Прескочи до съдържание

Малко въпроси за PayPal


Препоръчани мнения

Благодаря за информацията, сега им разлистих тарифата на ЦКБ и май са намалили безплатните преводи от чужбина до 100 евро. Между 100-500 изискват 4 евро. Утре пак ще ги прегледам, защото може и да бъркам де, все пак са близо 70 страници. Все пак е по-добре от нищо. Благодаря за информацията още веднъж.

Връзка към мнение
преди 8 часа, tch каза:

Благодаря за информацията, сега им разлистих тарифата на ЦКБ и май са намалили безплатните преводи от чужбина до 100 евро. Между 100-500 изискват 4 евро. Утре пак ще ги прегледам, защото може и да бъркам де, все пак са близо 70 страници. Все пак е по-добре от нищо. Благодаря за информацията още веднъж.

Не, не, сигурно съм го написал объркващо. Това, което ти гледаш са таксите за банков превод, т.е. от Пейпал директно към IBAN. А аз говоря за превод по карта, в което крайния ефект е същия, но няма такса :) Ето от таксите на ЦКБ, имат 2% такса при получаване на пари по кредитна карта:

 

chrome_2017-08-12_09-40-58.png

 

Тази такса липсва в списъка с такси с дебитните. Звънни все пак да провериш, но мисля че я няма въобще. Ето и от ДСК:

 

chrome_2017-08-12_09-43-40.png

 

Но все пак, преди да се обвързваш, прегледай и останалите такси. ЦКБ имат някакво безумите от 20ст при плащане на контактен терминал в България за карти Виза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди няколко дни Георги Матеев беше писал, че Тексимбанк нямат такса за входящ превод.

А за получаване на сума по карта VISA най-евтино е при ДСК - споменатите 0.5%.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Банка ДСК не начислява никаква такса за получаване на пари от Paypal към кредитна/дебитна карта. Изпратената сума се получава без каквито и да е удръжки. Проверено лично и многократно.

 

Пращането на пари от Paypal към картата не се води нито за refund нито за трансфер, а за директна peer2peer транзакция между Paypal, Visa и банката. Явно минава по различен канал (без намеса на пос устройство) и затова няма такси.

 

В общи линии това е най-изгодната опция за получаване на пари от Paypal акаунт в българска сметка. По този начин се плаща единствено Paypal таксата, която доколкото помня беше фиксирана на €2 за суми до €500 (независимо от размера на сумата).

Редактирано от Георги Матеев
Връзка към мнение

Да дам малко обратна връзка. Нямам никаква такса начислена от ПейПал, явно преди са имали такси са захранване на български сметки (като следя мненията в темата), но вече е отпаднала.

Отностни "двете такси", които са ми начислили. Едната е от банакта, тъй като има такса за получаване на пари от ПОС в чужбина, тук вече аз трявба да си преценя дали да си сменя банката или да държа парите в акаунта докато се съберат и така да рискувам да бъдат блокирани. Втората "такса" е от Ebay, тъй като с "теглене" на 1 евро от сметката проверяват дали тя е истинка (след това сумата се възстановява). Просто двете такси са с един и същ вальор и за това съм се объркал, че двете имат нещо общо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

имам странна такса сложена от Paypal. Мъжът ми ми праща пари от неговия акаунт към моя. Сумата не е голяма. До сега не сме имали такси. Сега са сложили такса 4,32Е  

Някаква идея защо?

Редактирано от Mary
Премахната снимка с лични данни
Връзка към мнение

Неправилно сте изпратили парите, трябвало да ги пратите чрез бутон "на приятели и роднини" или нещо от сорта, сега излгежда са изпратени все едно мъжът ви е закупил нещо от вас. Таксата в такъв случай  е 3,4% плюс 0,35 цента. Ако сметнете от 116,63 тази комисионна идва точно 4,32.

