Прескочи до съдържание

rumbo/edreams/budgetair 23-123 eur отстъпка от билети


Препоръчани мнения

преди 17 часа, wilks каза:

 

При мен плащането мина без никакъв проблем с най-обикновена VISA credit. И не стига, че цената за моя билет през KISS&FLY беше с около 60 по-ниска от всеки друг сайт, който прерових (над 10 при всички положения), но и след това видх, че от картата ми са изтеглени с 30 по-малко и от тази намалена цена :) Или отстъпката ми общо се върза на над -90€ 
Цялата врътка стана през немския jetcost, към немския KISS&FLY, s VISA credit, потвърждението дойде в пощата след по-малко от 5 минути.

 

За mytrip, както Матеев вече е писал, са стари познайници във форума. Много хора от много време насам сме ги ползвали без никаква засечка засега. Няма място за притеснение и при тях.

От коя банка ти е картата, че аз пробвах и с Visa Debit и Credit и мастеркард и ги отхвърля. Опитвам се да на правя плащането през телефона, но не се получава ...някакви съвети ?

Връзка към коментар
преди 1 час, ivo_121212 каза:

От коя банка ти е картата, че аз пробвах и с Visa Debit и Credit и мастеркард и ги отхвърля. Опитвам се да на правя плащането през телефона, но не се получава ...някакви съвети ?

При мен Визите на ПИБ също ги отхвърля :( ... и ниската цена е само с Виза кредит, при другите цената се качва с 30-тина евра.

Връзка към коментар
преди 3 часа, ivo_121212 каза:

От коя банка ти е картата, че аз пробвах и с Visa Debit и Credit и мастеркард и ги отхвърля. Опитвам се да на правя плащането през телефона, но не се получава ...някакви съвети ?

 

Преди 1 час, ESK каза:

При мен Визите на ПИБ също ги отхвърля :( ... и ниската цена е само с Виза кредит, при другите цената се качва с 30-тина евра.

 

VISA credit CCB (ЦКБ)


Избягах от ПИБ, въпреки че над 10 години бяхме в хармоничен брак. Най-вече заради измекярската им такса при плащане в чужбина. А аз кредитни карти ползвам предимно и най-вече именно за плащания в чужбина. Та така :)
При ЦКБ няма кешбек, но я няма и онази измислена такса. И най-учудващото е, че до момента тяхната карта винаги е била приемана по всевъзможни сайтове без значение от националност и местоположение, без абсолютно никакъв проблем.

 

преди 3 часа, macf1an каза:

Много грешна насока даваш. Едни от най-консистентните отстъпки са точно при тях, с лесни карти.

Не съм съгласен. Беше така, и аз съм взимал маса билети точно от edreams с много приятни цени. За съжаление обаче, от известно време, не съвсем. Няма нищо вечно

 

преди 3 часа, macf1an каза:

Знам, че най-много билети с отстъпка съм купил точно оттам, без никакви проблеми.

Говорим за последните 30-50 дена, да речем. Аз също съм установил това, за което пишат Александър и другите - първо дава най-ниска цена, която се вдига още преди да си стигнал до екранас плащането.

И за да не спорим излишно, в тази връзка бих искал да ви помоля, ти или Матеев ако може да посочите един пример в момента, при който най-ниската цена при едриймс се запазва до края (до екрана с плащането) ? :) Аз съм пробвал за над 20 различни полета (все междуконтинентални), и нито веднъж цената на еD не се е запазила, отделно че не е била и най-ниската възможна.
Преди може да е било иначе, това е от ясно по-ясно. На вас ли точно да обяснявам, че динамиката е много голяма при тези методи и превъртане през сайтове. Сменят се както картите, така и сайтовете, затова твърдението ви няма как да е гарантирано вярно за вечни времена. Преди 4 години и на мен gotogate ми извади най-ниска цена до Игуасу, но това сега едва ли ще е така ;)

 

P.S. Назад в тази, и в някоя от другите теми още преди 3-4 седмици, съм писал за 'проблема' с eDreams към настоящия момент.

 

П.П. Да дам и моите 5 цента по темата. По мои опит и наблюдения за различни дестинации и авиокомпании, в последно време много силни са немските/авсрийски версии на jetcost & momondo (.de / .at), понякога и естонския момондо (.ее). Пак за междуконтинентални само изпробвано. Плащанията стават с обичайните карти, не са нужни екзотични.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Преди 1 час, wilks каза:

Най-вече заради измекярската им такса при плащане в чужбина.

