Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

преди 14 часа, DenitsaS каза:

Видях, че всички полети са от един терминал,

Терминал, Терминал ама какъв!  Там всяка чертичка от  схематичната буква Ж си е своего рода отделен терминал. Разстоянията не са малки. Все пак 1ч 20 мин са достатъчни. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

Мислим да вземем един полет, който е с доста кратко време за трансфер през САЩ. 
 

полетът е от LHR през Далас до Канкун на 26 април (прикачена снимка). 
 

Чета навсякъде, че Далас е много лесно летище за трансфер със Скайтрейн, но генерално час и 25 минути ми се струват малко. Знам, че Американ ще ни сложат на следващия полет, който също можем да изберем (там е 2.25 минути времето за трансфер), но не ми се иска да пристигаме в Канкун чак в 20.00. С първия вариант ще пристигнем към 17.00, което е идеално. 
 

Какво мислите? 

IMG_0269.png

Връзка към мнение

Не съм сигурен как ще минете, но на влизане в САЩ има голямо чакане за паспортен контрол. Ако ще минавате паспортен контрол времето е малко. Ако няма да минавате е ок, ама мисля, че през САЩ винаги се минава паспортен контрол и трябва виза естествено.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как да се даде еднозначен отговор.Много зависи от опашката на паспортен контрол.Последно минавах на LAX и отне под 15 минути , но е било да отиде и час. Ако сте сред първите слезли от самолета и няма друг полет преди вас ( особено от Южна или Централна Америка) се минава бързо.Да , винаги се минава паспортен контрол.

Връзка към мнение
преди 42 минути , stanimir каза:

Няма как да се даде еднозначен отговор.Много зависи от опашката на паспортен контрол.Последно минавах на LAX и отне под 15 минути , но е било да отиде и час. Ако сте сред първите слезли от самолета и няма друг полет преди вас ( особено от Южна или Латинска Америка) се минава бързо.Да , винаги се минава паспортен контрол.

Да, да, разбира се, че няма как да сме сигурни. Имам си виза и т.н. Просто исках да чекна дали някой е минавал транзит през това летище точно. 

Връзка към мнение

Аз съм минавал преди 4 месеца през Хюстън , над 1 час само на опашката за паспортен контрол. През Далас не съм, иначе генерално аз не съм попадал на малки опашки и да съм минавал бързо на което и да е летище в САЩ. 

Връзка към мнение

и аз винаги съм чакал много, включително на Далас DFW, ама идвам от Лат. Америка

изпускал съм уговорен трансфер, защото нямам телефон да се обадя докато чакам на паспортния контрол, те комуникираха само по телефон, чакат, самолета кацнал преди час и половина, мене ме няма и те си тръгнали...

Връзка към мнение

Аз съм летяла от Хиитроу през Филаделфия за Канкун - и цялата дейност с вземане на багаж и проверки ми отне около 15-20 мин. 
Но през Маями за Лондон чаках около 30-40 мин на опашка.
 

Връзка към мнение

85 мин е MCT за летище DFW. Естествено , при минималното време за трансфер , забавяне на пристигащият полет ще е вероятна причина за изпускане на  следващият полет ( вратите затварят 15-20 мин преди излитане).

При пристигане навреме или по-рано , няма да имате проблеми . Все пак а/к имат и допълнително вграден аванс в зададеното полетно време … Аз не бих се тревожил изобщо предварително , връзки се изпускат и с три часово трансферно време .

Който не лети , той не е изпускал връзка ..

 

Има и един друг нюанс - ако излетите с закъснение от 20-30-40 мин например  от Хийтроу , АА автоматично през аппа ще ви прехвърлят на следващият полет за Канкун, още докато сте във въздуха , без значение че в крайна сметка може и  да имате достатъчно време за връзката - и това няма да може да го промените, дори и да отидете на гейта навреме. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

85 мин е MCT за летище DFW. Естествено , при минималното време за трансфер , забавяне на пристигащият полет ще е вероятна причина за изпускане на  следващият полет ( вратите затварят 15-20 мин преди излитане).

При пристигане навреме или по-рано , няма да имате проблеми . Все пак а/к имат и допълнително вграден аванс в зададеното полетно време … Аз не бих се тревожил изобщо предварително , връзки се изпускат и с три часово трансферно време .

Който не лети , той не е изпускал връзка ..

 

Има и един друг нюанс - ако излетите с закъснение от 20-30-40 мин например  от Хийтроу , АА автоматично през аппа ще ви прехвърлят на следващият полет за Канкун, още докато сте във въздуха , без значение че в крайна сметка може и  да имате достатъчно време за връзката - и това няма да може да го промените, дори и да отидете на гейта навреме. 