Поне това е моето обяснение де :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, atrencheva каза:

Здравейте, 

имам странна такса сложена от Paypal. Мъжът ми ми праща пари от неговия акаунт към моя. Сумата не е голяма. До сега не сме имали такси. Сега са сложили такса 4,32Е  

Някаква идея защо?

Моля, не публикувайте лични данни, с които може да бъде злоупотребено. 

Ако искате отново да качите снимката, която махнах, то изтрийте от нея личните ви данни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Въпросче

Закачих карта към акаунта и след това платих.

След няколко дни разкачих картата.

Сега, месец по-късно ми връщат парите.

Ще дойдат ли по разкачената вече карта, която използвах за плащането?

Или ще си останат в PayPal акаунта?

Връзка към мнение
На 9/16/2017 в 13:29, Oshko каза:

Въпросче

Закачих карта към акаунта и след това платих.

След няколко дни разкачих картата.

Сега, месец по-късно ми връщат парите.

Ще дойдат ли по разкачената вече карта, която използвах за плащането?

Или ще си останат в PayPal акаунта?

Получих парите по картата, въпреки че отдавна е вече разкачена от акаунта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Гледам, че PayPal са си променили условията. За всички акаунти, които са извън еврозоната, в момента се получава едно двойно превалутиране. Независимо, че си свързал дебитна/кредитна карта в евро/долари/паунди като решиш да теглиш пари, PayPal ти ги превалутира в лева, а след това и банката ще ти ги превалутира от лева в съответната валута. 

Това засяга само тези, които получават пари по PayPal, а не го ползват само за разплащане, но трябва да се пише емайл на съпорта, в който да се упомене, че искате да получавате пари по съответната карта в евро/долари/паунди, а не в лева.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Георги Матеев
преди 3 часа, tch каза:

Гледам, че PayPal са си променили условията. За всички акаунти, които са извън еврозоната, в момента се получава едно двойно превалутиране. Независимо, че си свързал дебитна/кредитна карта в евро/долари/паунди като решиш да теглиш пари, PayPal ти ги превалутира в лева, а след това и банката ще ти ги превалутира от лева в съответната валута. 

Това засяга само тези, които получават пари по PayPal, а не го ползват само за разплащане, но трябва да се пише емайл на съпорта, в който да се упомене, че искате да получавате пари по съответната карта в евро/долари/паунди, а не в лева.

Тамън се бях зарадвал, че airbnb вече позволяват да плащаш в каквато валута сам си избереш - без задължителното им куцо превалутиране към лева - и сега Paypal излизат с тая глупост. Paypal стават все по-нагли обирджии и вече са ОК само за взимане на безплатни билети до Братислава :)

Връзка към мнение
преди 10 часа, Георги Матеев каза:

Тамън се бях зарадвал, че airbnb вече позволяват да плащаш в каквато валута сам си избереш - без задължителното им куцо превалутиране към лева - и сега Paypal излизат с тая глупост. Paypal стават все по-нагли обирджии и вече са ОК само за взимане на безплатни билети до Братислава :)

Така е, просто си използват господставащото положение, при някои видове плащания, защото знаят, че нямат силна конкуренция. Поне проблемът е решим, макар и със занимавка.....

Връзка към мнение

Направо ще цитирам мненията от другия форум:

 

Цитат

Здравейте колеги,

Попитах нашият отдел Billing как са решили този проблем при нас и се оказа, че единствено с директна комуникация с PayPal са успели да направят настройки, които иначе не са активирани по default независимо от нивото и верификацията на акаунта.

В този конкретен случай двете настройки, които ви касаят, са:

- добавяне на директна банкова сметка за withdraw (това за България мисля, че е нова опция отскоро)
- промяна на основната валута на добавена вече карта в профила ви на долари и/или евро, за да се избегне превалутирането по неизгодния курс до лв. Забележете, че това е настройка при тях, а не настройка на банковия ви акаунт/сметка/карта. Съответно настройката е възможна да се направи от панела на PayPal само за някои държави и не е активна за България (или поне не все още и/или не за всички) и единствения начин да се направи е чрез комуникация с тях.

