Прескочи до съдържание

Искам да се оплача


AlexandraKo

Препоръчани мнения

След Мюнхен, днес и Франкфурт падна жертва на снега

Половината полети  на таблото канселирани, нашия също. 

Тегав бординг, 3 часа в самолета, отледиха ни и...толкова.

Продължава да вали.

От цялата работа се оплаквам, че наблизо няма коледен базар, да му се не види

  • Шок 12
Връзка към мнение

Искам да се оплача, че нещо много бавно работят фирмите преди Коледа.

Имам направена поръчка от неделя и все още не са ми дошли продуктите. А там е и един от подаръка за моето джуде, много съм ядосан и още утре ще им се обадя.

Да, съгласен съм, че поръчката е голяма ама обадете ми се.... кажете, че ще се забави цялата доставка, много са несериозни значи 🤔

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Иван Попов каза:

Искам да се оплача, че нещо много бавно работят фирмите преди Коледа.

Имам направена поръчка от неделя и все още не са ми дошли продуктите. А там е и един от подаръка за моето джуде, много съм ядосан и още утре ще им се обадя.

Да, съгласен съм, че поръчката е голяма ама обадете ми се.... кажете, че ще се забави цялата доставка, много са несериозни значи 🤔

Така е по черни петъци и Коледни оферти. Аз понеже съм от другата страна (не пряко, но с преки наблюдения) - всички се сещат в последния момент. И едно нещо да липсва, цялата поръчка се бави. На никой не му е изгодно да прати 5 продукта с 5 транспорта. Та планиране му е майката. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 28 минути , Иван Попов каза:

Искам да се оплача, че нещо много бавно работят фирмите преди Коледа.

Имам направена поръчка от неделя и все още не 

🤔

Ти се шегуваш. Ние вчера получихме поръчка от emag направена в средата на октомври - (подарък за юбилей на наш близък в средата на ноември),и то след дълги за обяснение перипетии с малоумния доставчик на emag, sameday, който първо изпрати съобщение, че пратката е заредена в различен от този easybox, който беше посочен в поръчката, кода за достъп се оказа грешен, после 20 дни му трябваха да локализира пратката. Още една тяхна пратка направена вече на Черен петък се забави само 2 седмици, като пак имаше сбъркани СМСи да си чакаме пратката на следващ ден. Абе просто нерви да имаш!

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, aleksandrina каза:

Така е по черни петъци и Коледни оферти. Аз понеже съм от другата страна (не пряко, но с преки наблюдения) - всички се сещат в последния момент. И едно нещо да липсва, цялата поръчка се бави. На никой не му е изгодно да прати 5 продукта с 5 транспорта. Та планиране му е майката. 

Съгласен съм с теб, но не мисля, че трябва още през октомври или септември да поръчвам Коледната ми украса и подаръците (може да има и нови неща за Коледа, които ще са на мода) и все пак 5 дни не са малко за разнос, но това е моето виждане, може и да бъркам......

То иначе, ако е така работата с чакането, та аз по-добре от Китай да си пазарувам, поне там няма пари да плащам и за разнос. 

 

преди 26 минути , iMari каза:

Ти се шегуваш. Ние вчера получихме поръчка от emag направена в средата на октомври - (подарък за юбилей на наш близък в средата на ноември),и то след дълги за обяснение перипетии с малоумния доставчик на emag, sameday, който първо изпрати съобщение, че пратката е заредена в различен от този easybox, който беше посочен в поръчката, кода за достъп се оказа грешен, после 20 дни му трябваха да локализира пратката. Още една тяхна пратка направена вече на Черен петък се забави само 2 седмици, като пак имаше сбъркани СМСи да си чакаме пратката на следващ ден. Абе просто нерви да имаш!

Много съм си сериозен, защо да се шегувам. Иначе вече и от Emag гледам да избягвам да пазарувам, защото там пишат не се знае кога продуктът ще бъде доставен, всичко е оле мале. Но иначе в неделя направих две поръчки, едната дойде още във вторник, а другата не се знае къде е. 

И двете поръчки са почти с еднкава сума и то не малко (малко над 1 000 лв. е всяка една) ами сега ще работят по-бързо.

Утре ще им се обадя, ако до сряда не си получа нещата, просто ще я откажа, проблемът си е техен. 

И ми прави впечатление, че много фирми си пишат доставка до 10/15 дни, ами значи те го нямат в наличност и си го поръчват от Китай и просто си го чакат и после го пускат на клиента и т.н. 

Аз за нервите нямам проблем, но просто не е реално да чакам толкова време, поне да ми пишат мейл или да ми се обадят да ми кажат, че ще ми се забавят нещата. Как едната фирми ми се обади още в понеделник и във вторник поличих нещата, а другата не...... 

