Прескочи до съдържание

Burgas Airport - Летище Бургас


niki_m

Препоръчани мнения

  • 2 месеца по-късно ...

 На летище Бургас днес( неделя) са нахакали 6 полета в рамките на час и 15 минути и беше някакъв ад.В следващите 5 часа няма нито един полет.От две гишета на входа за секюритито работеше едно и момичето прималяваше вече. Опашката започваше от самият край на терминала, въобще не може да говорим за дистанция.На информация коментара беше " Еми, август е натоварен месец.....!?!  Аз не съм виждала такава опашка в далеч по-натоварени години. За час и 20мин едва пристъпихме в зона секюрити и в крайна сметка трябваше да предреждаме хората. Естествено от 9 пункта работеха 3.Персонала беше изнервен и с право, хората обясняваха на всеки втори, че летището е усигурило ограничена бройка персонал. На пристигане в Бургас,миналата седмица, Сарафово беше пуста площадкаНо неделя е традиционно натоварен ден, а явно никой не прави сметката, че персонала е малко. Имайте предвид тази олигофрения и си предвидете поне два часа и половина преди полет. А  имах илюзията, че дори ще имаме време за Дайнърс салона 😂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Гледам има някакъв автобус, който от Бургас минава през летището и след това посока Несебър, но е в 23:30, а мисля да хвана полета на БГЕр, който каца в 21:30 и се чудя какво ще правя 2ч на летището. А такси от там до Несебър има ли на идея някой колко пари излиза?

Връзка към мнение
преди 31 минути , Ivko каза:

Гледам има някакъв автобус, който от Бургас минава през летището и след това посока Несебър, но е в 23:30, а мисля да хвана полета на БГЕр, който каца в 21:30 и се чудя какво ще правя 2ч на летището. А такси от там до Несебър има ли на идея някой колко пари излиза?

Според сайта на летището тези юнаци оперират на територията на летището. 50лв. ми се струва много, ама на място може да намериш още някого посока Несебър или да се пазариш, знам ли..... По принцип по апарат ще е около 25лв. но след това от Несебър ще се връщат празни и сигурно за това така жулят.....

http://www.ekotaxiburgas.com/destinations-and-prices/

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Понеже сега тръгваме към Слънчев бряг и ги проверявах (надеждните) таксиджиите вчера, повечето си имат фиксирани цени 45-50 лв, booking също предлагат за около 20 евро с някакви Неро Турс ЕООД. 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Adventurer каза:

Понеже сега тръгваме към Слънчев бряг и ги проверявах таксиджиите вчера, повечето си имат фиксирани цени 45-50 лв, booking също предлагат за около 20 евро с някакви Неро Турс ЕООД. 

Ами аз гледах нощувки на летището за по 30лв. То по-добре да спя там и на сутринта за 3лв да си хвана автобус.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
56 minutes ago, Ivko said:

Гледам има някакъв автобус, който от Бургас минава през летището и след това посока Несебър, но е в 23:30, а мисля да хвана полета на БГЕр, който каца в 21:30 и се чудя какво ще правя 2ч на летището. А такси от там до Несебър има ли на идея някой колко пари излиза?

То миналата година таксито искаше 50 лева от кръговото движение пред терминала до Бургас. Сега до Несебър може да е и тройна цената 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Ivko каза:

Ами аз гледах нощувки на летището за по 30лв. То по-добре да спя там и на сутринта за 3лв да си хвана автобус.

Пък най-евтино ще дойде пеша. 4-5 часа и си там.

  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , tch каза:

Пък най-евтино ще дойде пеша. 4-5 часа и си там.

Мисля, че и колела под наем дават по принцип и въпреки че може да се остави на друго място, вероятно по-изгодно ще е и да се върнеш с него, а ще си имаш и превоз за целия престой.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Линиите от Бургас до Несебър спират и някъде в Сарафово. Не знам къде точно е спирката, но предполагам, че от летището до нея можеш лесно да стигнеш пеша, след което да хванеш автобуса за Несебър. Изглежда като да има и преди 23.30 ч.

 

http://burgasbus.info/burgasbus/?page_id=361

 

За всеки случай можеш да звъннеш да питаш за актуалност и повече информация на дадените телефони на "Бургасбус".
 

тел. за информация: 0884981220,

056/842692 - Ръководител движение

Връзка към мнение
Преди 1 час, Ivko каза:

Гледам има някакъв автобус, който от Бургас минава през летището и след това посока Несебър, но е в 23:30, а мисля да хвана полета на БГЕр, който каца в 21:30 и се чудя какво ще правя 2ч на летището. А такси от там до Несебър има ли на идея някой колко пари излиза?

Ивко, гледам сайта на бургасбус и ми се струва, че този курс в 23:30 не се изпълнява, т.е. последният курс е 22:05 от Бургас.

http://burgasbus.info/burgasbus/?page_id=358

Тази година са много зле откъм туристи и транспорта е доста съкратен, дори градският автобус 15 не влиза в зоната на летището, ами трябва да мъкнеш куфарите до кръговото и да гледаш от къде идва автобуса, за да знаеш в каква посока отива. Ако ти е спешно да пътуваш вечерта към СБ по-добре виж автобусите на Етап или Юнион от София през Бургас към СБ, вероятно има вечерни. Те също спират на кръговото пред летището. Но предвид това, че полета има голяма вероятност да закъснее, наистина е по-добре да спиш в Сарафово има хотели, съвсем близо до летището. Иначе, автобусите спират от другата страна на кръговото - има спирка с подробно разсписание на автобуситр минаващи от там. От терминала до спирката е 5 мин. ходене.

