Прескочи до съдържание

Austrian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

12 minutes ago, Lyubina said:

Така е, но за първи път ми се случва да не мога да се чекирам он-лайн до крайната си дестинация, при условие че всички полети са на един билет.

 

Както и да е, измрънках си, че ме вбесиха сутринта :) 

И други сме имали подобни проблеми. Личен рекорд ми е Юнайтед, Ер Канада, Остриън и Луфтханза на един билет. Чекирането онлайн винаги е сложно. На гишето на летището  винаги ми дават бордни карти до крайната дестинация.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Много обичах да летя с Fokker-ите на OS. Любими машинки!
Както и CRJ-ите на LH CityLine :)

Достойно изпращане за дългогодишната вярна служба!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Във вторник ще летя с австрийците София-Виена-Цюрих, на един билет като до Виена съм с австрийците и след това със

Swiss. Проблема е, че във Виена имам само 45 мин, а смятам да чекирам багаж от София. Според мен е абсурдно да успеят да прехвърлят багажа, дори ние не знам дали ще успеем да минем без бързане. Исках друг полет с почти 2 часа дупка, но са взели този..

 

Ако не доставят куфара на време, изплащат ли нещо като компенсация от тази компания? Знам, че всяка компания си има собствени правила за багажите, не са универсални.

 

Видях, че със застраховката на Дайнърс изплащат до 160лв при закъснение на багажа от 3 или 4 часа, по касови бележки.

Връзка към мнение

Ще го доставят. Виена е доста добре организирано летище. 45 минути са достаъчни дори за летища като CDG...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бих искала да попитам по- опитните пътешественици, дали австрийците са много стриктни с размерите на багажа. Нямам предвид да натъпчеш двойно и да се преструваш, че не си забелязал :), а ще ли направят проблем, ако ръчната ми чанта не е с размери 40/30/10, а 40/30/12? Мерят ли тези чанти изобщо, или само преценяват на око? И второ: заяждат ли се за кг на ръчния багаж, например ако не е 8 кг, 8,5 кг. Досега съм пътувала само с катарците и те не правят проблеми. Не ми се иска сега неприятна изненада на самото летище. 

Връзка към мнение
преди 17 минути , Cioccolata каза:

Бих искала да попитам по- опитните пътешественици, дали австрийците са много стриктни с размерите на багажа. Нямам предвид да натъпчеш двойно и да се преструваш, че не си забелязал :), а ще ли направят проблем, ако ръчната ми чанта не е с размери 40/30/10, а 40/30/12? Мерят ли тези чанти изобщо, или само преценяват на око? И второ: заяждат ли се за кг на ръчния багаж, например ако не е 8 кг, 8,5 кг. Досега съм пътувала само с катарците и те не правят проблеми. Не ми се иска сега неприятна изненада на самото летище. 

Да не казвам голяма дума, но в изключително редки случай се мерят килограмите на ръчния багаж. За 2см. шанса да имаш проблем също е пренебрежимо малък

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
9 minutes ago, tch said:

Да не казвам голяма дума, но в изключително редки случай се мерят килограмите на ръчния багаж. За 2см. шанса да имаш проблем също е пренебрежимо малък

Благодаря! :)

Връзка към мнение

Преди Коледа пътувахме до/от Виена с Австрийците, мериха ни ръчния багаж във Виена. Бяхме в нормата и не мога да кажа какво се случва, ако не бяхме. За 2 см. може би, няма да се заяждат, но килограмите гледай да са ти, колкото трябва.

Веднъж Иберия ме глобиха 60 евро за по-тежък куфар и оттогава много внимавам. Че даже и си нося винаги кантарче, за да няма изненади.

Връзка към мнение
On 3/11/2018 at 5:47 PM, AlexandraKo said:

Преди Коледа пътувахме до/от Виена с Австрийците, мериха ни ръчния багаж във Виена. Бяхме в нормата и не мога да кажа какво се случва, ако не бяхме. За 2 см. може би, няма да се заяждат, но килограмите гледай да са ти, колкото трябва.

