Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Програмата ми почти една година предварително изглежда в груб вид по следния начин

 

2 февруари - самолет София - Дубай - Коломбо

3 февруари - пристигане рано сутринта, разглеждане и плаж Негомбо, следобяд влак/бус до Anuradhapura - нощувка

4 февруари - разглеждане Anuradhapura и следобяд автобус до Сигирия - нощувка

5 февруари - до обяд изкачване Сигирия, следобяд пътуване и разглеждане Polonnaruwa - нощувка в Dambulla

6 февруари - сутринта скалните пещери край Dambulla, по обяд автобус до Канди, разгледане храмовете и нощувка

7 февруари - наемане кола от Канди до Нурелия с попътно разглеждане на ботаническата градина Peradeniya,

                      чаени плантации и водопади                                                    нощувка в Нурелия

8 февруари - сутринта автобус от Nuwara Eliya до Badulla , където  посещаваме най-високия водопад на Шри Ланка -

                       Dunhinda Waterfall,  следобяд  влак -  Badulla - Ella                 нощувка в Ella

9 февруари - трекове в района на Ella, ( Buduruwagala Rock Carvings) следобяд бус до Tissamaharama - нощувка

10 февруари - сутринта сафари в Яла НП, на обяд придвижване до Tangalle, вечерта костенурки -  нощувка

11 февруари - сутринта плаж и разходки около лагуната, следобяд автобус до Hikkaduwa  - нощувка

12 февруари - сутринта плаж, шнорхелинг, следобяд екскурзия  до Гале                    нощувка - Hikkaduwa

13 февруари - сутринта екскурзия с лодка по река Madu Gange,  следобяд пътуване и разглеждане на Коломбо

14 февруари - през нощта е полета за Дубай и София

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много интересен феномен е, че всички упорито слагаме Анурадхапура в програмите си и на никой не му харесва. Моят коментар е, че е скучно и много горещо там. Харесахме едни маймунки и това, че посещението ни съвпадна с празник, та видяхме 100 дечица в униформи, щъкащи наоколо. Хм, чухме и прилепи там. 

Аз бих пропуснала градината, навсякъде има цветя и дървета. Помня обаче, че се чудехме дали да не се отклоним за някакви статуи между Яла и Ела. Ха, ето, намерих ги - Maligawila Buddha Statue

Малко ми се вижда времето при чая. И ти ще се ядосваш после, че не си отделил повече дни. Прегледай езера и водопади в района, намери няколко на малко разстояние един от друг и ги обиколете с тук тук за 15-20 долара.

 Също и в южната част погледни по-внимателно. Има доста различни паркове, до които не можахме да стигнем. Според мен ще са по-интересни от полужив риф. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако очакванията ти за водопада Дунхинда се разминат с действителността - причината ще е, че в Шри Ланка има 4 пъти по-висок водопад. Бамбараканда (250 м.) е на 5-10 км от главния път и до едноименен рест хаус, където нощувката с пълен пансион бе 10 $ преди 5 години. Мястото също е рай за орнитолози и за разлика от Дунхинда нямаше дори и местни, нито пък входен билет. Други впечатляващи водопади са Diyaluma, Ramboda (май от програма ти за 7 февруари, но не този виждащ се от пътя, а на поне 15-20 минути нагоре) и още няколко в района на Бамбараканда.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Не виждам как може да се оптимизира повече 11 дневен план. Бих пропуснал може би Елла и евентуално едно от Анурадхапура/Полонарува, но иначе си е стройна програма.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Програмата ми почти една година предварително изглежда в груб вид по следния начин

 

2 февруари - самолет София - Дубай - Коломбо

3 февруари - пристигане рано сутринта, разглеждане и плаж Негомбо, следобяд влак/бус до Anuradhapura - нощувка

4 февруари - разглеждане Anuradhapura и следобяд автобус до Сигирия - нощувка

5 февруари - до обяд изкачване Сигирия, следобяд пътуване и разглеждане Polonnaruwa - нощувка в Dambulla

6 февруари - сутринта скалните пещери край Dambulla, по обяд автобус до Канди, разгледане храмовете и нощувка

7 февруари - наемане кола от Канди до Нурелия с попътно разглеждане на ботаническата градина Peradeniya,

