Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

Преди 1 час, era123 каза:

Срещнах т.нар плоскоземци. 

Мислех, че това е виц. 

Обаче един познат, с който се виждам 1 път на годината, сега така се случи че 2 дни по ред пихме кафе. 

Човека най-сериозно ми заяви, че вярва, че земята е плоска. Шок. 

Никакви доводи не сработиха: били ни лъгали с тия снимки от космоса. 

Как, казва, тия в Австралия не падат от планетата - значи е плоска. 

Явно ще разредя срещите драстично. Знам, че това е нивото ама чак пък толкова. 

Имаше един документален филм за хората, които вярват, че земята е плоска. Добре направен, не ги осъждаха, не им се присмиваха, а показваха тяхната гледна точка, техните доводи и причини, които ги карат да вярват в тази теория. Забавен ми се стори и хората изглеждаха малко като аутсайдери, които имат трудности да се впишат в обществото или обществото ги отхвърля. Те си бяха изградили едно малко общество, вярващо в дадено нещо, организираха големи конференции, явно по този начин се чувстваха приети от другите и принадлежащи. С повечето теории на конспирациите е така. Някои хора се усещат в един момент, но не всички. 
 

И аз като Брани, надраснах тези неща,  спрях да обръщам внимание и да ми правят впечатление. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Разбира се, че не е плоска. Ако се обърне внимание по другите планети ще се види, че и нашата планета не е плоска ама винаги има различни професори за всичко. Така както и Слънцето, че не се върти около оста си за около 25/26 дни....... и там скоро спорих с един фр и той ми казва, че това няма как да стане..... еее как да му обясня, просто не си хабя нервите за глупости вече. 🙃

 

Ето и малко повече информация за всичко това: 

Земята се върти около невидима ос, която преминава през Северния и Южния полюс. Тази въртяща се ос не е перпендикулярна на орбитата на Земята около Слънцето, а е наклонена под ъгъл от около 23.5 градуса. Този наклон е отговорен за промените в сезоните и различните периоди на деня и нощта през годината.

- Ден и Нощ: Времето, необходимо на Земята да направи едно пълно завъртане около своята ос, е около 24 часа, което определя продължителността на един земен ден.

- Скорост на Въртене: Скоростта на въртене на Земята не е еднаква на всички точки по повърхността ѝ. На екватора, скоростта е най-висока, достигайки приблизително 1670 километра в час. Към полюсите, тази скорост намалява драматично.

- Влияние на Въртенето: Въртенето на Земята влияе на множество аспекти на нашия свят, включително климатични модели, океански течения и дори формата на самата планета. Например, въртенето допринася за екваториалното подуване на Земята.

- Прецесия и Нутация: Освен въртенето около собствената си ос, Земята също извършва движения, известни като прецесия и нутация. Прецесията е бавно движение на земната ос, което променя ориентацията на полюсите спрямо звездите, а нутацията е по-малко, но по-сложно движение, което се проявява като вибрация на земната ос.

  • Харесвам 8
  • Браво 2
Връзка към коментар

Имал съм възможност да бъда, макар и за кратко на по-голема височини от обичайните и характерни за пътнически полет. Да кажем накъде 17000 - 18000м. Какво прави впечатление. След излитане и набиране на височина хоризонтът е като една права линия. която разделя смога от чистия въздух. Като започвах да се обучавам да летя хоризонт като разлика между инд. димка, смог и всякакви други резултати от човешката дейност и чистата атмосфера,  се оформяше на около 1200 - 1500м.  С течение на годините тази линия се офирмяше все по-високо и по-високо. Когато летях на изтребител, на 2500 - 3000м се виждаше като отязан с нож хоризонт, който използвахме за фигурен пилотаж. Но след това като ни поокрепнаха крилата и възможностите започнахме да се качваме все по-високо и по- високо. Так се стигна до полети на височини, близки до тавана на самолета. Та на тези височини, които споменах по-горе, хоризонтът е като дъга. Т.е. започва да се забелязва и откроява кривината на хоризонта, която потвърждава формата на нашата планета.  Та лекинко с насмешка гледам на чудаците, които мислят, че живеят на тепсия, плоскост или не знам какво си.  

