Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

Ако полета ,с който пристигаш е първи за деня,може и да няма голямо закъснение.По-назад в темата съм писал,че се прекачих на Чампино за 45 минути между полет Букурещ-Рим(паспортна проверка) и Рим-Каляри.Това ми е рекорда.От многото бягане се обърках и след проверка на багажа пак се наредих на паспортна проверка 🙂

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 23.02.2018 г. в 18:56, neuromancer каза:

Имам предвид когато полетите са на отделни билети, иначе е ясно, че компанията се грижи да стигнете до крайната точка.

Това когато са купени директно от авиокомпанията или важи и ако са купени от посредник?

Ето напр. за това :

 

bucharest-20.06.png

Връзка към мнение

Здравейте. Предстои ни пътуване с Алиталия до Мадрид, като имаме прекачване на отиване. Пристигаме вечерта в 20.00 ч на Т3. Имаме нощувка в Италия, но ще може ли да си вземем багажа? 

На сутринта заминаваме от Т1 и сигурно пак ще трябва да го чекираме. 

На връщане обаче пристигаме в 14:05 на Фиумучино на Т1 и имаме полет за София, отново на Т1 в 15:20 ч. 

Всичките ни полети са на един билет. Дали ще успеем и няма да закъснеем? Как е по-добре да взимаме багажа си с нас когато се прехвърляме от полетите, нали?

Връзка към мнение
Преди 1 час, snejanka94 каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване с Алиталия до Мадрид, като имаме прекачване на отиване. Пристигаме вечерта в 20.00 ч на Т3. Имаме нощувка в Италия, но ще може ли да си вземем багажа? 

Опитайте се да го вземете, но гаранция няма, че ще ви го дадат... Освен ако не го чекирате до там - което също според мен е под сериозен въпрос, щом сте на един билет. 

 

Преди 1 час, snejanka94 каза:

На връщане обаче пристигаме в 14:05 на Фиумучино на Т1 и имаме полет за София, отново на Т1 в 15:20 ч. 

Всичките ни полети са на един билет. Дали ще успеем и няма да закъснеем? Как е по-добре да взимаме багажа си с нас когато се прехвърляме от полетите, нали?

Не мисля, че ще е възможно да си го взимате - по принцип. Моят много сериозен съвет - подгответе си достатъчно резервен багаж в ръчния.

 

Ал Италия се славят с губенето на чекиран багаж. Личен опит. Те са ми създали стрес на тази тема 🙂 

 

За колко дни отивате? Ако е за относително кратко време, аз не бих ползвала чекиран изобщо...

Връзка към мнение

До сега с три различни компании съм си взимал багажа като съм го чекирвал до междинното летище, където съм имал нощувка.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, snejanka94 каза:

Здравейте. Предстои ни пътуване с Алиталия до Мадрид, като имаме прекачване на отиване. Пристигаме вечерта в 20.00 ч на Т3. Имаме нощувка в Италия, но ще може ли да си вземем багажа? 

На сутринта заминаваме от Т1 и сигурно пак ще трябва да го чекираме. 

На връщане обаче пристигаме в 14:05 на Фиумучино на Т1 и имаме полет за София, отново на Т1 в 15:20 ч. 

Всичките ни полети са на един билет. Дали ще успеем и няма да закъснеем? Как е по-добре да взимаме багажа си с нас когато се прехвърляме от полетите, нали?

На връщане не го взимайте, няма да имате време, а и сигурно няма да може. По принцип чекирания багаж е удоство за пътника, защо да се затормозявате?

А на отиване, щом има нощувка, може да си го вземете, но поискайте на гишето на чекиране да го чекират до Рим. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

преместих последните мнения тук

https://magelanci.com/forums/topic/4973-трансфер-от-меминген

където мисля ще са по-полезни

Връзка към мнение

Ще летя два пъти по обедно време с прекачване в Мюнхен с дупки от  40 и 50 мин.

Едните  полети са с Луфтханза, а другите с Ер Доломити, с които летях наскоро за първи път и са някаква под компания на Луфти. Има кратък преход с влак на терминала, плюс паспортна проверка защото идваме от България.

