Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

Във връзка с част от горните мнения, само да кажа, че ако имаш приходи/постъпления в paypal за над 2000 USD за една година ти блокират акаунта и започват едни верификации, доказателства за адреса от различни източници (напр. плащане на ток, парно за адреса, пък те не могат да ги сравнят, защото са на BG), абе, голяма мъка.

Връзка към мнение
преди 15 часа, Dreamm каза:

Влязох в сайта на делфинариума и си заявих билети

Малко в страни от темата, но надявам се знаете, че Делфинариумът Варна има цени на билети за граждани на Варна и за други.

Разликата в цените беше запомняща се такава, а удостоверяването на гражданството ставаше устно на касата за билети :).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Georgi_G каза:

Малко в страни от темата, но надявам се знаете, че Делфинариумът Варна има цени на билети за граждани на Варна и за други.

Разликата в цените беше запомняща се такава, а удостоверяването на гражданството ставаше устно на касата за билети :).

Каква е разликата? Онлайн е 25лв.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , Kamen каза:

Каква е разликата? Онлайн е 25лв.

За съжаление не съм варненка, а другата подробност не я знаех. Цената онлайн е с 15% отстъпка.

Връзка към мнение
3 hours ago, ven62 said:

Във връзка с част от горните мнения, само да кажа, че ако имаш приходи/постъпления в paypal за над 2000 USD за една година ти блокират акаунта и започват едни верификации, доказателства за адреса от различни източници (напр. плащане на ток, парно за адреса, пък те не могат да ги сравнят, защото са на BG), абе, голяма мъка.

И как излезе от ситуацуята? Аз бих си снимал личната карта, но и там адресът е само на български.... Да не говорим, че сметките за ток, вода и т.н. могат да се плащат от другата половинка в семейството

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , tch каза:

И как излезе от ситуацуята? Аз бих си снимал личната карта, но и там адресът е само на български.... Да не говорим, че сметките за ток, вода и т.н. могат да се плащат от другата половинка в семейството

Ами с много зор - първо ЛК им пратих, после шофьорска книжка. Така доказах, че съм аз. Айде сега адреса - пратих извлечение от кредитна карта, сметка от парно. Не виждали съвпадение на адресите - да няма съвпадение на ниво последователност от символи, но за българи е ясно, че адреса е един и същ. Накрай им пратих картинка от maps.google.com, че двата адреса от хартиите, водят до един и същ в София с еднакви GPS координати. Обяснявах че ап=апартамент, ...

Накрая им се "развиках", че от 100 години съм техен клиент и ако обичат да ми преведат парите в картата и да приключваме и те се оправиха.

Ама сега изследвам paysera и revolut и ако стане - paypal ще го оставя само за разплащания от моя страна.

Връзка към мнение
преди 4 часа, ven62 каза:

Във връзка с част от горните мнения, само да кажа, че ако имаш приходи/постъпления в paypal за над 2000 USD за една година ти блокират акаунта и започват едни верификации, доказателства за адреса от различни източници (напр. плащане на ток, парно за адреса, пък те не могат да ги сравнят, защото са на BG), абе, голяма мъка.

Това надали е практика, милиони хора по света правят бизнес по интернет с плащане предимно Пейпал. Сигурно има и друга причина.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , neuromancer каза:

Това надали е практика, милиони хора по света правят бизнес по интернет с плащане предимно Пейпал. Сигурно има и друга причина.

Разбира се че е така.

Забравих да уточня, че акаунта ми е най-ниската категория - personal мисля, че се казваше.

От там идват проблемите. Те в цялата тази сага ми и предлагаха да се надградя до следващото ниво, но си спомням, че то беше платено.

 

Връзка към мнение

Не е платено, ама разгледай правилата, че последно за България ги гледах много отдавна. Доколкото си спомням при по-голям оборот намаляват таксата за получаване. Personal има предимство, че може да получаваш пари без такса за лични цели (ако не е свързано с продажба).

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Наистина ли има такса и като си прехвърляш пари от PayPal баланса към банковата сметка (българска)? До сега като съм го играл тоя мач с немска сметка е нямало такса. То така става баси кожодерството веднъж 3% от сумата, след това пак някакви пари.....

