Прескочи до съдържание

Говорим си за Шри Ланка


Lindt

Препоръчани мнения

Благодаря, чела съм я, но не съм закупила нищо, свързано с пътуването досега, затова ми остава другата опция "осъществяването на поне една трансакция чрез кредитната карта в чужбина през срока на пътуването. "

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можеш да предплатиш хотелска нощувка там, с право на безплатна отмяна ..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
On 1/22/2018 at 12:21 PM, Георги Матеев said:

И местните плащат, но буквално стотинки. Предвид стандарта в държавата го намирам за напълно нормално.

 

А последният път си спестихме абсолютно всички транспортни неволи като си рентнахме кола и навсякъде се развявахме с нея. Супер удобно, а и всъщност шофирането там беше доста по-лесно, отколкото изглежда на пръв поглед.

Коя компания използвахте? Защото четох, че не всички компании се занимавали да ти оправят документите преди да пристигнеш

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, Ou7law каза:

Коя компания използвахте? Защото четох, че не всички компании се занимавали да ти оправят документите преди да пристигнеш

SR Rent a car. Излизат по всички търсачки.

 

Препоръчвам ги. Върнахме колата с една нова голяма драскотина, видяха я при огледа и нищо не казаха.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
1 hour ago, Георги Матеев said:

SR Rent a car. Излизат по всички търсачки.

 

Препоръчвам ги. Върнахме колата с една нова голяма драскотина, видяха я при огледа и нищо не казаха.

А ти имаш ли международна книжа или с българската мина?

Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 9 минути , Ou7law каза:

А ти имаш ли международна книжа или с българската мина?

Става само с международна книжка. Именно копие от нея се праща предварително на рентал компанията за да подготвят местния документ, без който въобще не може да се шофира. Българската книжка никой не я иска/гледа.

Връзка към мнение
5 hours ago, Георги Матеев said:

Става само с международна книжка. Именно копие от нея се праща предварително на рентал компанията за да подготвят местния документ, без който въобще не може да се шофира. Българската книжка никой не я иска/гледа.

http://www.uab.org/пътуване-в-чужбина-международна-шофь/

 

За това става въпрос, нали? Дето се изкарвала в офисите за половин час срещу снимка и 20 лева?

Редактирано от Ou7law
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не ви препоръчвам рента кар, а кола с шофьор, където е включено и горивото. Много е евтино и удобно, човека знае всичко и играе ролята на гид.

50 долара на ден. Иначе движението освен, че е обратно е и ужасно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На нас не са ни искали международна книжка, издадоха ни разрешенията само с българската. Не че някъде някой ни ги поиска.

 

Връзка към мнение

Решихме да си намем кола без шофиор. Международната книжка струваше 34 лева за експресна поръчка (5 минути), за 24 часа струваше 24 лева.

 

Ако си наемехме кола с шофиор, не ми харесва това някой да е с нас постоянно и да трябва да се съобразяваме с него, да не говорим да се наеме за няколко дена, че и да спи с нас ... А като почнах да планувам ми се видя доста разправии с транспорта като цяло ... само от летището до Дамбуле трябва да сменим 3 автобуса ... влака от Канди към Ела трябва резервации предварително, трябвало да се ходи един час по-рано ... твърде много време и енергия отнемат всички тия логистики и за това решихме да си вземем кола. 

А и авантюрата да си шофираш в такива държави ще е интересно да се изпита :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един въпрос. При напускане може ли да си обменя останали рупии на летището при положение, че съм затрил бележката за закупуването им и ако не мога, колко местна валута мога да изнеса? 

 

На мен на Хикадува ми допада и не е лошо. Става за шнорхел, има риби и костенурки. За Мириса нищо не мога да кажа... 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, jellyfish каза:

Здравейте, чудим се дали да изберем Мириса или Хикадува за предпоследните си две нощувки. Моля за съвет.