Но аз ще ги изкачам още няколко дни, иначе ми е много лесно, в понеделник си отивам на пазар по Сандански (и без това е пазарен ден) и всичко се решава, пазарувам си, изпращам си нещата и готово 🙂 Пък ако искат за Атанасовден да ми ги предоставят 😄

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само да кажа, че вчера ми се обадиха от фирмата, която я чакам от седмица за покупките ми.

Казаха ми, че просто са събирали всички продукти от няколко склада от страна и ми се извиниха за забавянето от своя страна. Аз им казах, че ще ги изчаках още малко и ще приключа с тях 😊 

И след което ми казаха, че ще ми изпратят някакъв подарък като компенсация за чакането и забавянето на поръчката 😉

Така, че утре очаквам всички неща да са в нас 😊

  • Харесвам 6
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искам да се оплача, че тази година великденските почивни дни съвпадат с Гергьовден и по принцип трябва да получим и 7-ми май за почивен ден, но в нито един календар не го виждам отбелязан като такъв, а като работен.. И в интернет не намирам никакво инфо за това, само 1-2 мнения в бг-мама, където също са го забелязали 😄

Някой по-запознат със закона да каже защо така се получаваа? Не виждам логика ако празник съвпада със събота/неделя да се дава допълнителен ден, но ако празник съвпада с празник да не се.. 

  • Смея се 3
Връзка към мнение

има становище от Министерство на труда и социалните помощи, но и без него заради точния текст за съботата и неделята в Кодекса на труда няма как 7 май да е почивен

 

Цитат

Съгласно чл. 154, ал. 2 от Кодекса на труда, когато официалните празници, посочени в ал. 1 на същия член, с изключение на Великденските празници, съвпадат със събота и/или неделя, първият или първите два работни дни след тях са неприсъствени. Официалният празник 6 май-Гергьовден през 2024 г. е в понеделник и съвпада с втория ден на Великден. Тъй като официалният празник 6 май – Гергьовден през 2024 г. не съвпада със събота и/или неделя, чл. 154, ал. 2 КТ не може да се приложи и следователно 7 май – вторник 2024 г. е работен ден

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Ardent каза:

Ами значи тази година на Гергьовден се почваме от обяд.

Аз мисля от 03 да го започна 😀 та до 7 чак 😄

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Да се оплача, че от толкова свиване на багажи до минимум от години насам, сега не мога да напълня 2 малки и 2 големи ръчни багажа и седя и си се чудя какво да пъхам 🤣🤣🤣 Сложих още обувки, които едва ли ще ми потрябват, игри за детето, даже мини кафеварка наврях... Накрая сигурно ще забравя най-важните неща 😁

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Смея се 29
Връзка към мнение
На 12.12.2023 г. в 13:07, maia_sg каза:

@Monika_Koko , как се разви случая със съсела? Успяхте ли да се разделите цивилизовано с него? 🙂

И аз чакам да даде обратна връзка, макар че те сега спят зимен сън.

Връзка към мнение

Уф, когато жената е отпуска, а не се пътува започва да става лошо. Нови пердета, глупости, калъфи за столовете, че котката ги направи на гъз, а то с новите какво може да се очаква да стане...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 28
Връзка към мнение
преди 9 минути , neuromancer каза:

Уф, когато жената е отпуска, а не се пътува започва да става лошо. Нови пердета, глупости, калъфи за столовете, че котката ги направи на гъз, а то с новите какво може да се очаква да стане...

Аз по едно време имах микроинфаркт като почнеше да се разхожда из къщи с ролетката (жената, не котката), сега палачинката се обърна и аз съм тоя с подобренията...

  • Харесвам 1
  • Смея се 28
Връзка към мнение

Пък аз чакам да получи вдъхновение 🙂 за нещо различно от ролетка, защото ролетката сама по себе си няма да свърши работа. 

(Личен опит) 

  • Смея се 9
Връзка към мнение

То е хубаво да се планират малко тия неща, а като ти ги сервират рязко и стават проблеми.

Примерно за пердетата ще трябва тръба 3м, а тя може да влезе в колата само ако съм сам в нея, а жена ми иска да избира пердетата, та трябва да ходя два пъти...

  • Смея се 12
Връзка към мнение
преди 20 минути , neuromancer каза:

То е хубаво да се планират малко тия неща, а като ти ги сервират рязко и стават проблеми.

Примерно за пердетата ще трябва тръба 3м, а тя може да влезе в колата само ако съм сам в нея, а жена ми иска да избира пердетата, та трябва да ходя два пъти...

Доставки по домовете нямате ли?

 

Момчета, от личен опит с моето съкровище да знаете, че се претръпва в един момент. 😝 Вече само оторизира плащанията, моите карти са дериватни на неговите и всякакви видове оторизации минават през неговия акаунт/телефон.

