Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

15 minutes ago, Надя said:

Прага - Виена - София през април, на Виена 45 минути дали ще стигнат? С един билет. Не съм летяла през Виена от 100 години. И темата назад нямам търпение да чета ☺️

Другият ми вариант е Прага - Мюнхен - София с 1 ч. и 10 мин. на Мюнхен, което е ОК, но предпочитам първия

Аз април имам Франкфурт - Виена - София с 25 минути време на прикачване, така че искренно се надявам че ще ви стигнат 🙂 Щом са на един билет предполагам са го сметнали, че е ОК.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 44 минути , Надя каза:

Прага - Виена - София през април, на Виена 45 минути дали ще стигнат? С един билет. Не съм летяла през Виена от 100 години. И темата назад нямам търпение да чета ☺️

Другият ми вариант е Прага - Мюнхен - София с 1 ч. и 10 мин. на Мюнхен, което е ОК, но предпочитам първия

Тогава ще сме в Шенген и няма да има проверка на документи във Виена.Но на един билет сигурно и сега няма проверка,не съм пътувал така.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Щом е с един билет не бих го мислил. Най-много да изкараш един ден във Виена за тяхна сметка. На виенското летище са бързи връзките.

 

Ако е страшно нежелателно изпускането на полета, примерно детето се жени на другия ден или нещо такова, вземи по-ранен полет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

На Хитроу колко е минималното време за трансфер между различни терминали, при полети на отдлни билети с чекиран багаж, т.е. ще има и чекиране.

Връзка към мнение
10 minutes ago, Дани Магелани said:

На Хитроу колко е минималното време за трансфер между различни терминали, при полети на отдлни билети с чекиран багаж, т.е. ще има и чекиране.

През лятото , от кацането на презокеански полет до излизането от терминала ми отне малко над два часа.Ако трябваше да сменям терминал и да чекирам нов полет бих заложил на поне три часа.Зимата може би не е толкова натоварено.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На Хийтроу увеличиха официалното МСТ за полети на един билет. Аз бих сложил поне час над задължителните 3 часа за различни билети. Ще трябва и паспортен контрол на влизане в Англия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Надя каза:

Прага - Виена - София през април, на Виена 45 минути дали ще стигнат? С един билет. Не съм летяла през Виена от 100 години. И темата назад нямам търпение да чета ☺️

Другият ми вариант е Прага - Мюнхен - София с 1 ч. и 10 мин. на Мюнхен, което е ОК, но предпочитам първия

Предвид , че ще сме в Шенген и няма да има проверка - е предостатъчно.

ние често летим през Виена и обикновенно прекачването е 50 мин и до сега само един път сме изпускали полет и то защото полета от София за Виена имаше 40 мин закъснение.

Но от минимум 30 полета до сега през Виена , сме изпуснали само 1  😂

така, че дори и да има проверка  45 са ок.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

На Хийтроу увеличиха официалното МСТ за полети на един билет. Аз бих сложил поне час над задължителните 3 часа за различни билети. Ще трябва и паспортен контрол на влизане в Англия.

Специално за полетите от София е още по-кофти, тъй-като полетите на BA са ги преместили от терминал 5 на 3, а тези на Bulgaria Air са си на 4, както винаги са били, та 3 часа трябва да е наистина санитарния минимум за там.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, vanku каза:

Аз април имам Франкфурт - Виена - София с 25 минути време на прикачване, така че искренно се надявам че ще ви стигнат 🙂 Щом са на един билет предполагам са го сметнали, че е ОК.

25 мин стават, само ако първият полет излети и кацне навреме. На мен ми се е случвало на същия маршрут да тръгнем от Франкфурт с близо 1ч30 мин закъснение, поради късно пристигане на екипажа им от хотела (?) В самолета имаше пътници за Варна с кратка връзка през Виена, които си изпуснаха самолета. За София нямаше проблем, защото се чакаше близо 3 часа до другия полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Виена е от най-приятните и удобни за прекачване летища, така че не се притеснявай дори при минималното им време от 25 мин.

 

Последния път на връщане от командировка умишлено си избрах връзка 25 мин с идеята за вечеря във Виена. Първия ми полет закъсня и кацна на отдалечена стоянка. Погледнах в сайта на летището и видях, че бординга за моя полет беше приключил и точно когато вече си бях намислил какво да си поръчам в любимия ми ресторант и как ще си изхарча 250-те евро за полети стюардесата съобщи, че пътника за София ще го чакат при стълбите от летищния персонал. Взеха ме с кола, закараха ме на спец паспортен контрол на партера без никакви хора там (защото идвах от Шенгенска страна) и после ме закараха пред самолета, който също беше на стоянка. От врата до врата няма и 5 мин общо. С доста смесени чувства останах хем беше яко вип и удобно хем все едно ми откраднаха 250 евро 😄 😄 😄

  • Смея се 20
Връзка към мнение

Само дето напоследък много обичат да губят багаж на Виена. 

Вече на няколко пъти се случва, при прекачване - и на мен, и на колеги, при условие, че съм имала повече от 2 часа интервал между двата полета. 

Обяснението на Swissport беше, че не им стигнало времето 🙂 

 

Нищо де, докараха ми го на следващия ден. 

