Прескочи до съдържание

Портали за кешбек (връщане на пари при покупки) - въпроси и отговори


Препоръчани мнения

преди 5 часа, dimitrov6 каза:

Не го прави това с многото профили,защото  е измама  и може да ги блокират. Карай с един и парите тегли към Paypal ,а оттам към твоята сметка  или карта. Най-много кешбек идва,ако резервираш хотел в Booking през кешбек сайта.

Добре, благодаря за съвета! 😊

Ще го направя засега с един профил и ще видя какво ще стане. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Получил съм мейл, че днес е double Cashback day + 10 паунда отгоре в  Quidco. Не съм гледал подробности, че при мен в Бразилия сайта не работи по принцип.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 минути , Яничка каза:

@dimitrov6, пише ли до кога е валидна referral офертата на австралийците?

Да.

Offer ends 11:59pm AEST 31/07/23. Your bonuses will appear in your accounts when your friend receives $10 cashback within 90 days of signing up. Terms and Conditions apply.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, Ivan Ivanich каза:

Skyscanner затвориха кранчето, вече не дават бонус в UK версията.

Днес нещо ми направи впечатление именно заради тази версия "uk". Исках да вляза в профила си, но не успях. Погледнах листа с паролите си и забелязах, че отгоре пише "com", докато аз съм бил в "uk". В този "uk" не намирах Skyscanner и се учудих дали не го бяха премахнали от "com". Съвсем съм си объркал нещата.......

Но не предполагах, че в "com" имат възможност за връщане на пари, а в "uk" - не.

 

Миналата седмица говорихме с @dimitrov6 за TopCashback. Регистрирах се и вече имам 0,62$. Също така се регистрирах в Booking, за да видя колко ще ми върнат - дали ще е 7% или по-малко.

Но по-интересното е как да изтегля парите си, когато достигнат 15 или 20 долара. Има ли някакъв срок за теглене? А ти как ги теглиш и на колко време?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами писано е по-горе

От английския сайт се тегли лесно в Револют (сметката в паунди). Иначе може в Пейпал, или Амазон карти.

За booking процента варира, но колкото пише в момента на покупката, толкова си дават.

Като станат Payable може да теглиш, дори и 0.01 да са парите.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, Иван Попов каза:

 

Също така се регистрирах в Booking, за да видя колко ще ми върнат - дали ще е 7% или по-малко.

Но по-интересното е как да изтегля парите си, когато достигнат 15 или 20 долара. Има ли някакъв срок за теглене? А ти как ги теглиш и на колко време?

Повечето ми резервации в букинг минавам през американския топкешбек. Обикновено процентът на кешбека е 6-7, преди беше 8.
Работата е в сравнението!
Харесваш си 1-2-3 хотела и сравняваш - отваряш букинг на компютър без топкешбек (гледаш цената), после пак отваряш букинг на компютър от линка в топкешбек (понякога през този линк е по-скъпо и тогава няма смисъл).
Отваряш мобилна версия на букинг на телефона и ако има и там отстъпка за мобилно приложение, отваряш топкешбек през браузъра в телефона и от там влизаш в букинг – така хем ползваш мобилната отстъпка (защото топкешбек през приложение няма как да се получи), хем трупаш кешбек. Може и кодче да ползваш допълнително за букинг -10%, ако имаш или някой добър човек ти даде в темата тук. :smile3:
Малко е дълго обяснението, но после става бързо. Важно е да се сравняват цените в различните отворени версии на букинг. Освен това, понякога можеш да стигнеш до страницата на хотел в букинг през търсене в триваго или трипадвайзър и получаваш по-голяма отстъпка, която обезсмисля разиграването през топкешбек.

Като посъбера пари, пращам си ги на пейпал и после плащам с пейпал някоя резервация в букинг или си ги пращам в револют (взима малка такса).

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Следното питане  topcashback.co.uk , в края на юни имам регистрирана покупa na rent a care.  през booking.com и седят тия 20 тина лири на пендинг все още нещо не разбирам трябва л ида правя нещо след като имам и потвържение за покупкита и нещата наеме се е случил? или трябва да добавя някъде   фактурата и потвържението за осъществен наем ?

Връзка към коментар

нищо не трябва да правиш, само чакаш

не става веднага, може да минат 1-2 месеца

ако нещо стане проблем и мине на cancelled тогава може да им пратиш запитване с фактурата

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , mintoq каза:

Следното питане  topcashback.co.uk , в края на юни имам регистрирана покупa na rent a care.  през booking.com и седят тия 20 тина лири на пендинг все още нещо не разбирам трябва л ида правя нещо след като имам и потвържение за покупкита и нещата наеме се е случил? или трябва да добавя някъде   фактурата и потвържението за осъществен наем ?

Влез в профила си и натисни плюса срещу съответната сума, за да се покажат подробностите. Например при мен за покупка през агода показва, че се очаква да е платима след 12 седмици. Специално за агода един път чаках 6 месеца през американския, но все пак стана работата, без да пиша нищо. Явно дали бързо или бавно ще стане платим кешбека зависи и от конкретния търговец. Два пъти съм поръчвала неща от сайта на найк. За няколко дни след доставката става платим.

 

IMG_1857.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 51 минути , ДиянаВ каза:

Два пъти съм поръчвала неща от сайта на найк.

А как става доставката до БГ?

