Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 8 минути , Георги каза:

1бр. - Гърция

 

Не знам дали Георги Матеев е рекордьор, но аз съм положително рекордьор в другата посока :)

И аз съм като теб.Албания.Но пък много ми хареса :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И аз съм близо до нулата в това отношение. 1 държава - Армения. Но честно казано така си беше планирано тази година - да посетя отново любими дестинации. Поради тежък инцидент в семейството, отменихме в последния момент Австралия, но пак нямаше да е нова държава, а само ново място .

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 18 минути , lesy каза:

Спокойно. Всички ще се комплексираме в края на годината когато Георги Матеев сподели новите си държави.:)

А и не е задължително да се посещават държави, може да се посещават места. Аз бих предпочела да отида на ново място в Италия или Гърция, отколкото в някоя непосетена, но безинтересна за мен страна.

И аз така си мислех за Кипър, че е безинтересна страна, но открих, че има какво да се види като история и забележителности и е чудесно място за море, ядене и релакс. Уточнявам, че говоря за Турски Кипър. Тоест, и приятни изненади може да има в сравнение с очакванията...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Новите държави през тази година при мен са - Швейцария и Лихтенщайн. Новите градове във вече по-рано посетени държави са - Леко/Италия/, Фелдкирх/Австрия/, и Трабзон и Лозенград /Турция/, както и няколко ново посетени манастири на Света гора /Атон/- Котломуш, Ставроникита и Пантократор.

Редактирано от Ханку Брат
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

И миналата година се запита въпроса от мнооого рано. Има още месец и полувина и живот и здраве бройката ще е друга :) , но новите държавите- 2017 са   9+1 

1. Малдиви       2 Тайланд     3 Русия       4 Естония      5 Литва     6 Латвия     7.Беларус      8. Украйна     9. Полша    и ще има още една ;) 

 

Плюс няколко повторени и потретени Дубай, Гърция, Турция и Испания, Англия

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз добавих само една държава - Португалия, и разширих още Испания с Андалусия (очарована съм) и допълних още от Германия и Словения. Нямам други пътувания за тази година, но и на малкото съм доволна.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

При мене няма да има пътувания зад граница до края на годината, така че да си изпея и аз доноса отрано :lol:

 

Изравних рекорда си от 4 нови държави, поставен през 2001 г, когато за първи път излязох зад граница. 

Тази година пътувах по-малко, но пък планирах по-добре. 

Стартирахме годината ударно с посрещане на православната коледа, удържайки на неспирните атаки с тостове на грузинските ни домакини и контраатакувайки, докато винената бъчва взе да се бландинка, а те оклюмаха.

Последва дълга шестмесечна пауза, време през което трябваше да си седна на задника да напиша най-накрая пустата дисертация. Но юли месец бяхме ударници и си наваксахме. Провали ни се едно пътуване в Русия и задействахме спасителният план, който винаги проработва в извънредни ситуации, а именно - посещение на старата тайфа в Македония. Дори и след толкова посещения там, пак си намирам по нещо ново - в случая, изкачване на Галичица - планината между езерата. А истинският бонус беше изкачването на Голем Кораб, който е едновременно най-високата точка на Албания и Македония. И - не щеш ли - Албания също се записа в списъка на новите ми държави. 

Веднага след това - Сицилия (невероятно, но това беше единственото ходене до Италия за цялата година... ШокирВащо! :O) Аз, за разлика от други, не смятам Сицилия за друга държава, но пък в моята класация новите планини са по-важни от новите държави, а Етна си заслужава призово място. И веднага след Сицилия само стегнах другата раница (баш планинарската) и се отправихме към непосетената дотогава Словакия, за да наситим сетивата си и да натоварим мускулите си във Високите Татри :) (като добавка изкачихме и най-високия връх в Полша; чудесен начин да стъпя отново в Полша след 16 години).

Последва ново тримесечно прекъсване и защитата на докторантурата беше отпразнувана с една седмица в Египет. Не просто нова държава, но и на нов за мене континент :)

 

Рапорт - даден! :biggrin:

 

П.П. Аз не си задавам определена бройка нови държави (за 2016 г. например имах само една нова), но пък действам постъпателно и си залагам като цел всяка година да разширя картата на посетените си места в поне една от посоките на света. За 2017 г. успях да си разширя картата на изток (до Кутаиси) и на юг (до Асуан). Ако през 2018 г. успея да разширя на север и на запад, предсрочно ще съм изпълнил плана за петилетката :lol:

 

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 23
Връзка към мнение

Грузия...боже колко отдавна беше, сякаш години са минали от тогава. Аз в своя защита ще кажа, че си я броя като нова за 2016-та, нали Коледа празнувахме там, та някакси не ми върви да е тая година. :)

  • Шок 1
Връзка към мнение

Тъкмо и аз исках да кажа, че е рано още. Но иначе Португалия, Белгия, Люксембург, Мароко и ОАЕ. Плюс старите Швейцария, Испания, Италия, Холандия и Франция. Ама живот и здраве, ще добавя две нови до края на годината :)

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз добавих 5 нови в списъка -  Бразилия, Аржентина,  Уругвай,  Тайланд и ОАЕ, но повторих няколко пъти Италия , в т.ч .  Сицилия,  както и Испания, Гърция, Германия, Австрия, Португалия и Сърбия. Предстои още един  Мадрид до края на годината.  Както се казва....догодина дай боже пак така с нови цели и незабравими пътешествия,  пък било и на отметнати места. 