И мен изключително много ме дразнеше тази такса. Заради нея неведнъж се заканвах, че ще ги сменя, но като проверих условията на другите банки, се оказа, че ПИБ пак си остава най-мяалкото зло. Сега намерих начин и да се отърва от досадната такса, а именно чрез пакет "Моят избор Онлайн", който ти дава безплатно теглене на всички банкомати в България (минимум 0.20 лв на теглене и то ако е от техен банкомат), два безплатни междубанкови превода (по 1.10 лв всеки), безплатно токън устройства (28,00 лв) и липса на такса за плащане на чужди ПОС (безценно :)) Цената на пакета е 3 лв на месец (стандартната е 1 лв, така че само с двата безплатни междубанкови превода разликата в цената е "избита" и ти остават плащанията в чужбина без такса :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Alexander заклейми цялата платформа едриимс, срещу това се изказах поне аз, защото дава грешна насока и хората може дори да не пробват да ги ползват.

Последно съм взимал края на Април билети с тях без проблеми с цените.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пак не е същото, дори и с тези "бонуси", да ги наречем. 

Първо имаш допълнителни + 3 лв. на месецТоест към годишната от 39 лева, като прибавим 3х12, стават 75 лв.

Второ, всичко това, което ти дава този пакет, би могло да се приеме, че е "бонус", само ако го ползваш така или иначе, и ще ти върши работа. Тоест "под условие", а не е някакъв подарък от тяхна страна :)

Преди 1 час, chandni каза:

който ти дава безплатно теглене на всички банкомати в България (минимум 0.20 лв на теглене и то ако е от техен банкомат), два безплатни междубанкови превода (по 1.10 лв всеки), безплатно токън устройства (28,00 лв) и липса на такса за плащане на чужди ПОС (безценно :)) Цената на пакета е 3 лв на месец :)

Ами ако НЕ тегля от банкомати с карта? Ако НЕ правя междубанкови преводи? И съответно НЕ ми трябва токън устройството им? Какво се получава - че трябва да им плащам едни 36 лв отгоре на годишната такса, само за да не им плащам измислената такса ли? :) Няма как да се съглася отново.

Тук се получи нещо подобно на дискусията, която се породи още като въведоха таксата (и намалиха кешбека наполовина), и няколко човека представиха тезата, че видиш ли, пак клиента бил на  печалба, дори и с орязания кешбек, защото той бил 0.5%, а таксата при плащане в чужбина 'едва' 0.25%. Е да, ама само ако стигнеш оборот от 2000 на 6 месеца. Тоест трябва да има изпълнено пак условие на банката. Тези + 0.25% не са ти по дефолт дадени, и не ги получаваш винаги. Но таксата я плащаш винаги, затова няма как да приемем, че след "прихващане" ще си на печалба, нали така :)
Същата работа и с този пакет сега, за който пишеш. Възможно е някъде да бъркам, или да не съм разбрал точно какво си написала. Не съм запознат в детайли с пакета, писал съм само по прочетеното от теб.

 

Към модераторите: Ако прецените, преместете този, и горния отговори в темата за банките и банковите карти.

 

Преди 1 час, macf1an каза:

Alexander заклейми цялата платформа едриимс, срещу това се изказах поне аз, защото дава грешна насока и хората може дори да не пробват да ги ползват.

Последно съм взимал края на Април билети с тях без проблеми с цените.

В момента всички версии на eDreams/- .es, .it, .pt, .fr не дават добри оферти, поне що се отная до полетите. Без значение дали се стига до тях през друга търсачка (momondo, jetcost, opodo, kayak), или директно се отвори сайта им.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 19 минути , wilks каза:

Пак не е същото, дори и с тези "бонуси", да ги наречем. 

Първо имаш допълнителни + 3 лв. на месецТоест към годишната от 39 лева, като прибавим 3х12, стават 75 лв.

Второ, всичко това, което ти дава този пакет, би могло да се приеме, че е "бонус", само ако го ползваш така или иначе, и ще ти върши работа. Тоест "под условие", а не е някакъв подарък от тяхна страна :)

Ами ако НЕ тегля от банкомати с карта? Ако НЕ правя междубанкови преводи? И съответно НЕ ми трябва токън устройството им? Какво се получава - че трябва да им плащам едни 36 лв отгоре на годишната такса, само за да не им плащам измислената такса ли? :) Няма как да се съглася отново.

