Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

On 3/15/2018 at 8:27 AM, Meidj said:

И какво, някой ако ми хакне пейпала, ще ми изсмуче цялата вързана карта? Искам просто да си вкарам някаква прежалима сума, с която да си оперирам спокойно.

Пейпала няма да ти хакнат. Ще ти разкрият слабата парола. То толкова лесно се хаква ПП според теб.

 

Връзваш си дебитна карта в която вкарваш само парите дето можеш да прежалиш или ти трябват в момента за конкретната покупка. Не помня коя бг банка ти даваше през сайта им да си генерираш виртуална карта, където можеш да си пратиш X пари и после да я блокираш до следващият път когато ще ти трябва.

Връзка към мнение
  • 6 месеца по-късно ...

Здравейте,

искам да платя годишна такса /домейн към Worpress.com/, директно чрез акаунта си в  Pay Pal без да се налага да минават през карта. Таксата струва 40 долара. В акаунта си имам на разположение 38.00 долара и 70 евро. Когато се опитам да направя превод, директно от Wordpress ме свързва с акаунта ми, но ми иска да платя с дебитна карта. Дали това е защото плащането е в щатски долари, а аз имам само 38 и как мога тези 70 евро да конвертирам в долари в самия сайт на Pay Pa. /ако  това е възможно/. И изобщо възможно ли е директно плащане от акаунта / преди години съм плащала за покупка на книги в сайта на Хеликон директно от акаунта си и нямаше проблем/. Ще се радвам, ако някой има опит и желание да ми отговори. Хубав ден на всички!

Връзка към мнение

Щом плащането е в долари, ще ви предложи да вземе тези 38 долара и да доплатите 2 долара с карта. Няма как да превалутирате еврото в долари. За да платите от еврото, трябва фактурата/плащането да е в евро. Няма ли възможност за избор на валута на плащане в сайта, от който инициирате плащането? Ако не, то тгава единствено ви остава възможността да доплатите с карта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Едно време можеше да превалутираш между различните валути а сметката, после промениха интерфейса и не съм сигурен дали може

виж в manage currencies дали може да стане

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , chandni каза:

Щом плащането е в долари, ще ви предложи да вземе тези 38 долара и да доплатите 2 долара с карта. Няма как да превалутирате еврото в долари. За да платите от еврото, трябва фактурата/плащането да е в евро. Няма ли възможност за избор на валута на плащане в сайта, от който инициирате плащането? Ако не, то тгава единствено ви остава възможността да доплатите с карта.

Много благодаря за бързото включване. Разгледах, но няма възможност нито за превалутиране, нито за разделяне на сумата /която всъщност е 48 долара, но няма значение/. И да попитам и друго, как да прехвърля тези две суми в дебитната си карта или по влоговата си сметка? Понеже са в различни валути, с един трансфер или с два ще трябва?

Връзка към мнение

Както написахме по-нагоре може да се превалутира. Курса им е дървен, но може. 

Ето линк https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/how-do-i-transfer-my-balance-to-another-currency-faq1025

Редактирано от Zlia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Zlia каза:

Както написахме по-нагоре може да се превалутира. Курса им е дървен, може. 

Ето линк https://www.paypal.com/us/smarthelp/article/how-do-i-transfer-my-balance-to-another-currency-faq1025

Да, видях я тази опция, сега ще почета и ще видя дали ще се справя 🙂 Благодаря много!

Връзка към мнение

Да, превалутирах и няма проблем да си ги преведа в моя сметка, обаче проблема е, че от въпросната платформа Wordpress явно не ги искат в този вид и отново ми искат плащане с карта, а то е така направено, че връзката е директна. Т.е. Wordpress ме праща директно в Pay Pal, аз нямам опция от Pay Pal да нареждам. Нищо, май е време да ги изтегля тези пари, че стоят там от две години точно с цел директни разплащания, но май става все по-сложно...Поздрави, благодаря отново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честно да си кажа това не съм го правил( винаги съм си теглил парите), но отново би трябвало да стане, поне според самите пейпал https://www.paypal.com/bb/smarthelp/article/how-do-i-send-a-payment-using-my-paypal-balance-faq1844

Примера не е точно твоя случай, но би трябвало и при теб да се получи. Просто огледай внимателно всички опции при плащането.

Редактирано от Zlia
Връзка към мнение
преди 2 минути , Zlia каза:

А дали сте се логнали в пейпал преди това?

 

Да, разбира се чрез платформата на wordpress. Както и да е, не искам да ви занимавам повече, благодаря на всички!

Връзка към мнение

Има още една настройка за която се сещам - в пейпал - settings- payments - Your preferred way to pay - Change - и там даваш баланса като предпочитан и после пробваш отново плащането.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Получих мейл от PayPal за 2% cashback (или refund наречено от тях).

Get a 2% refund on all your international purchases when you choose currency conversion offered by PayPal.* Follow the steps below and receive a refund.

Условието е choose currency conversion offered by PayPal.

Не им ли беше дървен курса на PP? И дали има смисъл да се занимавам въобще?

По принцип при плащане с PayPal винаги избирам да е по курса на банката.

Връзка към мнение
преди 3 минути , aleksandrina каза:

Не им ли беше дървен курса на PP?

И още е дървен! 'ма много дървен! :girl_crazy:

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , aleksandrina каза:

Получих мейл от PayPal за 2% cashback (или refund наречено от тях).

Get a 2% refund on all your international purchases when you choose currency conversion offered by PayPal.* Follow the steps below and receive a refund.

Само да не стане така, че загубата от превалутирането да е повече от тия 2% ?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
7 minutes ago, Фил said:

Само да не стане така, че да загубата от превалутирането да е повече от тия 2% ?

Именно. По курса на банката винаги е ОК. И имам спомен, че бяха много зле при превалутиране... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има нещо гнило в тази работа.

При задълбаване в рекламата излиза едно ръководство с тези надписи..

Select the local currency option on the left and click the blue button to continue.

и синия бутон гласи: pay in your local currency

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Фил каза:

Само да не стане така, че загубата от превалутирането да е повече от тия 2% ?

превалутирането е 2-3% по спомени (може да се е променило оттогава)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Посочих телефонен номер,който е от карта само за интернет Mobix Vivacom и сега от Paypal искат да ми пратят СМС,но не става и не мога да вляза в профила и да сменя номера.

Връзка към мнение
преди 3 часа, dimitrov6 каза:

Посочих телефонен номер,който е от карта само за интернет Mobix Vivacom и сега от Paypal искат да ми пратят СМС,но не става и не мога да вляза в профила и да сменя номера.

Пробвай на влизане направо да дадеш "забравена парола", аз така се измъкнах като ми искаше българския телефон. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.