Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Може да стартираш такава тема. Ще ти давам вътрешно инфо и после ще делим печалбите :lol:

Едвам ме нави...пък и да пооправя бюджета за Доменикаската :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Георги каза:

1бр. - Гърция

 

Не знам дали Георги Матеев е рекордьор, но аз съм положително рекордьор в другата посока :)

Това е затишие пред буря. Тепърва ти предстоят много нови държави :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изпращам доста силна година откъм пътувания, но само с една скромна нова държава - Монако. И, живот и здраве, през декември втора - Белгия.  :) 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 1 час, peter118 каза:

Чудя се как още няма тема за залози колко страни е посетил Георги Матеев тази година ;)

 

преди 1 час, Георги Матеев каза:

Може да стартираш такава тема. Ще ти давам вътрешно инфо и после ще делим печалбите :lol:

 

Аз залагам на 73. :smile3:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко страни е посетил Матеев през годината с достатъчно ровене из форума всеки ще успее да разбере. Възможно е дори да изчисли колко от тях ги посещава за първи път. Но само истински експерт магеланец-комарджия би могъл да познае колко ще стане точната бройка до края на годината, ако примерно утре в полунощ е крайният срок за залагания ;)

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Аз пристъпвам със страх в тази тема :biggrin: Даже миналата година пропуснах да се фуклея май, че се бях депресирала... хаха

Не знам за другите, ама искрено завиждам отвътре, а на @Георги Матеевми иде да му оскубя брадата :lol:

 

Тази година (не съм депресирана, не съм депресирана... омммммммм): 

 

Нови дестинации - Куба, Дубай (командировка), Шотландия (за мен си е отделна държава), Израел (командировка), Сицилия (за мен си е отделна държава).

Повторени - любимата Италия - Амалфийското крайбрежие

Очаквам една уикендна Германия през ноември - само да пийна и хапна с любима приятелка и да си видя кръщелници. 

И една коледна България:wub:

Връзка към мнение

Без да се заяждам, но понеже в рамките на една страница на три пъти беше сбъркано - в българския език името на държавата е ХЪРВАТИЯ, а не Хърватска.  Грешката е дразнеща, понеже е толкова масова. Езикът ни е такъв, че не е прието наставка за прилагателно да се ползва в името на държава. Да, всички от бивша Югославия казват Хрватска, но в техните езици това е норма за много държави, напр. - Чешка, Полска, Шкотска, Ирска, Финска, Шведска, Норвешка, Данска, Словачка. Нека си ценим езика :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Специално за Хърватия и Хърватска имаше спор в някоя от темите преди време, и май никой не излезе победител в спора. Проблемът според мен идва от това, че в началото след отделянето от Югославия се говореше за Хърватско и така се наложи в ежедневния език, а едва на по-късен етап официално се прие Хърватия.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 2
Връзка към мнение
преди 52 минути , Bozhidar1978 каза:

Здравейте  :)  Добавих две нови държави - Словения и Хърватска  :)

 

И двете са ми любими :)

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Гост каза:

 

Тази година (не съм депресирана, не съм депресирана... омммммммм): 

 

:wub:

Има си хас и да си депресирана.  Ти, @Георги Матеев, не го гледай - всички го обичаме. :) @AlexandraKo и @домосед още не са се изказали. ... И дано не го направят, че тогава със сигурност ще се "сдухаме". :)

 

Аржентина и Бразилия даже не ги споменаваш.

Значи за втори път ... или пък бяха в края на 2016 г. ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Колко е хубаво,когато посещаваме нови държави!

И откриваме красиви кътчета по широкия свят!

Личното ми мнение е,че не е важна бройката,а качественото изживяване,емоцията и сбъднатата мечта!Както и споделените моменти с готина компания,която понякога може да си самият ти!

 

 

Редактирано от jungfraujoch
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 13 минути , ven62 каза:

Има си хас и да си депресирана.  Ти, @Георги Матеев, не го гледай - всички го обичаме. :) @AlexandraKo и @домосед още не са се изказали. ... И дано не го направят, че тогава със сигурност ще се "сдухаме". :)

 

Аржентина и Бразилия даже не ги споменаваш.