Това, което пише тук е съвсем друго: "There’s no charge to withdraw money from your PayPal balance to your local bank account. Some banks may charge a fee for transfers. Contact your bank directly for more information."

https://www.paypal.com/us/selfhelp/article/How-do-I-withdraw-money-to-my-local-bank-account-FAQ1189

Връзка към мнение
преди 3 минути , tch каза:

Наистина ли има такса и като си прехвърляш пари от PayPal баланса към банковата сметка (българска)? До сега като съм го играл тоя мач с немска сметка е нямало такса. То така става баси кожодерството веднъж 3% от сумата, след това пак някакви пари.....

Това, което пише тук е съвсем друго: "There’s no charge to withdraw money from your PayPal balance to your local bank account. Some banks may charge a fee for transfers. Contact your bank directly for more information."

https://www.paypal.com/us/selfhelp/article/How-do-I-withdraw-money-to-my-local-bank-account-FAQ1189

До колкото ми е известно към българска сметка/карта винаги е имало такса

Връзка към мнение
В момента, neuromancer каза:

Да, ама всяка държава е различно, ти четеш за щатската. За България беше 2 лв май.

Процент от сумата е. Не е 2 лв със сигурност

Връзка към мнение
В момента, tch каза:

Ебахти куцата схема, значи.... И колко е тая такса, аз имам над 2 евро и то за някаква малка сума

Пейпал са уникални кожодери. И наистина правят каквото си поискат (блокират суми и т.н.). Единственото, за което си заслужава да ги ползвате е за плащане към търговец (ибей и пр.)

ако ще получавате суми или ще ги теглите - си потърсете друг начин 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ако нямаха такса теглене както в другите страни 3.4% се ядваха, ама така е здрава секира. Лошото е че аз уж искам да получавам пари от Ебай и нямам голям избор. Както и да е, благодаря на отзовалите се!

Връзка към мнение

Прочети си точно какво пише, като влезеш в българския акаунт. За търговец имаше някакви отстъпки ако си с професионален акаунт, ама пак прочети, че може да бъркам държавите

Връзка към мнение

А по-странното, е че се логнах в профила си и потърсих в help-a отговор на моето питане и пак пише, че нямало такси от тяхна страна.

https://www.paypal.com/bg/selfhelp/article/what-are-the-fees-for-withdrawing-money-to-my-local-bank-account-faq1189/3

 

Това "bg" уж трябва да значи, че е "българската" версия.....

Връзка към мнение

Ами значи няма, аз скоро не съм пробвал, а като го правих беше фиксирана сума, не процент и само по карта

Връзка към мнение

Да де, ама аз имам дори 2 такси, веднъж "такса получен превод", "веднъж плащане през ПОС". В понеделник ще опитам да ми разяснят от банката, кои такси са от тяхна страна.

Връзка към мнение
преди 7 минути , tch каза:

Да де, ама аз имам дори 2 такси, веднъж "такса получен превод", "веднъж плащане през ПОС". В понеделник ще опитам да ми разяснят от банката, кои такси са от тяхна страна.

Такса получен превод (ако това го виждаш в банката си) - това е такса на самата банка. А не на Пейпал

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, така е, на 01.07 са променили тарифата на банката, така че вече си обясних сам едната такса, за другата ще почакам до понеделник, да ми кажат от банката, защото сам не мога да открия отговор. Благодаря на отзовалите се!

Връзка към мнение

Ако виждаш таксата в извлечението на Пейпал, значи е от Пейпал. Ако я няма там, а само в банковото извлечение, значи е от банката. Така поне си мисля. Или поне като получател на сумата трябва да седи Пейпал, ако е тяхна такса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Най-евтино и рентабилно е да вържеш дебитна Виза към Пейпала (с мастър кард не става) и съответно да изпращаш парите към нея. В ЦКБ нямаше такса за това, а в ДСК мисля, че взимаха 0.5% за реална и безплатно за виртуална. 

 

В по-общия случай за да разбереш колко ще е таксата, превода директно към сметката ще бъде таксуван като входящ небългарски превод, което е сравнително висока сума, ако не броим ПИБ (безплатно до 500 евро) и ДСК (безплатно до 100 евро). Ако теглиш към картата ще бъдеш таксуван според тарифата за refund на суми по картата - варират около 1-2%, както казах в ЦКБ и ДСК е безплатно. 

 

Т.е. в крайна сметка всичко зависи от банката ти. В ПИБ ще ти е по-евтино да засилиш директно сумата към банката, така и така преди PP да ти вдигнат лимитите няма да можеш да пускаш повече от 500 евро, но в други банки към карта ще е по-добре, ЦКБ имаха най-любезните условия. 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.