Редактирано от liliya
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

И аз нямам планирани пътувания до края на годината, та спокойно мога да направя равносметката.

Нови държави:

        Виетнам - страхотно приключение със страхотна компания. Беше много емоционално и гурме преживяване.

          Сингапур - първото впечатление не беше уау, но в последствие уредеността в тази държава ме накара да се предам и да я харесам. Пак бих отделила някой и друг ден за нея, на път за някъде другаде.

         Малайзия - ще се върна. Видях малко и недостатъчно, но пък първата крачка е направена, хареса ми.

           Камбоджа - поставям я наравно по забележителности с Мианмар. Хората са тихи и кротки и все още не са се вкопчили в парите, поради което предлагат чудесно изкарване.

 

Повторени, но с нови територии:

Индонезия - остров Ява, Италия - Пулия и Матера, Холандия -Хага.

 

По утъпканите пътища: Италия -  Тоскана.

 

Ами, това е. Броя годината за успешна по отношение на дестинациите.

  • Харесвам 22
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 11 часа, Георги каза:

1бр. - Гърция

 

Не знам дали Георги Матеев е рекордьор, но аз съм положително рекордьор в другата посока :)

Важното е все Георги да държи рекорда... без значение в коя посока :)

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

Нови за мен държави, в които видях:

Сингапур,

Малайзия - Куала Лумпур и Пенанг,

Тайланд - Банкок и Пукет,

Камбоджа - Сием Реп,

Хонг Конг,

Макао,

Словакия - Братислава.

Пиша острови и населени места, защото от държавите има още много за разглеждане.

Нови места в Италия.

Предстоят коледни базари на нови места във Франция, Германия и Коледа на Тенерифе.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 часа, master_of_germs каза:

Това е много по-сериозно валидиращо събитие

Абсолютно! Изкачването на граничен връх е валидиращо събитие и за двете държави. Също както и пускането със сал/кану по гранична река.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Минус 6 – Австрия, Дания, Норвегия, Финландия, Швеция, Полша. Минус Вакен, най-престижният метъл фест в Европа, Минус уникален викингски фестивал на Лофотенските острови. (Миналата година, по това време, като им писахме, че няколко години не можем да отидем, защото се застъпва с Вакен и организаторите промениха датата с 1 седмица).

Здравословните проблеми преборване нямат. Остава някаква надеждичка, че някога, може би след  година-две или в някой друг живот, ще пия бира и медовина от рог, облечена във викингска премяна и ще се повозя на дракар :)

Благодарение на помощ от най-яките приятели на света, отново в Холандия за 3 дни. Тази държава определено ме обича – всеки път слънце, лек ветрец и без намек за лошо време :D

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 4 минути , Niceday каза:

 

Здравословните проблеми преборване нямат. Остава някаква надеждичка, че някога, може би след  година-две или в някой друг живот, ще пия бира и медовина от рог, облечена във викингска премяна и ще се повозя на дракар :)

 

Ще бъде! Важно е да имаш дух и да не се отчайваш!

През 2007 аз живеех с хоризонт 1 месец. Сега купувам скъпи билети за една година напред. И планирам поне две.

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Георги Матеев каза:

Важното е все Георги да държи рекорда... без значение в коя посока :)

Чудя се как още няма тема за залози колко страни е посетил Георги Матеев тази година ;)

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 8 минути , peter118 каза:

Чудя се как още няма тема за залози колко страни е посетил Георги Матеев тази година ;)

Може да стартираш такава тема. Ще ти давам вътрешно инфо и после ще делим печалбите :lol:

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз не съм Георги Матеев, но също "наспорих" с личен рекорд.

Германия, Шри Ланка, Гърция, Малта, Полша. Следващата година ще се целя да подобря този бройка

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На мен така ми стартира годината, че си поставих за цел да излизам извън България всеки месец (без да броя балканите) та до момента съм ги докарал до 10 – Малта, Куба, Аржентина, Уругвай, Чехия, Унгария, Словакия, Германия, Холандия, Англия и ако китайското посолство не ме спъне с визата и не стане нещо форсмажорн ще добавя 11, за мен това си е личен рекорд.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Тази година бяха планирани 3 нови държави – Катар, Малдиви и Исландия.

 

С Исландия се разминах (остава за 2018г.) но се „вмъкна“ Кипър (Северен Кипър не го броя)

 

Като включа и отново посетените Италия, Испания, Португалия, Нидерландия равносметката е ОК. Доволен съм.

 

Единствения ми „грях“ е , че тази година пропуснах Гърция. Да, Кипър леко компенсира. Почти същото е, но тук ключовата дума е „почти“.;)

 

Оптимист съм. Темпът е добър.:) Така, ако я карам, след 75 години ще настигна @Георги Матеев. Просто, през 2093 г.  и двамата ще сме посетили всички държави. :lol:

А през 2094 г. ще си купя едно островче. Ще си го кръстя „Абсолютната монархия Ven62”.  @Георги Матеев ще види виза, ама друг път. … И ще го бия с една държава в повече. :lol:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
  • Смея се 24
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 4 минути , ven62 каза:

Така, ако я карам, след 75 години ще настигна @Георги Матеев. Просто, през 2093 г.  и двамата ще сме посетили всички държави.

А през 2094 г. ще си купя едно островче. Ще си го кръстя „Абсолютната монархия Ven62”.  @Георги Матеев ще види виза, ама друг път. … И ще го бия с една държава в повече. :lol:

Мдаа... знаех си, че ме мразиш :blackeye:

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.