Благодаря ви много на всички. В крайна сметка решихме да не рискуваме и намерихме оферта на Търкиш директно до Канкун (дългият, гаден полет през Мексико), но бизнес класа за 1300 евро директно от София. 😀

 

Сега ще им тестваме новата бизнес класа и ще пишем после рипорти. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честито !👍

 

Предполагам имаш предвид , че ще сте в конфигурация 1-2-1 в 787 .
Новата бизнес класа (Кристал) ще я представят догодина най-рано , и едва ли ще лети до Южна Америка в близките няколко години .

 

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , stanislavpp каза:

Честито !👍

 

Предполагам имаш предвид , че ще сте в конфигурация 1-2-1 в 787 .
Новата бизнес класа (Кристал) ще я представят догодина най-рано , и едва ли ще лети до Южна Америка в близките няколко години .

 

 

Да, да 🙂 Наричам я “нова” спрямо старата с повечето седалки с тройка в средата. 
 

засега гледам, че изпълняват всички полети със 787 и се надявам да не се промени до 25 април 😀

Връзка към мнение
преди 18 часа, Loverboy каза:

Да, да, разбира се, че няма как да сме сигурни. Имам си виза и т.н. Просто исках да чекна дали някой е минавал транзит през това летище точно. 

Аз съм летял през това летище мисля че беше 2018 до Монтерей (Мексико), тогава им се повреди системата чакахме около час без да помръдва опашката и след това ни пуснаха всички без граничен контрол напрактика. Цялото нещо от слизането до качването в другият самолет отне мисля час и половина. Тук единственото важно е колко е голяма опашката за влизане, през есента във Вегас чакашме около 10 минути и влязохме. Всеки път е различно. Но час и половина е по-скоро малко...

Връзка към мнение

Някой да се е прекачвал скоро в Букурещ? 75 минути е времето за прекачване,вечерен полет, който обикновено излита с 2 часа закъснение от София? Колко време отнема от кацането на самолета за транзит до гейта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivan69 каза:

Някой да се е прекачвал скоро в Букурещ? 75 минути е времето за прекачване,вечерен полет, който обикновено излита с 2 часа закъснение от София? Колко време отнема от кацането на самолета за транзит до гейта?

След 31 март сме в Шенген с Румъния и няма паспортен контрол.Ако и другия полет е до Шенген ,ще е достатъчно.Не съм се прекачвал там,но миналата есен чаках за паспортен контрол над 30 минути при кацане следобед.Такава навалица не бях виждал,15 гишета работеха.Иначе,ако превозват с автобус след първия полет,а другия е извън Шенген , се върви 1 км,и ако няма опашка на секюрити и паспорти вечерта,може и 45 минути да се стигне до гейта.

Screenshot 2024-03-23 at 12-10-58 Google Maps.png

Връзка към мнение
преди 57 минути , ivan69 каза:

който обикновено излита с 2 часа закъснение от София

Аз на такави  данни  изобщо не се доверявам никога, защото точно когато е полетът, може да няма и една минута закъснение.  Както писа @dimitrov6 , ако и двата полета са шенгенски,  времето от 75 минути е достатъчно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , epetkov каза:

Аз на такави  данни  изобщо не се доверявам никога, защото точно когато е полетът, може да няма и една минута закъснение.  Както писа @dimitrov6 , ако и двата полета са шенгенски,  времето от 75 минути е достатъчно.

Полета е на 29.03, другия полет е за Кишинев, има и платена нощувка в Кишинев, надявам се и нея да покрият ако се наложи...

Връзка към мнение

Ще ти покрият нощувката в Букурещ ако не хванеш полета. На 29 март летиш от извън Шенген към извън Шенген, просто транзит без паспортен контрол.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Ще ти покрият нощувката в Букурещ

@ivan69 не е писал, че двата полета са на TAROM. Той е опитен магеланец и знае за нюансите при два полета на общ билет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , ivan69 каза:

2 часа достатъчни ли са за прекачване в Мадрид?

Принципно да, ако са от един и същ терминал, но при нискобюджетните често има закъснения. Това е рискът- да няма голямо закъснение първият полет. 

 

преди 8 минути , ivan69 каза:

говорим за 10.05,2024 когато сме в Шенген

Едва ли точно днес щеше да питаш за полет в близките три дена. :biggrin:

 

Връзка към мнение

Еми аз си държа на 3 те часа, поне ако отчиташ възможност за закъснение. Иначе за 2 часа все ще претичаш до другия гейт.

Връзка към мнение

Пътувам от Истанбул до Маями с прекачване в Лондон (Хийтроу)с време за връзката 1.55ч.

Има смяна на терминал от 5 към 3.

Билетът е купуван наведнъж през last-minute.com , но авиокомпаниите са две- Бритиш и Американ еърлайнс

Имам ли основание да се притеснявам, че може да изтърва връзката ако закъснее първия полет?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.