Прескочи до съдържание

Austrian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте, 

Пиша за първи път, имам питане, дано да съм уцелила темата:

Искам да подаря на мъжа ми за Коледа самолетни билети до Мюнхен за октоберфест 26-29.09.2020

Спрях се на полетите с Луфтханза и Австрийските - цените са им едни и същи - 190 лв двупосочен икономичен само ръчен багаж. Полетите от София пише че се изпълняват от Луфтханза. 

Въпрос:да купя ли билети на тази цена/тоест цената според вас ок ли е до Мюнхен с тях/ или е висока, или ниска или е възможно да има някаква промоция. Мога да изчакам няколко дена, ако мислите че цените могат да паднат по Коледа? Моля за познатите да ми кажат. 

Въпрос:има ли значение през кой от двата сайта ще купя билетите? 

Въпрос :трябва ли да се притеснявам за нещо при толкова ранна покупка на билети, което не съм правила.

Благодаря, на който ми отговори. 

Връзка към мнение
преди 41 минути , Bissy каза:

цените са им едни и същи - 190 лв двупосочен икономичен само ръчен багаж.

За мен цената е добра.  Струва си да се купи за 190 лева.  Алтернативата е полет  на Wizz Air до Меминген, например за 80-130 лева, но ще трябва да се пътува от Меминген до Мюнхен.  Не вярвам обаче,  точно за Октоберфест Wizz  да пуснат толкова ниски билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, cybersimo said:

Цената е хубава, но е нереална.

Както винаги търговския трик е - полети ОТ 44,90 евро (вероятно само до един от изброените градове е толкова)

Какво означава, че цената не е реална? Можеш да избереш всеки европейски град до който летят Аустриан и до него да летиш 10 отсечки. За да имаш избор обаче трябва да си базиран във Виена. От София реално можеш да избереш една дестинация до където летят Аустриан и това е Виена.

 

Ако има нещо “нереално“ в цената, това е че тя съдържа само ръчен багаж... За бизнесмени, гастарбайтери и т.н. това е добра оферта за дестинациите, където няма конкуренция с НТА.

Връзка към мнение
преди 9 минути , epetkov каза:

За мен цената е добра.  Струва си да се купи за 190 лева.  Алтернативата е полет  на Wizz Air до Меминген, например за 80-130 лева, но ще трябва да се пътува от Меминген до Мюнхен.  Не вярвам обаче,  точно за Октоберфест Wizz  да пуснат толкова ниски билети.

Аз затова се отказах от Меминген, далече ми се стори, и на фон на евтин билет/ама не е и много евтин всъщност /, трансфера до Мюнхен ще излезе златен. 

Предпочитам като бял човек да си кацна на мюнхенското летище. 

Връзка към мнение
преди 17 минути , Topfly каза:

Какво означава, че цената не е реална?

Означава, че цената не е 44.90, както ти си написал, а е от 44.90 и сигурно има един-два града до които е толкова, за други стига до 130.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 минути , Bissy каза:

Предпочитам като бял човек да си кацна на мюнхенското летище.

Добре, а мъжът ти ще мине и с Меминген :grin:

 

Шегата настрана, цената е екстра като за редовна авиокомпания. От който и от двата сайта да купиш (предполагам, дилемата е между австрийците и LUfthansa), все е ОК. От ранното купуване на билетите не се притеснявай, само следи дали няма да сменят часа на някой полет, че да не увиснете.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 18 минути , Topfly каза:

Какво означава, че цената не е реална? Можеш да избереш всеки европейски град до който летят Аустриан и до него да летиш 10 отсечки. За да имаш избор обаче трябва да си базиран във Виена. От София реално можеш да избереш една дестинация до където летят Аустриан и това е Виена.

 

Ако има нещо “нереално“ в цената, това е че тя съдържа само ръчен багаж... За бизнесмени, гастарбайтери и т.н. това е добра оферта за дестинациите, където няма конкуренция с НТА.

Точно каквото е написал @Adventurer

Аз си избрах Лондон и цената Виена-Лондон НЕ беше 44,90. След това избрах Сплит и цената Виена-Сплит отново НЕ беше 44.90.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Goal & Boss каза:

Добре, а мъжът ти ще мине и с Меминген :grin:

 

Шегата настрана, цената е екстра като за редовна авиокомпания. От който и от двата сайта да купиш (предполагам, дилемата е между австрийците и LUfthansa), все е ОК. От ранното купуване на билетите не се притеснявай, само следи дали няма да сменят часа на някой полет, че да не увиснете.

Ами благодаря, това май отговори на всичките ми въпроси. 

 

Връзка към мнение

Значи Flightpass се оказа много сериозна научна иновация излязла директно от строго секретната лаборатория Lufthansa Innovation Hub и тествана с Eurowings и SWISS през 2017...

 

https://lh-innovationhub.de/en/project/flightpass/

 

Както и да е, но може да се окаже, че заразата, така де, иновацията ще се предава по роднинска връзка... поне засега обаче швейцарската посестрима ще продава иновацията само на постоянно уседнали се във Франция и Швейцария. 

 

https://swiss-flightpass.ch/ 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Австийците предлагат ваучер за 50 евро - цък. Някой ползвал ли е опцията? Изглежда като да е нещо ново.

Дали може да се ползва за резервации, правени през посредници?

И трябва ли да се анулира/ребуква настояща резервация, за да се ползва опцията?

 

Връзка към мнение
преди 29 минути , Яничка каза:

Австийците предлагат ваучер за 50 евро - цък. Някой ползвал ли е опцията? Изглежда като да е нещо ново.