  • Харесвам 23
  • Браво 6
Връзка към коментар
На 18.11.2023 г. в 18:41, Брани каза:

Аз лично ги надрастнах тия неща. Съветвам те и тебе да не си разваляш отношенията с приятелите заради глупости 🙂

Така е, най-добре е да насочи разговора към кеймтрейсърите, които не спират да пръскат, мамка им...

 

На 18.11.2023 г. в 18:50, era123 каза:

Нещата са безнадеждни. 

Скоро на съседната маса в кафето седят млада жена (40на г), мъжа й и баща й (вероятно). От нея монолога беше:

"Мани ги тия Кирчо и кокорчо. Не знаете ли, че те са се разбрали с НАТО да ни пръскат с кемтрейлс. Даже вчера видях самолет как пръска с тия белите зад него. То и във фейса го пише. Не четете ли?!"

 

Някъде по средата на горното ми идваше да си разбия главата в стената, ааа, и да й кажа колко е проста. 

Брей, четеш ми мислите, тъкмо това писах на Брани...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , Duke каза:

Така е, най-добре е да насочи разговора към кеймтрейсърите, които не спират да пръскат, мамка им...

Това може би са камъни в моята градина, защото ОЧЗ натовари именно мен с пръскането. Но в факт, че понякога спираме, за да дръпнат овошките, че Императорът много обича домати от Земята.

  • Харесвам 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 35 минути , Брани каза:

 Но в факт, че понякога спираме, за да дръпнат овошките, че Императорът много обича домати от Земята.

Кажи му на твоя Император, че на Земята овошките не раждат домати. 

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 38 минути , Дани Магелани каза:

Кажи му на твоя Император, че на Земята овошките не раждат домати. 

из енциклопедиите:

 

Овощарството - наука, която изследва културите за производство на плодове, създаването и отглеждането на насаждения от тези култури.

 

Доматът (Solanum lycopersicum) е растение от семейство Картофови (Solanaceae). Според ботаниката той спада към плодовете , но според готварството се приема за зеленчук.

 

Ама айде четете малко повече, информирайте се, то не може само пътешествия 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
  • Замислям се 3
Връзка към коментар
преди 54 минути , Брани каза:

из енциклопедиите:

 

Овощарството - наука, която изследва културите за производство на плодове, създаването и отглеждането на насаждения от тези култури.

 

Доматът (Solanum lycopersicum) е растение от семейство Картофови (Solanaceae). Според ботаниката той спада към плодовете , но според готварството се приема за зеленчук.

 

Ама айде четете малко повече, информирайте се, то не може само пътешествия 🙂

Четем, четем! Но не ставаше дума за класификации.

А ти си търси доматите по плодните дръвчета, които чакаш да "дръпнат"!

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 18 минути , Дани Магелани каза:

Четем, четем! Но не ставаше дума за класификации.

А ти си търси доматите по плодните дръвчета, които чакаш да "дръпнат"!

 

За протокола ето едно доматено дърво 🙂

 

1479329202-112595404-02c16aeb4c-b.jpg.4f4efa34511cdab6f8ed2ce72f4624f2.jpg

 

Има ги и в Алиекспрес 🙂

 

image.png.2d6d4be185416a7c7462ebeedc35f08b.png

  • Шок 1
  • Браво 1
  • Смея се 6
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Брани каза:

 

За протокола ето едно доматено дърво 🙂

Има ги и в Алиекспрес 🙂

image.png.2d6d4be185416a7c7462ebeedc35f08b.png

Да, там има всичко. А ако нещо няма, китайците ще го измислят.

Дори това да е ексцентрична иновация, която няма особен смисъл.

Но коя съм аз да отричам прогреса на тази велика нация!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, дядо Пепи каза:

Ще бъда истински и много благодарен ако някой обясни подробно и цветно що за животно е това кемтрейлс! 

