Прескочи до съдържание

Burgas Airport - Летище Бургас


niki_m

Препоръчани мнения

преди 2 минути , iMari каза:

Някой пътувал ли е от Сарафово последните седмици? Дали пак е лудница и опашката пред секюрити дали стига до края на терминала?

Да. Преди две седмици пътувах за първи път от Бургас и останах възмутена от липсата на организация. Отидете по-рано. На проверките за багажа работят само двама, един гледа  преминаващите през скенера и накрая като си вземеш багажа няма място къде да го събереш. Доста бавно става и се струпват хора. Но на метър от там има магазини.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Летище Бургас определено почвам да го намразвам, за мен е идеален пример, че дори и при концесия може да има трагична организация и управление. Огромни опашки при чекиране на заминаване въпреки, че е един единствен (пълен) полет в този часови пояс, никакви ковид мерки, цяло летище празно, но всички пътници натъпкани в тясна кошарка един връз друг. За пръв път ми се случва и да видя на летище вратите на изхода при пристигане да са затворени и да се наложи да чакаш 10-15 минути някой да се сети, че има полет и трябва да се отворят. 

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Летище Бургас затваря за ремонт

 

Летището в Бургас ще бъде затворено за полети от 8 часа на 25 март до 12 часа на 9 април заради планиран ремонт, съобщи пресцентърът на летището, цитиран от БТА.

 

Ще бъдат подобрени настилките в летателното поле преди настъпването на активния летен сезон.

 

От ръководството на фирмата - концесионер на бургаското летище, посочиха, че се полагат всички усилия за по-нататъшното увеличаване на броя на дестинациите до и от летищата в Бургас и Варна.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Още неприятни впечатления от летище Бургас. Пристигаме на 11 април и ни посрещат РЗИ лелките. Лелките не говорят английски. На една испанка пред мен й говориха на руски! Наистина, имаше към 30 украинки на самолета от Полша и поне с тях руският вършеше работа. Но най-изумителното беше, че няаха четци. имаха един таблет, който използваха само 1 път, за да кажат на човека, че ваксината му е изтекла. Пуснаха го без карантина. И така чакахме към 30 минути, защоо проверяваха всички сертификати на око.
(всичко това беше преди премахването на сертификатите за повечето страни от ЕС).

Излитането ми от Бургас пак беше неприятно. Не те пускат на проверката по сигурността, ако си отишъл много рано. На скенерите стоят 2 души общо, а пред мен- 200 израелци! Бордингът беше нещо подобно- стоим и чакаме нещо. 
За първи път ми провериха и размера на багажа, който беше малко над позволения. Досега съм минавал там с голяма раница, но без проблем. Явно на дамите им беше скучно и решиха да се направят на строги. 

Много неща трябва да се променят там, но определено има липса на персонал. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Георги Матеев

Похвалвам специално мениджмънта на летище Бургас.

 

В ярък контраст с хаоса в Западна Европа и повсеместната липса на персонал, преди малко минах секюрити за 5 минути. При това в момента летището е фрашкано и се застъпват няколко полета. Просто работеха едновременно 6-7 скенера, а проверяващите бяха бързи и адекватни. Браво.

 

Моля особено британските летища да вземат пример от Бургас.

 

П.С. Единствената ми лека забележка е към бизнес салона, който е все така скръбен от към кетъринг. Е, вкарали са нов вид солети все пак... 🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Някой ползвал ли е паркинга на летището и дали е ок? Има ли вариант да няма места?

Паркингът е ок, вариант да няма места е почти нулев, особено по това време. Само че не е евтин, ако търсиш дългосрочно паркиране. Поне в активен сезон не е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Някой ползвал ли е паркинга на летището и дали е ок? Има ли вариант да няма места?

Бях там средата на юли в най-активния сезон и имаше доста свободни места на паркинга. Мислех да паркирам на летището, но в крайна сметка спрях в Сарафово за около седмица и нямаше абсолютно никакъв проблем. Пеш от центъра на Сарафово до терминала се стига за около 10 минути.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, luba_rizova каза:

Някой ползвал ли е паркинга на летището и дали е ок? Има ли вариант да няма места?

Ако няма някаква промяна от миналата година,аз ползвам на няколко пъти,този паркинг

Public parking
https://maps.app.goo.gl/xBiRaMo4Pidjzyxt9?g_st=ic

Напълно безплатен и достъпен беше.

