Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Ние ползвахме Janaka Safari и цената беше 40$ на човек с вкл. входен билет. Взеха ни и ни върнаха от хотела, но това важи само за хотели в Тисамахарама (говоря за нашата агенция, за другите - не знам). Джипът беше за 6 човека. Входната такса се плаща обаче в рупии, доларите не ни ги искаха.

Направихме сутришно сафари от 5 до 12 ч., наистина тогава се вижда най-голям процент животни. Както пишеше по-горе, който иска да види най-разнообразни животни, мястото е парк Яла. Освен това много животни видяхме и извън парка. Прословутият леопард обаче не го видяхме, но няколко дни след това други магелнци ползваха същата агенция като нас и видяха леопарда, че после и клипове ми показваха. Въпрос на късмет (за леопарда най-вече).

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

А за плажовете какво ще препоръчате....Тангале,Мириса,Унаватуна,Хикадува...имаме 7 дни за плажуване + един за Синхараджа....как е по- добре да ги разпределим...ще бъдем със скутер през цялото време

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в Тантале една седмица. Плажът е страхотен, но не може да се влезе във водата. Вълните просто те избутват назад. Или те засмукват навътре. Иначе, следобед идваха костенурките и направо на плажа си излизаха.

 

В Мириса положението е същото.

 

Другите места нямам идея.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имаш ли спомен колко платихте за сафарито....от хотела ли го взехте

От хотелa, дa. Не съм сигурен, но може би около 35-40 долaрa се връзвaше. Сaмото бунгaло беше пред едно оризоще и беше уникaлно дa си пием биричкa тaм. Инaче aгенции много. Мисля че поне петдесетинa джипa влизaт в пaркa, но все пaк е голям и освен нa входa нямa по много коли. Зa плaж се спряхме нa Унaвaтунa. Хaресa ни достa. Нa тел съм и утре ще пишa по-подробно.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в Тантале една седмица. Плажът е страхотен, но не може да се влезе във водата. Вълните просто те избутват назад. Или те засмукват навътре. Иначе, следобед идваха костенурките и направо на плажа си излизаха.

В Мириса положението е същото.

Другите места нямам идея.

Кой месец бяхте?
Връзка към мнение

Ние бяхме Февруари и в Мириса и в Хикадува морето беше супер спокойно.По това време е сезона на ветровете на източния бряг-Тринконмале.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На Тангале и февруари имаше вълни. Такова място е, но беше много красиво и сега като чух за костенурките, още повече ме е яд, че нямахме повече от 1 ден за там. Препоръчвам го за 20ти път във форума, дано някой отиде и се наслади :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

И в Хикадува всяка сутрин излизаха 5-6 огромни костенурки в едно малко заливче.Ходехме да се къпем сутрин рано към 6,30 докато не е толкова горещо.Имаше не повече от десетина интусиасти (разбирай пенсионери,които не могат да спат до късно) като нас и спокойно се разхождахме между костенурките.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хикадува ни препоръчаха и на нас местни, но ние бяхме в Унаватуна. Готино курортче и спокойно и много близо до Гале. За Мириса ни казаха да не ходим, защото е малко селце, но поради разходките в океана за наблюдаване на китове е много претъпкано. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чета ви и си съставям списък :)

След много години, пак ще посетя страната, та ми е интересно кои са местенцата, извън туристическите маршрути, които са ви направили впечатление и са ви оставили без дъх

Връзка към мнение

Привет и от мен. Дати за Шри Ланка - 12 -19 април. Засега съм букнала само София - Дубай. - 80 лв на човек.

Без престой там. За Дубай-Коломбо-Дубай 1000 дирхама на човек добре ли е? Полетите ми се връзват като часове.

Да чакам ли още или няма смисъл? С Флай Дубай - не е най-доброто, но все пак са 5 часа. При купуването на билетите ще ми иска ли данни за паспорт, че предстои смяна....

Връзка към мнение

Пускам актуални цени на входните такси на някои от забележителностите в Шри Ланка. Източникът е нашият местен шофьор:

- древният град Anuradhapura - 25$

- древният град Poḷonnaruwa - 25$

- Храм на зъба в Kandy - 10$

- Скалата Sigiriya - 30$

- ботаническата градина Royal Botanic Garden Peradeniya - 17$

- Horton plains - 24$

 

Някои от тях се плащаха само в LKR

 
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Привет и от мен. Дати за Шри Ланка - 12 -19 април. Засега съм букнала само София - Дубай. - 80 лв на човек.

Без престой там. За Дубай-Коломбо-Дубай 1000 дирхама на човек добре ли е? Полетите ми се връзват като часове.

Да чакам ли още или няма смисъл? С Флай Дубай - не е най-доброто, но все пак са 5 часа. При купуването на билетите ще ми иска ли данни за паспорт, че предстои смяна....