Тук се получи нещо подобно на дискусията, която се породи още като въведоха таксата (и намалиха кешбека наполовина), и няколко човека представиха тезата, че видиш ли, пак клиента бил на  печалба, дори и с орязания кешбек, защото той бил 0.5%, а таксата при плащане в чужбина 'едва' 0.25%. Е да, ама само ако стигнеш оборот от 2000 на 6 месеца. Тоест трябва да има изпълнено пак условие на банката. Тези + 0.25% не са ти по дефолт дадени, и не ги получаваш винаги.
Същата работа и с тои пакет сега, за който пишеш. Възможно е някъде да бъркам, или да не съм разбрал точно какво си написала. Не съм запознат в детайли с пакета, писал съм само по прочетеното от теб.

 

Към модераторите: Ако прецените, преместете този, и горния отговори в темата за банките и банкоите карти.

 

В момента всички версии на eDreams/- .es, .it, .pt, .fr не дават добри оферти, поне що се отная до полетите. Без значение дали се стига до тях през друга търсачка (momondo, jetcost, opodo, kayak), или директно се отвори сайта им.

Абсолютно съгласен съм с мнението ти за ПИБ. Аз затова ги отсвирих през 2015-а и то след като почти 20 години им бях клиент. Сметката ми с тях почна да не излиза дори с тези пакети с бонуси.

 

Относно едриймс - факт е, че в момента излизат по-малко оферти с тях, но също така е факт, че точно преди 2 дни взех 2 билета от тях (1 Ryan и 1 междуконтинентален) с много добра отстъпка (kayak.it -> edreams.it). Та нека не се отписва платформата и просто да се сравнява навсякъде - което винаги е било златното правило :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Май не е ставало дума, но поне от седмица, а може би и по-отдавна сайта bravofly.es не съществува.

Пренасочва към rumbo.es, където от много време няма намаление за Маестро, което от години се предлагаше през bravofly.es. :(

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Май не е ставало дума, но поне от седмица, а може би и по-отдавна сайта bravofly.es не съществува.

Пренасочва към rumbo.es, където от много време няма намаление за Маестро, което от години се предлагаше през bravofly.es. :(

 

 

Странно последно вземах на Българиа ер преди две седмици от bravofly ама верно вече го няма :blink:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А да се притесняваме ли за билетите купени през Бравото? А и да попитам, като ми излизат полетите с кода, който получих на мейла в сайта на авиокомпанията всичко си е наред нали и може да се чекирам онлайн?

Връзка към коментар

Също така всичките сайтове rumbo, bravofly, lastminute и т.н. поддържат единна система за акаунт, т.е. в акаунт на английски bravofly ще се виждат всички резервации.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да споделя една странна за мен констатация във връзка с резервация през jetcost.it -- volagratis.com:

При търсене на два билета ми дава отстъпка с American Express, която вече не се поддържа и издава в България,

но при търсене на един билет за абсолютно същата дестинация, компания и часове на полетите, дава отсъпка с Маестро ;)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Да, наистина много е странно и неприятно. Имахме да купуваме общо 12 билета за трима човека и се наложи да ги взимаме един по един, вместо на 4 пъти, заради смяната на Маестро с Амекс :(

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Kamen каза:

eDreams дава много добри цени/стигнах до плащане/, справка София - Катания има цени за двама от 18 евра общо, срещу 85лв в сайта на Уиз.

А кой eDreams и с каква карта, че и аз трябва да взимам едни билети...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , Kamen каза:

eDreams дава много добри цени/стигнах до плащане/, справка София - Катания има цени за двама от 18 евра общо, срещу 85лв в сайта на Уиз.

А с каква карта е плащането? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 часа, bad kid каза:

А каква е отстъпката и за коя АК?

Вътрешни полети в Австралия по схемата jetcost.it ---- volagratis с Маестро:

- Бризбейн - Мелбърн - 43,50 Евро срещу 66 Евро на Jetstar, изпълняващи полета

- Кернс - Бризбейн - 40 Евро срещу 64 Евро на TigerAir, изпълняващи полета

- Мелбърн - Сидни - 30 Евро срещу 53 Евро на TigerAir, изпълняващи полета

Междувременно леко смениха схемата с Маестро, и сега е jetcost.it ----- Lastminute

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.