На две минути пеша,но не е охраняем.

Ползва се и от рентакар компаниите

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благодаря, хора. Не търся дългосрочно , за 2 дни, но като има варианти да спестим 50 кинта обаче, може би ще се възползваме. Мерсаж !

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

FlyOne добавят Ереван - Бургас от 29.06 до края на септември, два пъти седмично.

 

П.П. Гледам, че го предлагат и с опция за прикачване от Тбилиси, Москва, Сочи, Новосибирск.

  • Харесвам 7
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 1 час, yordanov каза:

FlyOne добавят Ереван - Бургас от 29.06 до края на септември, два пъти седмично.

Къде ги добавят? На сайта на летище Бургас ли?  На собствения им сайт няма изобщо 'Бургас'.  Изглежда ми чартърна програма. 

Връзка към мнение
преди 9 минути , epetkov каза:

Къде ги добавят? На сайта на летище Бургас ли?  На собствения им сайт няма изобщо 'Бургас'.  Изглежда ми чартърна програма. 

flyone.eu

 

335609318_Screenshot2023-06-02at11_53_57.png.07cd4d6de3205c2ad086c73f09f7a5f3.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 часа, yordanov каза:

flyone.eu

За първи път виждам такова нещо: в руската версия на сайта липсва и общо Бургас, а в английската версия на сайта го има Бургас:

 

Screenshot_20230602_122236_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230602_122223_Samsung Internet.jpg

Връзка към мнение
преди 10 минути , epetkov каза:

За първи път виждам такова нещо: в руската версия на сайта липсва и общо Бургас, а в английската версия на сайта го има Бургас:

 

Screenshot_20230602_122236_Samsung Internet.jpg

Screenshot_20230602_122223_Samsung Internet.jpg

При мен и в руската версия има Бургас. Нещо cache евентуално.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 14 часа, dimitrov6 каза:

Днес има 50 излитащи полета от Бургас,от София са 76.

Докато имахме силен летен сезон летище Бургас беше най-натовареното в България (за тези три месеца) и то с разлика пред София. Така че горе посочените данни са по-скоро отрязващи.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 часа, tch каза:

Докато имахме силен летен сезон летище Бургас беше най-натовареното в България (за тези три месеца) и то с разлика пред София. Така че горе посочените данни са по-скоро отрязващи.

И някои от полетите са полупразни. Досега не бях пътувал с Wizz с А320 само 35 човека до Дебрецен.

IMG_20230616_175302.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, dimitrov6 каза:

И някои от полетите са полупразни.

През този период  (първа половина на юни)  винаги полетите от  курортните летища  са слабо натоварени.  След това до средата на август натоварването  в двете посоки се увеличава и изравнява и от средата на август  започва  свръхнатоварване от летните  летищата ( оувърбукинг,  високи цени на билетите). Ако се качиш в самолета от Дебрецен до Бургас на 20 август сигурно ще е с подобно на днешното натоварване.  В доковидния период   от 20 май до към 15 юни се предлагаха билети Бургас-Москва по 20-15 та дори по 10  евро.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , epetkov каза:

През този период  (първа половина на юни)  винаги полетите от  курортните летища  са слабо натоварени.  След това до средата на август натоварването  в двете посоки се увеличава и изравнява и от средата на август  започва  свръхнатоварване от летните  летищата ( оувърбукинг,  високи цени на билетите). Ако се качиш в самолета от Дебрецен до Бургас на 20 август сигурно ще е с подобно на днешното натоварване.  В доковидния период   от 20 май до към 15 юни се предлагаха билети Бургас-Москва по 20-15 та дори по 10  евро.

Един местен човек си разхождаше кучето до летището и каза,че е бил в Бургас,и колко ми струва билета в една посока. 50 евро двупосочен е най-евтиния. Аз бях единствения българин на полета и сигурно мислят,че работя в Унгария. Цените юни са евтини от Бургас към Европа,а края на август в обратна посока.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Иван Попов
На 16.06.2023 г. в 9:32, dimitrov6 каза:

Днес има 50 излитащи полета от Бургас,от София са 76.

Как е тръгнало да не стане Бургас да мине София по полети 😄

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.