Прескочи до съдържание

Колко нови държави посетихте тази година?


Препоръчани мнения

И аз съм доволен.

Годината започна с новите за мен Макао (Хонг-Конг този път транзит), Филипини и Бруней. По-дългия престой беше в любимата Индонезия на лов за други гледки на Суматра.

Февруари на сафари в Танзания и отбивка за почивка в Занзибар. Като Катар не беше този път транзит. Прилежен стоповер си направих за разглеждане на Доха.

Исландия и Ирландия като нови, с кратък стоп в Лондон.

Какво друго... а в Андора бях :) с прибежка от познатата Барселона до непознатия Фигерес.

После лято - уикенди в Северна Гърция (тренирано и предни години), а от непосетените острови досега Санторини.

Към края на годината новото за мен е САЩ и по-конкретно Флорида. Отдаде се възможност и за седмица в Мексико, но това вече е към 2016-та :)

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Няма как да не съм доволен от 2015-та, благодарен съм, че имах възможност да осъществя рекорден за мен брой пътувания и то на много интересни  места.

Благодарен съм на форума и форумците, благодарение на които успях да открия добрите оферти, което ми позволи да попътувам  доста икономично до далечни дестинации.

Сега си направих една статистика, която показва:

 - 3 нови континента - Южна Америка, Азия, Австралия

 - 6 нови държави - Бразилия, Аржентина, Корея, Обединени Арабски Емирства, Филипини, Австралия

 - 6 нови авиокомпании - Iberia/Iberia Express, GOL, Аlitalia, Cebu Pacific, Air Asia Zest, EasyJet

 - 13 нови летища - PDV - Летище Пловдив, GIG - Galeao Rio de Janeiro, CWB - Curitiba, IGU - Foz do Iguacu, GRU - Guarulhos Sao Paulo, BEG - Nikola Tesla Belgrade,  SXF - Schonefeld Berlin, ICN - Incheon Seoul, DXB - Dubai International, DWC - Dubai Al Maktoum, MNL - Ninoi Aquino International Manila, PPS - Puerto Princesa, SYD - Kingsfort Smith Sydney, BOM - Chhatrapati Shivaji International Airport Mumbai

Или общо за годината 23 полета, 82392км (два пъти земната обиколка) , 115часа или почти 5 дни в полети, четири пъти пресичане на Екватора  :)

И "екстрите", ама няма как - и това се случва:

 -  едно извънредно кацане в Мумбай, Индия, което обаче не го броя за посещение на страната, защото даже не стъпихме на земята, а само висяхме 4 часа в самолета, докато презаредим гориво и получим нов полетен план

 -  едно аварийно кацане на Летище Пловдив  ;)  

Айде Нова година - нов късмет!  :)

 

Матеев, няма да го питам, че не мога да му издържа на темпото, но за тия твоите пътувания не мога да се сдържа. Та я кажи, има ли някакъв специален ритуал - слагаш бележка под елхата ли, пишеш желанията си на някой от форума ли, в новогодишната нощ слагаш нещо под възглавницата или в точен ден и час обявяваш желанието си на глас?

Фичо, кажи си как го правиш? ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

И "екстрите", ама няма как - и това се случва:

 -  едно извънредно кацане в Мумбай, Индия, което обаче не го броя за посещение на страната, защото даже не стъпихме на земята, а само висяхме 4 часа в самолета, докато презаредим гориво и получим нов полетен план

 -  едно аварийно кацане на Летище Пловдив  ;)   

 

 

Е, по тази логика, значи и в Пловдив не си бил.

Връзка към мнение

Рецептата е една - следя редовно форума. :)

 

Айде, спечели голямата награда на форума. Георги, време е за връчване на ваучера! :D

Връзка към мнение

Не мога да се оплача от липса на пътувания през 2015, но повтарях държави.

 

Изцяло нови:

- Франция - Париж - 2 пъти

- Ирландия - Дъблин и Хоут

- Македония - Охрид и Струга

 

Повторени:

- Германия - Дортмунд

- Белгия - Брюксел и Антверпен по няколко пъти, Брюж за първи път

- Италия - за първи път в Милано и Варало

- UK - за първи път в Северна Ирландия - Белфаст, Бушмилс и северния бряг

 

За първи път летях с боинг.

