Прескочи до съдържание

Въпрос за booking.com


tonik

Препоръчани мнения

Явно е грешка, но те обикновено ги анулират. Аз бих резервирал друго с право за отмяна и бих чакал да видя какво ще стане до последно, ако им обърнеш внимание със сигурност ще го анулират.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз резервирах, но не знам дали е добре да отида и да се окаже, че всъщност нямаме нощувка. Още повече, че едната вечер пристигаме с полет от Еквадор в 21,50, което означава, че трябва да се настаним около 22.00 часа.

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже, когато резервирам хотел без кредитна карта, а в същото време пише, че ще ми удържат сума, при условията за анулация. От къде ще ми я удържат щом не съм дала кк?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже, когато резервирам хотел без кредитна карта, а в същото време пише, че ще ми удържат сума, при условията за анулация. От къде ще ми я удържат щом не съм дала кк?

Или ще получиш мейл, за да им изпратиш банков превод /но трябва да е упоменато в резервацията/, или текстът е кьор-фишек. Анулирала съм такива резервации - нищо не следва.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Или ще получиш мейл, за да им изпратиш банков превод /но трябва да е упоменато в резервацията/, или текстът е кьор-фишек. Анулирала съм такива резервации - нищо не следва.

 

Не е упоменато за банков превод, просто пише, че ако анулирам примерно 3 дни преди пристигане е безплатно, след това дължа пари за първата нощувка, а в същото време е без кк.

Връзка към мнение

Ще получиш мейл , или с банкова сметка за превод или с линк за плащане с карта  като наближи пътуването, и ако не платиш преди датата за безплатна анулация, тя ще се анулира безплатно разбира се, но няма как да имаш резервация след тази дата, ако не си платил.

Връзка към мнение

Ще получиш мейл , или с банкова сметка за превод или с линк за плащане с карта като наближи пътуването, и ако не платиш преди датата за безплатна анулация, тя ще се анулира безплатно разбира се, но няма как да имаш резервация след тази дата, ако не си платил.

Нещо не се разбрахме, ще плащам на място в хотела, ако анулирам до 3 дни е безплатно, след това дължа пари за първата нощувка. Обаче резервацията е без кредитна карта, и аз не съм дала данни, как ще ми вземат парите, ако не се явя?

Връзка към мнение

Няма как да ти вземат парите. Или няколко дена след като резервираш ще се сетят и ще ти поискат депозит по банков път напр.

Връзка към мнение

Имала съм такъв случай - анулирах в "платения" период и нищо не последва. Нито от хотела, нито от Букинг.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да ти поискат данни за карта или депозит, може и нищо да не ти поискат ... ако нищо не ти поискат, няма как да ти вземат пари, но ако искаш да си запазиш и да ползваш резервацията се свържи с тях преди тези 3 дни, да не би да ти анулират резервацията заради липса на депозит или гаранция./нищо че не са ти я поискали/

Връзка към мнение

Може да ти поискат данни за карта или депозит, може и нищо да не ти поискат ... ако нищо не ти поискат, няма как да ти вземат пари, но ако искаш да си запазиш и да ползваш резервацията се свържи с тях преди тези 3 дни, да не би да ти анулират резервацията заради липса на депозит или гаранция./нищо че не са ти я поискали/

Това не е само за моята резервация, такива са правилата на хотела.

Връзка към мнение

Добре де, аз ли нещо не съм в час, получих имейл с оферти от Букинг и там още един апартамент за 240 песо, или 0 лв. По— хубав от предишния и на по хубаво място, нов, сега качен, но пише, че е резервиран вече. И него резервирах, и той без кк, и предишната резервация ми стои, никой не ми писа, че е грешка....

Връзка към мнение

Да не би да става дума за съкратено изписване на сумата без три нули отзад?


Можеш да провериш дали това е така, ако смениш валутата и погледнеш какво ще показва в USD или EUR, например...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да не би да става дума за съкратено изписване на сумата без три нули отзад?

 

Можеш да провериш дали това е така, ако смениш валутата и погледнеш какво ще показва в USD или EUR, например...