 

Дори да успея да ги хвана, съм почти сигурен, че багажа може да не пристигне с нас на крайното летище. Някой имал ли е такива полети в Мюнхен?  Да не говорим, ако закъснеят първите полети дори с 15 минути.

Връзка към мнение
преди 36 минути , Alexander каза:

Ще летя два пъти по обедно време с прекачване в Мюнхен с дупки от  40 и 50 мин.

Едните  полети са с Луфтханза, а другите с Ер Доломити, с които летях наскоро за първи път и са някаква под компания на Луфти. Има кратък преход с влак на терминала, плюс паспортна проверка защото идваме от България.

 

Дори да успея да ги хвана, съм почти сигурен, че багажа може да не пристигне с нас на крайното летище. Някой имал ли е такива полети в Мюнхен?  Да не говорим, ако закъснеят първите полети дори с 15 минути.

Имал съм доста кратки прекачвания там (30 мин май беше минимума), абсолютно никакви проблем с багажа до сега. Любимото ми летище за прекачване. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 49 минути , Alexander каза:

Някой имал ли е такива полети в Мюнхен?  Да не говорим, ако закъснеят първите полети дори с 15 минути.

И аз съм била в същата ситуация. Никакъв проблем нямах с краткото прекачване. Мен по-скоро ме притесняваше времето, че пътувах през зимата.

Бях само с ръчен багаж, та не знам дали успяват и с багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Alexander said:

Ще летя два пъти по обедно време с прекачване в Мюнхен с дупки от  40 и 50 мин.

Едните  полети са с Луфтханза, а другите с Ер Доломити, с които летях наскоро за първи път и са някаква под компания на Луфти. Има кратък преход с влак на терминала, плюс паспортна проверка защото идваме от България.

 

Дори да успея да ги хвана, съм почти сигурен, че багажа може да не пристигне с нас на крайното летище. Някой имал ли е такива полети в Мюнхен?  Да не говорим, ако закъснеят първите полети дори с 15 минути.

Няма да минаваш паспортна проверка на Мюнхен щом си транзит, ще я минеш в крайната ти дестинация. Летището е супер приятно за прекачване, което не може да се каже за един Франкфурт например, така че не се притеснявай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз ще летя след 20 дни, явно полета няма да има проблеми от това което чета, но ще пробвам как се справят с багажа. Не ми е проблем, ако закъснее, тъкмо ще имам повод да си купя някои неща от една застраховка на Дженерали за закъснял багаж.

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Купих билети за промоцията на Скут от Атина.

Райнера пристига в Гърция 8:10 ч. , а полета на Скут е в 11:20 . Зная , че 3 часа са голям риск, но искам да попитам дали някой може да ми препоръча пътническа застраховка, която да ми обезпечи напълно последващите 14 дни в Азия ако Райнера закъснее.

Връзка към мнение
преди 14 минути , Щастливеца каза:

Купих билети за промоцията на Скут от Атина.

Райнера пристига в Гърция 8:10 ч. , а полета на Скут е в 11:20 . Зная , че 3 часа са голям риск, но искам да попитам дали някой може да ми препоръча пътническа застраховка, която да ми обезпечи напълно последващите 14 дни в Азия ако Райнера закъснее.

Чак напълно да ги обезпечи не знам, но при номадите има възможност да ти заплати новия билет до там. Не знам обаче дали не е опция само при по скъпия вариант на застраховката им, така че си изчети общите им условия и виж, при коя от двете опции рискът е покрит.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Соня Ралева

Здравейте!

Тамън се зарадвах днес на полет от София за Бургас на 13.07 и видях, че имаме само 1 час за прекачване.Кацаме с Райнеъра от Хамбург в 15.25,  а този за Бургас е в 16,30.

Да чекирам ли багажа или да взема приоритито, макар че не ми се иска много?

Ще минаваме ли проверка в София? И нещо не мога да видя втория полет на кой терминал е ...

Залавям се да търся безбожно ниски билети,че ако го изтървем да не боли толкова 🙂

Ако някой има идеи датите са 13.07/ 27.07

Благодаря!

