Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Всеки сам си преценява. Ние не сме имали никакви проблеми. Просто представих и друга гледна точка. ;) Реално, движението е натоварено само в големите градове като Коломбо и Канди. Придвижването е бавно заради останалите участници в движението, които не вдигат повече от 40 км/ч. Прикачвам снимки на пътната обстановка, за пример. Мога да кажа също, че Шри Ланка е доста далеч от загърбването на колониялните времена и навсякъде са се държали с нас като царе - правят ни път, освобождават място за паркиране, включително и да върнат хората от пешеходната пътека обратно на тротоара, за да можем ние да преминем. Чак в един момент ти става неудобно.

 

733906_4810666666293_837993394_n.jpg?oh=486631_4810669106354_1878534500_n.jpg?oh733907_4810686866798_1168538383_n.jpg?oh293301_4810674786496_846111361_n.jpg?oh=562103_4810713027452_1436011659_n.jpg?oh

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Когато бях в Шри Ланка (преди 15 години) бяхме предимно в Негомбо. Там имаше едни "туристически агенции" всъщност малки, варосани, но все пак мръснички стаи - офиси. И всяка ти предлага да наемеш кола с шофьор/гид. Ние така и направихме и сме ходили наляво/надясно вкл. и до Канди. Беше много евтино, но за съжаление не си спомням точната сума.

 

Не знам дали този "бизнес" все още съществува - може би, не си струва да се разчита на място човек да си организира тези неща. Все пак, Шри Ланка е на другия край на света.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може да пробвате и градския транспорт - много удобен е и много, много по-евтин. Ние изцяло ползвахме него. Само за една отсечка - Елла_Тисамахарама - решихме да си наемем шофьор - питахме на място няколко човека колко пари искат и си избрахме.

Беше много добър човек, спря ни на всички места, които искахме по пътя и ни заведе на няколко, които не ни бяха в списъка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз искам малко да побутна щото скоро и аз ще съм First-timer в Азия  Прочетох всичко с интерес, но искам да питам как става когато искаш да си организираш пътуването с кола и шофьор, от къде мога да намеря информация за такива лични водачи и за каква сума да се приготвя ориентировъчно. Благодаря ви предварително!

Вече много пъти го писах,но пак ще повторя.Нямам никакви проблеми с шофирането,в Мароко ми беше по-лесно от България,но в Шри ланка не се наемам да шофирам.

За кола с шофьор за седем дена и маршрут около 1200км платихме 450USD + 50USD бакшиш на шофьора.Шофьорът беше много точен,беше ни и като гид,говорихме си на всякакви теми.Нито веднъж не усетих да се опитва да ни подведе,за да си вземе комисионна.Още при първата ни среща му обясних какви са интересите ни-храмове,но не всички,водопади,чаени плантации,животни,всички възможни плодове,които могат да се опитат...Към шофьора нямахме никакви ангажименти-той си зарежда колата,той си търси места за спане и храна.Казвахме му къде ще спим,за да може и той да си търси наблизо.Звънеше всеки ден до мястото за нощувка да провери дали всичко е ОК и да ни поръча вечеря.Оставя ни нас,където ще спим и се уговаряме в колко часа да дойде да ни вземе на другата сутрин.Когато сме били заедно и сме спирали да ядем,винаги съм го канил да яде с нас,но само три пъти се съгласи.Все казваше,че вече е ял,докато ние сме разглеждали или,че още не е гладен.Явно не му беше удобно все да сяда с нас.Реално километрите излязоха доста повече,защото ходихме да места,които не бяхме предвидили или се връщахме сутрин 20-30км назад,за да видим нещо,за което не е останало време предишния ден.Накрая си мислих,че ще започне да се пазари за повече пари.Дори и дума не каза за по-дългия маршрут.

Ако представлява интерес,ще ви дам мейл на фирмата.

