Прескочи до съдържание

Austrian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 6 часа, Alexander каза:

Някой има ли опит при получаване на обещетение от Austrian?

Двама души сме на една резервация и иска е пуснат от двамата.

От двата иска ми уважиха единия, бяха писали да чакам 3 седмици докато получа парите. Тази седмица е третата и вчера писах през фейсбука за да им напомня.

Днес получих мейл, с който ме приканват другия пътник да попълни една форма с адрес, имена и банкова сметка и да им го върнем. Когато отворя формата, виждам, че има място за двамата ни  и сега се чудя и двамата ли трябва да фигурираме двамата или само другия пътник и дали може да се получи всичко на една сметка.

В мейла е писано, че това е само за другия пътник, моите данни и банковата сметка съм ги дал още когато писах иска, но не съм на 100% сигурен, дали не трябва да ги пиша отново.

Писах им, но едва ли ще отговорят бързо. Ако е трябвало да се попълни това, защо го изпращат чак сега, а не в началото..

Имам в момента подобен случай с Луфтханза.Единия го уважиха и платиха а за другия нямам отговор

  • Шок 1
Връзка към мнение

Попълних го и писах неговите и отново моите данни. 

Моята жалба е обща, вписани сме  и двмата. Отделно имам колежка с отделна жалба, понеже беше с друга резервация, на нея й отказаха, но това е друга тема. След като изплатят на мен, ще й дам копие от мейла да се жалва пак.

преди 1 час, Sju каза:

@Alexander

Не мога да ти помогна с това какво да попълниш.

След даване на банковите данни, получен мейл с уверение, че парите са преведени. Бяха по сметката след около седмица.

На мен в мейла ми пишеше, да чакам до 3 седмици за парите, но понеже тия дни санаха 3 седмици им писах и те взеха, че ми пратиха тази форма, която се отнасяше само за втория пътник, но все пак писах и на двамата данните вътре.

Връзка към мнение

След попълване на формата power of attroney от втория пътник получих мейл, че е задействано и неговото плащане, този път не пише срок нито нищо. Интересни защо, това не стана в началото, а след като изтекоха 3 месеца. Излиза, че се попълват някакви неща в началото през тяхна форма, ама след 3 месеца започваме наново.

 

Аз все още не съм получил нищо след изтичане на 3-те седмици чакане, уведомих ги и  получих  мейл, че е напомнено на финансовия отдел и ако до 10 дни нямам пари, пак да ви уведомя.

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

С началото на лятното разписание (31 март 2019) австрийците ще стартират ежедневни диектни полети между Виена и Монреал в Канада. Полетите ще бъдат изпълнявани с Боинг 767-300.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

И първи А320 в най-новите цветове на компанията:
image.thumb.png.4d672a7f5206ad7213d5baf9cd176b21.png

 

Стратегията е самолетите да могат бързо и лесно да минават от една компания на групата в друга. Това обяснява и eurowhite ливерията - бързо пребоядисване на опашката и billboard буквите може да "премести" самолета от Austrian в Луфтханза, Суис, Юроуингс, ...

Връзка към мнение
На 3.10.2018 г. в 20:04, akair каза:

С началото на лятното разписание (31 март 2019) австрийците ще стартират ежедневни диектни полети между Виена и Монреал в Канада. Полетите ще бъдат изпълнявани с Боинг 767-300.

А дали продават билети? Има ли разписание?

П.П. Погледнах ги, на отиване има стоп в Ню Йорк, на връщане в Чикаго. Дали трябва американска виза?

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение
10 minutes ago, AlexandraKo said:

П.П. Погледнах ги, на отиване има стоп в Ню Йорк, на връщане в Чикаго. Дали трябва американска виза?

 

За съжаление трябва 😞 Дори в случаите когато не се налага да излизаш от самолета, а само кацаш в САЩ и след това продължаваш към дестинация извън САЩ, има нужда от виза 😞

Връзка към мнение
преди 34 минути , AlexandraKo каза:

А дали продават билети? Има ли разписание?

П.П. Погледнах ги, на отиване има стоп в Ню Йорк, на връщане в Чикаго. Дали трябва американска виза?

 

Air Canada започват директни полети Букурещ - Монреал, май и до Торонто, ако държиш на директен полет!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря! Погледнах - имат полети Париж-Монреал, на добра цена.

Нямаме американски визи,Париж ще ни е добре, като изходна точка.

Връзка към мнение
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

Благодаря! Погледнах - имат полети Париж-Монреал, на добра цена.

Нямаме американски визи,Париж ще ни е добре, като изходна точка.

