Прескочи до съдържание

Austrian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Мъжа е frequent traveller  само заради дестинацията София-Виена.  :lol:  Но за съжаление (или не) не е от тези с подарените куфарчета.  :lol:

Много често улучва червена тарифа от по 98 (може да греша с по някое евро) евро без чекиран.

Редактирано от Bliss
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има цени Соф - Хав -Соф и са по 1080 евро. Австрийците въобще не ми се струват евтини, винаги когато съм гледал цени са били чувствително по - скъпи.

Редактирано от randi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Не знам дали тук е мястото, но ако съм се объркал ми изтрийте или преместете в подходящата тема въпроса.

До сега не съм летял с австрийците и имам 2-3 чуденки.

1.При онлайн резервация нали може да се добавя чекиран багаж? Ще запазвам 3 евтини билета и мисля да добавя 1 чекиран.

2.Чекирането онлайн ли е или на място на летището преди полета? Колко време преди полета мога да се чекирам, ако става онлайн?

3.Какъв е начина на плащане - с карта, или по банков път? Има ли билет или като при Wizz разпечатвам след чекирането?

Досега съм закупувал самостоятелно само билети за Wizz и зтова задавам тези навярно странни за Вас въпроси.

Връзка към мнение

Не знам дали тук е мястото, но ако съм се объркал ми изтрийте или преместете в подходящата тема въпроса.

До сега не съм летял с австрийците и имам 2-3 чуденки.

1.При онлайн резервация нали може да се добавя чекиран багаж? Ще запазвам 3 евтини билета и мисля да добавя 1 чекиран.

2.Чекирането онлайн ли е или на място на летището преди полета? Колко време преди полета мога да се чекирам, ако става онлайн?

3.Какъв е начина на плащане - с карта, или по банков път? Има ли билет или като при Wizz разпечатвам след чекирането?

Досега съм закупувал самостоятелно само билети за Wizz и зтова задавам тези навярно странни за Вас въпроси.

 

1. Няма проблем да си добавиш куфар в процеса на резервация. Нали ползваш официалният им сайт: austrian.com? Избираш си economy light тарифа, после като стигнеш до стъпка services може да добавиш колкото искаш куфара, за които искаш пътници, 15€ на куфар. 

 

2. И двете. Няма да те "глобят", ако отидеш на летището без да си се чекирал предварително, както биха направили Уиз. Иначе онлайн чекина им отваря 47 часа преди полета. Препоръчително е все пак да се чекираш онлайн предварително за да си избереш предпочитани места. 

 

3. От техния сайт само с карта. Ако се чекираш онлайн ще ти генерира бординг пас подобен на този на Уиз, но пак да кажа, че не си задължен да го носиш. Може и на летището да си вземеш бординг пас, като оставяш куфара на гишето. 

Връзка към мнение

Благодаря за изчерпателният отговор и се извинявам, че бях объркал темата!

За едната посока ще мога да си отпечатам бординг паса, но за връщане нямам да имам възможност да отпечатвам във Виена, така че може би само ще се чекирам онлайн. 

Сега ще взимам билетите пък после ще му мисля за чекирането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да предложи на твоя работодател да работиш в часовете, които иначе би прекарал в пътуване до Букурещ, София или Истанбул, за да хванеш полет до Виена и така да му изкараш 600+ евро, от които той с удоволствие да плати 530 на а/к и да е на печалба ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

чудя се, какво толкова може да ми предложи тази компания за цената от 530 Е за полет Варна - Виена - Варна...ама много се чудя.

 

Директният полет не е ли достатъчно предложение? ;)  В крайна сметка Виена не е Сантиаго де Чиле, че да може за 400 евро да пътуваш до там ;)