Дали може да се ползва за резервации, правени през посредници?

И трябва ли да се анулира/ребуква настояща резервация, за да се ползва опцията?

 

Това, което предлагат австрийците е абсолютно същото, което предлага и Lufthansa. Този ваучер би трябвало да може да покрива разлика в цената до 50 евро на нова резервация, ако тя е по-скъпа от канцелираната/ребукнатата. Ваучерът важи за резервации до 31.12.2020 г. и трябва да се ползва по телефона (няма функционалност на сайта). За резервации, направени през посредник може да се издаде ваучер, но май няма как да се ползва, защото отказват да обслужват такива резервации по телефона. Успях да си издам един такъв ваучер за резервация, направена през посредник, но може би ще е безполезен. Не стана с кода на резервацията, но с електронния билет се получи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Знаете ли каква е политиката на Аустриан заради пандемията? Ако сега си купя билети за ноември ще мога ли да ги сменя, ако има проблем с дестинацията и при какви условия?

Връзка към мнение
преди 2 часа, slujitel каза:

Знаете ли каква е политиката на Аустриан заради пандемията? Ако сега си купя билети за ноември ще мога ли да ги сменя, ако има проблем с дестинацията и при какви условия?

Както при повечето АК в момента.  Доплащаш само ако има разлика в класа билет :

 

https://www.austrian.com/bg/en/flight-irregularities

IMG_20200801_115159.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 38 минути , userkata каза:

Обмислям да взема билет София - Амстердам през Виена с 30мин. stopover и 45мин в обратната посока. 

Какви са рисковете?

73609975_Screenshot2020-11-16at12_06_17.png.754b4f52df5d24b4990ae1ca9230295c.png

Да закъснее първия полет заради и вторият да не те изчака. Тогава ще трябва да чакаш следващата връзка за деня, ако има такава. По Коледа, преди Корона, австрийците винаги правеха overbooking, но винаги се е намирало хора да се откажат от билетите си срещу пари в кеш.

 

Аз единствено не бих купил, ако на всяка цена на 04.01 трябва да си обратно в Амстердам

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

да чакаш следващата връзка за деня, ако има такава

Продават се подобни билети, защото авиокомпанията има същия ден и втори по-късен полет по същия маршрут. (Важи за всички авиокомпании, предлагащи подобни ултра къси смени)

Връзка към мнение
преди 6 часа, userkata каза:

Обмислям да взема билет София - Амстердам през Виена с 30мин. stopover и 45мин в обратната посока. 

Какви са рисковете?

73609975_Screenshot2020-11-16at12_06_17.png.754b4f52df5d24b4990ae1ca9230295c.png

Този с 30 минути ще го изтървеш със сигурност,  ние имахме 1 час и се включихме на косъм. Има допълнителна проверка заради ковид и няма транзитен коридор. Тоест има, но минаваш отново секюрити и там има опашки.

Връзка към мнение
Преди 1 час, slujitel каза:

Този с 30 минути ще го изтървеш със сигурност,  ние имахме 1 час и се включихме на косъм. Има допълнителна проверка заради ковид и няма транзитен коридор. Тоест има, но минаваш отново секюрити и там има опашки.

Ясно. Значи отпада. 

Много благодаря за инфото.

Връзка към мнение

По принцип дори да го изпуснеш ще те настанят на следващия полет. Тук вече зависи можете ли да закъснеете и т.н.

30 Мин е много малко, но щом продават такива билети, значи нормално става прекачването.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, userkata каза:

Ясно. Значи отпада. 

Много благодаря за инфото.

Аз съм го хващал с 30мин само време за прекачване , кацна с 15мин по-рано и с пълна газ хванах втория. Общ е билета , ще почакат 5-10минути, ама риска е голям, но пък имат доста резервни варианти.

Връзка към мнение
преди 10 часа, epetkov каза:

Продават се подобни билети, защото авиокомпанията има същия ден и втори по-късен полет по същия маршрут. (Важи за всички авиокомпании, предлагащи подобни ултра къси смени)

Така е, още повече щом предлагат такива билети явно повечето им пътници успяват да ги хванат, иначе само биха си създали главоболия. По-скоро визирах голямо закъснение още от София заради мъгла например

преди 5 часа, slujitel каза:

Този с 30 минути ще го изтървеш със сигурност,  ние имахме 1 час и се включихме на косъм. Има допълнителна проверка заради ковид и няма транзитен коридор. Тоест има, но минаваш отново секюрити и там има опашки.

То по летищата няма жив човек, колко време отнема? Аз съм се прикачвал за 40мин. във Виена преди Корона и нямах проблем.

Връзка към мнение

Ако със сигурност няма да го бъде си заслужава... компенсациите не са лоши хич 😄  мен малко ме сърбят ръцете.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, tch каза:

Така е, още повече щом предлагат такива билети явно повечето им пътници успяват да ги хванат, иначе само биха си създали главоболия. По-скоро визирах голямо закъснение още от София заради мъгла например

То по летищата няма жив човек, колко време отнема? Аз съм се прикачвал за 40мин. във Виена преди Корона и нямах проблем.

Пълно беше на летището във Виена и самолета от Виена до Копенхаген беше пълен. Това, обаче края на септември,  сега може и да няма. 

Връзка към мнение
преди 1 час, MARTiNSHO каза:

Ако със сигурност няма да го бъде си заслужава... компенсациите не са лоши хич 😄  мен малко ме сърбят ръцете.

Викаш,да врътнем една схема-като инWIZZтициите?🤣

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.