                      чаени плантации и водопади                                                    нощувка в Нурелия

8 февруари - сутринта автобус от Nuwara Eliya до Badulla , където  посещаваме най-високия водопад на Шри Ланка -

                       Dunhinda Waterfall,  следобяд  влак -  Badulla - Ella                 нощувка в Ella

9 февруари - трекове в района на Ella, ( Buduruwagala Rock Carvings) следобяд бус до Tissamaharama - нощувка

10 февруари - сутринта сафари в Яла НП, на обяд придвижване до Tangalle, вечерта костенурки -  нощувка

11 февруари - сутринта плаж и разходки около лагуната, следобяд автобус до Hikkaduwa  - нощувка

12 февруари - сутринта плаж, шнорхелинг, следобяд екскурзия  до Гале                    нощувка - Hikkaduwa

13 февруари - сутринта екскурзия с лодка по река Madu Gange,  следобяд пътуване и разглеждане на Коломбо

14 февруари - през нощта е полета за Дубай и София

Защо не разгледаш Гале попът,ами ще ходиш до Хикадува и ще се връщаш до Гале?
Връзка към мнение

Защо не разгледаш Гале попът,ами ще ходиш до Хикадува и ще се връщаш до Гале?

 

Ами, ако съм с обществен транспорт -  да не мъкна багажа. Ако съм с кола, то е ясно, а и други неща биха се променили. Тази програма е с транспорта, затова и многото водопади и красоти из планините ще са трудно достижими.

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да докладвам, че си купих два билета за Шри Ланка 2-14 февруари 2018 на цена 280 евро на човек. Ако има някой желаещ за този период може да се включи и да си вземем кола с шофьор и да ни излезе по-евтино. Ако няма - здраве да е...

Утре ще имам някои въпроси към билите вече там...

За съжаление се налага да се разминем и тази път - засега е желателно февруари да съм в БГ. Купихме за 12-26.01.2018 Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой знае ли къде са тези рибари, дето са накацали на едни пръчки. Струват ми се много атрактивни. И дали някой ги е виждал. Или са само мит...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой знае ли къде са тези рибари, дето са накацали на едни пръчки. Струват ми се много атрактивни. И дали някой ги е виждал. Или са само мит...

В Гале са. Има ги още, но са главно за атракция, не толкова да ловят риба. Ако искате да ги снимате, искат пари.

post-1179-0-05621300-1489344534_thumb.jpg

post-1179-0-39404000-1489344547_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Някой знае ли къде са тези рибари, дето са накацали на едни пръчки. Струват ми се много атрактивни. И дали някой ги е виждал. Или са само мит...

Да,тези след Гале са бутафорни.На север все още имало хора,които ловят по този начин.

Няма ли някой да се престраши да отиде насевер?

Връзка към мнение

Да,тези след Гале са бутафорни.На север все още имало хора,които ловят по този начин.

Няма ли някой да се престраши да отиде насевер?

Освен рибарите какво има друго на север?

Връзка към мнение

Ние видяхме двама които наистина си ловяха риба...но не помня къде точно...спряхме и ги погледахме...пари не са ни искали ,само по възрастния ми поиска цигара...на други места имаше и такива които стоят на брег и чакат някои да спре да им даде пари и тогава се качваха на коловете да имитират дейност...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Наколни рибари съм снимал между Koggala Beach и Ahangama. Не ми обърнаха никакво внимание и бяха рано сутрин. А на север не съм виждал. Всъщност северът си беше спокоен още 2012 - останах няколко дни в Манар (форт, църква, безкрайни пясъци, рибарски лодки и дюни - само на 30 км от Индия), няколко в Джафна (форт, голям хинду храм в самия град и едноименна лагуна, диги и мангрови, остров Delft) и още толкова около Тринко (пак забележителен храм, дълга плажна ивица и сърни в града, даже на автогарата). Едва ли шофьор сингалец ще се навие да кара и води хора из тамилското царство, но пътищата се ремонтираха, възстановяваше се ж.п. линията и всички хотелчета бяха нови. Многобройни табели "опасност мини", сапьори от ХАЛО в скафандри до самото шосе, следвоенни сгради с бодлива тел и подобни закачки.  