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Честно казано хич не съм доволен от Austrian. Пробвах ги преди около месец и цената беше основният фактор да ги избера. Летях до Лисабон и това ми беше най-удобният вариант и най-евтиният, но само толкова с плюсовете на Austrian. Полета беше изпълнен със стари и изключителен А319 за щастие без закъснения, защото имах 40 мин във Виена за връзката. " Храната" е под всякаква критика. Колкото и да е полет от 1,30 мин. мисля,че е прекалено да ми хвърлят една вафла и да ми излеят половината чаша сок върху мен. Стюардесите си говорят само на немски и върви се жалвай за нещо. Обстановката е много тягостна на борда на самолета. Влизаш вътре и е пуснат Моцарт и лично аз имах чувството,че това са последните мигове от живота ми. Това в допълнение към ярко червените им униформи и изкрещяното в ухото ми " Вилкомен". Пилотите бяха ужасни и на отиване и на връщане. Просто не можах да си обясня как приземяваха самолета буквално за 1 мин и на мене вътрешностите и вафличката ми отиваха в главата едва ли не. Летището във Виена е малко странно и объркващо, но поне е малко. Ах , защо ТАР нямат полети до София...  :(

Връзка към мнение

Странно! Австрийците не изпълняват ли маршрута със свои самолети до Виена и с ТАР оттам до Лисабон? Преди няколко години поне беше така и аз бях много доволен от португалците. Иначе, австрийците вървят надолу като обслужване от много време и това не е изненада за мен...

Връзка към мнение

Странно! Австрийците не изпълняват ли маршрута със свои самолети до Виена и с ТАР оттам до Лисабон? Преди няколко години поне беше така и аз бях много доволен от португалците. Иначе, австрийците вървят надолу като обслужване от много време и това не е изненада за мен..

Да само до Виена полета беше изпълнен от тях. От Виена до Лисабон бях с ТАР, които са изключителни. За мен може би са най-добрата европейска авиокомпания. Австрийците малко лежат на стари лаври, просто под всякаква критика беше обслужването, но не мога да скрия,че цените им са много ниски и за съжаление цената в днешно време е един от основните фактори..

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Австрийските авиолинии отменят 300 полета, София сред най-засегнатите

 

Агенция Монитор - неделя, 03-07-2016 - 16:11

Австрийските авиолинии, филиал на германската авиокомпания „Луфтханза“, ще отменят 300 полета през юли и август. Най-засегнати от отменените полети ще бъдат дестинациите с по няколко полета дневно като София, Букурещ, Прага и Загреб.

Причината за отмяната на полетите е липсата на пилоти. Предстои въвеждането в експлоатация на седемнайсет бразилски самолета „Ембраер Е195“, което налага съответно обучение на пилотите, обясняват от специализираното издание air-journal.fr., цитирани от БТА.

През последните 12 месеца Австрийските авиолинии са наели 110 пилоти и в момента пилотският им състав е от около 1000 души. До края на годината броят им ще нарасне до 1070, коментира авиоизданието.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Седя пред монитора (трябва да купя един билет) и се чудя - австрийците не предлагат друга форма на плащане, освен с кредитна карта.

Или аз не виждам.

 

Някой знаещ?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Ще летя тия дни с Austrian и преди малко се чекирах онлайн.

Та по време на чек-ин процеса ми даде възможност да си избера място от първия до последния ред - няма бизнес класа.

Избрах си втория ред и сега се чудя грешка ли е...? Да не ме фичнат на последния от много зор да съм напред :lol:

Редактирано от Надя
Връзка към мнение

Ще летя тия дни с Austrian и преди малко се чекирах онлайн.

Та по време на чек-ин процеса ми даде възможност да си избера място от първия до последния ред - няма бизнес класа.

Избрах си втория ред и сега се чудя грешка ли е...? Да не ме фичнат на последния от много зор да съм напред :lol:

 

Не, най-вероятно няма бизнес пътници и всички редове ще са економи :) Бизнес класата в малките самолети е гъвкаво понятие - състои се от блокирана средна седалка и една завеска, която може да се мести напред-назад. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ще летя тия дни с Austrian и преди малко се чекирах онлайн.

Та по време на чек-ин процеса ми даде възможност да си избера място от първия до последния ред - няма бизнес класа.

Избрах си втория ред и сега се чудя грешка ли е...? Да не ме фичнат на последния от много зор да съм напред :lol:

Като нищо може да няма бизнес класа. От друга страна, ако се намери някой да купи билет в бизнес класа междувременно, ще заделят съответния брой редове, а хората от там ги разпределят по свободните места както дойде.