Проверих, 0€, 0$...

Връзка към мнение

Я дай линкове към тези хотели, че ми стана интересно...

Ами да дам, ама така и не се научих как се дават линкове. Единия е apartamento en Modelia, а другия Gorgeous chapinero alto apartament.

Връзка към мнение

А датите, са?


Този първият е без нито един отзив, а вторият въобще не го откривам. Лично аз бих стоял далеч, дори много далеч от подобни оферти...

Връзка към мнение

А датите, са?

 

Този първият е без нито един отзив, а вторият въобще не го откривам. Лично аз бих стоял далеч, дори много далеч от подобни оферти...

За моите дати няма да ти излезе, защото аз съм ги резервирала. Единия е нов сега е качен, но до февруари има време и за отзиви. Аз си имам и други резервирани за всеки случай, а и да остана без хотел не ме плаши чак толкова, ще се обадя на Букинг и те ще ми намерят, пък и винаги остава варианта на място и после фактурата на Букинг, пък и да не ми платят не е фатално, все пак съм спала.

Връзка към мнение

Е, да ви кажа, че получих съобщения от собствениците на апартаментите, които ми казват, че са сбъркали цената, едната била в американски долари, а на другата липсвали нулите, и ме молят ако не съм съгласна с новата цена да анулирам резервациите.

Връзка към мнение

Е, да ви кажа, че получих съобщения от собствениците на апартаментите, които ми казват, че са сбъркали цената, едната била в американски долари, а на другата липсвали нулите, и ме молят ако не съм съгласна с новата цена да анулирам резервациите.

 

Очакваше се, поне е навреме, а не на входната врата :) Тук е момента, ако все пак новите цени са близо до желаното от теб да попиташ за някаква отстъпка. Ако са съвсем извън ценовия диапазон, продължаваш нататък :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

При мен се появи следния казус: Сега при пътуването ни в Азия се наложи да канселирам единия хотел, който за нещастие беше без връщане на сумата. Преглътнах факта, че ще загубя пари и няма да спя там. 2 месеца обаче по-късно, все още не са ми изтеглили никакви пари от картата. Въпросът в задачката е колко още време да изчакам, за да ми изтеглят пари от картата или да се считам за щастливец, че са ме пропуснали? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

При мен се появи следния казус: Сега при пътуването ни в Азия се наложи да канселирам единия хотел, който за нещастие беше без връщане на сумата. Преглътнах факта, че ще загубя пари и няма да спя там. 2 месеца обаче по-късно, все още не са ми изтеглили никакви пари от картата. Въпросът в задачката е колко още време да изчакам, за да ми изтеглят пари от картата или да се считам за щастливец, че са ме пропуснали? :)

 

Може да се броиш вече за щастливец :) Домързяло ги е от хотела или просто им е зле контрола на тия неща, и аз така от много хитреене и дублиране на резервации забравих веднъж да отменя една в Истанбул за 1 вечер, така и не си взеха парите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да се броиш вече за щастливец :) Домързяло ги е от хотела или просто им е зле контрола на тия неща, и аз така от много хитреене и дублиране на резервации забравих веднъж да отменя една в Истанбул за 1 вечер, така и не си взеха парите. 

Заедно с мен и още четирима души явно ще се броят за щастливци, че няма да ми връщат пари :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Случвало ми се е да резервирам без право на отмяна /т.е. с плащане/, после да ми анулират резервацията, да ми направят по-добро предложение и да поемат разликата в цената.

Но сега ми се случи друго. Имам една резервация, която не ми харесва и преди 2-3 дни изскочи по-добра възможност, с право на безплатна анулация и биз плащане. Букнах, но на следващия ден ми се обадиха от Букинг да ми се извинят, че е имало срив в системата, дублиране на резервации и ми предложиха перфектен хотел на много по-скъпа цена, като отново ще поемат разликата в цената. Естествено, че се съгласих, но се чудя да не са се пообъркали нещо и после да ме резнат, а аз да плащам като поп за 4-звездното си изкушение? И кой поема разликата - Букинг или "сгафилият" хотел?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.