На колегите също, но е неприятно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, dimitrov6 каза:

Но на един билет сигурно и сега няма проверка,не съм пътувал така

Има. Докато сме извън Шенген ще е така. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Малко практична информация за Истанбул.На нас ни отне точно 10 м. Кацнахме на B и излетяхме за Найроби от. B. Гейта на таблата го обявавят 90 м. Преди полета, но на сайта по-рано.Има 1 час безплатен нет като се сканира паспорта.Ще видя как е за Панама след месец 90м. ми е времето.Не сме минавали секюрити.

.

На 11.01.2024 г. в 15:08, Jenbel каза:

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Декември имахме прекачване там от Т1 на Т4 ( различни авиокомпании на отделни билети) с транзитно време 2 ч. 

С чекиран багаж - взимане и чекиране отново.
Нямахме никакъв проблем. Остана и време за пушене.

С автоматичните машини всичко става доста бързо .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой с информация за летище Найроби? Минава ли се паспортна проверка/ скенери при connecting flights? И двата  ни полета са на Kenya airways от онази промоция,но времето ни  за трансфер е много кратко 1h 15 min. И двата полета са от един терминал. В сайта на летището се рекламира някаква услуга ,с която ти осигуряват приоритетно предвижване,но пък няма да е зле, ако може да спестим някой долар. От Kenya airways ми отговориха,че минималното време за прекачване е 50 Мин. Отдалеч започвам с подготовката.😀

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Въпрос към тези, които имат опит с Istanbul Airport: харесала съм билети с турците от София до Истанбул и после вътрешен полет като времето за трансфер е 1 час и 20 минути. Ще имаме чекиран багаж и затова смятам да ги взема на един билет. Видях, че всички полети са от един терминал, но не съм пътувала през Истанбул и не знам какво да очаквам. Ще пътуваме с малко дете и се чудя дали това няма да ни забави допълнително; имат ли отделни гишета/скенери за проверка за хора с деца както е на други летища? Другият вариант е с 2 часа и 55 минути между полетите, но на мен ми се иска по-краткият, разбира се 🙂

Връзка към мнение

Вземи си спокойно полета с по-късата връзка, ако случайно полета от Бг закъснее и не успеете да си хванете връзката безплатно ще ви ребукнат на следващия полет. Не съм видял да има отделни гишета за хора с деца, но за вътрешните полети се минава през отделен паспортен контрол, не общия така, че се съмнявам да е чак такава навалица, че да си изпуснеш връзката. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Винаги има отделен коридор за майки с дете на ръце, възрастни...

Ако имаш трансфер към вътрешен полет най-вероятно ще трябва да си вземеш багажа и да минеш с него митница и после пак да го чекираш (не съм правил това в Турция точно, но почти винаги така се прави). Но ако закъснееш ще ти дадат място на следващия полет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Винаги има отделен коридор за майки с дете на ръце, възрастни...

Ако имаш трансфер към вътрешен полет най-вероятно ще трябва да си вземеш багажа и да минеш с него митница и после пак да го чекираш (не съм правил това в Турция точно, но почти винаги така се прави). Но ако закъснееш ще ти дадат място на следващия полет.

За пръв път чувам за подобна практика и силно се съмнявам да се прави в Истанбул. Минавал съм много пъти през турското летище, но не с трансфер към вътрешен полет, но съм виждал гишетата за паспортен контрол вътрешни полети ето и карта: Не мисля, че има от какво да се притеснява дамата. 

File:IST airport terminal layout (departures).png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За Турция не знам, но по принцип така се прави, освен ако не правят някакъв реверанс към туристите, мисля в Тайланд напр... 

Два пъти си чаках багажа на крайното летище, а той ме чака да го взема на влизане в държавата (Гърция и Италия при влизане от извън ЕС). В Бразилия и Щатите си го знам.а

Поне да пита на чекина къде да чака багажа да не стане фал.

 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, neuromancer каза:

За Турция не знам, но по принцип така се прави, освен ако не правят някакъв реверанс към туристите, мисля в Тайланд напр... 

Два пъти си чаках багажа на крайното летище, а той ме чака да го взема на влизане в държавата (Гърция и Италия при влизане от извън ЕС). В Бразилия и Щатите си го знам.а

Поне да пита на чекина къде да чака багажа да не стане фал.

 

Е как е възможно това при положение, че на чек ин те питат и задължително ти казват до къде ти е чекиран багажа? Няма логика, ако са ти на 1 билет всички полети да те карат на междинно летище да се чекираш на ново освен, ако полета не ти е с компания извън алианса на твоята и да имат технически проблем да те чекират до крайното летище на твоето по заминаване. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 11 минути , Jorro каза:

Е как е възможно това при положение, че на чек ин те питат и задължително ти казват до къде ти е чекиран багажа? Няма логика, ако са ти на 1 билет всички полети да те карат на междинно летище да се чекираш на ново освен, ако полета не ти е с компания извън алианса на твоята и да имат технически проблем да те чекират до крайното летище на твоето по заминаване. 

На нас ни чекираха багажа до крайна дестинация дори на отделни билети с турците. Полета беше вътрешен и международен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледай сега, като пристигаш в друга държава има митническа проверка. Когато излизаш от international departures. За вътрешни полети няма митническа проверка. Ако багажа ти е чекиран до края, няма да има проверка, защото е вътрешен полет. Затова логиката е да я правят като влезеш в държавата първо.

Не помня дали са ми казали, но и да са, не съм ги разбрал и резултата е налице. Затова казвам да се обърне внимание. Мисля, че в Тайланд не го правят така, но почти навсякъде го правят. Става въпрос като влезеш в държавата с международен полет и после имаш вътрешен, не обратното.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.