Връзка към мнение

Между другото, имам същото чудене с катарците. Предстои ни полет с Airbus A340-600. Сайтът им ми дава да си избера места в икономична класа от 10-ти ред натам. Избрал съм си за 11-ти. Според Seat Guru обаче, местата в икономична класа за този полет започват от 22-ри ред. Търсене в интернет потвърждава версията на Seat Guru. Възможно ли е сайтът на катарците да се е объркал? Да сменя ли местата с някои по-задни или да изчакам до деня на чек-ин? Но в такъв случай рискуваме да ни запратят някъде в опашката на самолета  :)

Връзка към мнение

Аз летях с Австрийците миналата седмица София - Виена, нямаше бизнес класа, но машината беше на Кондор еърлайнс (на Томас Кук авиокомпанията) , а екипажа си беше на австрийците. Мислех, че е нещо по изключение, но явно не е. Или нещо са закъсали или мислят някакви промени или и двете.

Редактирано от Пламен
Връзка към мнение

Ще летя тия дни с Austrian и преди малко се чекирах онлайн.

Та по време на чек-ин процеса ми даде възможност да си избера място от първия до последния ред - няма бизнес класа.

Избрах си втория ред и сега се чудя грешка ли е...? Да не ме фичнат на последния от много зор да съм напред :lol:

Изключително странна ситуация :)

Само полет OS 806 утре в 11:25 няма бизнес класа по всичките полети на Аустриан идната седмица.

Предположих, че е някаква наета машина, но по-интересното е, че същият самолет идва към София с бизнес класа.

Мистерия :lol:

Между другото, имам същото чудене с катарците. Предстои ни полет с Airbus A340-600. Сайтът им ми дава да си избера места в икономична класа от 10-ти ред натам. Избрал съм си за 11-ти. Според Seat Guru обаче, местата в икономична класа за този полет започват от 22-ри ред. Търсене в интернет потвърждава версията на Seat Guru. Възможно ли е сайтът на катарците да се е объркал? Да сменя ли местата с някои по-задни или да изчакам до деня на чек-ин? Но в такъв случай рискуваме да ни запратят някъде в опашката на самолета  :)

Катар преинсталираха седалките на А340-600- вече няма първа класа, и са по-малко седалките в бизнеса. Икономито започва от десети ред, но той е блокиран за предварителен избор на седалки. Търсенията ти в интернет показват старото разпределение на седалките и не са актуални ;)

Виж това:

http://www.theqatarsource.com/seatmaps/346/24j348y.html

11ти ред е отличен избор, приятен полет!

Аз летях с Австрийците миналата седмица София - Виена, нямаше бизнес класа, но машината беше на Кондор еърлайнс (на Томас Кук авиокомпанията) , а екипажа си беше на австрийците. Мислех, че е нещо по изключение, но явно не е. Или нещо са закъсали или мислят някакви промени или и двете.

А320 на Кондор изпълнява почти вески ден обедния полет до Виена от около три месеца. Но и на него се предлага бизнес класа...друг въпрос е с какво качество :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз като летях до Виена преди няколко месеца с Австрийските в А320 си имаше бизнес класа,макар и да нямаше няква особена разлика. До 4 ред включително беше бизнеса  ;)

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Да се оплача: полетът ми до Лисабон е през Виена и нито един от сайтовете (нито австрийските, нито португалските) не ми позволява да се чекирам он-лайн от Лисабон до София. Австрийците категорично ми казват, че полетът ми от Лисабон не е техен (при условие че са на един билет, купени преди не знам колко време), не мога да се чекирам само за втория си полет, а пък португалците ми казват че могат да ме чекират само до Виена.

Това дали означава, че трябва да си взема куфарчето на Виена и да се чекирам отново на гише?

Говорих с клиентския им център и на български и на английски и на двете места ми казват, че не могат нищо да направят, тъй като полета бил на португалците. Да ходя да се оправям на летището в Лисабон.

Връзка към мнение

Ами вероятно първия полет е на ТАП, а втория на австрийците. Ако е така, трябва да отидеш на гишето на ТАП. Не би трябвало да имаш проблеми при чекирането на багажа направо до София. Онлайн не се мъчи, няма какво да спечелиш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Така е, но за първи път ми се случва да не мога да се чекирам он-лайн до крайната си дестинация, при условие че всички полети са на един билет.

 

Както и да е, измрънках си, че ме вбесиха сутринта :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.