 

Във връзка с преживяванията ни на летището миналата неделя пуснах гневен мейл до Фрапорт, че съкращавайки персонала, освен, че причиняват излишен стрес на пътниците, рискуват здравето и на персонала и на пътници, получих все пак отговор от тях:

 

Искрено съжаляваме за неудобството причинено Ви при пътуване от нашето летище.

Благодарим Ви за обратната връзка. Вярваме, че всяко мнение на клиент е възможност за подобряване на обслужването Ви, като пътник и разбира се Вашата сигурност.

Високо ценим Вашето време и усилия да се свържете с нас. Наша отговорност е да вземем Вашите забележки под внимание.

Държим да бъдете информиран, че „Екипа на Фрапорт Туин Стар за връзка с клиенти“ препрати сигнала Ви до оперативните отговорници и  контрол качеството по авиационна сигурност на летището.

Случаят е детайлно проверен, включително чрез данните от видеонаблюдението ни и молим да ни извините за допуснатите моментни слабости при Вашето обслужване. Уверяваме Ви, че са предприети коригиращи действия от наша страна. В допълнение, след Вашия сигнал беше направен и извънреден инструктаж на служителите, свързани с обслужването на клиенти.

Извиняваме се още веднъж за причиненото Ви неудобство, като искрено се надяваме при следващо пътуване да останете удовлетворен от обслужването и удобствата на летище Бургас.

 

С уважение,

Фрапорт Туин Стар Еърпорт Мениджмънт

Оператор на летище Варна и летище Бургас

 

@Adventurer, дали са ме сложили вече в графата досадни пътници и да очаквам ли да ми разкостват багажа всеки път, когато минавам през секюрити на Сарафово? :laugh:

 

  • Благодаря 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение

Аз не бих използвал точно това летище за известен период от време... 

 

Между другото, ТИМ пак са пуснали маршрутката София-Бургас през Варна, както със същия, така и с различни самолети, за тези които искат за по-дълго да се наслаждават на услугите им. 

  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , iMari каза:

Във връзка с преживяванията ни на летището миналата неделя пуснах гневен мейл до Фрапорт, че съкращавайки персонала, освен, че причиняват излишен стрес на пътниците, рискуват здравето и на персонала и на пътници, получих все пак отговор от тях:

 

Просто не са назначавали обичайният сезонен персонал. За юли месец имат 120-хиляди пътници, при 850-хиляди за 2019. И аз да бях, и аз нямаше да назначавам допълнителен персонал, за да избегна 2-3 подобни ситуации за целия сезон. 

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...
преди 41 минути , epetkov каза:

След думите на транспортния министър, все по-голяма става вероятността да има влак  от Бургас до летището: цък

Често казано дано не се осъществи. Дори преди короната летище Бургас през зимата има дни без полети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, tch каза:

преди короната летище Бургас през зимата има дни без полети.

Реализацията на подобни  проекти не зависи от  големината на летището, а от това има ли възможност да се защити проектът и да се реализира с европейски средства. В стара Европа има десетки примери за  реализирани безсмислени проекти с европейски средства. Първият, за който се сещам е летище "Дон Кихот" в Испания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, epetkov каза:

След думите на транспортния министър, все по-голяма става вероятността да има влак  от Бургас до летището: цък

И в момента има жп линия, която минава покрай плажа и солниците, летището  и отива в поморие. Помня, че 90- те години все още се ползваше и съм виждал много пъти да мнава някаква товарна композиция.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тази линия си съществува, но е неизползваема, защото не е поддържана, а не е поддържана, защото не е икономически ефективна.

Летище Бургас е сезонно летище. През зимата служителите се чудят дали в лявата или дясната ноздра да си бъркат.

Иначе бургаският кмет лансира тази идея преди доста години, като това трябваше да бъде туристическо влакче. Явно сега са добавили и спирка на летището, за да придадат тежест на проекта. Целта на подобни проекти е усвояване на европейските фондове. А разни пеликани от Атанасовско езеро ще приберат комисионните. 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, epetkov каза:

Реализацията на подобни  проекти не зависи от  големината на летището, а от това има ли възможност да се защити проектът и да се реализира с европейски средства. В стара Европа има десетки примери за  реализирани безсмислени проекти с европейски средства. Първият, за който се сещам е летище "Дон Кихот" в Испания.

Това не значи, че не може да се напънем и да намерим по-полезен проект за нашата страна. Ж-п линията Русе-свиленград е доста натоварена с карго товари, но е в лошо състояние.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, tch каза:

Често казано дано не се осъществи. Дори преди короната летище Бургас през зимата има дни без полети.

Това е така, но има и друго. Сарафово стана квартал и увеличи жителите си многократно, след интензивното строителство през последните години. И макар увеличението на населението да е предимно сезонно, пак е поне двойно на това от преди няколко години. Та си мисля, че няма да е излишна една такава транспортна връзка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Двете морски летища са обслужили 1.05млн. пътници през 2020 година. От тях 60% се падат на летище Варна. 

Очакванията за 2021 са трафикът да е 50% от този в предкризистната 2019-та година или в абсолютни стойности около 2.5млн. пътници.

 

https://www.fraport-bulgaria.com/bg/press-center/press-releases/archive/2021/trafik-rezultati-2020.html

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.