждаха, а преди в тази клетка имаше поне 100 птици, които видях по време по хранене, кацнали на сантиметри от мен. Имаше и охрана, която преди следеше да не галиш и пипаш птиците, тъй като влизаш в клетката при тях. Сега това го няма. Даваха и да си направиш снимка с папагал върху ръката ти, сега нямаш такава възможност. Прилича на зоологическа градина.

Водопадите от Аржентинска страна са много зле. Дали заради постоянните природните стихии или липсата на пари и голямата инфлация, но паркът е далеч от това, което видях през 2015 г. Долният кръг почти не същестува. Затворен е в най-красивата си част. При нас и Дяволското гърло беше затворено все още, та ако не бяха лодките щях да съм доста разочарована.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

За съжаление моста на Игуасу към дяволското гърло май пак разрушен

 

Strong floods at the Iguazu Falls cause the footbridges to collapse in Puerto Iguazu, Argentina | Watch (msn.com)

  • Харесвам 4
  • Шок 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Малко пресни впечатления

 

През ваканцията и специално сега пред Нова година в бразилската част е страшна тарапана, опашки с часове, пътя е в ремонт и стават колони.

Добре е да си вземете билет онлайн. Ако не (примерно не знаете ще имате ли време или не сте решили какво да правите), може да вземете такси.

Струва 150 реала от летището до пътеката в парка (таксито влиза в парка). Освен това можете да минете по цена за бразилци и да влезете веднага, без да чакате да ви дойде часа (ако отидете на касата в 10 има налични места за 14 часа), така че според мен много си струва цената.

За Аржентина ни поиска 250 реала еднопосочно и 500 двупосочно.

В момента моста до дяволското гърло е затворен, както и някои от страничните отбивки по двата кръга (примерно водопада Сан Мартин). Ако не правите сафари с лодки и вали и не ви се мотае, половин ден стига, примерно тръгвате от хотела в Бразилия в 8 и в 13 сте свършили (времето не позволяваше размотаване) и 14-15 може да сте в хотела. Тълпите бяха по-малки отколкото в Бразилия, дали заради дъжда или просто пространството е по-голямо не знам. Вземете билет предварително онлайн, поне 1 ден предварително, за същия ден не може.

Такси и автобус спестяват огромни опашки от частни автомобили по границата. Беше ми се промъкнала идеята да взема кола под наем и да отидем с нея, но щеше да е ужасно дълго чакане, а цената е като таксито.

Има много 7-местни таксита, които побират дори 8 човека с шофьора, ако са повече деца (има малко място за багаж).

Според мен електроцентралата Итайпу си заслужава посещение, ама деня отиде за Аквапарк заради децата.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 30.12.2023 г. в 21:46, neuromancer каза:

Малко пресни впечатления

 

През ваканцията и специално сега пред Нова година в бразилската част е страшна тарапана, опашки с часове, пътя е в ремонт и стават колони.

Добре е да си вземете билет онлайн. Ако не (примерно не знаете ще имате ли време или не сте решили какво да правите), може да вземете такси.

Струва 150 реала от летището до пътеката в парка (таксито влиза в парка). Освен това можете да минете по цена за бразилци и да влезете веднага, без да чакате да ви дойде часа (ако отидете на касата в 10 има налични места за 14 часа), така че според мен много си струва цената.

За Аржентина ни поиска 250 реала еднопосочно и 500 двупосочно.

В момента моста до дяволското гърло е затворен, както и някои от страничните отбивки по двата кръга (примерно водопада Сан Мартин). Ако не правите сафари с лодки и вали и не ви се мотае, половин ден стига, примерно тръгвате от хотела в Бразилия в 8 и в 13 сте свършили (времето не позволяваше размотаване) и 14-15 може да сте в хотела. Тълпите бяха по-малки отколкото в Бразилия, дали заради дъжда или просто пространството е по-голямо не знам. Вземете билет предварително онлайн, поне 1 ден предварително, за същия ден не може.

Такси и автобус спестяват огромни опашки от частни автомобили по границата. Беше ми се промъкнала идеята да взема кола под наем и да отидем с нея, но щеше да е ужасно дълго чакане, а цената е като таксито.

Има много 7-местни таксита, които побират дори 8 човека с шофьора, ако са повече деца (има малко място за багаж).

Според мен електроцентралата Итайпу си заслужава посещение, ама деня отиде за Аквапарк заради децата.

На 26 и 27 декември бяхме там. Минахме и от двете страни - Аржентинска и Бразилска. Въобще нямаше чак огромни тълпи. Билетите ги купихме на място, за същият ден. Никакви проблеми нямаше. Не сме чакали за билети повече от 2-3 минути.

Лично на нас с жена ми, Бразилската част ни се видя по-красива. Водопадите се виждат по-панорамно, докато от Аржентинската част са по-фронтално.

Пътеката до Дяволското гърло в Аржентина е затворена, защото е разрушена и ще бъде отворена догодина, според местните.