Някой даже е превел статията от Английски в Българската Уикипедия, че даже има и локален контекст. Ето връзка към статията. Току-що изгубих една камара клетки в четене на глупости. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, Djgeorgie каза:

Току-що изгубих една камара клетки в четене на глупости. 🙂

От зрелостта ( надявам се) на годините ми не бих допуснал да отделя и миг от безценното си време, за да чета глупостите и измишльотините на празни мозъци, използващи и най-малката възможност с опит да станат известни. Но за близо 40 години свързаност с авиацията като хоби и професия, но като цяло една голяма любов, защо нито веднъж не чух от някой пилот, или какъвто и да е авиационен специалист да е обучаван теоретичнио и практически и изпълнявал такива полети. По широкия свят съм се срещал, работил и разговарял с много колеги - чужденци. От Изток и Запад. Е защо пък един не се похвали, или оплаче, че се е занимавал, или изпълнявал феномена кемтрейл. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 4.03.2015 г. в 21:38, Георги каза:

Аз да се оплача, че 4 дни не съм се логвал във форума и сега цяла вечер ще ми отнеме да видя какви сте ги творили без мен!

Моля заповядайте 🙂  :

https://armenskipop.com/

 

Връзка към коментар
преди 17 часа, дядо Пепи каза:

Та на тези височини, които споменах по-горе, хоризонтът е като дъга. Т.е. започва да се забелязва и откроява кривината на хоризонта, която потвърждава формата на нашата планета. 

Ама чакай сега, това че виждаш хоризонта като дъга, не е означава, че земята не е плоска! :biggrin:
Тя е плоска, но просто не е кълбо, а кръг! :tongue:
Ето една снимка от секретните мисии на NASA, но те я крият и няма да я видите по масмедиите! 


image.png.2fb6d8093761ead7e79f8f954d37ffe1.png
 

  • Шок 2
  • Смея се 20
Връзка към коментар
преди 14 часа, дядо Пепи каза:

От зрелостта ( надявам се) на годините ми не бих допуснал да отделя и миг от безценното си време, за да чета глупостите и измишльотините на празни мозъци, използващи и най-малката възможност с опит да станат известни. Но за близо 40 години свързаност с авиацията като хоби и професия, но като цяло една голяма любов, защо нито веднъж не чух от някой пилот, или какъвто и да е авиационен специалист да е обучаван теоретичнио и практически и изпълнявал такива полети. По широкия свят съм се срещал, работил и разговарял с много колеги - чужденци. От Изток и Запад. Е защо пък един не се похвали, или оплаче, че се е занимавал, или изпълнявал феномена кемтрейл. 

Много благодаря за инфото. Точно вчера спорех безуспешно с един приятел, който си пада конспиратор, за следите от самолетите и му обяснявах на дълго и на широко как на по-ниската височина атмосферата е различна от тази на 11 000 метра и е нормално да остават следи от изгорялото гориво на по-ниска височина а на високото да не остават.

 

Поздрави!

 

преди 14 часа, Фил каза:

Ама чакай сега, това че виждаш хоризонта като дъга, не е означава, че земята не е плоска! :biggrin:
Тя е плоска, но просто не е кълбо, а кръг! :tongue:
image.png.2fb6d8093761ead7e79f8f954d37ffe1.png
 

Така де, ето даже снимка сте приложил. Точно така си я представям и аз. Много сполучлив кадър. Евала!

  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 3 часа, Фил каза:

Ама чакай сега, това че виждаш хоризонта като дъга, не е означава, че земята не е плоска! :biggrin:
Тя е плоска, но просто не е кълбо, а кръг! :tongue:
Ето една снимка от секретните мисии на NASA, но те я крият и няма да я видите по масмедиите! 


image.png.2fb6d8093761ead7e79f8f954d37ffe1.png
 

Ако трябва да сме точни, по-скоро така 🙂

 

image.png.322d1f08ca8b2789916114905ad4fe52.png

  • Харесвам 3
  • Смея се 11
Връзка към коментар
На 18.11.2023 г. в 19:02, Otnesen каза:

И около мен има няколко подобни.... Показвам им тази сутрешна снимка от миналия месец от Ханау до Франкфурт с репликата, че нас поне не ни пръскат толкова обилно... 

