Прескочи до съдържание

Austrian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

  • 2 години по-късно ...

Някой купувал ли е билет  по тарифа економи флекс (най-скъпата от економи, даваща право на промяна с доплащане само на разликата в цените)?  Интересува ме има ли ограничение за броя на смените или е неограничен брой смени до една година от датата на купуване? 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Доколкото ми е известно , никоя от традиционните а/к не разделят умишлено пътниците от един PNR. Естествено има случаи на разделяне , но те се получават при по-пълни самолети с голям брой заплатени места и чекиране по-късно от най-ранният възможен момент , в следствие на което просто няма вече свободен блок от три или четири места едно до друго …

Връзка към коментар
преди 1 час, Георги каза:

Някой има ли представа до колко са агресивни Austrian с разделянето на пътници на една резервация при определяне на безплатни места? 

Не са, даже можеш да добавиш пътник от друга резервация към твоята при чек ин и после пак сте заедно. Това е валидно и за Луфтханза. 

Връзка към коментар

Мерси, то май се оказа че тарифата позволява и избор на места. Намерих 1-2 репорта за разделени пътници тип ЕЖК и реших да проверя, че ни е важно, пък цената за място хич не е ниска, от 14 евро почват.

Връзка към коментар
преди 13 часа, Георги каза:

Някой има ли представа до колко са агресивни Austrian с разделянето на пътници на една резервация при определяне на безплатни места? 

При онлайн чекин би трябвало да имаш възможност за безплатен избор на места. Това важи за 90% от полетите в групата. Пиши какво е станало, защото другата събота летим с австрийците и се надявам системата все още да позволява безплатен избор на места...

Връзка към коментар
преди 12 минути , aleksandrina каза:

Е, те нали са едно семейство- Lufthansa , Eurowings, SWISS, Austrian и Brussels Airlines.

Знам, че са едно семейство, но нямам опит с другите за да потвърдя.

В момента, Duke каза:

При онлайн чекин би трябвало да имаш възможност за безплатен избор на места. Това важи за 90% от полетите в групата. Пиши какво е станало, защото другата събота летим с австрийците и се надявам системата все още да позволява безплатен избор на места...

Безплатния избор зависи от тарифата. На най-евтината само с чекиран багаж нямаш такъв избор и е с рандом алокейшън. Тогава, ако се направи действието, което описах ще ви сложи заедно, но не може да си изберете къде.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Jorro каза:

Безплатния избор зависи от тарифата. На най-евтината само с чекиран багаж нямаш такъв избор и е с рандом алокейшън. Тогава, ако се направи действието, което описах ще ви сложи заедно, но не може да си изберете къде.

Ами, това на практика не е така, въпреки, че на хартия е точно така... Летим доста често с групата и знам какво пиша... 

Връзка към коментар

Последните ми два полета с тях(всъщност са 4 с прекачванията) не позволяваха безплатен избор на места с най-ниската тарифа билети.

Септември с Австрийците, ноември с Луфтханза.

Връзка към коментар
преди 19 минути , Duke каза:

При онлайн чекин би трябвало да имаш възможност за безплатен избор на места. Това важи за 90% от полетите в групата. Пиши какво е станало, защото другата събота летим с австрийците и се надявам системата все още да позволява безплатен избор на места...

Точно така беше, имах избор на места като само за аварийния изход беше отбелязано, че са платени по 20 евро.

 

Тарифата ми е Economy Light, която уж не би трябвало да има избор, но имаше. Не съм се заравял точно кой booking class e, може да не е била най-ниската възможна и за това да има места.

 

Аз обаче не пробвах да сменям местата, автоматично избраните ми харесаха, може би ако ги бях сменил щеше да поиска нещо да се плаща на втория екран. Ще пробвам при чекирането на връщане в неделя да видя какво ще стане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mary каза:

Последните ми два полета с тях(всъщност са 4 с прекачванията) не позволяваха избор на мяста с най-ниската тарифа билети.

Септември с Австрийците, ноември с Луфтханза.

Да, затова по-горе писах, че е приложимо в 90% от случаите. Даже един път беше много странно - на свързващия полет от София до FRA или MUN не ми позволи безплатен избор на места, но на следващия вече имах възможност за избор и промяна...

 

преди 6 минути , Георги каза:

Точно така беше, имах избор на места като само за аварийния изход беше отбелязано, че са платени по 20 евро.

 

Тарифата ми е Economy Light, която уж не би трябвало да има избор, но имаше. Не съм се заравял точно кой booking class e, може да не е била най-ниската възможна и за това да има места.

 

Аз обаче не пробвах да сменям местата, автоматично избраните ми харесаха, може би ако ги бях сменил щеше да поиска нещо да се плаща на втория екран. Ще пробвам при чекирането на връщане в неделя да видя какво ще стане.

Ето, това последното е важно, защото аз винаги променям местата на прозорец и пътека. Иначе със сигурност винаги сме заедно при автоматичен избор в конфигурация прозорец/средно или средно/пътека и никога системата не ни е разделяла...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

На най-евтината само с чекиран багаж нямаш такъв избор и е с рандом алокейшън

@Jorro , вероятно е грешка на езика и си искал да кажеш "само с ръчен багаж"  или аз греша?

