Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

Задължително в София ще минат, няма къде иначе. Слизат от самолета, паспортен контрол и после пак секюрити и евентуално салона (силно се съмнявам да има време за него и дори да ги пускат, при положение, че пътниците най-вероятно вече се качват)

Ако имате резервен план с автобус до Бургас и не ви пречи да изпуснете полета, няма проблем.

Връзка към мнение

То колкото е вероятно полета от Хамбург да закъснее , толкова ако не и повече, има вероятност и полета на България еър да закъснее.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
7 minutes ago, neuromancer said:

Задължително в София ще минат, няма къде иначе. Слизат от самолета, паспортен контрол и после пак секюрити и евентуално салона (силно се съмнявам да има време за него и дори да ги пускат, при положение, че пътниците най-вероятно вече се качват)

Ако имате резервен план с автобус до Бургас и не ви пречи да изпуснете полета, няма проблем.

Е то идеята беше да ползва лаунджа за да не излиза от терминала, т.к за вътрешни полети, ако го ползваш те взимат с автобусче от самия лаундж, но предвид, че няма как да мине паспортен контрол преди лаунджа ще трябва да се излезе и отиде направо на гейта за вътрешни няма смисъл да се връща  през паспортния контрол и да ходи тогава на лаундж. 

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

Задължително в София ще минат, няма къде иначе. Слизат от самолета, паспортен контрол и после пак секюрити и евентуално салона (силно се съмнявам да има време за него и дори да ги пускат, при положение, че пътниците най-вероятно вече се качват)

Ако имате резервен план с автобус до Бургас и не ви пречи да изпуснете полета, няма проблем.

Има опция при пристигането на Т2 да влязат директно в зоната с гейтовете и вместо към паспортен контрол,да отидат към салона,без да минават каквито и да е било проверки.Може би от летището ще дадат по-точна информация,ще ги допуснат ли при това положение до полета.

 

Връзка към мнение

Ако ги пуснат по тоя начин няма да минат паспортен контрол за влизане в България. Т.е. или няма да стане, или е потенциална вратичка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
4 minutes ago, neuromancer said:

Ако ги пуснат по тоя начин няма да минат паспортен контрол за влизане в България. Т.е. или няма да стане, или е потенциална вратичка...

Във Варна нали почнаха да проверяват личните карти на всички пътуващи по вътрешни полети, поради подобна вратичка. Ако и в Бургас проверяват, може там да влезе граничен контрол в България.

Връзка към мнение
22 minutes ago, iMari said:

Има опция при пристигането на Т2 да влязат директно в зоната с гейтовете и вместо към паспортен контрол,да отидат към салона,без да минават каквито и да е било проверки.Може би от летището ще дадат по-точна информация,ще ги допуснат ли при това положение до полета.

 

То е ясно, че може физически да го направи, но се съмнявам да го допуснат от салона най-малкото. Нали затова им бият печати на бордните карти за вътрешните полети, които са минали паспортен контрол и искат да ползват салона. Ако го пуснат си е поредната вратичка....

2 minutes ago, Topfly said:

Във Варна нали почнаха да проверяват личните карти на всички пътуващи по вътрешни полети, поради подобна вратичка. Ако и в Бургас проверяват, може там да влезе граничен контрол в България.

Те го въведоха за заминаващи полети, за пристигащи не проверяват.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В сайта на летището има доста оскъдна информация по въпроса:

 

Добре дошли на Летище София!

При пристигане на Летище София трябва да сте информирани за визовите условия за влизане в България. За трансферни полети се ориентирайте към трансферния пункт по указателните табели.

 

https://www.sofia-airport.bg/пътници/полезна-информация/пристигане

Връзка към мнение
преди 3 минути , Topfly каза:

Във Варна нали почнаха да проверяват личните карти на всички пътуващи по вътрешни полети, поради подобна вратичка. Ако и в Бургас проверяват, може там да влезе граничен контрол в България.

това беше за излизане...

то не че е невъзможно да го правят и на влизане, ама станаха един куп празни предположения

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , neuromancer каза:

Ако ги пуснат по тоя начин няма да минат паспортен контрол за влизане в България. Т.е. или няма да стане, или е потенциална вратичка...

 

преди 15 минути , Jorro каза:

То е ясно, че може физически да го направи, но се съмнявам да го допуснат от салона най-малкото. Нали затова им бият печати на бордните карти за вътрешните полети, които са минали паспортен контрол и искат да ползват салона. Ако го пуснат си е поредната вратичка....

Да,прави сте.Вероятно няма да стане,но пък може и да са предвидили такива случаи и да има начин.Нищо не пречи да се провери.

 

преди 18 минути , Topfly каза:

Във Варна нали почнаха да проверяват личните карти на всички пътуващи по вътрешни полети, поради подобна вратичка. Ако и в Бургас проверяват, може там да влезе граничен контрол в България.

