Прескочи до съдържание

дневник Куба за една седмица в началото на февруари...


Duke

Препоръчани мнения

Duke, (прехвърлям се в твоята тема, благодаря за напомнянето),

ако не е тайна, какво измисли горе-долу като маршрут и последно с кола под наем ли ще си?

 

Да, ще бъдем с кола под наем.

Ето и маршрут:

 

ГРАФИК ПЪТУВАНЕ:

 

30.01.2016 г. – Sofia (06.45h) – Madrid (09.25h) – Bulgaria Air/Iberia (IB 7765)

 

30.01.2016 г. – Madrid (15.55h) – Havana (20.25h) – Iberia (IB 6621)

 

31.01.2016 – Havana

 

01.02.2016 – Havana

 

02.02.2016 – Havana – Vinales – 180 km (2 ч.)

 

03.02.2016 – Vinales – Playa Larga – 355 km (5 ч.)

 

04.02.2016 – Playa Larga – Cienfuegos – 125 km (2 ч.)

 

05.02.2016 – Cienfuegos – Trinidad – 85 km (1 ч.)

 

06.02.2016 – Trinidad – Havana – 315 km (4 ч.)

 

07.02.2016 г. – Havana (05.31h) – Panama City (08.14h) – Copa Airlines/Iberia (CM 295)

 

07.02.2016 г. – Panama City (18.30h) – Madrid (10.30h + 1 day) – Iberia (IB 6346)

 

08.02.2015 г. – Madrid (18.40h) – Sofia (23.05h) – Bulgaria Air/Iberia (IB 7764)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

На винялес 1ден му е много, на сиенфуегос и тринидад са им малко. Бая трябва да бързаш за тия часове между тях..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На винялес 1ден му е много, на сиенфуегос и тринидад са им малко. Бая трябва да бързаш за тия часове между тях..

 

Както вече стана дума, за съжаление само с толкова време разполагам. Наясно съм, че е крайно недостатъчно. В крайна сметка с кола или автобус пътува между градовете и горе-долу за какво време се изминават разстоянията в Куба, че това е една от неизвестните за мен на този етап?

Връзка към мнение

Както вече стана дума, за съжаление само с толкова време разполагам. Наясно съм, че е крайно недостатъчно. В крайна сметка с кола или автобус пътува между градовете и горе-долу за какво време се изминават разстоянията в Куба, че това е една от неизвестните за мен на този етап?

Пътищата им бяха много добри, когато ние ходихме. А времето си зависи и от шофьора.

За Винялес половин ден за разходка между фермите с тютюн и моготите, но двата острова в близост са красиви и си струват посещението. Нямахме достатъчно време и затова избрахме остров Хутиас, стига се с кола. За другия си трябваше лодка, което ни обвързваше с часове за връщане, а аз държах на залеза и така. В района има и една пещера много популярна сред туристите, не помня името, но я пропуснете, пълна простотия като атракция.

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В Плая Ларга какво планираш? Ние ходихме до някакви малки ценоти в гората и по пътя зяпахме птички + тур с орнитолог в района. Там има много ендемични видове птици и това е една от популярните атракции.Laguna de las Salinas е друго известно място за посещение, но не всеки сезон има фламингота доколкото помня. Трябва да провериш как ще е през вашия период.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Честно казано не планирам нищо. Първо, предполагам, че ще пристигнем в района някъде в ранния следобед, защото пътуваме от Виняес. Второ, собственикът на касата има рожден ден - сам ми го съобщи в кореспонденцията - освен това бил много добър готвач (което наклони везните към тяхната каса) и със сигурност ще ни предложи нещо организирано, а най-важното е, че този ден и това място съм го предвидил за плаж, че нали знаеш с кой живея? ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Duke, извинявай, че се намесвам в твоята тема, но ще сме почти по едно и също време там. 