Връзка към коментар

Ако купя билети за отиване и връщане на най низка тарифа за няколко човека, позволява ли на по-късен етап да добавя чекиран багаж само за един човек и само в едната посока.

Връзка към коментар
преди 52 минути , Marisha каза:

Ако купя билети за отиване и връщане на най низка тарифа за няколко човека, позволява ли на по-късен етап да добавя чекиран багаж само за един човек и само в едната посока.

Да, възможно е...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, epetkov каза:

@Jorro , вероятно е грешка на езика и си искал да кажеш "само с ръчен багаж"  или аз греша?

да, извинявам се, само с ръчен багаж имам предвид.

 

преди 7 часа, Duke каза:

Да, затова по-горе писах, че е приложимо в 90% от случаите. Даже един път беше много странно - на свързващия полет от София до FRA или MUN не ми позволи безплатен избор на места, но на следващия вече имах възможност за избор и промяна...

 

Ето, това последното е важно, защото аз винаги променям местата на прозорец и пътека. Иначе със сигурност винаги сме заедно при автоматичен избор в конфигурация прозорец/средно или средно/пътека и никога системата не ни е разделяла...

При мен от 8 полета само на 1 полет с две отсечки ми позволи да си сменя мястото и то на селф сървиз машината на летището. На другите не. Този билет беше с ръчен багаж, но пък беше доста скъп и предполагам, че е бил просто на по-висока тарифа и затова, знам ли...не мога да хвана друга логика. Предния уикенд летях с Луфтханза до Франкфурт и в нито една от двете посоки не ми даде безплатна смяна

Връзка към коментар
преди 15 часа, Jorro каза:

При мен от 8 полета само на 1 полет с две отсечки ми позволи да си сменя мястото и то на селф сървиз машината на летището. На другите не. Този билет беше с ръчен багаж, но пък беше доста скъп и предполагам, че е бил просто на по-висока тарифа и затова, знам ли...не мога да хвана друга логика. Предния уикенд летях с Луфтханза до Франкфурт и в нито една от двете посоки не ми даде безплатна смяна

Писал съм в темата на Луфти по този въпрос. Винаги летим с най-ниската тарифа, защото купувам билети много рано. Миналата година изведнъж отрязаха опцията за безплатен избор на места по време на онлайн чекин. Няколко месеца по-късно изведнъж започна да действа хибридна система - за полетите от/до София не позволяваше, но за полетите от FRA/MUC можеше да се избират места безплатно. От началото на тази година се възстанови и безплатния избор на места от/до София. Последно обаче съм летял през юли и е напълно възможно нещата да са се променили. Другата седмица отново летим и ще видим какво ще се получи по време на онлайн чекин...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.12.2023 г. в 10:09, Георги каза:

Аз обаче не пробвах да сменям местата, автоматично избраните ми харесаха, може би ако ги бях сменил щеше да поиска нещо да се плаща на втория екран. Ще пробвам при чекирането на връщане в неделя да видя какво ще стане.

При чекирането на връщането не ми даде да сменя местата без доплащане, всички седалки бяха по 29 евро, независимо дали прозорец, пътека, средно или авариен изход. Шашава работа са, сигурен съм, че на отиване можех да сменя местата. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За съжаление трябва да потвърдя, че в групата отново са "затворили" прозореца за безплатен избор на места независимо за коя отсечка се отнася. Сега при онлайн чекин на полета до Виена ми даде прозорец и средно, а на този от Виена до Амстердам - пътека и средно, като всяка една промяна щеше да ми коства 29 евро...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 14.12.2023 г. в 13:22, Marisha каза:

Ако купя билети за отиване и връщане на най низка тарифа за няколко човека, позволява ли на по-късен етап да добавя чекиран багаж само за един човек и само в едната посока.

да

Връзка към коментар
На 13.12.2023 г. в 20:40, Георги каза:

Някой има ли представа до колко са агресивни Austrian с разделянето на пътници на една резервация при определяне на безплатни места? 

Нормалните авиокомпании никога не разделят пътници, ако имат свободни места, и никога не те набутват на средно място, ако си сам, а имат други. Прави ми впечатление само, че при заявено предпочитание за пътека в профила ми Луфтханза почнаха да ме набутват на прозорец в над 50% от случаите, но все пак в останалите съм на пътека - досега нямам нито едно средно място. За разлика от Райън и Уиз, които ако имат и едно свободно средно място и не си си платил, ще ти дадат точно него.

Връзка към коментар
преди 3 часа, pepsii каза:

да

Щом са няколко човека, вероятността за един чекиран багаж е много голяма. Вероятно е по-евтино е да се купи в процеса на резервация,  отколкото на по-късен етап. Едни 30-40  евро разпределени между 3-4 пасажера не са много пари и в чекирания багаж всеки ще може да сложи свои вещи, които са забранени за превоз в ръчния багаж. Възможно е, обаче,  при Аустриън  такса багаж да е фиксирана и независеща от  момента на покупка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 17 часа, epetkov каза:

От 17ти юли 2024 година започват Виена-Бостън  шест пъти седмично. 

Май го бяха планирали преди пандемията, но не се осъществи. Те нямат голяма мрежа в Северна Америка, не знам колко и какви пътници ще возят натам. Пътувал съм до Маями с тях, но в самолета имаше едва двуцифрен брой пътници, и линията беше закрита преди 2020.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.