 

Връзка към мнение

Ами ако сте чели темата, при толкова малко време освен, че трябва да вървите бързо и да не ви забавят никъде (което зависи доста от вас и доколко сте нахални да се бутате на паспортния контрол), е много важно първия полет да не закъснее, което не зависи от вас

За хора без опит в тия работи едни 3 часа между полетите са добра отправна точка

Не искам да кажа, че непременно ще го изпуснете, но едно съвсем малко закъснение стига

Райън и вътрешните полети са на един терминал - Т2

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вътрешните полети са на същия терминал, но трябва да излезеш от секюрити зоната и да отидеш на гейта за вътрешни полети, който е в дъното вдясно след гишетата за чек ин  в зоната за заминаващи. Времето ти е много на кантар, но ако цената на полета ти до Бургас  не е висока винаги си струва риска, все пак може да хванеш автобус/влак за не голяма сума до Бургас, ако изпуснеш полета. 

Редактирано от Jorro
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Соня Ралева

Мда,прави сте, че времето е малко, обаче ми се иска да пробвам. За сега билетите ми идват 200 евро, ако ги намеря за малко пари юе си пробвам късмета.

Иначе винаги пътуваме с автобус до Бургас ииииии, отивам да търся 🙂

Мерси за бързите отговори, супер е че поне не трябва да прелитам между терминалите 🙂

 

Връзка към мнение

Има тема за сваляне на цените на билетите до Варна и Бургас - с опеределени карти и през определени сайтове.

Връзка към мнение
Соня Ралева
преди 3 минути , akair каза:

Има тема за сваляне на цените на билетите до Варна и Бургас - с опеределени карти и през определени сайтове.

Благодаря! Сега ще се огледам, че не съм ориентирана. Иначе испанския йеткост ми ги дава с 10 евро по-малко от немския

Връзка към мнение

Аз искам да попитам пътувалите с трансфер през Амстердам на Схипхол при кацане с полет от Канкун (и си само с ръчен багаж) можеш ли да отидеш направо на гейта за заминаване на полетите на трансавия до София? Виждам, че днес полета е кацнал на гейт G, a полета за София е на E.  Време има достатъчно, каца се в 13:30 , а следващия полет е в 17:40, но въпреки всичко не ми се губи време в чакане по проверки. В тази връзка да попитам и кой лаундж може да се ползва в тази зона с Дайнърс? 

Връзка към мнение

По спомени, всички конкорси на Шитхол са свързани и има сместване на потоците - заминаващи и пристигащи са в един и същи коридор. И на една част от гейтовете проверката за сигурност е на гейта (напр полетите до София).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Соня Ралева каза:

Здравейте!

Тамън се зарадвах днес на полет от София за Бургас на 13.07 и видях, че имаме само 1 час за прекачване.Кацаме с Райнеъра от Хамбург в 15.25,  а този за Бургас е в 16,30.

Да чекирам ли багажа или да взема приоритито, макар че не ми се иска много?

Ще минаваме ли проверка в София? И нещо не мога да видя втория полет на кой терминал е ...

Залавям се да търся безбожно ниски билети,че ако го изтървем да не боли толкова 🙂

Ако някой има идеи датите са 13.07/ 27.07

Благодаря!

 

Ако полета от Хамбург не закъснее и пътуваш само с ръчен багаж(с приорити) нямаш никакъв проблем да хванеш полета до Бургас.БГ ер обикновенно се мотат,особено в пиковият период,в който ще пътувате,отделно от това,редовно се случва да чакат пътници.В най-добрият случай отварят гейта 15-20мин преди полет.

Хрумна ми,че ако имате карта Дайнърс,може да минете през Салон Преслав и да предупредите,че пътувате с полета до Бургас.Автобуса ще ви вземе от там.Нямам идея дали може да стане,но ако звъннете на БГ ер те ще ви отговорят възможно ли е.

Връзка към мнение
 
 
 
7 minutes ago, iMari said:

 

Хрумна ми,че ако имате карта Дайнърс,може да минете през Салон Преслав и да предупредите,че пътувате с полета до Бургас.Автобуса ще ви вземе от там.Нямам идея дали може да стане,но ако звъннете на БГ ер те ще ви отговорят възможно ли е.

И на мен ми хрумна този вариант, но къде ще минат паспортна проверка след като се прекачват на вътрешен полет и в Бургас няма да минават такава? 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.