Прескочи до съдържание

София - Варна/Бургас и обратно: по 5-20 Евро


Препоръчани мнения

3 hours ago, Vanko said:

Някой с актуални впечатления?
edreams.es дава 50% ефективно с Mastercard viabuy

Edit: jetcost.pt -> edreams.pt дава намаление на билет между 15-25лв.
Картата е Visa Credit и минава многократно, както @Георги Матеев беше споменал в по-горен пост.
 

jetcost.com.au към съответните edreams и opodo, дава билети от по 11-12 евро, плащане с мастъркард дебит, а към bravofly и плащане с Дайнърс са 13-15 евро билетите. Аз намаление на билет не смятам, защото реално плащам цената на билета, намалението не го плащам, интересува ме доколко е изгоден за мен самия билет, независимо от цената му където и да било 🙂 

 

varsof.png

Връзка към коментар

София - Варна за мен е най- ефективно със схемата на @koliob - opodo.at, чуждо IP и Visa Credit. 12€ от 66 лв... Също многократно. 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
7 minutes ago, aleksandrina said:

София - Варна за мен е най- ефективно със схемата на @koliob - opodo.at, чуждо IP и Visa Credit. 12€ от 66 лв... Също многократно. 

При мен тази схема мина един път, след което отказва със същата карта. А това, което съм показал горе е под 12 € 😉 ...

Връзка към коментар
11 minutes ago, georgebg said:

При мен тази схема мина един път, след което отказва със същата карта. А това, което съм показал горе е под 12 € 😉 ...

3 билета по тази схема минаха. Иначе проблема при "твоята" е разпознаването на повечето от българските MC дебит. 

Връзка към коментар

кой колкото му е изгодно - толкова.
За мен е изгодно, понеже датите ми са фиксирани за 3-те пътувания до Варна.
Реално погледнато, платих само за 2 от тях, 3-тото излезе безплатно, благодарение на отстъпките. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой ако има желание, може за "по-пряко" :grin:  да мине за по една пица/паста+джелато през Бергамо, на път от София за Варна, например събота, 11-ти май, срещу 35€:

 

image.png.06a678929ff920a8d9fb3e8bd93e7eca.pngimage.png.826ea47a3c79e2cfb6d8ff32714fa8a4.png
 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Фичо каза:

Някой ако има желание, може за "по-пряко" :grin:  да мине за по една пица/паста+джелато през Бергамо, на път от София за Варна, например събота, 11-ти май, срещу 35€:

 

image.png.06a678929ff920a8d9fb3e8bd93e7eca.pngimage.png.826ea47a3c79e2cfb6d8ff32714fa8a4.png
 

Е то на България Е(ъ)р има SOF-VAR по 30 евро, за 50 минути полет (с включен ръчен багаж). Но е добра идея това за  пицата и сладоледа. 

 

Трябва да пуснат целогодишно SOF-BOJ, че се излагат вече

Редактирано от montepinar
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера взех билети с bravofly с Diners при 65 лв. еднопосочен за 24 евро. Не съм сменяла IP. Купувах билетите отделно.

Пробвате различни комбинации от последните 2-3 страници и виждате къде е най- ниска цена, с каква карта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
19 minutes ago, Salsam said:

Здравейте,

 

може ли за малко  съдействие. Как точно работят схемите? Искам да взема билети за дълъг уикенд петък -неделя, София - Варна -София 

Купува се билет по билет, за да е най- изгодно. Обаче! Схемите се менят - т.е. днес едни сайтове имат отстъпки с определена карта, утре- други... Попрочети 4-5 страници назад в тази тема и може да погледнаш и тази също- пак последните няколко странички.

Ако имате КК Visa, отваряте opodo.at със сменено IP (да не е българско) и там цената София - Варна (или обратно) е 12€.

Връзка към коментар

Вчера взех с www.jetcost.ie/ opodo , билет по билет , е вдната посока намалението беше 9 евро ( от 38) , а в другата 10 ( от 48)

Плащане и на двата билета с една и съща виза кредит.

Редактирано от funny
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички тези цени, които ги давате включват ли чекиран багаж?

Аз си купих двупосочен (не ми даваше отстъпка при два отделни билета) Варна - София - Варна от JetCost.pt (не си спомням къде ме заведе) за 52 евро, но после чак видях, че билета е без чекиран багаж, та сега като сложа и 30 евро в двете посоки за багаж и става 82 евро. Пак с около 20 лева отстъпка от сайта на Bulgaria Air, но се разочаровах малко, като видях, че далаверата ми не е каквато си я мислех.  Пише ли някъде предварително, че билета е без чекиран багаж или аз просто не съм разбрал (четейки на португалски, който не говоря)?

Сега мисля да проверя куриерите колко ще вземат за един сак (12-15 кг.) и ако е по-евтино, да го изпратя два-три дни преди полета до в който ще отсядам в София, евентуално малко да "подсладя горчилката" от набутването за багажа. 🙂🙂🙂 

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към коментар

Скромният ми ( та дори незначителен) опит с тези сайтове показва, че масово цената се отнася за пътуване без чекиран багаж.  Като в някои случаи може да е по-изгодно добавянето на багаж от сайта на авиокомпанията. Пример за това е приорити на райън,  12 паунда, с/у 8 евро в сайта на райън. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
26 minutes ago, FlyTraveler said:

Пише ли някъде предварително, че билета е без чекиран багаж или аз просто не съм разбрал (четейки на португалски, който не говоря)?

Сега мисля да проверя куриерите колко ще вземат за един сак (12-15 кг.) и ако е по-евтино, да го изпратя два-три дни преди полета до в който ще отсядам в София, евентуално малко да "подсладя горчилката" от набутването за багажа.