Която и да е от горните 2 опции би трябвало да ви реши проблема със загубата от такси при превалутиране (другите такси си остават, разбира се).

Моля имайте предвид, че вероятността да стане само с едно обаждане не е много голяма. Почти сигурно ще са ви необходими търпение и нерви, но към момента проблемът изглежда решим по този начин.

Ще ви държа в течение, ако имамe повече инфо.

Надявам се да съм ви бил полезен.

Цитат

Ето начин по който може да се реши проблема ако ПП при теглене ви превежда парите в лева към доларовата ви карта.
Влизате в пей пал акаунта си.
В началната страница най отдолу избирате опция / CONTACT US /свържете се с нас.
Отваря ви нова страница с под менюта като упътване в сайта и начин на ползване при даден казус. Избирате четвъртата опция в дясната част на екрана < My Money > след като се отвори подменюто избирате последното поле < Withdraw money from my account > после < How do I withdraw funds from my PayPal account? >... Най отгоре на страницата в син голям бокс имате три варианта / Resolution Center Message Center Call Customer Support / .Избирате средния < Message Center > и от там чрез Compose пишете за проблема. Целта на цялата тази обиколка през подменютата е за да ви препрати в точния отдел на ПП за да ви актуализират карата от левова в доларова.
Не се притеснявайте ако първоначално ви отговорят в автоматичен отговор. Винаги е така. Просто след като го отворите и прочетете без да излизате от писмото им отговорете отново за същия проблем. Обикновено до 24 часа настройките са актуализирани и ще получите потвърждение от техен служител. Успех :)

https://www.predpriemach.com/threads/paypal-вече-обръщат-автоматично-в-левове-при-теглене.72710/page-2#post-861646

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Хах, по въпросът с това превалутиране. Не знам дали са променили правилата или не ама така без да огледам пращам едни 500$ а наще ми ги обръщат в левове и се получават като лева в доларовата ми сметка където се връщат в $. Та само им казах на ПП, че не съм искал подобно превалутиране. Сметката ми в ПП е в $ и в банката е такава. Полвам я години. Оставаха 2 месеца до изтичането на картата а те изведнъж решили да ми направят "услуга". Поисках да ми възстановят загубата от това превалутиране дето са го нарпавили по тяхно усмотрение. На другият ден ми бяха сетнали пак да си пращам в $ и ми бяха сложили парите.

 

Аз лично съм помагал на 4ма човека да минат верификацията на акаунтите си. 2000$ не на година а първият път. И ако не се лъжа са 1800$, но това са подробности. Не виждам нищо тегаво и притеснително в това. Аз дори искам да е по-сложно и да са повече проверки, защото това са мойте пари и те трябва да са защитени колкото се може по-добре! Не разбирам хората дето се оплакват когато някой се опитва да им защитава техните пари. Да пробват при moneybookers като не им трябва защита. Преди години се резетваше паролата като си дадеш датата на раждане!!! При което получиха едно много гневно писмо от мен ги заради тази слаба защита. В днешно време всеки сайт ти я иска. Тоест почти всеки ще я знае. Отговориха ми, че точно в този момент са ъпдейтвали системата си :).

 

Радвам се, че при Revolut мога от програмата да си изключа безконтактното плащане. В българските банки категорично ми отказват да го спрат. Не можело. Последният път като ми преиздаваха картата на ЦКБ им показах програмата на Revolut и викам щом при тях може значи и при вас ще може. Дори да нямат система клиента сам да го прави го има в програмата им. Отговориха ми, че трябва да ми преиздадат картата за да ми изключат тази функция. Е нали не можело!!!!!!!!!!!!

 

По-защитена система от ПП не съм видял. Продавал съм в ebay и съм купувал. Ама някой бил продал и пратил продукта ама ПП не го зачели и върнали парите на купувача. Ми той къде е блял, че не е прочел правилата да има винаги тракинг номер, за да докаже, че е пратен?

