Прескочи до съдържание

Austrian - кратки новини и въпроси


Препоръчани мнения

45 minutes ago, Dreamm said:

А безплатно ли е чекирането на летището? Ще се наложи на връщане да го направя там. Свалих приложението им, но не виждам опция мобилна бордна карта. Не намирам отговори на въпросите си в сайта им...

Безплатно е. Можеш да се чекираш онлайн , да си избереш място пак безплатно ( 24ч преди полета) и на летището да си разпечаташ бордната карта на гише или на някой от self service терминалите. Можеш и всичко това да го направиш направо там, но ще имаш по-малък избор на места. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Austrian Airlines планират да елиминират флотилията от Даш 8-400. Полетите с Даш ще минат на Ембраер 195, а част от полетите на Ембраер ще минат на А320. Остриън ще получат 6 допълнителни А320 - 4 от Бразилия и 2 от Китай. Очакваше се това да стане през януари 2020, но са изтеглили промяната по-рано - машините ще започнат да пристигат през август.

Quote

24 OE-LZA A320-214 3234 19.09.2007 11,8 VIE OS active for HO  ex HO // to join fleet JAN20  
25 OE-LZB A320-214 3268 17.10.2007 11,8 VIE OS active for HO  ex HO // to join fleet JAN20  
26 OE-LZC A320-214 5278 28.09.2012 6,8 VIE OS stored @ VQQ  ex O6 // to join fleet AUG19  
27 OE-LZD A320-214 5299 17.10.2012 6,8 VIE OS stored @ VQQ  ex O6 // to join fleet AUG19  
28 OE-LZE A320-214SL 5754 30.09.2013 5,8 VIE OS stored @ VQQ  ex O6 // to join fleet SEP19  
29 OE-LZF A320-214SL 5841 20.11.2013 5,7 VIE OS stored @ VQQ  ex O6 // to join fleet OCT19  
30 OE-LZG A320    VIE OS   to replace DHC8 fleet  
31 OE-LZH A320    VIE OS   to replace DHC8 fleet  
32 OE-LZI A320    VIE OS   to replace DHC8 fleet  
33 OE-LZJ A320    VIE OS   to replace DHC8 fleet 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 27 минути , tch каза:

Не беше ли едва 24 часа преди полет?

Да. Така прочетох някъде. Но понеже резервацията ми е една /за първи път/ за четирите билета /2 двупосочни / се чудя как ще стане? 

Връзка към коментар

Лесно. Първо отиването, и като стане време и връщането. Обикновено можеш да си избираш кои пътници от всички в резервацията да чекираш, ако случайно не искаш всички.

 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, магеланци!

Имам следния въпрос относно чекирането на Austrian. Какви данни се изискват при чекирането- номер на лична карта, валидност? И ако вече си пътувал с тях имат ли запазени данните ти?

Благодаря Ви предварително за отговорите.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте добри хора, отново. купувам билети от Австрийските авиолинии. И пак червено поле, след което не мога да продължа: Какво да напиша в квадратчето означено като Area Code*. На същия ред са данните за телефон, чекнах мобилен, чекнах България с +359, написах си телефонния номер без "0". Какво означава Area Code*. Благодаря!

 

Редактирам се, не ми се чакаше отговор и написах в Area Code, 898-първите  цифри на тел. номер и в другото квадратче, останалите. 

Връзка към коментар
преди 27 минути , rdd каза:

Аз само да попитам нещо: Бордните карти на Австрийските авиолинии, нали може да се получат на гише. В случай, че не се справя с онлайн чекирането на мобилен телефон.

Чекирането е много лесно, но няма проблем да се чекирате и на гише.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 23.08.2019 г. в 11:13, manu80 каза:

Здравейте, магеланци!

Имам следния въпрос относно чекирането на Austrian. Какви данни се изискват при чекирането- номер на лична карта, валидност? И ако вече си пътувал с тях имат ли запазени данните ти?

Благодаря Ви предварително за отговорите.

Попълват се номер на лична карта или паспорт и срок на валидност на документа. Аз попълвах данни и за отиване, и за връщане.Има опция бордните карти да се пратят с смс. Аз чекирах в едната посока от компютър, в другата от телефон през приложението им. Имат чатбот в месинджър и в него веднага пращат известие за гейта или за промяна на часа на полета. Изобщо съм много доволна от комуникацията с тях- промениха ми полетите и се наложи да им звъня няколко пъти, бяха перфектни и отзивчиви.

8036BBF0-6E61-4D58-B659-F7ACD8020EA4.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

 

Също така намалят честототе до Лос Анджелис (стават 5 пъти в седмицата).

Реално с това разписание връзката от полета OS806 (обедният полет от София) към Бостън е малко на кантар.

Има връзки от Букурещ, Прага и Будапеща, които са също малко на кантар (около 1 час и малко трансфер). Не знам какви ще са цените им до Бостън, но мога да споделя впечатленията от пътуването си до Маями през м. май тази година. Билетът беше закупен през март на цена 1460 лева (без багаж). В самолета Виена-Маями имаше около шейсетина пътници общо, в бизнес класата имаше не повече от петима (за сравнение в самолета София-Виена може би бяха около стотина пътниците). На връщане Маями-Виена пътниците бяха малко повече, но пак можах да легна на средната тройка седалки и да спя горе-долу нормално. Никога не съм попадал на толкова празни полети от Европа до САЩ - предишните ми полети са били пълни почти на 100%.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Austrian ще въвеждат две годишни карти Europe pass и City pass. Първата ще струва 799 евро, а втората ще струва 449 евро. Първата дава право за 10 еднопосочни пътувания до 60 дестинации в Европа, а врората за 10 еднопосочни пътувания до един конкретен град.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
7 minutes ago, Hadzhitodorovi said:

Годишни в рамките на календарната година (1.І.-31.ХІІ.), от датата на купуване/първи полет, или все още не е ясно?

 

Book within 12 months after date of purchase

https://austrian-flightpass.com/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря! 🙂

Допълнено:
Гадове - полетите са от и до Виена, не от и до летище по избор! 😞

Цитат

How often can I travel?

The Flight Pass includes 10 flights with Austrian Airlines, 10 one-way or 5 round-trip flights (combinations of both allowed), and can be used on selected direct routes within the Austrian Airlines route network from and to Vienna.

 

Редактирано от Hadzhitodorovi
Допълване
Връзка към коментар

Ако се отбележи и възможност за пътуване в натоварените периоди (Коледа, Великден) Europe Pass става ~ 999 EUR. В някои случаи може да е оферта, но предвид, че за всяка дестинация ние от България трябва да правим София-Виена и Виена-София, това общо взето дава право на 2 пътувания до градове различни от Виена (отиване и връщане) и едно посещение на Виена... за 1000 EUR 😕 

Връзка към коментар
преди 18 часа, Topfly каза:

втората ще струва 449 евро

Цената е хубава, но е нереална.

Както винаги търговския трик е - полети ОТ 44,90 евро (вероятно само до един от изброените градове е толкова)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.