Когато бяхме ние, силно ми препоръчаха да не ходим в Мириса. Било малко селце, което е претъпкано заради многото туристи, гледащи китове. За сметка на това, ни препоръчаха Хикадува. Просто им казахме че търсим нещо по-спокойно и ни казаха, че там е много приятно. Ние по погрешка се озовахме в Унаватуна, но и там ни хареса, а е близо и до Гале. Така че помислете и за там.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На мен точно Хикадуа ми се стори претъпкано и тясно , всичко е по централния път, почти липсваща пясъчна ивица ( освен пред Тиранагама), но пък  затова доста интересна.  Мириса - доста по малко село , сини китове ( задължително с лодка на Raja) , риба вечер за ядене. 
 

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

В момента сме в Мириса. Плажът е огромен. Изобщо не е претъпкано. Има къде да се легне на сянка под палмите и предостатъчно чадъри с шезлонги. Голям избор на ресторанти точно на плажа, предлагащи прясна риба. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
3 hours ago, Mimka said:

В момента сме в Мириса. Плажът е огромен. Изобщо не е претъпкано. Има къде да се легне на сянка под палмите и предостатъчно чадъри с шезлонги. Голям избор на ресторанти точно на плажа, предлагащи прясна риба. 

Благодаря, забавлявайте се! И още нещо - кое ви впечатли най-много, какво не бихте пропуснали.

Връзка към мнение

Понеже никой не писа по моя въпрос за парите... Та на заминаване на летището ни поискаха бележката от покупката на рупии на влизане.  Имахме една, която не беше наша, сравниха подписите и в крайна сметка ни взеха 20 - 25 долара. Има вероятност и да се мине м/у капките. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако някой тези дни пътува насам и възнамерява да посети Канди да има предвид, че може да не е възможно. Има някакъв конфликт и размирици между мюсюлмани и будисти в района. От 2 дни властите са спрели viber, whatsapp и fb за да не допускат ескалация в социалните мрежи..

Предполагам, че има сайтове с актуалната обстановка.

  • Шок 1
Връзка към мнение
4 hours ago, Vincent said:

Ако някой тези дни пътува насам и възнамерява да посети Канди да има предвид, че може да не е възможно. Има някакъв конфликт и размирици между мюсюлмани и будисти в района. От 2 дни властите са спрели viber, whatsapp и fb за да не допускат ескалация в социалните мрежи..

Предполагам, че има сайтове с актуалната обстановка.

Ние пътуваме довечера ... ще давам информация какво е положението там, за да знаят и други магеланци запътили се натам тези дни :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
8 hours ago, Ou7law said:

Ние пътуваме довечера ... ще давам информация какво е положението там, за да знаят и други магеланци запътили се натам тези дни :)

Ние тръгваме след 5-6 дни и по план втората нощувка трябва да сме в Канди. Ще е супер, ако ни държиш в течение на ситуацията.

Връзка към мнение
16 minutes ago, jellyfish said:

Ние тръгваме след 5-6 дни и по план втората нощувка трябва да сме в Канди. Ще е супер, ако ни държиш в течение на ситуацията.

Да ще ви държа, ще вземем местна sim карта с интернет така, че ще имаме достъп навсякъде. 

След Канди къде ще ходите, може да се засечем някъде :)

Връзка към мнение
На 3/5/2018 в 15:45, randi каза:

Понеже никой не писа по моя въпрос за парите... Та на заминаване на летището ни поискаха бележката от покупката на рупии на влизане.  Имахме една, която не беше наша, сравниха подписите и в крайна сметка ни взеха 20 - 25 долара. Има вероятност и да се мине м/у капките. 

Аз пък не разбирам за какво говориш. За какво са ви взели 20-25 долара?

Връзка към мнение
преди 24 минути , eloena каза:

Аз пък не разбирам за какво говориш. За какво са ви взели 20-25 долара?

Защото на практика нямахме бележка за обмяна на рупии.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.