Тъй като ние сме с пакетно пътуване до Варадеро, за сега програмата ни е: 31.01. - пристигане и нощувка във Варадеро, 01.02. мисля да оставим за почивка и плаж във Варадеро, 02.03- Хавана с Viazul, предвиждам да прекараме деня в Хавана, а вечерта - в Тропикана и да направим нощувка в Хавана; 03.02. - до обяд Хавана, после с автобуса в 14 ч. отпътуване до Винялес и нощувка там; 04.02 до обяд разглеждане на долината Винялес /видях, че има хоп- он- хоп - оф автобус, който обикаля цял ден/. Следобяд смятам да се прибираме към Варадеро с такси /не намерих друга опция - автобусите на Виазул тръгват рано сутринта и ако ги ползваме няма да видим нищо от Винялес/. За 05.02. съм букнала тур до Сиенфуегос и Тринидад от Варадеро /за нощувка ще се приберем във Варадеро/, 06.02. - релакс във Варадеро и на 07.02 - обратно през Амстердам за София.

Като ти гледам програмата, в Хавана и Винялес се разминаваме с един ден, даже се изкушавам, ако е възможно, да изтегля нашата с един ден напред, за да направим магеланска среща на мохито някъде по тези места :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Сега ще пробвам дали мога да променя резервациите за Хавана и Винялес, така че нощувката ни там да е на 2-ри, а не на 3-ти. Ако стане ще бъде супер да се запознаем на другия край на света :) За сега за Винялес съм избрала тази каса, но още нямам твърдо потвърждение  http://marilynyadel.com/. Малко по-сложно ще е с Хавана, тъй като днес ми потвърдиха резервацията за 2-ри, но нищо не пречи да пробвам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси, Мак, проверих ги след като прочетох поста ти в другата тема, но изглежда, че имат по един автобус на ден в посока и то все в неудобно за мен време / в смисъл, че ако тръгна с тях за Хавана например, губя половин ден, тъй като тръгват в 14 следобед/. Може евентуално да ми свършат работа за връщането от Винялес до Хавана, но оттам до Варадеро пак трябва да сме с такси. Как могат да се букнат билети ?  /Аз порових в нета, но не открих възможност да стане онлайн, четох че става само на място, но инфото не е много актуално/

Връзка към мнение

Това е що-годе нова версия на разписанието и цените: http://publi.onlinetours.es/ofertas/PDF/conectando-cuba.pdf

Купуват се на място билетите, във всеки офис на Кубанакан и Инфотур.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това е що-годе нова версия на разписанието и цените: http://publi.onlinetours.es/ofertas/PDF/conectando-cuba.pdf

Купуват се на място билетите, във всеки офис на Кубанакан и Инфотур.

 

Излагате се Биг Мак, из-ла-га-те се!

 

Аз очаквах от вас да пътувате като истинските кубинци, а то какво се получи? Автобуси... :(

Връзка към мнение

Това е що-годе нова версия на разписанието и цените: http://publi.onlinetours.es/ofertas/PDF/conectando-cuba.pdf

Купуват се на място билетите, във всеки офис на Кубанакан и Инфотур.

Мерси!

Връзка към мнение

А, те и кубинците използват автобуси, но какви...

Трафик в малка Баракоа, коли няма, но яйце да хвърлиш няма къде да падне. Любимото ми място в Куба. :)

Тук се виждат накуп всички традиционни видове транспорт, 2 вида камиони за хора + рикши, +...

 

post-181-0-53400700-1452254151_thumb.jpg

Редактирано от Tedy
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Duke, много ще се радвам да дадеш подробен ''отчет'', като се върнеш. Иска ми се догодина - по абсолютно същото време като теб - за абсолютно същия отрязък от време - да се разходя за Рождения си ден до там (колебая се между Куба и Мексико, но това е друга опера...)


А, те и кубинците използват автобуси, но какви...

