Прескочи до съдържание

Искам да се похваля


AlexandraKo

Препоръчани мнения

преди 46 минути , Ilian359 каза:

И аз да се похваля...

През лятото на 2012г. след куп неприятности от всякакво естество реших да зарежа дългогодишната си кариера в телекомуникационните гиганти и да направя от хобито си професия. Наех помещение в квартала и си направих сервизче за лаптопи - дейност, която ми е приятно да извършвам. И така, лечка полечка, днес станаха 5 години, в които стопанската ми микро-инициатива съществува успешно. През повечето време работих сам. Определено е много по-трудно да си едновременно управител, инженер, портиер, чистач, логистик-хамал, търговец, customer support и т.н. Който не се е занимавал със собствен бизнес, не може да го разбере. Но пък е много по-интересно и удовлетворяващо, а и ми дава възможност да съм по-близо до семейството си.

Пожелавам успех и безпроблемно бъдеще на всички себеподобни :drinks:

Искрено се кефя на такива успехи - и се присъединявам към пожеланието :)

Връзка към мнение
27 minutes ago, antea said:

все така успех ти желая :)

 

мисля, че точно ти ми поправи дисплей на лаптоп, в далечната 2012, през hardwarebg те бях намерила :)) 

Светът е малък :) Не мога да се сетя коя си, че доста хора минаха през това време. 

 

Благодаря на всички за пожеланията!

Редактирано от Ilian359
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Абе... Това не знам дали е за хвалба, обаче искрено се развеселих.

 

Купуват ми билет до Израел - аз нямам право сама да си го купя (фирмена safety политика), като си давам изискването за полет. Под изисквания да не се брои че мога да пътувам на каквато си цена искам, разбира се. И щото е low cost, и щото не ща чекиран багаж, изрично изброявам какво и що, като си давам всички претенции. Познавам чудесно Easyjet и съм много детайлна в желанието се - конкретните места ми дават още една малка чантичка, което чудесно ме устойва за 13 паунда - а не 30 за чекиран багаж. Съответно асистентката предава ''претенциите'' ми на агенцията, която резервира и ми праща мейл с резервацията. Абе мъка - все едно са ми вързали ръцете и ме хранят с бебешко пюре и лигавник... 

 

Да, обаче, имало проблем - резервиране на място (което е забранено от фирмената политика, води се екстра) не давало право на още един багаж. По-точно всички пътници имали право на два багажа. Глупости не на търкалета, а на виенски колела! Опитвам се да обясня на асистентката (мнооого опитна впрочем), а тя казва: Агенцията го заяви, значи е така. (Егати и свещените крави! - бел.авт.) Въздъхнах, продължих да си работя и ги оставих да мислят каквото искат. "Инвалиди", както би казал главният готвач в "Кухня" :biggrin:

 

След малко тича асистентката с милион извинения - звъннали на пожар от агенцията, права съм била. Отивали да ми резервират място. И ме гледа едно респектирано... 

Глътнах си граматиката... :blink::) 

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 2 минути , Rainy каза:

 

преди 2 минути , Rainy каза:

След малко тича асистентката с милион извинения - звъннали на пожар от агенцията, права съм била. Отивали да ми резервират място. И ме гледа едно респектирано... 

Глътнах си граматиката... :blink::) 

 

Добра си! Може да им вземеш хляба.;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Дани Магелани каза:

 

Може да им вземеш хляба.;)

То поне едно 80 - 90% от магеланците могат да им го вземат... Толкова са боси и безхаберни повечето по агенциите, че не знам как изобщо има хора, които да им се "връзват" и да резервират от тях.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 4 минути , chandni каза:

То поне едно 80 - 90% от магеланците могат да им го вземат... Толкова са боси и безхаберни повечето по агенциите, че не знам как изобщо има хора, които да им се "връзват" и да резервират от тях.

Точно това си мислех и аз! И при положение, че 'нашата' агенция е от много опитните - обслужва много големи компании на 5 континента, та смятай за другите. А и опитните са толкова инертни... Оня ден ми бяха купили билет до Aberdeen с Бритиш - за три дни - с чекиран багаж. Заболя ме сърцето :O А сега и това. Пффф... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
преди 6 минути , Гост каза:

Оня ден ми бяха купили билет до Aberdeen с Бритиш - за три дни - с чекиран багаж. Заболя ме сърцето :O А сега и това. Пффф... 

Абе корпоративните пари се харчат лесно, има си политика и те карат по нея. Виж ако им поискаш билет в бизнес класа, дори ако е по-евтин от икономична (случва се), ще ти откажат.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

Абе корпоративните пари се харчат лесно, има си политика и те карат по нея. Виж ако им поискаш билет в бизнес класа, дори ако е по-евтин от икономична (случва се), ще ти откажат.

