Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

В момента, Георги Матеев каза:

Да, едната карта я пробвах буквално 10 секунди след първото плащане и вече я отхвърли.

Еми, какво да се прави. CCBank пак ще кярат от високия процент на захранване на виртуалните им карти Visa (Visa Debit)

Връзка към коментар
преди 6 минути , vl_stamboliev каза:

Revolut я разпознава като ВИЗА ДЕБИТ и дава отстъпките с нея.

Revolut - ската си е ВИЗА ДЕБИТ, но да припомня че Виза Електрон често беше разпознавана от тези сайтове като ДЕБИТ. 🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ven62 каза:

Еми, какво да се прави. CCBank пак ще кярат от високия процент на захранване на виртуалните им карти Visa (Visa Debit)

За мен даже не беше толкова дразнещо това с процента за захранване, колкото абсолютно малоумната процедура по закриване - не стига, че трябваше да ходя физически до банката, ами се оказа че не можело да я закрия в клона на банката,  издала виртуалната карта (?!?!?) , ами трябва да отида до гише на easypay! :wild::dash1: 

А защо не си направиш виртуални револютки , нали май можеше да 5бр. на месец, или бъркам :rolleyes:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Alexander каза:

Нито един сайт не сваля най-евтините полети на бритиш, като повечето дават двойни цени спрямо сайта.. Не бях срещал такъв случай до сега

От известно време политиката на Бритиш е да продават билетите си най-евтино на техния сайт. Толкова по-евтино е, че много трудно можеш да намериш сайтове, на които цената след отстъпката дори да се доближава до тяхната цена. Например най-евтините билети SOF -> LHR са точно EUR 20 на техния сайт, а на други съм успявал да ги сваля само до EUR 25.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Фичо каза:

ами се оказа че не можело да я закрия в клона на банката,  издала виртуалната карта (?!?!?) , ами трябва да отида до гише на easypay! :wild::dash1: 
 

Това да не е по инициатива на някой ЦКБ служител? 

Аз  есента закривах три през месец и всичко ставаше в клона на банката. 

Връзка към коментар
преди 16 минути , stanimir каза:

Това да не е по инициатива на някой ЦКБ служител? 

Аз  есента закривах три през месец и всичко ставаше в клона на банката. 

Не знам, беше нещо, че е защото съм отишъл в клона след като е минал  повече от месец от момента, в който съм инициирал закриването, или нещо от сорта .

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

И аз имам подобна случка със закриване на виртуална карта в офис на ЦКБ, където една служителка даже ме попита  " А носите ли си картата, която трябва да закрием? " 😂

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 22 часа, Георги Матеев каза:

Чилийците и бразилците отново са в играта.

 

Jetcost.cl и jetcost.com.br - пренасочващи към съответните версии на Edreams - ми изкарват огромни (€20-€90) отстъпки за почти всичко, което потърсих.

 

Българско IP. Еднократно минаващо плащане с Visa Debit. С кеф си припомних защо миналата година извадих 6 дебитни визи - с тях от сутринта спестих общо над €300.

Схемата продължава да работи и то на нови неочаквани висоти.

 

Купувам си в момента билет Милано-Лагос-Милано с Air Italy. Авиокомпанията е кажи-речи с лоу-кост статус и съответно НИТО една търсачка не сваля цената под тази на http://www.airitaly.com. Дори в повечето случаи през сайтовете излизаше по-скъпо.

 

Почти се бях отказал и накрая за спорта проверих и jetcost.cl. Чилийският Edreams не само свали цената, ами я свали с цели €58! В крайна сметка взех билета за €202 вместо за €260 (официална цена).

  • Харесвам 17
Връзка към коментар
преди 22 часа, Георги Матеев каза:

Чилийците и бразилците отново са в играта.

 

Jetcost.cl и jetcost.com.br - пренасочващи към съответните версии на Edreams - ми изкарват огромни (€20-€90) отстъпки за почти всичко, което потърсих.

 

Българско IP. Еднократно минаващо плащане с Visa Debit. С кеф си припомних защо миналата година извадих 6 дебитни визи - с тях от сутринта спестих общо над €300.