 

През 2015 подобрих рекорда си за полети - 14 на брой.

 

За съжаление, имах и едно провалено пътуване до Ница и Кан.

 

През 2016 се надявам да изляза от Европа.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В тази тема бих желал да видя отчета на Ники(Бронко), който е един от 'най-заслужилите' магеланци.  Той прави едни от най-интересните и невероятни пътешествия, но някакси остават скрити, или малко популяризирани...

Та Ники, хайде кажи къде беше през 2015....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

В тази тема бих желал да видя отчета на Ники(Бронко), който е един от 'най-заслужилите' магеланци.  Той прави едни от най-интересните и невероятни пътешествия, но някакси остават скрити, или малко популяризирани...

Та Ники, хайде кажи къде беше през 2015....

И аз съм забелязал същото. Обаче той не си пуска пътеписи, не си разказва и в темите и така остава малко скрито, което е жалко.

Но може би няма време или пък смята, че не разказва добре или кой знае, аз например нямам пътеписи, защото хич не ме бива...

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Май е време да почнем с равносметката за 2016 г. За мен нови държави тази година са Република Доминикана, Шри Ланка и колкото и да е странно - Франция и по-точно о.Корсика. И както няколко пъти споменавах 2016 беше за мен "островна" година. Всичките ми пътувания бяха до острови.

 

С пожелания за нови и интересни пътувания през 2017 г. качвам снимки от новите ми дестинации.

 

О.Саона, Доминикана

 

post-2803-0-56129400-1480859146_thumb.jpg

 

Шри Ланка, Полонарува

 

post-2803-0-19352500-1480859291_thumb.jpg

 

О.Корсика, Франция

 

post-2803-0-92287800-1480859502_thumb.jpg

 

 

 

 

 

  • Харесвам 21
Връзка към мнение
Дани Магелани

Реколта 2016 г.:

1. Нови държави: Малдиви, Дания, Норвегия, по Коледа, живот и здраве, -  Грузия.

2. Отново посетени държави - Великобритания, Италия, Германия, Гърция, Швеция, Полша, Литва,ОАЕ.

3. Нови острови - Корфу, Санторини и 4 острова на Малдиви.

5. Нови летища - Мале, Дубай-основното, Осло-Торп, Берген, Гданск, Малмьо, Солун, Санторини, Мюнхен-Маминген, Бари.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Аз пък съм срам за магеланците  :)  - нито една нова държава, само нови места в познати.

Отделно се наложи да отменим две пътувания по здравословни причини, та 2016-та общо-взето не беше добра година... Дано 2017-та да е по-добра.

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Аз като почти безработна , тоест с повече свободно време,  си имам личен рекорд - всеки месец - някъде извън България, даже през август. - два пъти...Новите държави са ми 4 - ОАЕ, Румъния, Хърватска и Малта. Вече ми свърши царството, ще почвам да работя и да нямам свободно време, но пък чакам с нетърпение Куба през февруари...

Изводът, който си направих през тази година - ако искаш да пътуваш, намираш и начин, и време, и средства - няма какво да те спре (стига да си здрав, разбира се).

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Аз пък съм срам за магеланците  :)  - нито една нова държава, само нови места в познати.

Отделно се наложи да отменим две пътувания по здравословни причини, та 2016-та общо-взето не беше добра година... Дано 2017-та да е по-добра.

 

Роце, ти играеш на едро, ние не можем се мери с тебе :) Дето се вика, можеш и да си купиш някоя държава :P  :P

 

 

 

 

 

P.S. Най-важното е да сте здрави, другото се наваксва.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Матеев, няма да го питам, че не мога да му издържа на темпото, но за тия твоите пътувания не мога да се сдържа. Та я кажи, има ли някакъв специален ритуал - слагаш бележка под елхата ли, пишеш желанията си на някой от форума ли, в новогодишната нощ слагаш нещо под възглавницата или в точен ден и час обявяваш желанието си на глас?

