Прескочи до съдържание

Игра: Познай откъде е тази снимка


Препоръчани мнения

Боливийците имат стадиони и на ниска надморска височина, но упорито играят на 3600 м., напук на противника. Червени кръвни телца не се трупат лесно в кръвта.

 

Между другото, за подготовката за световното първенство в Мексико през 70-та година от нашия лагер решават да проявят "съобразителност" и да качат отбора на Белмекен, за да доближат височината на мексиканските стадиони. Обаче го правят през ... зимата на минус 20 градуса, а в Мексико мачовете се играят на 40 градуса.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, master_of_germs каза:

На този стадион даже и световни футболни величия изплезват език и им се подкосяват краката...Някои даже повръщат...

Надморската височина не прощава ;)

@master_of_germs  ти си.  Снимката е от едно росно утро в Ла Пас, Боливия. 

Редактирано от SLX
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Сега като рече тъй и аз се сетих, нищо, че не съм била там.:unsure:

Ще си траем с тебе, някой нов да се яви.:)

Присламчвам се в траенето, нека някой друг да се изяви този път :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
4 hours ago, SLX said:

@master_of_germs  ти си.  Снимката е от едно росно утро в Ла Пас, Боливия. 

Ами аз мисля, че @traveler посочи точно отговора с линк в гугъл мапс. Така че не съм аз :) Чак до деня на магеланската сБирка няма да имам достъп до снимките си и да следя активно форума, така че не се бутам между шамарите :)

Аз, ако исках да съм следващ, просто щях да кажа отговора директно. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 06 май 2017 г. в 16:39, AlexandraKo каза:

Явно народът яде, пие,празнува и никой не наднича тук.:dancing:

Травелър дали разбра, че той е наред да ни препитва? :girlwacko:

То празниците минаха, но никой все още не наднича тук!

След като @traveler  вече 6-ти ден не се отчита със снимка, не е ли време (по регламент) някой друг който има желание да даде нова загатка?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , traveler каза:

Пропуснал съм,че е мой ред.:)Миланка дай загадка,в момента нямам снимки под ръка.

Оооо, ти си го ударил на живоооот!:yahoo:

Връзка към коментар

Мостът е към замък. Изгледа от другата страна дава веднага отговора. Но мога да пусна нещо характерно от замъка.P1060155.thumb.JPG.3eb67dd091fa9968f8f8afe3627649f7.JPG

Редактирано от Миланка
Връзка към коментар

А, това ми прилича на замъка в Чешки Крумлов.

Ама що не се сещам за статуята къде е? Иначе, по принцип в Чехия тази статуя на монах с детенце е Св. Антонио от Падуа, тази също ми прилича на негова.

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

Да това е замъка в Чески Крумлов. Той е втория по големина в Чехия (след замъка Храдчани в Прага).

Самото градче Чешки Крумлов е признато за едно от най-красивите и уникални средновековни селища в световен мащаб. Сградите са в средновековен, ренесансов и бароков стил, а също и в стил рококо. Старият град е в списъка за световното наследство на ЮНЕСКО.

Ето го и изгледа от другата страна на моста.

P1060150.thumb.JPG.bb2993cbe84d7e06ebc216e32bad74ed.JPG

Изглед от същата страна към мос

та.

P1060138.thumb.JPG.e09eec8a152677afeadb00adc867adcc.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 минути , SLX каза:

Банкок? Нещо като изумруден Буда прозира?

Еее, браво!

Да, това, което се вижда горе в дясно е точно Изумруденият Буда!

А мястото е Кралският дворец в Банкок.

Понеже в Храма на Изумрудения Буда е абсолютно забранено да се снима, аз съм се изхитрила да се ръся със свещена вода / прави се с лотосовия цвят/ така, че зад гърба ми да се вижда статуетката.

Храмът на Изумрудения Буда /Wat Phra Kaew/ е част от Кралския дворец и е един от най-свещените будистки храмове в Банкок. Тук, в това светилище, се намира 66-сантиметрова статуя на Буда, направена изцяло от монолитен блок зелен яспис. Скъпоценната малка статуя се свързва с местен обичай, който включва преобличането й от краля при смяната на всеки сезон. Така Изумруденият Буда има 3 различни костюма, направени от злато и скъпоценни камъни, като и 3-те могат да бъдат видяни по време на посещението на Храма в Кралския дворец.

Ето още няколко снимки от Двореца:

Тази на Буда-та е от интернет, не е моя.

333331222.jpg

 

DSC00286.JPG.c25350b7e0e1ed0c37577acb90a86b0e.JPG

 

DSC00252.JPG.2ae3c025201867066d5aa9ff422cea41.JPG

 

DSC00260.thumb.JPG.617b14b59d33d17acf941b08b9593284.JPG

 

DSC00263.thumb.JPG.e3104bedafe07a607535f3ecbac55ff7.JPG

 

 

SLX, ти си наред за следващата снимка, моля!

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Предишната ми снимка в темата е линк към албум във фликър с името Боливия. Много затруднително, няма що :), но ето още нещо не трудно.

29544236166_66188ef03b_z.jpg 

imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

Редактирано от SLX
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.