Трафик в малка Баракоа, коли няма, но яйце да хвърлиш няма къде да падне. Любимото ми място в Куба. :)

Тук се виждат накуп всички традиционни видове транспорт, 2 вида камиони за хора + рикши, +...

 

attachicon.gifbaracoanew_15c.jpg

 

Каква разкошна снимка :) 

Връзка към мнение

 

Излагате се Биг Мак, из-ла-га-те се!

 

Аз очаквах от вас да пътувате като истинските кубинци, а то какво се получи? Автобуси... :(

Бъркаш човека, определено.

Връзка към мнение

Duke, много ще се радвам да дадеш подробен ''отчет'', като се върнеш.

 

Надали това ще се случи, но винаги съм готов да споделя информация при запитване... ;)

Дошла ми е музата.

 

Теди, май и друг път съм го казвал, но все пак...

 

Работи повече с черно-бяла фотография или пък използвай естествени филтри за цветно. Определено имаш око за композицията, а ми става мъчно като видя как "доукрасяваш" излишно... ;)

Бъркаш човека, определено.

 

Брей, ще излезеш и ти глезльо като мен... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Работи повече с черно-бяла фотография или пък използвай естествени филтри за цветно. Определено имаш око за композицията, а ми става мъчно като видя как "доукрасяваш" излишно...

Ако имаш предвид цветните пейзажи изобщо не ползвам филтри. Правя основна обработка включваща ББ, сатурация, контраст и острота, задължителни, защото снимам в силно "измит" режим. Друг е въпроса, че дебна и обработвам само и единствено кадри заснети при ярки изгреви и залези, когато цветовете са наситени, останалите ги пращам в боклука. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Друг е въпроса, че дебна и обработвам само и единствено кадри заснети при ярки изгреви и залези, когато цветовете са наситени, останалите ги пращам в боклука. :)

 

Сега май си обясних какво ме "дразни" в твоите фотографии, но определено черно-белите са страхотни. Защо не снимаш повече хора, за пейзажите е ясно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега май си обясних какво ме "дразни" в твоите фотографии, но определено черно-белите са страхотни. Защо не снимаш повече хора, за пейзажите е ясно...

Ами въпрос на вкус, важното е, че все нещо ти харесва. :) Имам доста портрети от Йемен, а и сега в Етиопия планирам седмица за племената.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С удоволствие! Може би Виняес ще се окаже по-добър вариант. Ние сме в тази каса:

 

http://www.ridelyclaribel.altervista.org/

 

Готово- магеланска среща в Куба възможна :). Промених датите на нашите резервации, така че да се засечем. В Хавана ще сме на 1 февруари, а нощувката ни във Винялес ще е на 2-ри. Пристигаме в 17,10 във Винялес и ще сме в тази каса http://cubabookingroom.com/properties/casa-dr-panchito-y-norma-vinales, така че можем да се видим на по мохито някъде вечерта. Като наближи ще се доуточним на лични.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте, 

 

Позволявам си да се намеся в темата за Куба - изчетох всички теми за Куба, но не успях да намеря конкретно следната информация: 

 

Как/от къде могат да се резервират билети от Хавана до Кайо Ларго? Някъде прочетох, че има полети сутрин между 7 и 8, но не разбрах коя авиокомпания, сайт, цени и т.н. Някой знае ли/има ли опит?

 

Благодаря предварително! 

 

С приятеля ми ще ходим до Куба за 2 седмици края на март-началото на април и в момента мислим маршрута, и Кайо Ларго ни се струва а must-see.. 

Връзка към мнение

Аз миналата година обърнах света за този остров и не можах да отида. Начините са два, единия е с пакет от Канада, може да има и от други държави, но от Бг нямаше, а другия е, ако си на хотел в Хавана или Варадеро и от там купуваш еднодневна екскурзия, но беше много скъпо. Хотела и екскурзията излизаха над 800$ за двама. Ако нещо се е променило сега, или някой друг знае....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.