Фичо, кажи си как го правиш? ;)

Страхотно!Толкова богата на пътешествия година е била!А най-хубавото е,че си благодарен и доволен!Пожелавам ти още много възможности за останалата част от земното кълбо.И преди всичко-здраве!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние таз година добре попътешествахме и равносметката е 13 нови държави - Куба, Доминиканската република, Хаити, Барбадос, Сейнт Луша, Гренада, Доминикана, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Узбекистан, Казахстан, Киргизстан и Индия, имаме и Мартиника и Гваделупа. И отново посетихме Франция, Германия и Турция. Чудно е да ти минава годината из различни кътчета по света, дано повече хора оценят богатството да пътуваш, че все още редовно срещаме индивиди, за които това са излишни разходи и напрежение.

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Хм, като се замисля годината беше добра. Имам нов континент в списъка - Азия.

Новите страни са Мианмар, Тайланд и Индонезия, чрез Бали.

Останалото е повторение на любими места - Лондон, Рим, Венеция, Милано, Рапало, Чинкуе тере и Пиза и Портовенере, като нови градове.

 

Като цяло през годината пътуванията бяха малко и някак си много спокойни. Липсваха ми силните емоции при пътуване, но се надявам 2017 г. да бъде изпълнена със запознаване с нови култури, земи и хора.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 20
Връзка към мнение
Георги Матеев

О, то вече почти дошло време за равносметка... Почвам да нахвърлям годишната статистика, ще поотнеме време, но така на пръв поглед като гледам 2015-а ще диша прахта на 2016-а :)

  • Харесвам 18
Връзка към мнение

Нови острови - Санторини  :)

Нови градове в Италия - Рим, Флоренция  :)

Нова авиокомпания - ASTRA AIRLINES  :)

Редактирано от bojih1978
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Дани Магелани

О, то вече почти дошло време за равносметка... Почвам да нахвърлям годишната статистика, ще поотнеме време, но така на пръв поглед като гледам 2015-а ще диша прахта на 2016-а :)

 Чакам с любопитство списъка!  :clapping:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нови 14-Мароко,Ватикан,Турция,Сърбия 2 пъти,Хърватия 2 пъти,Босна,Черна Гора,Словения,Австрия,Германия,Словакия,Унгария,Катар и Малдиви (в момента :) ).

Повторения 3,но с нови градове-Италия(Рим),Испания (Мадрид) и ОАЕ(Fujairah,Hatta и други. )

И една греда-пропадна ми посещението в Оман. :(

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

;) Тази година успях да посетя много нови градове в България и мога да кажа, че вече съм бил в почти всяко кътче на родината!

 

След като посрещнах първите дни на тази година в Италия я броя и за двете хаха :)

 

Пролетта направих чудесно балканско турне - Сърбия, Босна, Черна гора и Хърватска.  

Лятото бях пак в Италия и я украсих със Сан Марино.

Рождения си ден през октомври прекарах във Великобритания.

 

Беше чудесна година, защото бях в три нови държави - Босна, Черна гора и Сан Марино, а за годината - около 50 града (обичам да разглеждам качествено), от които повечето нови.

Скоро предстои и Грузия, но не знам кога точно ще се състои пътуването.....

 

На последно място, но и на първо най-важното е че ги споделих с любимия ми човек :wub:  

  • Харесвам 30
Връзка към мнение

В тази тема бих желал да видя отчета на Ники(Бронко), който е един от 'най-заслужилите' магеланци.  Той прави едни от най-интересните и невероятни пътешествия, но някакси остават скрити, или малко популяризирани...

Та Ники, хайде кажи къде беше през 2015....

 

Както и още някой никове, които буквално оставан скрити, на фона на многото писане във форума

Редактирано от temporary
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Роце, ти играеш на едро, ние не можем се мери с тебе :) Дето се вика, можеш и да си купиш някоя държава :P  :P

 

 

Хехе, кептън, почвам да заделям пари, ако не за държава, поне за остров :lol:

(мерси :))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Маршалски о-ви

Микронезия

Гуам

Северни Мариански о-ви

България

Руанда

Бурунди

ОАЕ

Кот дИвоар

Буркина Фасо

Гана

Того

Бенин

Източен Тимор

Бутан

Виетнам

Мексико

Белийз

САЩ

Никарагуа

Тайланд

Френска Гвияна

Суринам

Гвияна

Курасао

Австралия

Науру

Кирибати

  • Харесвам 38
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.