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

В крайна сметка попаднахме на страхотен човек: екскурзовод с 5 езика, 2 висши (Япония и Англия), орнитолог, експерт по история и култура, инструктор по водни спортове и спасител, експерт по скъпоценни камъни, страхотен шофьор и много добър характер....

https://www.facebook.com/nirvwana/му е страничката, Еранга се казва :)

 

 

Аз искам малко да побутна щото скоро и аз ще съм First-timer в Азия  Прочетох всичко с интерес, но искам да питам как става когато искаш да си организираш пътуването с кола и шофьор, от къде мога да намеря информация за такива лични водачи и за каква сума да се приготвя ориентировъчно. Благодаря ви предварително!

С три ръце препоръчвам нашия шофьор. Добра цена би била под 50 долара на ден.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Emil Chakalov, направо давай координатите:) Аз съм на принципа- питаш и после избираш (колкото повече, толкова по- голям избор)

erangakurera7@gmail.com

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Преди 2 години ми взеха 600Rs - беше към 01:00 часа. Но зависи колко добре се пазариш и къде точно ти е хотела. Аз съм си записала, че при мен разстоянието е било около 8км.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Отвън, имаше доста хора, които предлагаха да ни закарат. Много от тях не искаха за такава цена да ни возят, но пък ние не сме и добри в пазаренето :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кой от трите парка бихте препоръчали Pinnawala, Yala или Udawalawe?

Приоритети са да не е ултра гаден комерс, да няма блъсканица, да има прилично количество слонове (леопардите не са приоритет) и да има близко до природата усещане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Кой от трите парка бихте препоръчали Pinnawala, Yala или Udawalawe?[/size]

Приоритети са да не е ултра гаден комерс, да няма блъсканица, да има прилично количество слонове (леопардите не са приоритет) и да има близко до природата усещане.[/size]

Бях писал по-горе по тази тема.Говорим за слонове в естествена среда.Ние се бяхме спрели на Минерия,но нашият шофьор и гид ни разубеди.Зависи от сезона.Ние бяхме през Февруари.Тогава все още всички водоизточници са пълни,т.е. слоновете нямат проблеми с намирането на вода.Минерия е супер за сухия период,когато езерото става една голяма локва пълна с крокодили.Тогава десетки слонове се струпват там заради водата.Та той ни препоръча Хурулу.Там живеят около 60 слона.Мисля,че успяхме да ги видим почти всичките.Видяхме и едно стадо между пътя и жп линията,след като излязохме от парка.В Яла видяхме само един слон.
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Кой от трите парка бихте препоръчали Pinnawala, Yala или Udawalawe?[/size]

Приоритети са да не е ултра гаден комерс, да няма блъсканица, да има прилично количество слонове (леопардите не са приоритет) и да има близко до природата усещане.[/size]

Аз бях в Udawalawe. Имаше много слонове и относително малко коли. В подписа ми има блог с много снимки от сафарито. Хареса ми, но до сега не съм била на друго и нямам база за сравнение. Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Pinnawala има най-много слонове на едно място, защото е сиропиталище за слонове. Там се грижат за болни, остарели слонове или малки, изоставени слончета. Там е най-добре да уцелите когато къпят слоновете на реката.

Страхотно изживяване. Когато прибират слоновете от къпане, ги превеждат по улица с магазини и полиция спира движението за да пресекат главния път. Супер странно е стадото да се разхожда по улиците :)Много ми хареса и в Pinnawala.

post-2803-0-80903300-1484944378_thumb.jpg

Редактирано от Diana Doncheva
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Кой от трите парка бихте препоръчали Pinnawala, Yala или Udawalawe?

Приоритети са да не е ултра гаден комерс, да няма блъсканица, да има прилично количество слонове (леопардите не са приоритет) и да има близко до природата усещане.

Слончета да искаш в Шри Ланка! Като видяхме първия, изпаднахме във възторг. Час-два по-късно беше: а, слон (с безразличие :) )....Ние бяхме в Яла. Имаше много. Близко до природата-определено! Имаше и по пътищата.

Връзка към мнение

Кой от трите парка бихте препоръчали Pinnawala, Yala или Udawalawe?

Приоритети са да не е ултра гаден комерс, да няма блъсканица, да има прилично количество слонове (леопардите не са приоритет) и да има близко до природата усещане.

 

На нас Яла много ни хареса. Беше ни и първият такъв парк, така че нямахме с какво да сравняваме. Не бяхме в единствения джип, разбира се, но не мисля, че имаше чак толкова много хора. 2 години по-късно си спомням най-добре пауните и колко бяхме развълнувани и ококорени там.