Имaй предвид, че флaйдубaй и уиз летят от рaзлични летищa. Не знaм с кои си до Дубaй, но все пaк дa не стaне гaф, aко си с Уиз.
Връзка към мнение

Да, с Уиз съм, но имам около 5 часа за придвижване. До Ибн мола с рейса и оттам с метрото - мисля, че ни стигнат. На връщане е същото - с около 6-7 часа аванс. Купих билетите с изключение на връщането Дубай-София. Уиз ми дават 200 евро на човек и засега ги отсвирвам. :)  Дано отсвирените да не сме ние накрая, но не вярвам да не попадна на по-ниска цена.

Връзка към мнение

Аз пак да си питам....Някой може ли да сравни техните 4* с нашите 4*.  Гледам разни хотелчета, близо до плажа /Унаватуна, Хикадува и Бентота/ и нещо.... newsm78.gif
Не, че държим на лукс, но все пак да е прилично. Вили  има много, но не са близко до брега. Лесно ли се намира автомобил с шофьор и къде да ги търся - хотели, център, агенции...
Май ще трябва да букна и една нощувка в Канди, иначе не виждам как ще стане за един ден района на Гале - Канди - и спане в Коломбо/Негомбо.
А Коломбо или Негомбо да избера за последен сън - предвид летището. Негомбо е по-близо, но пък няма да разгледаме Коломбо... Уффф...

 

Малко ми е в "тъча" тази почивка....каквото стане!

Връзка към мнение

На Коломбо му слагай Х.

Хотелите са скапани,звездите нямат нищо общо.Във вътрешността на страната къщите за гости са ОК.Хотелите по крайбрежието са пълна скръб.Гледай поне климатик да има.

Кола с шофьор мога да препоръчам

yohantourguide@gmail.com

Връзка към мнение

Както съм писал и преди. Много е удобно на място да се провери за спане. Отивате в някой град, хващате един туктукаджия и му казвате някакъв бюджет. Хем ще ви покаже някое място, което може да го няма в интернет, хем ще ви излезе по-евтин, а ако не ви харесва, продължавате към следващото, докато харесате. Унаватуна е малко спокойно градче. Става за релакс, а наблизо е Гале и има разни места, които можете да посетите. Хикадува ни го препоръчаха местни, като много хубаво място, но не остана време за там. Иначе като минавахме през Коломбо не останахме много очаровани, но и не сме го разглеждали де, бяхме само транзит. Огромен град с модерни сгради и гета, както в тази част на света. Доста по различен от другите градове, най-вече заради мащабите си и някои по-модерни квартали. Негомбо пък има огромен плаж и никакви хора и наистина е доста по-близо до летището. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си продължавам с въпросите... Никой не казва нищо за Синхараджа - дъждовната гора. Заслужава ли си? Близко ми е до мястото за спане, чета че има и турове.  За спането засега съм букнала в Унаватуна - на плажа. Гледах и Хикадува, но като че ли по това време - средата на април там е по-бурен океана. Последния ден в Негомбо. Надявам се лесно да намеря такси рано сутринта до летището.

Връзка към мнение

Аз си продължавам с въпросите... Никой не казва нищо за Синхараджа - дъждовната гора. Заслужава ли си?

Emil Chakalov и съпругата му бяха ходили. Доколкото си спомням им беше харесала. Дано се включи за мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз си продължавам с въпросите... Никой не казва нищо за Синхараджа - дъждовната гора. Заслужава ли си? Близко ми е до мястото за спане, чета че има и турове.  За спането засега съм букнала в Унаватуна - на плажа. Гледах и Хикадува, но като че ли по това време - средата на април там е по-бурен океана. Последния ден в Негомбо. Надявам се лесно да намеря такси рано сутринта до летището.

Виж на стр.14 в тази тема.Описал съм подробно за Синхараджа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кола със шофьор си намерихме на летището в Коломбо.Имахме само една нощувка в Коломбо отидохме до Dutch hospital стара Холандска болница превърната в шопинг център с малки ресторанчета  и магазинчета.Последният ден спахме в Негомбо при едно семейство ,беше чисто, имаше климатик ,нахраниха ни с местна храна като за дъщеря ни и сготвиха  нелютиво,НО нямаше топла вода и миришеше много на нафталин.Наложи се да го открия и да го изкарам от стята(под формата е на бели топчета и го слагат заради влагата.)

Не сме ходили по крайбрежието а отидохме във вътрешноста на страната до т.н. златен триъгълник.Dambulla,Sigiriya,Polonnaruwa,

Minneriya National Park.След което се насочих ме към чайните плантации Каndy и Nuwara Eliya.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря - върнах се и прочетох за Синхараджа. Най-вероятно ще я посетим, ако намерим читав гид.

Спешен въпрос - за визите. Моята я направих пробно - всичко е ок. Остават мъжа и щерката. Тя е на 17. Групова виза ли заявявам или на двамата поотделно? За моята май чекнах групова...

Връзка към мнение

Благодаря - върнах се и прочетох за Синхараджа. Най-вероятно ще я посетим, ако намерим читав гид.

Спешен въпрос - за визите. Моята я направих пробно - всичко е ок. Остават мъжа и щерката. Тя е на 17. Групова виза ли заявявам или на двамата поотделно? За моята май чекнах групова...

Ние направих ме  поотделно за всеки.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.