Имаш и опция от Франфурт с Луфтханза. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз не я намирам информацията за технически стоп. Ето това е директно от сайта на австрийците за примерни дати през юни (12-16 юни). Полетът си изглежда възможно най-директен:

image.png.bf5175f8f1cd4fbd27334dd52acbd59f.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Сега погледнах и аз, ти си прав. Не зная защо преди излезе със стопове в САЩ.

Даже, ще стане на един билет - София-Виена-Монреал.

 

ААа, предишната информация е за Air Canada.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой знае ли как може да се канселира един билет с тази компания?

Доколкто разбрах, ще върнат таксите само, което пак е нещо.

При подобен случай с Луфтханза беше много лесно, имаше си бутон за канселиране и всичко стана за 2 секунди. При Austrian не виждам нищо такова, трябва да се звъни ли?

 

Връзка към мнение

Влез на сайта на Луфтханза, добави си ПНР-а там и опитай през сайта на ЛХ да го канселираш. Другата опция е им се обадиш в кол центъра.

Връзка към мнение

Bulgaria 

Call Center

+ 359 2 935 8245

Mon-Fri: 08:30-17:00 Bulgarian and English

Sat: 09:00-17:30 Bulgarian and English

Sun: 09:00-17:30 English only

 

https://www.austrian.com/Contact.aspx?sc_lang=en&cc=BG&countrycode=BG#countryoverview

Връзка към мнение
Граф Вронски
На 27.11.2018 г. в 6:41, Alexander каза:

Някой знае ли как може да се канселира един билет с тази компания?

Доколкто разбрах, ще върнат таксите само, което пак е нещо.

При подобен случай с Луфтханза беше много лесно, имаше си бутон за канселиране и всичко стана за 2 секунди. При Austrian не виждам нищо такова, трябва да се звъни ли?

 

Привет. Стана ми любопитно. Досега никога не ми се е налагало да канселирам самолетен билет. Тъй като миналата седмица взех билети на Austrian и се зачудих, ако ми се наложи. Опитах се да намеря някакво инфо из сайта им, но не успях да намеря. Виждам, че в ценообразуването се прави като сбор от полет и  такси. При теб ти върнаха таксите, така ли?

Връзка към мнение

Върнаха таските 97 евро, за билет от 4 полета струващ 422 евро, но пък беше за празниците, което значи, че самия билет е евтина тарифа, но скъп заради увелиения трафик  по нова година. Аз лично очаквах да върнат по-малко.

Докато не се обадиш не знаеш колко ще ти върнат, за разлика от Луфтханза, където си го пише като си влезеш в резервацията.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

летищните такси не са много

а fuel surcharge или carrier surcharge така или иначе се изхитриха и не го връщат

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Austrian  ще премахнат витловите Q400  от флотилията си до 2021. Целта на компанията е да опрости флотилията, да намали разходите и да стане по-печеливша. Успоредно с това компанията планира да задели 200 млн евро за до 10 употребявани самолети от семейството А320. Предвижда се и подобряване на връзките на малките летища - Грац, Инсбрук, ... с хъбовете на Луфтханза - Дюселдорф и Франкфурт.

https://www.luchtvaartnieuws.nl/nieuws/categorie/2/airlines/austrian-airlines-stuurt-bombardier-q400-vloot-met-pensioen

https://www.austrianwings.info/2019/01/aua-zehn-zusaetzliche-airbus-jets-q400-verlassen-die-flotte/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Преди 1 час, Dreamm каза:

Изборът на места в самолетите на Austrian платен ли е?

В процесана купуване на билетите ми излезе опция за избор на място на цена 19 лв.

Ако си с най-тънката тарифа Economy Light се плащат.

Редактирано от tch
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 12 часа, tch каза:

Ако си с най-тънката тарифа Economy Light се плащат.

Да, с най-тънката /477 лв. за два двупосочни София-Виена/. Аз не платих места.... И сега като Раян ли ще ни разхвърлят из самолета? Двама сме на една резервация.

Редактирано от Dreamm
Връзка към мнение
преди 38 минути , Dreamm каза:

Да, с най-тънката /477 лв. за два двупосочни София-Виена/. Аз не платих места.... И сега като Раян ли ще ни разхвърлят из самолета? Двама сме на една резервация.

По време на онлайн чек-ин могат да се избират места безплатно. 

Редактирано от yordanov
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А безплатно ли е чекирането на летището? Ще се наложи на връщане да го направя там. Свалих приложението им, но не виждам опция мобилна бордна карта. Не намирам отговори на въпросите си в сайта им...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.