 

PS. Упс, грешна тема по недоглеждане, моля модератор да премести мнението където трябва.

На коя стъпка обикновено се появява отстъпката. Когато потърся желание от мен билет и ме пренасочи от Jetcost.cl към Edreams излиза страница, където да попълня имената на пътниците. Там ли трябва да бъде ?

Връзка към коментар
преди 6 минути , П.Кръстев каза:

На коя стъпка обикновено се появява отстъпката. Когато потърся желание от мен билет и ме пренасочи от Jetcost.cl към Edreams излиза страница, където да попълня имената на пътниците. Там ли трябва да бъде ?

Цената с отстъпка се показва още в jetcost прозореца до логото на Edreams като най-евтин доставчик. Обръщай чилийските песота в евро/лева, сравнявай с цените на официалните сайтове и гледай дали ти е изгодно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

jetcost.com.pe - edreams.com дава между 13-25лв намаление при еднопосочно търсене за 1 човек на полети на Wizz без WDC.При цена в сайта на Wizz  19,99лв  с Револют разпозната като Виза Дебит даде цена 3,48 евро.

jetcost.at - bravofly при еднопосочно търсене за един човек полет на  Раян 25евро излезе 16,80евро с Дайнърс.

jetcost.at - lastminute при еднопосочно търсене за един човек полет на  Раян 22e даде цена 11е пак с Дайнърс.

Понякога.at дава по-добра отстъпка при еднопосочно търсене за двама човека и то на по-евтините билети на Раян.Добре е да се пробват различните варианти.

 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Схемата на @Георги Матеев през чилийския Jetcost сваля доста добре цените, но е малко капризна и не не винаги показва и води до желаната цена за търсения полет. В някои случаи може да я "излъжете" като минете през линк за някой по-скъп билет само за да отвори Edreams по подходящ начин и после с повторно търсене на Edreams да излезе търсения полет с "правилна" цена. Ето един пример:

При търсене на полет LON -> SOF излиза следния резултат:

image.png.939c5cfb28f22fd5fd2e5760ff01f5c8.png

 

Полетът, който ни интересува не излиза през Edreams, а през Trip.com на цена CLP 24554. Кликваме на някой от горните резултати, където Edreams е на първо място.

image.png.25f3db72619380d28f80fd52206fb717.png

 

Кликваме някъде в червения правоъгълник и натискаме "Buscar vuelos".

image.png.a9db3c13ac88f106273cfb0f8d5ca80d.png

 

В резултат на това на първо място излиза нашия полет с "подходяща" цена и вече може да си купим билета.

image.thumb.png.fa6ce36d4f311702b9423f4b7a94665b.png 

 

Понякога това може да стане и с директно достъпване на cl.edreams.com, но в повечето случаи трябва да се мине през горните стъпки. Иначе излиза това:

image.thumb.png.baf6f6215733f30d0d579ca04759184a.png

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 11
Връзка към коментар
преди 21 минути , koliob каза:

Схемата на @Георги Матеев през чилийския Jetcost сваля доста добре цените, но е малко капризна и не не винаги показва и води до желаната цена за търсения полет. В някои случаи може да я "излъжете" като минете през линк за някой по-скъп билет само за да отвори Edreams по подходящ начин и после с повторно търсене на Edreams да излезе търсения полет с "правилна" цена. Ето един пример:

При търсене на полет LON -> SOF излиза следния резултат:

image.png.939c5cfb28f22fd5fd2e5760ff01f5c8.png

 

Полетът, който ни интересува не излиза през Edreams, а през Trip.com на цена CLP 24554. Кликваме на някой от горните резултати, където Edreams е на първо място.

image.png.25f3db72619380d28f80fd52206fb717.png

 

Кликваме някъде в червения правоъгълник и натискаме "Buscar vuelos".

image.png.a9db3c13ac88f106273cfb0f8d5ca80d.png

 

В резултат на това на първо място излиза нашия полет с "подходяща" цена и вече може да си купим билета.

image.thumb.png.fa6ce36d4f311702b9423f4b7a94665b.png 

 

Понякога това може да стане и с директно достъпване на cl.edreams.com, но в повечето случаи трябва да се мине през горните стъпки. Иначе излиза това:

image.thumb.png.baf6f6215733f30d0d579ca04759184a.png

Чудесно допълнение на схемата 🙂 И още мъничко информация: Edreams успешно приема като Visa Debit виртуалните Visa карти на ДСК. Може да си извадите колкото поискате напълно безплатно и се зареждат без никаква такса (може и директно от ДСК директ).