Там случаят беше друг.Нито във Бургас,нито във Варна има паспортна проверка при пристигане на вътрешен полет.

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
Соня Ралева

 И без това нямам такава карта. Основен вариант и неприятен де, ни е автобус. Няма да се гътнем, ако изпуснем полета стига да купя билетите на добра цена. Намерих ги в едриймс на 53 евро за 3ма,но се оказа,че трябва да имам премиум. Сега гледам умно майтрипс, индийския... каква е тази парична единица?!? В евро излиза 109 

 

 

Редактирано от Соня Ралева
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Гледам едни полети София-Брюксел -Мадрид, времето за прекачване в Шарлероа е 1,25ч -дали ще  е достатъчно?

Единствения ми опит от Шарлероа е точно с този, сутрешния полет на Уиз, който пристига в 8ч и после как 20мин. чакахме да дойде някой в гишетата за паспортна проверка, за да влезем въобще в страната. Иначе знам, че летището  е малко. Ако изпусна полета до Мадрид не ми хрумва приемлив резервен вариант.

Връзка към мнение
преди 17 минути , bobole4e каза:

Гледам едни полети София-Брюксел -Мадрид, времето за прекачване в Шарлероа е 1,25ч -дали ще  е достатъчно?

Единствения ми опит от Шарлероа е точно с този, сутрешния полет на Уиз, който пристига в 8ч и после как 20мин. чакахме да дойде някой в гишетата за паспортна проверка, за да влезем въобще в страната. Иначе знам, че летището  е малко. Ако изпусна полета до Мадрид не ми хрумва приемлив резервен вариант.

Купувате място до изхода,да излезете първа.Бягане до паспортната,после бягане до проверка на багаж,като има fasttrack там,който може да се купи.Сутрин са доста полети и ще има народ.За Мадрид е от същия Т1,дето се каца от София.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За отделни билети не си помисляйте такива кратки прекачвания, защото дори и да можете да претичате разстоянието, ако самолета закъснее малко (не колкото за компенсация), какво ще правиш? Има и цяла тема за това.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, не съм убеден, че въпросът ми е затук, но продължавам.

Доколко рискован е един час престой на летище Lisabon( бил съм отдавна и нямам спомен за големината му- май не беше голямо?) при свързващ полет. Разбра се, най - притеснителното е забава на пристигащия полет.

Или да избера, за сигурно, по- дълъг(около 4ч. ) престой.

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 11 минути , Georgie каза:

Здравейте, не съм убеден, че въпросът ми е затук, но продължавам.

Доколко рискован е един час престой на летище Lisabon( бил съм отдавна и нямам спомен за големината му- май не беше голямо?) при свързващ полет. Разбра се, най - притеснителното е забава на пристигащия полет.

Или да избера, за сигурно, по- дълъг(около 4ч. ) престой.

Благодаря!

За тази тема ти е въпроса, прочети я и ще ти се изясни 😀

Накратко - ако си на един билет, авиокомпанията те пренасочва и 1 час е ок, ако не, всяко закъснение и оставаш без билет, така че сложи 4 часа

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 35 минути , neuromancer каза:

За тази тема ти е въпроса, прочети я и ще ти се изясни 😀

Накратко - ако си на един билет, авиокомпанията те пренасочва и 1 час е ок, ако не, всяко закъснение и оставаш без билет, така че сложи 4 часа

 Благодаря ти, съвсем наясно съм, че ако билетът ми е един, проблем няма, но не е- спестих информацията.:)

Дааа, не ми се иска да вися 4 часа, но ще се наложи. Очевидно е. И по- скоро е просто стоп, а няма свързващ полет в смисъла на един с прекачване. Просто няколко бюджетни а/к.

Връзка към мнение

Ако имаш Дайнърс , ANA lounge е един най-добрите лаунджове, в които съм влизал, четири часа няма да ги усетиш..., може и да се изкъпеш или поспиш ( има sleep rooms).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 минути , stanislavpp каза:

Ако имаш Дайнърс , ANA lounge е един най-добрите лаунджове, в които съм влизал, четири часа няма да ги усетиш..., може и да се изкъпеш или поспиш ( има sleep rooms).

Знам, само дето Дайнърс все още не съм си извадил, а има нужда.

Между другото, след четири часовия стоп ще се наложи да изтърпя още един с подобна продължителност....И се натрупват.

Връзка към мнение
преди 4 минути , stanislavpp каза:

Не си истински магеланец , ако нямаш Дайнърс 😀

Със сигурност!:)

Дори не съм се замислял сериозно да си извадя- не съм сигурен заслужава ли си.

Но явно, да.

Връзка към мнение
преди 1 час, Georgie каза:

съвсем наясно съм, че ако билетът ми е един, проблем няма, но не е- спестих информацията.:)

А това е най-важното в тия въпроси 😀

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.