Пише, пише. Винаги го има в детайли по резервацията. И мисля, че с куриер ще излезе доста по- евтино.

 

Spoiler

 

От сайта на Спиди за 20 кг:

Услуга: 505 - СТАНДАРТ 24 ЧАСА
Доставка до: 21.03.2019
 

Стойност8.08

Надбавка за взимане от адрес6.25

Надбавка за доставка до адрес6.25

Такса гориво (12.00%)2.47

ТРО0.00

Такса тежък пакет0.00

Надбавка за острови0.00

Комисионна "Нал. платеж"0.00

ДДС2.80

Премия обявена стойност0.00

Крайна цена25.85

****

И това е от адрес до адрес. Горе- долу толкова е и с Еконт. От офис до офис или офис- адрес е малко по- евтино.

 

Редактирано от aleksandrina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 34 минути , FlyTraveler каза:

Всички тези цени, които ги давате включват ли чекиран багаж?

Аз си купих двупосочен (не ми даваше отстъпка при два отделни билета) Варна - София - Варна от JetCost.pt (не си спомням къде ме заведе) за 52 евро, но после чак видях, че билета е без чекиран багаж, та сега като сложа и 30 евро в двете посоки за багаж и става 82 евро. Пак с около 20 лева отстъпка от сайта на Bulgaria Air, но се разочаровах малко, като видях, че далаверата ми не е каквато си я мислех.  Пише ли някъде предварително, че билета е без чекиран багаж или аз просто не съм разбрал (четейки на португалски, който не говоря)?

Сега мисля да проверя куриерите колко ще вземат за един сак (12-15 кг.) и ако е по-евтино, да го изпратя два-три дни преди полета до в който ще отсядам в София, евентуално малко да "подсладя горчилката" от набутването за багажа. 🙂🙂🙂 

Обикновено е без багаж - както за Уиз, така и за България Еър. С България Еър преди беше с багаж, но после и те станаха като нискобюджетните и най-ниската им тарифа е без багаж. Преди беше с чекиран багаж до 20кг.

А това с багажа по куриерите го практикувам отдавна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, aleksandrina каза:

Купува се билет по билет, за да е най- изгодно. Обаче! Схемите се менят - т.е. днес едни сайтове имат отстъпки с определена карта, утре- други... Попрочети 4-5 страници назад в тази тема и може да погледнаш и тази също- пак последните няколко странички.

Ако имате КК Visa, отваряте opodo.at със сменено IP (да не е българско) и там цената София - Варна (или обратно) е 12€.

Много благодаря, КК дал Бог, работя в банка 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
6 minutes ago, Salsam said:

Много благодаря, КК дал Бог, работя в банка 😄

Тогава виж сайтовете с плащане с КК. Обаче има понякога условие веднъж на 3 месеца да се ползва. И трябва следващото плащане да е с друга КК. В opodo.at 3 билета София - Варна съм купувала с една и съща КК. Единият път беше едно след друго, а третия след няколко дни. Другите големи отстъпки са с Viabuy Prepaid MC. Някои MC ги разпознава като такива (също и реалната/виртуална MC на Revolut).

Редактирано от aleksandrina
Връзка към коментар
1 hour ago, FlyTraveler said:

Всички тези цени, които ги давате включват ли чекиран багаж?

Аз си купих двупосочен (не ми даваше отстъпка при два отделни билета) Варна - София - Варна от JetCost.pt (не си спомням къде ме заведе) за 52 евро, но после чак видях, че билета е без чекиран багаж, та сега като сложа и 30 евро в двете посоки за багаж и става 82 евро. Пак с около 20 лева отстъпка от сайта на Bulgaria Air, но се разочаровах малко, като видях, че далаверата ми не е каквато си я мислех.  Пише ли някъде предварително, че билета е без чекиран багаж или аз просто не съм разбрал (четейки на португалски, който не говоря)?

Сега мисля да проверя куриерите колко ще вземат за един сак (12-15 кг.) и ако е по-евтино, да го изпратя два-три дни преди полета до в който ще отсядам в София, евентуално малко да "подсладя горчилката" от набутването за багажа. 🙂🙂🙂 

Понеже пътувам редовно с купени билети по този начин, ето и "извадка" от моя бордна карта:

image.png.42dde7a90e05c19f24d5a250a7049e51.png

Аз пътувам понякога с 20" куфар и лаптоп чанта без проблем. Ако куфара ти е в размера (или сака) никой няма да го мери.

Редактирано от Гост 23*6
Връзка към коментар

Билет Бургас - София за средата на юни 2019 г. купен през opodo.at за 11,24 евро при стандартна цена 66 лева на сайта на air.bg. 

Visa кредитна карта

Редактирано от antony2001
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 50 минути , antony2001 каза:

Билет Бургас - София за средата на юни 2019 г. купен през opodo.at за 11,24 евро при стандартна цена 66 лева на сайта на air.bg. 

Visa кредитна карта

кои дати?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, aleksandrina каза:

Купува се билет по билет, за да е най- изгодно. Обаче! Схемите се менят - т.е. днес едни сайтове имат отстъпки с определена карта, утре- други... Попрочети 4-5 страници назад в тази тема и може да погледнаш и тази също- пак последните няколко странички.

Ако имате КК Visa, отваряте opodo.at със сменено IP (да не е българско) и там цената София - Варна (или обратно) е 12€.

Пич, чети пет поста по-горе или ме питай на лично.

Защо да спамим темата...

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

В момента през jetcost.es-> mytrip.com  билети sof-var var-sof за след 2 седмици са по 14 EUR, което е прилична цена, на сайта е 85 лв. 

Карта MC Кредит - DSK Wizz минава многократно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.