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Не виждам как може да се оптимизира повече 11 дневен план. Бих пропуснал може би Елла и евентуално едно от Анурадхапура/Полонарува, но иначе си е стройна програма.

Елла не бих пропуснала :) Там бяха най- красивите гледки. Освен трекове до водопадите, може да се види моста с девет арки (изобразен на една от банкнотите им), а освен little adam's peak, имали и други връхчета с невероятни панорами, без гмежта на туристите (но трябва да те заведе местен).

Поланарува ми хареса много :)

Автобусът Хикадува-Галле (или, както му казват-Гол:) е 25 LKR и е 15 мин, така че не виждам смисъл да си причиняваш разходка с багаж на 35 градуса. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имах най-голямо желание да се сприятеля с Елла, но не се получи. Освен описаните от теб неща в околностите качих Елла Рок, ходих до водопада и пещерата от Рамаяната и почти стигнах връх Намунукула (~ 2000 м.н.в.) Основната ми грешка бе, че се появих там след над 3 седмици само из планините. След преходите до Bathalegala (Bible Rock), водопадите Huluganga и село Bambrella, Димбулугала (до Полонарува) и  Бамбараканда, Nagrak Division (и към World's End), Conical Hill или Mahaweli Maha Seya се чудех какво въобще търси Елла в книжките. Най-богата информация за преходи в Шри Ланка има на следния сайт - списван от местни планинари. 
 
http://www.lakdasun.org/
 
А планинският ми фаворит е село Meemure с малкия си Матерхорн.

 

post-3441-0-99930600-1489609086_thumb.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

 

http://photocontest.cinnamonhotels.com/

Фотографите може да го съчетаят с евтините билети.

страхотно изглежа като идея :) Моите най-уникални снимки от тази година от Hikkaduwa

@Emil Chakalov

безкрайно съм ти благодарна за помощат ти, без твоите идеи и напътсвия щяхме да видим голям зор :)

post-3827-0-99129900-1490701172_thumb.jpg

post-3827-0-38580700-1490701232_thumb.jpg

post-3827-0-29257000-1490701279_thumb.jpg

Редактирано от kdelin
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Здравейте,

Някой ходил ли е през дъждовния период - Октомври по-точно?  Не знам какво време да очаквам, надявам се да не вали по цял ден. Ние ще сме там за периода 1-8 и се чудим в коя част на острова да плажуваме, за да избегнем дъждовете. :unsure:

Връзка към мнение
На 3.04.2017 г. в 19:09, vessey каза:

Здравейте,

Някой ходил ли е през дъждовния период - Октомври по-точно?  Не знам какво време да очаквам, надявам се да не вали по цял ден. Ние ще сме там за периода 1-8 и се чудим в коя част на острова да плажуваме, за да избегнем дъждовете. :unsure:

 

Според мен е въпрос на късмет дали ще вали. Ние бяхме през март, уж през сухия сезон, но пак си поваля- не постоянно , но понякога достатъчно да ти развали плана

Връзка към мнение

Пак аз. Нещо ми е притеснено и...не знам точно защо.  Все още ми се губи транспорта. Скачам от сайт на сайт и...нищо. Уж разписание, уж  линкове ...и накрая нищо.

До тук разбрах, че от летището все ще се оправим до Коломбо форт. От там сме за Индурува - Бентота по-точно, щото ....нали.

Не искам такси - искам да е лежерно. Рано сутрин няма за къде да бързаме. Та..къде да видя наистина инфо и разписание за влак или бус. Имат едни експресни, уж луксозни бусове, които са овърбукнати вече. Коломбо форт ли е вълшебната думичка - от там ли се случва всичко или....

Ако съм ви омръзнала може и на лични.  За всичко останало реших, че ще питам на място, защото ...нямам време и нерви да го предвидя.

За капак го дават и дъжд всеки ден - другата седмица това - надявам се да се извалява за по 1-2 часа.

Поне Флай дубай не са се "обадили" за сега...Връзките в Дубай са по план...Пу, пу...

 

За сим карти ще посъветва ли някой нещо или...стана много вече.

Редактирано от aneta72
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.