Но от към Бразилската част си доволно близо до Гърлото, за да станеш вир вода. При нас и двата дни беше слънчево, 33-34гр. и пръските си бяха направо манна небесна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 8.01.2024 г. в 13:56, bks каза:

На 26 и 27 декември бяхме там. Минахме и от двете страни - Аржентинска и Бразилска. Въобще нямаше чак огромни тълпи. Билетите ги купихме на място, за същият ден. Никакви проблеми нямаше. Не сме чакали за билети повече от 2-3 минути.

Лично на нас с жена ми, Бразилската част ни се видя по-красива. Водопадите се виждат по-панорамно, докато от Аржентинската част са по-фронтално.

Пътеката до Дяволското гърло в Аржентина е затворена, защото е разрушена и ще бъде отворена догодина, според местните.

Но от към Бразилската част си доволно близо до Гърлото, за да станеш вир вода. При нас и двата дни беше слънчево, 33-34гр. и пръските си бяха направо манна небесна.

Привет, предстои ми пътуване от Сантиаго до Игуасу (аржентинското летище), на 21.04 (8:45ч пригинане) до 22.04 ( 20:30ч излитане от същото летище). Според вас къде е по-добре да отседна в Puerta Iguasu или Foz do Iguaçu? От последните години изглежда бразилската страна е по интересна? Предполагам единия ден ще направа едната страна и втория Аржентинската. 

 

Поздрави,

Стелян 

Връзка към мнение

E, щом кацаш и излиташ от Аржентина, отседни там. Като че ли трябва и да е по-евтино заради фин. криза. Един ден стига за браз. страна, вкл. парка с птиците и хеликоптер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет пътешественици, 

 

Имам нужда от вашия съвет за посещение на водоподите с 1 нощувка на 21 март. Пристигам 8:45ч в арежентиската част и съм планирал да нощувам в Hotel Saint George (който е точно до автобусната спирка). Планирам първия ден да посетя арежентинската част след като се настаня и втория ден бразилската. 

 

Имайки предвид, че полета ми на обратно е в аржентиската част, някой може ли да препоръча агенция или насоки за самостоятелно посещение на бразилската част в деня на полета той излита в 20:30ч? 

 

Видях две опции във виатор:

https://www.viator.com/tours/Puerto-Iguazu/Full-Day-Tour-to-Iguazu-Falls/d971-3851D_FALLS

https://www.viator.com/tours/Puerto-Iguazu/Iguazu-Falls-Brazilian-side/d971-31845P13

 

Но им нямам много доверие за времето на връщане, като гледах самостоятелно да отидеш се хваща автобус до границата с бразилия и от там убер до парка? 

Някой правил ли го е скоро с такси от пуерто игуасу до бразилската част и каква е цената?

 

Благодаря предварително! 

Стенли  

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Stelyan Ivanov каза:

Привет пътешественици, 

 

Имам нужда от вашия съвет за посещение на водоподите с 1 нощувка на 21 март. Пристигам 8:45ч в арежентиската част и съм планирал да нощувам в Hotel Saint George (който е точно до автобусната спирка). Планирам първия ден да посетя арежентинската част след като се настаня и втория ден бразилската. 

 

Имайки предвид, че полета ми на обратно е в аржентиската част, някой може ли да препоръча агенция или насоки за самостоятелно посещение на бразилската част в деня на полета той излита в 20:30ч? 

 

Видях две опции във виатор:

https://www.viator.com/tours/Puerto-Iguazu/Full-Day-Tour-to-Iguazu-Falls/d971-3851D_FALLS

https://www.viator.com/tours/Puerto-Iguazu/Iguazu-Falls-Brazilian-side/d971-31845P13

 

Но им нямам много доверие за времето на връщане, като гледах самостоятелно да отидеш се хваща автобус до границата с бразилия и от там убер до парка? 

Някой правил ли го е скоро с такси от пуерто игуасу до бразилската част и каква е цената?

 

Благодаря предварително! 

Стенли  

 

Нямаш нужда от агенции. Съвсем спокойно се получава самостоятелно. Отиди възможно най - рано в парка от Бразилска страна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

такси както писах е 500 реала Бразилия - парка в Аржентина - Бразилия, наобратно предполагам е нещо подобно 

ние бяхме 7 човека и ползвахме такси, ако човек е сам цената е солидна, но автобуса върши прекрасна работа, според мен няма нужда от агенции

 

ПП парка в Бразилия е една разходка от 1-2 км, ако няма големи тълпи (ако не си по време на празници) 3-4 часа максимум ще ти стигнат и по един за превоз в посока

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

От 10.02.2024 има нови атракции:

Залез на водопадите - от 17:00 три пъти седмично, с музика на живо и шампанско. Съответно ще може да се посетят и по изгрев, от 5:30 или 6 часа, със включена закуска.

Това от бразилската страна. За аржентинската новината е, че новото правителство е осигурило финансирането и започва поправката на пътеката до Garganta del diablo, очаква се да продължи 3 до 6 месеца.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.