Прескочи до съдържание

Време за прекачване между полети


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте 🙂

Някои да помогне с инфо за летището в Будапеща, и по-конкретно: ще ми стигнат ли около 90 мин. време между полетите? 

Полетите ми са на отделни билети; ще пътувам само с ръчен багаж (поне за това няма да се бавя) и приемам, че първият полет ще кацне на време. Оттам нататък: заслужава ли си риска? 

Връзка към мнение
55 minutes ago, Svetla said:

Здравейте 🙂

Някои да помогне с инфо за летището в Будапеща, и по-конкретно: ще ми стигнат ли около 90 мин. време между полетите? 

Полетите ми са на отделни билети; ще пътувам само с ръчен багаж (поне за това няма да се бавя) и приемам, че първият полет ще кацне на време. Оттам нататък: заслужава ли си риска? 

В Будапеща има коридор за трансферни пътници, но не знам може ли да се ползва ако пътуваш с два отделни билета. В най-лошият случай трябва да излезеш от транзитната зона на пристигащи и да се качиш на втория етаж при заминаващите полети. 

При нормална ситуация ако пристигаш от София и минаваш паспортна проверка не са нужни повече от 15-20 минути да излезеш от терминала. Ако има опашки на паспортната проверка обаче може да чакаш и общо около половин час.

В транзитната зона на заминаващи може да се влезе и от двата терминала, но аз ти препоръчвам да влезеш от към терминал А. Там опашките винаги са по малки и вкрайна сметка отиваш на едно и също място, защото транзитната зона на двата терминала е обща.

Секюритито се минава за около 5-20 минути в зависимост от опашката. От там до най-далечният гейт не е повече от максимум 5-10 минути. Ако имаш обаче нова паспортна проверка това може да удължи малко времето. Ако пътуваш към шенген няма нова паспортна проверка.

 

90 минути като цяло са достатъчно ако няма закъснение на полета, при 60 минути обаче трябва доста да бягаш за да си хванеш полета...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Върти ми се една доста натрапчива идея за ходене до Ереван през Милано с Райъните, обаче сега се загледах, че буферите между полетите са доста малки, да не говорим, че са февруари месец и времето е доста нестабилно...

 

SOF-BGY 10:20-11:30    +    BGY-EVN 14:45-21:55

                           (3ч. и 15 мин.)
 

EVN-BGY 13:35-14:45   +   BGY-SOF 17:00-20:05
                           (2ч. и 15 мин.)

Като застраховка при връщането може да се вземе сутрешния полет на Wizz на следващия ден от 9:25, който в момента е 19 лв.

Има ли смисъл да се пробваме на подобно тото или е кауза пердута?

Връзка към мнение

То вече е писано, ама ако много обичаш риска ...

Другия вариант е ако стане проблем да си прекроиш плановете и да останеш в Италия, не е чак толкова зле

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, venceremos said:

Има ли смисъл да се пробваме на подобно тото или е кауза пердута?

Аз бих рискувал на твое място. 3 часа и 15 минути за Бергамо е повече от достатъчно. Зимата дори да има закъснения типично не са повече от 1 час. В обратната посока обаче бих си купил и полета за следващата сутрин, защото след обеда има по голяма вероятност да се натрупат закъснения, a 20 лева е доста евтина застраховка.

 

При първият полет ако има закъснение над 3 часа евентуално може да очакваш и компенсация 🙂 Варианта като план Б да останеш в Италия също не е лош, защото там винаги има какво да се види и прави 🙂

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

През зимата може да има опашка за обезледяване, а при закъснения по вина на времето няма обезщетение. Просто да се има предвид.

Аз редовно правя прекачвания на отделни билети, не при зимни условия и не с нискотарифни компании и 3 часа ми е ок. Това не значи, че няма да настъпя мотиката някой път...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Питането ми за Виена. Ще ползвам Austarian имам 1ч 30 мин за прехвърляне, с ръчен батаж дали ще успея. А ако закъснее самолета ми София - Виена, билетите ми са отделни

Връзка към мнение
11 minutes ago, ZORI said:

Питането ми за Виена. Ще ползвам Austarian имам 1ч 30 мин за прехвърляне, с ръчен батаж дали ще успея. А ако закъснее самолета ми София - Виена, билетите ми са отделни

Носи си паспорт, защото може да скипнеш опашката на паспортния контрол през e-gates. Ако няма закъснения не би трябвало да имаш проблем, но не съм го правил за да ти кажа на 100 %.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 19.12.2019 г. в 16:18, venceremos каза:

Върти ми се една доста натрапчива идея за ходене до Ереван през Милано с Райъните, обаче сега се загледах, че буферите между полетите са доста малки, да не говорим, че са февруари месец и времето е доста нестабилно...