 

С изипей съм си купувал телефон, който не пристигна. Казаха ми, че си е мой проблем, да не съм пращал парите. Те са били само посредници все едно на улицата да съм им дал парите и те да са ги занесли. Не носели никаква отговорност. Ама такси могат да вземат нали !!! Да не говорим, че тоя с телефона го съдиха, защото излъгал така 480 човека през сайт с ваучери. Ако беше с ПП дали щеше да излъже?

 

Има голяма разлика от това дали ще се регистрира Visa или Master Card. По едно време имах и 2те в акаунта си. Първо си регнах мастера и се оказа, че само по Visa могат да се теглят пари :).

 

Таксата им е фиксирана на 2.5$ ако се теглят $. Без значение дали ще дръпнете 10 или 500$ все ще вземе 2.5$. "Големите кожудери" нямат друга такса при теглене. Така, че всичко от там на татък най-вероятно банката Ви дере кожите.

 

Аз лично не знам каква по-голяма защита дава кредитната карта. Правил съм веднъж оспорване на трансакция за неполучена продукт и беше в моя полза след 6 месеца и 3 писма. От отношението на служителите в банката не изглеждаше да са много на моя страна. В казаха ми да напиша един мейл, който ще го препратят към другата банка и тя каквото решави. Та някой по-горе каза, че при по-засукани случай банката по-добре щяла да помогне. Наистина ще съм искрено благодарен ако даде повече информация за какви случай и как по-добре ще помогне.

 

Някой по-горе спомена, че ще изследва paysera. Картата им е в Евро и съответно е удобна само за държави, в които се разплаща в евро. Инче ще се превалутира при всяко плащане/теглене. Българският им съпорт е под всякаква критика. На всеки въпрос ми отговарят или с "не знам" или с "търси в гугъл". Най-нагло ми казаха нещо от сорта, "че не можеш ли да потърсиш в гугъл. Същото е като ние да потърсим и да ти кажем. И сам можеш." Тея хора за какво съществуват там и вземат пари не ги знам изобщо. Последно ми пратиха някакъв сайт с формула да си изчисля сам Polish National Clearing Code. Писах на съпорта през английския сайт и не следващият ден имах точен и конкретен отговор с въпросният код, който трябва да попълня. Но вече не съм сигурен, че бих ги ползвал.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте! Имам въпрос, свързан с Pay Pal. Аз не го използвам и никога не съм се регистрирала в сайта, но вчера получих имейл, в който пише, че акаунта ми е заключен, поради необичайна активност. Какво мога да направя в случая? Благодаря ви!

Връзка към мнение
преди 13 минути , vesi85 каза:

Здравейте! Имам въпрос, свързан с Pay Pal. Аз не го използвам и никога не съм се регистрирала в сайта, но вчера получих имейл, в който пише, че акаунта ми е заключен, поради необичайна активност. Какво мога да направя в случая? Благодаря ви!

Най-често е опит да откраднат лични данни , може да е вирус.

Не го отваряй. Още повече, че  ... "не го използвам и никога не съм се регистрирала в сайта".

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, vesi85 каза:

Здравейте! Имам въпрос, свързан с Pay Pal. Аз не го използвам и никога не съм се регистрирала в сайта, но вчера получих имейл, в който пише, че акаунта ми е заключен, поради необичайна активност. Какво мога да направя в случая? Благодаря ви!

 

Такива и подобни имейли със съдържание: заключен акаунт в: paypal, amazon, booking, facebook, instagram, etc съдържат линкове към фишинг сайтове. Там ще те подканят да дадеш информация за user, pass номер на кредитна карта и какво ли не, за да ти отключът "заключеният аккаунт. В НИКАКЪВ случай не трябва да се въвеждат лични данни в сайт, до който сте достигнали през подобен имейл. Да не четем после в темата за Кражба от кредитна карта.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 4 минути , Alexander каза:

PayPal махнаха ли опцията за избора на кой да ми превалутира парите, те или моята банка?

Има я

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.