  • Харесвам 11
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , koliob каза:

В някои случаи може да я "излъжете"

@koliobКак се случва така,че тъкмо купя билетите и ти покажеш още по-добра схема:laugh:Браво и благодаря,че имам още да купувам.:smile:

При мен тази схема не зацепва с БГ IP,но пък с мексиканско дава супер цени.

  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Eй, браво, браво, проверявам един полет на Wizz до Дубай и сваля от 170лв на 118лв. ! :clapping:

преди 27 минути , Георги Матеев каза:

Може да си извадите колкото поискате напълно безплатно и се зареждат без никаква такса (може и директно от ДСК директ).

А ако човек не е клиент на ДСК, може ли да си извади виртуална карта? 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 6 минути , Фичо каза:

Eй, браво, браво, проверявам един полет на Wizz до Дубай и сваля от 170лв на 118лв. ! :clapping:

А ако човек не е клиент на ДСК, може ли да си извади виртуална карта? 

Не мисля... Но при такива отстъпки си струва да станеш клиент на ДСК дори и само заради виртуалните карти 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За полетите и авиокомпаниите (уточнявам все пак, че са силно непопулярни), които аз търся пък, тази схема, а и всички останали методи, търсачки, и айпи-та не само че не ми намаляват цената, а точно обратното - увеличват я с 50-70€ сравнено с официалните сайтове :laugh:
...ама така е то, балансът във Вселената трябва да се поддържа винаги изравнен :smile:

 

 

преди 29 минути , Фичо каза:

А ако човек не е клиент на ДСК, може ли да си извади виртуална карта? 

Срещу 2 лв./месец (цена за поддръжка на разпл. сметка с карта), освен че си правиш колкото искаш виртуални карти, можеш да си извадиш и физическа Maestro, която вече и тук стана екзотика, и май не останаха банки в България да издават точно от този вид :wink:

+ до 2 допълнителни електрон, виза дебит, дебит мастър, каквато ти трябва
А през приложението можеш да си ги блокираш, когато не ти трябват, което е може би една от най-полезните функции въобще, поне за мен.
 

Редактирано от wilks
  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Взех за 26 евро двупосочно за 28.04-01.05 по празниците до Киев, учудващо ниски цени, дори през Райън излизат под 40 евро ретърн.

Минах през edreams.cl, искаше виза дебит. Phyre-то ми я разпозна като виза електрон, минаха револютските като  свалиха 10 евро  от 22 на 12,50 евро.

За евтините билети по 14 евро не сваляше почти нищо и ги взех от сайта, да не губя време, че предния път като бяха по 5 евро докато се наумя и скочиха..

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 26 минути , Alexander каза:

За евтините билети по 14 евро не сваляше почти нищо и ги взех от сайта, да не губя време, че предния път като бяха по 5 евро докато се наумя и скочиха.. 

През испанско или мексиканско IP ги сваля на 8-11лв.

 Аз успях да взема само един билет с Револют. При следващия вече ми излезе съобщение от рода на "Съжаляваме,не можем да обработим заявката ви.Изберете друг начин на плащане"Пробвах и с други физически и виртуални Виза дебит,но резултата беше същият.Интересното е,че при всеки опит цената падаше.Пробвах да добавя услуга,да платя с МД(цената пак беше добра).Чистих кеш,бисквитки,сменях браузери - не става.

 

 

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Георги Матеев каза:

Edreams успешно приема като Visa Debit виртуалните Visa карти на ДСК. Може да си извадите колкото поискате напълно безплатно

Само да допълня че броя на виртуалните карти на ДСК е ограничен вече до 3. Преди лимита беше до 10

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.