Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Не пише че искат депозит, не искат и КК, искат по банка, съобщението го получих през букинг приложението на телефона си. Нали имат опция за съобщения между хотела и клиента. Почти съм сигурна, че не е измама, явно искат да си гарантират, но все пак и аз мога да променя плановете, затова реших да запазя с безплатна анулация. Ще се свържа за всеки случай и с букинг. При всички случаи за едни 100 евро, ако трябва да се платят по банка сега и да се връщат после евентуално, не е оправдано да се плащат толкова такси. А как да ги дръпнат от КК , след като не са я искали? Сега се сетих преди две седмици бяхме в едно хотелче в Алпите до Залцбург и само кеш можеше да се плаща. Голяма изненада, че и не беше евтин хотела, пък и аз не бях обърнала внимание на това условие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като знам  таксите на Българските банки за международни преводи , ако изпратиш 100 евро и после се наложи да ти ги връщат , да не казвам половината , ама едно 30-40 евро ще те одерат.

Редактирано от Марти
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да се коригирам, ето това е изискването:" 70 процента от общата сума може да бъдe таксувана най-малко 30 дни преди пристигане, При анулиране или изменение до 30 дни преди пристигане, такса не се изисква", да разбирам ли , че искат предплата и ако се откажа би трябвало да ми я възстановят, по банков път?

Връзка към коментар

Ами явно да, "може да бъде таксувана" и са ти я поискали. Ако откажеш повече от 30 дни преди пристигане трябва да ти ги върнат, щом няма друг начин по банков път. Питай ги за по-сигурно, така и така сте почнали.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да се коригирам, ето това е изискването:" 70 процента от общата сума може да бъдe таксувана най-малко 30 дни преди пристигане, При анулиране или изменение до 30 дни преди пристигане, такса не се изисква", да разбирам ли , че искат предплата и ако се откажа би трябвало да ми я възстановят, по банков път?

 

Аз при подобни условия бих резервирала хотела само в случай, че пътувам утре, айде нека е до 2-3 дни. Иначе ВИНАГИ избирам "Депозит няма да бъде поискан" и безплатна промяна или анулиране най-много до 7 дни преди датата на настаняване. Иначе, ако ще се пътува утре или до 2-3 дни, спокойно може да букне и "non refundable". Обаче за след няколко месеца - най-добре е без депозит и без никакви условия.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже защо резервации направени в agoda ми излизат и в booking.....?

Аз ли изтрещявам или двете вече са едно?

 

Те от много отдавна са под една шапка, но това е странно да сливат резервациите. 

Връзка към коментар

И при мен резервация в Агода се появи в букинга. Това преди седмица. Понеже ми се наложи да я канселирам, го направих в Агода, Статуса и в Букинг също премина на анулирана. Явно връзката между двата сайта се засилва.

Връзка към коментар

Ето и отговорът на booking.com:

 

"Уважаеми.......

 

 

Благодарим Ви, че избрахте Booking.com.

 

Пишем Ви относно Вашето запитване за резервациите Ви, направени през Аgoda.com. Искаме Ви да Ви информираме, че Аgoda.com е наш партньор, отговорен за пазара ни в Азия. Ето защо резервациите Ви, направени за тези дестинации, са видими във Вашия профил с нас, тъй като отново са пренасочвани към нас...."

 

Да уточня обаче, че резервацията, за която им писах е за Италия...

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моля, имайте предвид, че при резервация на 4 или повече стаи, се прилагат различни условия и допълнителни такси.

 

Искам да резервирам повече от 4 стаи, но как да разбера различните условия? След като резервирам ли?

Връзка към коментар

Моля, имайте предвид, че при резервация на 4 или повече стаи, се прилагат различни условия и допълнителни такси.

 

Искам да резервирам повече от 4 стаи, но как да разбера различните условия? След като резервирам ли?

 

Не пише ли там дето е цената, знак за инфо/въпросче и като се цъкне, излиза падащо меню ?

Връзка към коментар

Повече от определен брой стаи наведнъж се счита за групова резервация, всеки хотел или доставчик сам определя този брой

/ тук е странно малко ограничението - по принцип е 6-8 стаи/. 

За разлика от всеобщото мислене , че като купуваш повече наведнъж трябва да имаш отстъпка , при хотелите и самолетните билети е точно обратното. Просто има определен брой места/стаи на различни тарифи и всяка следваща е по скъпа. За да ти дадат цена за група трябва да направиш конкретно запитване , но моя съвет е , ако резервациите не са без право на промени и анулиране, да резервираш 4  и после  останалите според наличността и цената /  може и от друг сайт/  , ако разбира се не ти трябват 10-15 стаи , тогава вече си е наистина група и ще е необходимо конкретно запитване и одобрение от хотела  :)

Връзка към коментар

Моля, имайте предвид, че при резервация на 4 или повече стаи, се прилагат различни условия и допълнителни такси.

 

Искам да резервирам повече от 4 стаи, но как да разбера различните условия? След като резервирам ли?

Не, според мен трябва да пишеш мейл и да питаш каква цена ще ти дадат.

Имам приятелка в тур агенция и те така правят - пишат директно до хотелите и си договарят цена.И тя винаги е по-ниска от тази като за 1 стая.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

И аз с едно въпросче, току що резервирах нощувки в Богота за 0 лв. просто ми излезе един апартамент и аз го резервирах. И сега се чудя ще спа ли наистина за 0 лв.? Две резервации са, първо една нощувка и след 15 дена още 2, все по 0 лв. Какво да очаквам сега?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Според мен това е грешка. Стига, разбира се, някъде да не е написано, че става дума за официална промоция. Никога не съм виждал подобно нещо в Booking и направо се чудя откъде ги изнамирате подобни "съблазнителни" предложения...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Е това доживях да видя :)  определено е грешка според мен, но тук въпросът е дали  разходите по престоя ще се поемат от този който е сбъркал, защото ти в случая си имаш съвсем коректна резервация. 

Случвало ми се е да попадам на подобни грешки в друг сайт/ не чак нулеви, но образно казано за без пари/ и тогава всичко си мина по условията на резервацията.  Единия път беше -2 нощувки в Генуа за 4ма , в Фамилна Стая / 2 отделни помещения / в 4 звезден хотел, на центъра в разгара на лятото за 28 Евро - до преди да напуснем мислих, че ще има да доплащаме :)

Ще следя с интерес развръзката и ще стискам палци да се получи.

Редактирано от Марти
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Реалистично, очаквай имейл, че е грешка и резервацията ти е отменена. Booking.com са от по-стриктните сайтове и рядко минават грешки при тях, въпреки че веднъж аз имах късмет. Като цяло са недолюбван сайт в обществото на търсачите на грешки. 

 

Иначе поизчакай да мине време, но риска на място да ти откажат също е сериозен. Аз лично бих поизчакал седмица-две, и ако няма вест и кост изпрати имейл с питане до хотела дали резервацията ти е ок. Силно вероятно е да предизвикаш канселиране по този начин, но поне няма да си на улицата като отидеш там. Алтернативно, резервирай някой резервен вариант с опция да отмениш до 18:00 часа в деня на пристигане. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.