 

SOF-BGY 10:20-11:30    +    BGY-EVN 14:45-21:55

                           (3ч. и 15 мин.)
 

EVN-BGY 13:35-14:45   +   BGY-SOF 17:00-20:05
                           (2ч. и 15 мин.)

Като застраховка при връщането може да се вземе сутрешния полет на Wizz на следващия ден от 9:25, който в момента е 19 лв.

Има ли смисъл да се пробваме на подобно тото или е кауза пердута?

В Бергамо салон има и преди секюрити и дава безплатно fast track, така че там печелиш доста време... Естествено винаги може да стане “засечка”. Миналата година на връщане от Катания полетът ни закъсня с над 4 часа при излитане (технически проблем) и за малко да си изпуснем връзката в Бергамо, въпреки, че имаше 6 часа между кацането на първия и излитането на втория. Ако се притесняваш, винаги можеш да си платиш нощувка и да си купиш полет за следващия ден.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте!Имам полет Истанбул-Мадрид-Лима с прекачване и престой 7 часа и съм на един билет, както и съм с допълнителен багаж и искам да попитам дали трябва да чакам багажа на лентата или той автоматично си е с мен и чак в Лима трябва да си го взема? Другото ми питане е:Тъй като не съм летял извън Европа, нито с прекачване... Като сляза в Мадрид трябва да ходя да си търся гейта за Лима или има някой които да ме насочи 🙄

Връзка към мнение

Багажа се чекира обикновено до крайната дестинация , в случая ще го вземеш в Лима. 

 

Като слезеш в Мадрид , сам си търсиш гейта - а ако имаш затруднения , винаги може да попиташ служител за помощ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Привет, пътуващи. Доминикана  - Мадрид - каца в 11:30. Мадрид - София с Иберия - излита в 13:30. Според вас ще успеем ли? Само ръчен багаж. Предполагам Иберия не излита от терминалите на Уиз - най-далечните, но все пак... Един път сме минавали през Барахас, нямам спомени от самото летище.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Успяването (претичването) е едно, риска от закъснение друго. В смисъл ако ще искаш да си спокойна при промени и закъснения 2 часа е малко, ако не отчиташ тия неща става.

Едно време Мадрид - София беше на 4S, където вероятно и Доминикана (извън Шенген), само че дали сега ще е така...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Все още е на Т4S , ако и вие кацате на този терминал с полета от Доминикана (вижте си в резервацията, сигурно пише) , 2 часа са ок , ако ест няма закъснения ,както се спомена. 

 

Връзка към мнение

Ако се пътува след Шенген може да има промени и да се налага минаване на паспортен контрол 

ПП Полета до София не е на Иберия, а на България Еър.

Връзка към мнение

Понеже и аз съм с такъв билет и такова прекачване от 2 часа на един билет с Търкиш, на каква база се определя какво закъснение е допустимо на първия полет? Например закъснение от един час и в оставащия още един час не успееш да си хванеш връзката. Могат ли да ти откажат пренасочване към следваща връзка към крайната дестинация?

Кой/как се определя допустимото закъснение за хващане на следващия полет?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, aneta72 каза:

Привет, пътуващи. Доминикана  - Мадрид - каца в 11:30. Мадрид - София с Иберия - излита в 13:30. Според вас ще успеем ли? Само ръчен багаж. Предполагам Иберия не излита от терминалите на Уиз - най-далечните, но все пак... Един път сме минавали през Барахас, нямам спомени от самото летище.

Два пъти проверка на документи и веднъж на багаж-значи най-нахално трябва да пререждате всички и тичане като луди.И купени места до вратите да сте първи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Kamen каза:

Понеже и аз съм с такъв билет и такова прекачване от 2 часа на един билет с Търкиш, на каква база се определя какво закъснение е допустимо на първия полет? Например закъснение от един час и в оставащия още един час не успееш да си хванеш връзката. Могат ли да ти откажат пренасочване към следваща връзка към крайната дестинация?

Кой/как се определя допустимото закъснение за хващане на следващия полет?

като е на един билет вероятно се гледа MCT, ако ти остава по-малко време ти търсят място на следващия

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

minimum connection time

за всяко летище има определено такова и билети с по-малко прекачване не се продават

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Прага - Виена - София през април, на Виена 45 минути дали ще стигнат? С един билет. Не съм летяла през Виена от 100 години. И темата назад нямам търпение да чета ☺️

Другият ми вариант е Прага - Мюнхен - София с 1 ч. и 10 мин. на Мюнхен, което е ОК, но предпочитам първия

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.