Значи за втори път ... или пък бяха в края на 2016 г. ;)

А, аз тях не смея да скубя, че не им знам степента на чувство за хумор :biggrin:

Да, Бразилия и Аржентина бяха преди и по време Нова Година 2016/2107. Еххххх... Колко беше хубаво... Благодаря, че си спомни! :)

Връзка към мнение

Казвам същото, което казах и миналата година:

На 12/31/2016 в 10:34, AlexandraKo каза:

Аз вече престанах да броя...

Нито държавите, нито полетите.:)

Оттук нататък само си мечтая нищо да не ме боли, за да мога да пътувам, накъдето си искам.:)))

Спокооооо!

Преди 1 час, ven62 каза:

Има си хас и да си депресирана.  Ти, @Георги Матеев, не го гледай - всички го обичаме. :) @AlexandraKo и @домосед още не са се изказали. ... И дано не го направят, че тогава със сигурност ще се "сдухаме". :)


;)

За мен е важна емоцията, спокойното и без бързане "усещане" на местата, където съм.:)

А най-голямата тръпка ми е в подготовката на пътуването.:)

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към мнение

Тази година осъществих една мъничка моя мечта да посетя красивата Португалия. Толкова много ми хареса, че след няколко дни отново потеглям към страната на мореплавателите :)  Повторените няма да ги споменавам, но с удоволсвие се връщам винаги в Италия

Живот и здраве, догодина повече :) 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Аз май не съм разбрала въпроса- мислех, че става въпрос само за нови за мен държави. Нова както си признах с многооо болка е само една- Армения, но  иначе посетих за пореден път 12 държави, някои дори по 3 пъти. И то далеч не всички са европейски, а и за декември съм оставила още 2 - Израел и Белгия. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

4 нови - Тайланд, Камбоджа, Словения и една предстояща Испания , Бареселона

5 повторени с нови места - Хърватия (Загреб), Англия (прованса), Италия (Пулия), Гърция (Парга,Лефкада),  Сърбия (малко Белград и малко от провинцията им)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, Гост каза:

на @Георги Матеевми иде да му оскубя брадата 

Сус, ма! :wub: Сега предполагам заедно с @ven62 кроите пъклени заговори зад гърба ми... :lol:

 

Заставам изцяло зад написаното от @AlexandraKo - най-важното е да сме живи и здрави, пък пътуванията няма да избягат...

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 10
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Я, дойде ли време за ретроспекция - някак много бързо...

 

Аз миналата година по това време станах татко и тогава четейки форума си мислех за предстоящата година. Мислех си... че за първа Нова година от много време ще сме си в къщи, а после няма да може много да се мърда, щото бебето, храната, преобличането, куфари, колички и прочее подробности, които изпълват съзнанието в този житейски период. Пък то какво стана... Бих си рекорда за бройки полети :)
Така де в контекста на бащинството се наложи да преначертая някои от методите за пътуване, продължителността също, не остава време за пътеписи, но нещата някак си се получиха.

 

А относно новостите и старостите...
През март - едно интересно пътуване из UK по нови за мен места, което успях да съчетая с три нови държави [според нашия атлас] - о. Ман, о. Джърси и о. Гърнси.

През юни имах удоволствието да попътувам с магеланци до нови държави в скромния ми списък - Фарьорски и Оландски острови (мерси на @домосед , @makler  @Dian)

През юли с  @wilks стъпихме на украйнска и белоруска земя - пак нови за мен.

През април, юни, юли и август вече многократно посещавани, но този път с детето и съответно на нови места Гърция, Румъния, че и за българското черноморие имаше промеждутък. Малкият се топна в три морета (Бяло, Черно и Адриатическото).
А по далечните му [пък и мои] пътувания включиха Сърбия, Унгария, Словакия, Германия - чак до Лихтенщайн и Франция. По това време половинката пък се изнесе за Исландия [видя северното сияние] и някак стана много наситена програма. Доволен съм. Следват първи полети със самолет :)

 

Та откъм бройка новите държави ги докарах до седем, но повторенията бяха при различни условия и определено от друга гледна точка. Сигурно забравям нещо, но толкова от мен за момента.

 

 

 

  • Харесвам 27
  • Браво 5
Връзка към мнение

Една Франция само.

Обаче пък си сбъднах мечтата да кацна и излетя от Frankfurt airport :dancing: Три часа със щерката гледахме самолети :lol:

  • Харесвам 15
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, АнтонМинков каза:

Аз само едничка Великобритания. За сега...

А, то, така се почва;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.