Но не видяхме толкова много слонове, за да ни омръзнат и ходихме в още един парк за слончета до Хабарана. Там не беше супер интересно - трева и храсталак, но се срещнахме с поне 20 слона. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От горните 3 съм била само в парк Яла. Видяхме един слон на пътя рано сутринта, още преди да влезем в парка. Ядеше си треволяк необезпокояван. Шофьорът ни спря, за да се изкефим максимално. В самия парк Яла май въобще не видяхме слонове. То там леопардите са на фокус.

Ако искаш да видиш слонове, ама много слонове - Kaudulla National park. Не го бяхме планирали, шофьорът ни заведе по идея на моята мила спътничка и не съжалявам. Но има доста джипове с туристи, което лично на мен не ми досади, даже станаха готини снимки.

 

 

post-1179-0-04841900-1484993106_thumb.jpg

post-1179-0-72401800-1484993121_thumb.jpg

 

Тези двата доста време си играеха в езерото и се пръскаха с вода един друг :)

post-1179-0-71244900-1484993134_thumb.jpg

post-1179-0-13233300-1484993080_thumb.jpg

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Явно всичко е въпрос на късмет. Ние в Яла се нагледахме на слонове, даже накрая спряхме и да ги отбелязваме. Видяхме самотни, видяхме стада с малки, видяхме такъв с бивни... изобщо, много слонове. При повечето бяхме единствения джип. В един от тях почти катастрофирахме, защото излезе зад завоя, а нямаше видимост.

 

 

 

Пинауала е сиропиталище, не резерват. Там слоновете не са свободни. Аз лично предпочитам да ги видя в друга стреда.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ние също бяхме сaмо в Ялa, но освен слонове видяхме още купищa екзотични животни. Просто през пет минути се виждa някое суперготино животинче. Видяхме и рaйскa птицa(след еднa годинa гугълнaх дa видя, че шофьорa не я видя, a ние не знaехме кaквa е). Не знaм дaли в пaрковете с много слонове имa и много други видове жовотни, но кaто рaзнообрaзие може би Ялa е нa първо място. Имa и едни симпaтични мечетa, които зa жaлост не видяхме.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние бяхме в трaвелърс хоум или нещо тaковa и остaнaхме доволни. Препоръчaхме го нa приятели и те сa доволни. A нa нaс ни го препоръчaхa две момичетa от Хонг Конг, с които се сприятелихме и в последстцие бяхме зaедно в джипa.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да препоръчате агенция за сафарито в Яла

Ние бяхме с тези - http://www.yalawild.com

 

Препоръчвам ги горещо на всички. Джиповете са за по макс 6 човека, което е голям бонус. Пазете се от много нискитие цени - в Яла се засякохме с други българи, които бяха 20 в джип, натъпкани като сардели. И не бяха единствените. Ние си взехме пълен ден и обядвахме в парка. Храната, която ни бяха приготвили беше страхотна. Допълнително ни даваха вода, сокове и шоколадово мляко. Водачите бяха страхотни също. Именно нашият водач видя леопарда в храстите, докато другите го подминаваха. И още много други животни, които ние успявахме да видим само след пълен zoom на фотоапаратите.

 

Ако не ви се прави цял ден и се чудите дали да си вземете половин ден сутирнта или следобяд, по-добре сутирнта. Ние видяхме едно 70% от животните тогава. После стана много топло и се изпокриха.

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в трaвелърс хоум или нещо тaковa и остaнaхме доволни. Препоръчaхме го нa приятели и те сa доволни. A нa нaс ни го препоръчaхa две момичетa от Хонг Конг, с които се сприятелихме и в последстцие бяхме зaедно в джипa.

Имаш ли спомен колко платихте за сафарито....от хотела ли го взехте 

Връзка към мнение

Ние платихме около 6000рупии на човек.Взеха ни от хотела и бяхме само двамата с жена ми в джипа.Агенцията не я знам.Шофьорът ни ги препоръча.Бях чел доста мнения по форумите.Навсякъде цената беше такава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.