IMG_20231003_080210.jpg.6ee5dea801bffc8a98384cb3d40c16ae.jpg

И от това ни ограничават, даже пръскането ни не е като хората.. 
Това е като онзи виц, че за българите в Ада я кофа няма да има, я ла*на.. 😄

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, дядо Пепи каза:

От зрелостта ( надявам се) на годините ми не бих допуснал да отделя и миг от безценното си време, за да чета глупостите и измишльотините на празни мозъци, използващи и най-малката възможност с опит да станат известни. Но за близо 40 години свързаност с авиацията като хоби и професия, но като цяло една голяма любов, защо нито веднъж не чух от някой пилот, или какъвто и да е авиационен специалист да е обучаван теоретичнио и практически и изпълнявал такива полети. По широкия свят съм се срещал, работил и разговарял с много колеги - чужденци. От Изток и Запад. Е защо пък един не се похвали, или оплаче, че се е занимавал, или изпълнявал феномена кемтрейл. 

Да, добър риторичен въпрос. Отговорът трябва да дадат хората, които вярват в тези глупости, най-вече на себе си.

Връзка към коментар
преди 5 часа, дядо Пепи каза:

От зрелостта ( надявам се) на годините ми не бих допуснал да отделя и миг от безценното си време, за да чета глупостите и измишльотините на празни мозъци, използващи и най-малката възможност с опит да станат известни. Но за близо 40 години свързаност с авиацията като хоби и професия, но като цяло една голяма любов, защо нито веднъж не чух от някой пилот, или какъвто и да е авиационен специалист да е обучаван теоретичнио и практически и изпълнявал такива полети. По широкия свят съм се срещал, работил и разговарял с много колеги - чужденци. От Изток и Запад. Е защо пък един не се похвали, или оплаче, че се е занимавал, или изпълнявал феномена кемтрейл. 

предполагам, че ако някой вярва на тия неща, значи няма познати пилоти или ако има не им вярва, защото и те са част от системата и няма да си признаят, ако са виновни...

то параноята може да се развива надалече...

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
На 18.11.2023 г. в 17:33, era123 каза:

Срещнах т.нар плоскоземци. 

Мислех, че това е виц. 

Обаче един познат, с който се виждам 1 път на годината, сега така се случи че 2 дни по ред пихме кафе. 

Човека най-сериозно ми заяви, че вярва, че земята е плоска. Шок. 

Никакви доводи не сработиха: били ни лъгали с тия снимки от космоса. 

Как, казва, тия в Австралия не падат от планетата - значи е плоска. 

Явно ще разредя срещите драстично. Знам, че това е нивото ама чак пък толкова. 

Ама имаш ли аргумент защо не падат австралийците? :D

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 36 минути , ivailo_radev каза:

Ама имаш ли аргумент защо не падат австралийците? 😄

Този спор съм го имал пиянски в три през нощта още през ученическите години. Накрая ми се наложи да отида на място да проверя.

  • Харесвам 2
  • Смея се 20
Връзка към коментар
На 19.11.2023 г. в 14:49, Иван Попов каза:

...

Ето и малко повече информация за всичко това: 

Земята се върти около невидима ос, която преминава през Северния и Южния полюс. Тази въртяща се ос не е перпендикулярна на орбитата на Земята около Слънцето, а е наклонена под ъгъл от около 23.5 градуса. Този наклон е отговорен за промените в сезоните и различните периоди на деня и нощта през годината.

- Ден и Нощ: Времето, необходимо на Земята да направи едно пълно завъртане около своята ос, е около 24 часа, което определя продължителността на един земен ден.

- Скорост на Въртене: Скоростта на въртене на Земята не е еднаква на всички точки по повърхността ѝ. На екватора, скоростта е най-висока, достигайки приблизително 1670 километра в час. Към полюсите, тази скорост намалява драматично.

- Влияние на Въртенето: Въртенето на Земята влияе на множество аспекти на нашия свят, включително климатични модели, океански течения и дори формата на самата планета. Например, въртенето допринася за екваториалното подуване на Земята.

- Прецесия и Нутация: Освен въртенето около собствената си ос, Земята също извършва движения, известни като прецесия и нутация. Прецесията е бавно движение на земната ос, което променя ориентацията на полюсите спрямо звездите, а нутацията е по-малко, но по-сложно движение, което се проявява като вибрация на земната ос.

Спомням си, преди време се беше похвалил, че в спалнята си прожектираш звездното небе или движенията на планетите (нещо такова).

И в тази връзка да ти дам един съвет:

На девойките не им обяснявай нищо за никакви въртения, направо действай. Така няма да знаят кои звезди виждат и кои им се привиждат.

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.