Аз: Искам да поръчам нещо. Оторизирай плащането.

Той: Какво пак поръчваш?

Аз: Не искаш да знаеш! 🤪

Той: За какво ли те питам.... Готово! Оторизирано е!

 

Ама не съм виновна. Тук нон-стоп има някакви промоции. Вчера беше 12.12. Сега започват коледните. Преди това беше черен петък. Ами, не съм виновна аз! 🤣

  • Браво 1
  • Смея се 25
Връзка към мнение
преди 15 минути , Doctor Who каза:

В последните седмици намирам няколко различни по метраж ролетки на различни места в къщи ... :scratch_one-s_head:

Може да е котката :mda:

  • Смея се 10
Връзка към мнение
преди 22 минути , DaBo каза:

Доставки по домовете нямате ли?

 

Момчета, от личен опит с моето съкровище да знаете, че се претръпва в един момент. 😝 Вече само оторизира плащанията, моите карти са дериватни на неговите и всякакви видове оторизации минават през неговия акаунт/телефон.

Аз: Искам да поръчам нещо. Оторизирай плащането.

Той: Какво пак поръчваш?

Аз: Не искаш да знаеш! 🤪

Той: За какво ли те питам.... Готово! Оторизирано е!

 

Ама не съм виновна. Тук нон-стоп има някакви промоции. Вчера беше 12.12. Сега започват коледните. Преди това беше черен петък. Ами, не съм виновна аз! 🤣

абе има, ама с тия нестандартни неща цените на доставка не ме кефят.

намерих онлайн едни лайсни дето ми трябваха, те са 3м дълги, струват 20 реала, доставката 90. Еми няма как да го платя това, просто психологически. Питах може ли да ги взема някъде, без да плащам доставка, не може... А от обиколка по магазините намерих нещо дето горе-долу ще свърши работа, но не е идеално. И така. Това ще видя как е. Тя и без това иска пердетата да стигат точно до пода, което значи, че готови няма да има и трябва да се преправят... В добавка с котката въобще ми се струват излишни разходи на пари и нерви това...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

В добавка с котката въобще ми се струват излишни разходи на пари и нерви това...

Виж сега, на животинчето не може да му се сърдиш, а и да го изоставиш , ама с жената .....😂

  • Смея се 7
Връзка към мнение
преди 3 минути , neuromancer каза:

абе има, ама с тия нестандартни неща цените на доставка не ме кефят.

намерих онлайн едни лайсни дето ми трябваха, те са 3м дълги, струват 20 реала, доставката 90. Еми няма как да го платя това, просто психологически. Питах може ли да ги взема някъде, без да плащам доставка, не може... А от обиколка по магазините намерих нещо дето горе-долу ще свърши работа, но не е идеално. И така. Това ще видя как е. Тя и без това иска пердетата да стигат точно до пода, което значи, че готови няма да има и трябва да се преправят... В добавка с котката въобще ми се струват излишни разходи на пари и нерви това...

Някакъв шанс да я убедиш за щори няма ли? Щом има и котка в картината...

Иначе си прав за нестандартните размери. Наложи се да поръчваме едни лайсни за банята от Германия. В БГ ги няма. Лайсната х лева, Доставката 3 x лайсната. Но както ти казах - претръпва се. Вече забравихме за доставката. 😉

Връзка към мнение
преди 1 час, Mary каза:

След последните две мения ... добре, че мъжът ми не пише по форуми. :laugh:

И моят мъж не пише по форуми и само ми се чуди на акъла как ми се занимава, като му преразказвам драмата понякога 🤭.

 

Преди 1 час, DaBo каза:

Доставки по домовете нямате ли?

 

Момчета, от личен опит с моето съкровище да знаете, че се претръпва в един момент. 😝 Вече само оторизира плащанията, моите карти са дериватни на неговите и всякакви видове оторизации минават през неговия акаунт/телефон.

Аз: Искам да поръчам нещо. Оторизирай плащането.

Той: Какво пак поръчваш?

Аз: Не искаш да знаеш! 🤪

Той: За какво ли те питам.... Готово! Оторизирано е!

 

Ама не съм виновна. Тук нон-стоп има някакви промоции. Вчера беше 12.12. Сега започват коледните. Преди това беше черен петък. Ами, не съм виновна аз! 🤣

Нашите кредитни карти са свързани и моят мъж следи всичко, което купувам. Понякога го питам дали одобрява разхода (нали е счетоводител 😄), но по-често направо поръчвам, без да му кажа, и след 5 минути той ми звъни да пита какво съм поръчала. Един подарък изненада не мога да му взема 🙂 . 

  • Смея се 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.