Веднъж Иберия ме глобиха 60 евро за по-тежък куфар и оттогава много внимавам. Че даже и си нося винаги кантарче, за да няма изненади.

Благодаря!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Давам обратна връзка: пътувахме с мъжа ми София-Виена-Копенхаген и обратно, като бяхме само с ръчни багажи и лични чанти. Чекирахме се онлайн и за четирите полета никой не ни мери чантите. Само за полета от Виена до Копенхаген прибраха моя куфар в багажното заедно с по- големите чанти на останалите пътници и после го взехме от линията за чекиран багаж, но отново никой не го премери. Предполагам, че така се получи, защото се чекирахме онлайн, но не мога да бъда сигурна. Иначе полетите бяха ок, доволна съм от обслужването.   

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Някой имал ли е проблем с онлайн чекирането? Мене не ме пуска със следното обяснение [Error: It seems that additional document check has failed. For more information contact our desk at the airport] , а уж си попълвам съвестно всички полета...

 

Връзка към мнение
На 20.04.2018 г. в 14:53, akair каза:

Ausrian са променили отново ливерията. Новата се доближава повече до идеята на Луфтханза:

image.thumb.png.80a8e5c435d9a184bb83ea4dbdb8021a.png

А намаление няма ли да пуснат, като са се нагиздили за празник?Че ги дебна.;)

На 20.03.2018 г. в 21:24, Cioccolata каза:

Давам обратна връзка: пътувахме с мъжа ми София-Виена-Копенхаген и обратно, като бяхме само с ръчни багажи и лични чанти. Чекирахме се онлайн и за четирите полета никой не ни мери чантите. Само за полета от Виена до Копенхаген прибраха моя куфар в багажното заедно с по- големите чанти на останалите пътници и после го взехме от линията за чекиран багаж, но отново никой не го премери. Предполагам, че така се получи, защото се чекирахме онлайн, но не мога да бъда сигурна. Иначе полетите бяха ок, доволна съм от обслужването.   

И ние се чекирахме он-лайн, ама имахме и два големи куфЕра, та с тях ни претеглиха и малките и сложиха бележки.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
3 hours ago, AlexandraKo said:

А намаление няма ли да пуснат, като са се нагиздили за празник?Че ги дебна.;)

На тях намаленията и промоциите не изглежда да са им приоритет - имат достатъчно клиенти и нямат нужда от такива неща :)

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, akair каза:

Не са O&D основните клиенти на компанията, за разлика от Wizz... :)

Те и в БГ не им бяха те основните  клиенти, ама като имаше конкуренция, цените бяха други. А от тогава цената на петрола падна, нали...

Връзка към мнение
10 minutes ago, Гост said:

Те и в БГ не им бяха те основните  клиенти, ама като имаше конкуренция, цените бяха други. А от тогава цената на петрола падна, нали...

Тук ти изгубих мисълта... Кои са "Те" и кои са "те"? :)

 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Някой има ли опит при получаване на обещетение от Austrian?

Двама души сме на една резервация и иска е пуснат от двамата.

От двата иска ми уважиха единия, бяха писали да чакам 3 седмици докато получа парите. Тази седмица е третата и вчера писах през фейсбука за да им напомня.

Днес получих мейл, с който ме приканват другия пътник да попълни една форма с адрес, имена и банкова сметка и да им го върнем. Когато отворя формата, виждам, че има място за двамата ни  и сега се чудя и двамата ли трябва да фигурираме двамата или само другия пътник и дали може да се получи всичко на една сметка.

В мейла е писано, че това е само за другия пътник, моите данни и банковата сметка съм ги дал още когато писах иска, но не съм на 100% сигурен, дали не трябва да ги пиша отново.

Писах им, но едва ли ще отговорят бързо. Ако е трябвало да се попълни това, защо го изпращат чак сега, а не в началото..

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

@Alexander

Не мога да ти помогна с това какво да попълниш.

След даване на банковите данни, получен мейл с уверение, че парите са преведени. Бяха по сметката след около седмица.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.