Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Можете ли да ми кажете , когато кандидатствахте за виза он лайн какво посочихте в полето Address in Sri Lanka Полето е задължително и неможе да де продължи ако не е поълнено. ОК лие да посоча някой от адресите на хотелите, които съм букнала

Връзка към мнение

Можете ли да ми кажете , когато кандидатствахте за виза он лайн какво посочихте в полето Address in Sri Lanka Полето е задължително и неможе да де продължи ако не е поълнено. ОК лие да посоча някой от адресите на хотелите, които съм букнала

Да, ние писахме адреса на хотела ни за първата нощувка. Пиши и ти него, ако вече го знаеш или някой от тези, които вече си букнала.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можете ли да ми кажете , когато кандидатствахте за виза он лайн какво посочихте в полето Address in Sri Lanka Полето е задължително и неможе да де продължи ако не е поълнено. ОК лие да посоча някой от адресите на хотелите, които съм букнала

Ако зададеш групова виза - не иска адрес. Аз направих така и за тримата, но всъщност са си индивидуални визи, защото за всяко лице попълвах нов формуляр и  ме препращаше за плащане. Нищо групово не видях, но не иска адрес в Шри Ланка.

Връзка към мнение

Моля кажете измхте ли проблеми с кандидатването за виза? Два пъти стигам до плащането и не ме прехвъря към сайта на банката

При нас - никакви, а и не съм чела някой друг да е имал такъв проблем. Да не би да ти иска 3D Secure код?

Връзка към мнение

И аз платих трудно - че и карти сменях, накрая стана. Одобрението идва почти веднага.

Брей, наистина стана почти веднага. Сега това одобрение го показваме когато пристигнем и ни дават 30 деневна виза. Нали правилно съм разбрала?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Брей, наистина стана почти веднага. Сега това одобрение го показваме когато пристигнем и ни дават 30 деневна виза. Нали правилно съм разбрала?

Най-вероятно на летището нищо няма да ви искат. Те си виждат в тяхната система, че сте одобрени.

Само че се получават 2 и-мейла - първият е потвърждение, че са получили заявката ви за виза, а вторият - самото одобрение. Второто си го разпечатайте и носете за всеки случай.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Най-вероятно на летището нищо няма да ви искат. Те си виждат в тяхната система, че сте одобрени.

Само че се получават 2 и-мейла - първият е потвърждение, че са получили заявката ви за виза, а вторият - самото одобрение. Второто си го разпечатайте и носете за всеки случай.

Благодаря ти !

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, в края на март ще правим 20- дневен тур из Шри Ланка. Вече изчетох вашите мнения и впечатления от тази страна. Почти съм начертала маршрута. Ако някой има координати на прилични хотели, моля да ми изпрати информацията като лично съобщение, за да не правим реклама

Връзка към мнение

Каква реклама. Нали затова говорихме толкова време. Да се пускат тук, за да ги ползват всички хора, а не на лични....


Здравейте, в края на март ще правим 20- дневен тур из Шри Ланка. Вече изчетох вашите мнения и впечатления от тази страна. Почти съм начертала маршрута. Ако някой има координати на прилични хотели, моля да ми изпрати информацията като лично съобщение, за да не правим реклама

 

А ти вземи да пуснеш тема и да разкажеш за Монголия, че много хора ги тегли натам, а не знаят как да се организират....

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

А ти вземи да пуснеш тема и да разкажеш за Монголия, че много хора ги тегли натам, а не знаят как да се организират....

 

Е, добре че ми насочи вниманието ;) . Аз хубаво разпитвам Тони за Мадагаскар, а не съм видяла Монголия.

 

Тони, вие къде сте били в Монголия. Ходихте ли при северните елени? Може ли да разкажеш? 

 

За хотелите в Шри Ланка кажи какъв е грубият план и ще мога да споделя, ако имаме съвпадения, за такива места, от които сме доволни. 

Връзка към мнение

В Монголия бях служебно през 2008 основно в столицата Улан Батор. Няма да мога да ви бъда полезна. По-това време само малко пътища бяха "черни", т.е. асфалт...Общественият извънградски транспорт липсваше. Единственият сигурен начин беше чрез агенции и по тази причина не беше евтино. Иначе хората приветливи, много юрти почти до техния парламент, странен език, който не се съвместява с нашата кирилица.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

До момента- Beach lodge hotel (36 е, без закуска)- Negombo- добър, ако е с изглед море ( иначе си на улицата- много шумно), деректен излаз море, добра кухня.

Sigiria- Elefant vilage 35$- на място със закуска, стаи чудни

За останалите градчета, след лично обследвяне ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А някой ходил  ли е на север към Jaffna и на изток към Trincomalee?

 

Ако отида втори път в Шри Ланка,то ще отида на север.Но...

Не е много сигурно дали са изчистени всички мини след тамилите.Тази част от страната не е много развита-почти няма пътища и ж.п. линии.А като знам с каква средна скорост се пътува в развитата част,не знам колко време ще е необходимо за достигане на Джафна.Повечето от тази информация ми е от нашия шофьор и гид.Според него трябва да се изчакат още няколко години.

Тринконмале го пропуснахме,защото нямахме достатъчно време.От прочетеното в нета разбрах,че през Април е ветровития период на изток и не е подходящо за плаж.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност, аз точно на Тринко ходих Април/Май и беше топ времето, никакъв вятър и дъжд. Североизточният мусон духа до Март.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой да е ходил в Шри Ланка през дъждовния период  октомври/ноември.  С днешната промоция на ФлайДубай, цените за тогава са трепач - около 270 евро от София. Та се чудя дали да не рискувам за десетина дни.  А морето ще бъде на север, а не на юг...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Яничка и Деси75 ходиха по това време. Обаче имаха някакви ядове точно с тази авиокомпани

 

 

ЖАЛКО, ЧЕ СЕГА СА В НЗ И НЕ МОГАТ ДА ДАДАТ ИНФО ОТ ПЪРВА РЪКА.  ИНАЧЕ ЦЯЛАТА МАГЕЛАНСКА ИНВАЗИЯ БЕШЕ С ТАЗИ КОМПАНИЯ И НЕ СЪМ ЧУЛ ОПЛАКВАНИЯ

Връзка към мнение

Оги, едва ли проблемите са нещо фатално, но имаха промени по полетите.

Виж из темите за Шри Ланка. Там бяха писали за това. Почти всички, които пътуват с тях казват за промени. Ако оставиш място в програмата си за промени в последния момент, едва ли ще имаш грижи.

Георги Матеев и той е споделял за промени в полетите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да е ходил в Шри Ланка през дъждовния период  октомври/ноември.  С днешната промоция на ФлайДубай, цените за тогава са трепач - около 270 евро от София. Та се чудя дали да не рискувам за десетина дни.  А морето ще бъде на север, а не на юг...

За януари гледам пак същите цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.