Ама баш! Точно! :biggrin: Щото те така тръгнаха - кое е забранено, а после казаха - о, ама то 26 паунда е по-малко от 60 (а дава много екстри за бизнес пътуващ човек, който няма да помъкне куфари за 3 дни). Абе... Да има полети, другото ще го преживея. Но просто онемях с този багаж... 

 

преди 12 минути , Георги каза:

Като тръгна да се хвалиш и викам разказа ще завърши с една бизнес класа резервирана по погрешка, ама уви :)

Хахаххахааа.. Тцъ. Хахаххааа... Дано някога (и не по погрешка) :)

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Те на големите фирми... само имената са им големи. И там работят клети младежи, които имат бегла идея какво правят... Но има кой да носи отговорност, поне теоретично :)

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Някак си се оказах с пътувания на вски 20 дни до януари догодина. Дори не разбрах как се случи. Освен всичко по план уж бяхме по 4 5 човека и сега от дума на дума пътуване под 10 човека нямаме, а на едно от тях сме 20. Ама това да се чува. Колкото повече, толкова по-добре. 

Почти можем да конкурираме агенциите.

  • Харесвам 22
Връзка към мнение

И аз с 2 билетчета за карнавалната група във Венеция. xD Даже разточителствах с места и приорити.

Май между септември и юни догодина ще е само това пътуване интернационално, че при нас ще е седмокласна кандидатгимназиална учебна година и то Х 2. Нядявам се през юли да пиша тук, а не в другата тема. :shout:

  • Харесвам 19
Връзка към мнение
преди 16 часа, bibi каза:

И аз с 2 билетчета за карнавалната група във Венеция. xD Даже разточителствах с места и приорити.

Май между септември и юни догодина ще е само това пътуване интернационално, че при нас ще е седмокласна кандидатгимназиална учебна година и то Х 2. Нядявам се през юли да пиша тук, а не в другата тема. :shout:

Тук, тук:) И след 5 години пак тук x 2:ok::ok:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
2 hours ago, Емика said:

Тук, тук:) И след 5 години пак тук x 2:ok::ok:

То влизането след 7-ми клас е по-зор от колкото в университет, така че ако си минал едното, другото ти е в кърпа вързано

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Да, оказва се, че е единственият изпит в живота, който не можеш да повториш, отложиш и т.н.

п.с. Емика, и аз не приключвам дотук - малката ще е 1 клас наесен. :biggrin:. Живи и здрави !

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
On 8/4/2017 at 4:34 PM, chandni said:

То поне едно 80 - 90% от магеланците могат да им го вземат... Толкова са боси и безхаберни повечето по агенциите, че не знам как изобщо има хора, които да им се "връзват" и да резервират от тях.

То и с банките е така :biggrin:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

С голяма доза гордост искам да споделя с вас българите магеланци (от която част съм и аз ) ,че работя в Катар за втори път за членове на управляващата фамилия. Следвайки инстинктите си и съвета на проф.Юлия Узунова (първият български професор по маркетинг (( тя ми беше научен ръководител на магистърската теза)), работя в най -богатата държава в света .Част съм от холдинг от 1352 човека и съм единствената европейка.Третират ме с респект и за първи път оценявам по достойнство други националности :колегите индийци са изключителни профита -бях изненадана да го разбера .Правилото на Парето в пълна сила 80 / 20 . 

 

  • Харесвам 26
  • Браво 4
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Vanessabg каза:

С голяма доза гордост искам да споделя с вас българите магеланци (от която част съм и аз ) ,че работя в Катар за втори път за членове на управляващата фамилия. Следвайки инстинктите си и съвета на проф.Юлия Узунова ...

 

Поздравления! Сигурна съм, че ще бъдеш много добър професионалист, имайки предвид кой е учителят ти! Чест ти прави, че я спомена!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Дани Магелани каза:

Поздравления! Сигурна съм, че ще бъдеш много добър професионалист, имайки предвид кой е учителят ти! Чест ти прави, че я спомена!

Гордея се ,че съм била нейна студентка .Като се прибера във Варна ще я посетя лично за да отпразнуваме моя/нейния успех .В маркетинга "Няма ,няма "   - това са нейни думи ....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Докато си чаках кешбека от последната резервация с ММТ, вчера случайно ми се появиха 750 рупии бонус в портфейла :)

Срока за използването обаче им е доста кратък - 2 седмици.

Мейл не съм получавал, добре че случайно си отворих акаунта...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, cybersimo каза:

Докато си чаках кешбека от последната резервация с ММТ, вчера случайно ми се появиха 750 рупии бонус в портфейла

И на мен, но ще пиша в противоположната тема - Искам да се оплача. Защо ли?! :-)

 

 

 

 

 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение
преди 16 минути , oli_mali каза:

То все още не знам дали е за хвалене, ама вчера любимата ми каза "ДА". :)

received_2003552709674300.jpeg

За хвалене е, разбира се. Честито!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.