 

Не се ограничавайте само с букинг при търсене на хотели през TCB. Едно, че цените им традиционно са доста по-високи, отделно, че освен по-изгодният кешбек по други сайтове за резервации, имате допълнителни отстъпки/преференции - допълнителна нощувка, трупане на кредит в акаунта, допълнителен бонус за първа резервация в аппа и т.н., така комбинирате няколко промоции.Често  преглеждам Priceline, Agoda, hotelscombined, ebookers, hotels.com, Trip, Expedia, Orbitz. А ако толкова сте привързани към букинг, може да хвърляте по едно око към тези сайтове дори само за да се възползвате от best price guarantee на букинг, като намерите по-ниска цена.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 39 минути , iMari каза:

А как става доставката до БГ?

 

Не се ограничавайте само с букинг при търсене на хотели през TCB. Едно, че цените им традиционно са доста по-високи, отделно, че освен по-изгодният кешбек по други сайтове за резервации, имате допълнителни отстъпки/преференции - допълнителна нощувка, трупане на кредит в акаунта, допълнителен бонус за първа резервация в аппа и т.н., така комбинирате няколко промоции.Често  преглеждам Priceline, Agoda, hotelscombined, ebookers, hotels.com, Trip, Expedia, Orbitz.

 

Имат избор на държава България и цени в лева. Включвам се към членството им, за да имам винаги безплатна доставка. Някъде за 10 дни до 2 седмици отнема обработката и пристигането на поръчката от Нидерландия. Пътува с DHL. Не знам при вас в София имат ли офиси, но при нас имат някакъв пункт на майната си. Получавам съобщение да избера откъде да я взема и посочвам най-удобния ми офис на Спиди.

Малък е кешбекът през uk, но 4-5 лв. кой ти ги дава🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Argentique каза:

Като посъбера пари, пращам си ги на пейпал и после плащам с пейпал някоя резервация в букинг или си ги пращам в револют (взима малка такса).

Само да добавя, че ако от paypal се тегли към Револют сметка (а не карта), няма такса.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 55 минути , Яничка каза:

Само да добавя, че ако от paypal се тегли към Револют сметка (а не карта), няма такса.

Не се ли отнася само за преводи в евро? Ако в PP вкарваш долар или паунд, не трябва ли да ги обърнеш в евро, преди да ги пратиш? А превалутирането там е с брутални курсове.

Едит: Всъщност сега се сетих, че паунди могат да се прехвърлят към сметка в паунди в Револют, но въпросът остава за доларите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 53 минути , iMari каза:

Не се ли отнася само за преводи в евро? Ако в PP вкарваш долар или паунд, не трябва ли да ги обърнеш в евро, преди да ги пратиш? А превалутирането там е с брутални курсове.

Едит: Всъщност сега се сетих, че паунди могат да се прехвърлят към сметка в паунди в Револют, но въпросът остава за доларите.

Докладвам! :biggrin:

Имам 16$ в пейпал.
1. При изпращане към дебитна карта на Револют взима такса 1% от сумата (минимум 0,25 и максимум 10$). Ставало веднага.
2. При изпращане към сметката в Револют по днешния курс се получават 14,05€ (имам и сметка в долари там, но не ще да ми праща долари), а по актуалния курс на Револют 16$ са 14.52€. В този случай се чакат 1-2 работни дни.
Така че всеки сам си прИценя според траншовете. Ейса забогатяхме. :biggrin:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 46 минути , iMari каза:

Не се ли отнася само за преводи в евро? Ако в PP вкарваш долар или паунд, не трябва ли да ги обърнеш в евро, преди да ги пратиш? А превалутирането там е с брутални курсове.

Едит: Всъщност сега се сетих, че паунди могат да се прехвърлят към сметка в паунди в Револют, но въпросът остава за доларите.

IBAN за долари и евро е еднакъв в Револют ,но те май автоматично ги обменят в Paypal.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 25 минути , nino каза:

Да ви попитам , като се резервира в Букинг през Топкешбек, показва ли колко е отстъпката, като минус от цената на стаята ?

Не показва нищо в букинг. След около един ден като се тракне показва сумата в TopCashback акаунта.

 

Ако се теглят долари от Пейпал към Револют сметка няма такса като такава, но се ползва курса на Пейпал. Може да се тегли в долари без такса и превалутиране направо от TopCashback към сметка в Wise и оттам да се ползват, но още не съм го пробвал.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 1 час, nino каза:

Да ви попитам , като се резервира в Букинг през Топкешбек, показва ли колко е отстъпката, като минус от цената на стаята ?

През UK дава 4 % отстъпка - можеш да си сметнеш кешбека. Но както е писала колежката 😉 @Argentique първо провери цената през всички версии (десктоп,topcashback,мобилна версия) .

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 13 часа, Argentique каза:

Докладвам! :biggrin:

Имам 16$ в пейпал.
1. При изпращане към дебитна карта на Револют взима такса 1% от сумата (минимум 0,25 и максимум 10$). Ставало веднага.
2. При изпращане към сметката в Револют по днешния курс се получават 14,05€ (имам и сметка в долари там, но не ще да ми праща долари), а по актуалния курс на Револют 16$ са 14.52€. В този случай се чакат 1-2 работни дни.
Така че всеки сам си прИценя според траншовете. Ейса забогатяхме. :biggrin:

Явно са оправили курса, защото преди няколко месеца исках да трансферира 113$ и разликата беше около 20лв между двата метода. Но все още превода по карта е по-изгоден дори с таксата, особено за по-големи суми.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.