Прескочи до съдържание

дневник Куба за една седмица в началото на февруари...


Duke

Препоръчани мнения

 

Дай линк, моля те! 

 

Гале, пробвай тези  

Europe Representation Office:

       Caribbean Travel Network B.V., Alexander Boersstraat 60 1071 KZ Amsterdam

       Tel: +31 (0)20 794 7962

       Email: daniel@cubatravelnetwork.com

    United Kingdom: 0808 238 0042 (Toll Free)

или този rentacar@cuba-individual.com

 

Отговарят бързо, но не мога да коментирам дали са читави или не, защото нашата Куба за момента се отлага

Връзка към мнение

Гале, пробвай тези  

Europe Representation Office:

       Caribbean Travel Network B.V., Alexander Boersstraat 60 1071 KZ Amsterdam

       Tel: +31 (0)20 794 7962

       Email: daniel@cubatravelnetwork.com

    United Kingdom: 0808 238 0042 (Toll Free)

или този rentacar@cuba-individual.com

 

Отговарят бързо, но не мога да коментирам дали са читави или не, защото нашата Куба за момента се отлага

 

Много благодаря!

Връзка към мнение

Гале, значи първият мейл и телефон са всъщност тези от линка на Sun4o ;)

 

Проблемът е, че от самата Хавана зор за резервация... От летището лесно, но на нас не ни върши работа. Ще им пиша на мейла.

 

Благодаря ви!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Да продължа с канонадата от въпроси.

Та понеже засега плановете са да се придвижваме в посока Варадеро-Сиенфуегос-Тринидад-Хавана, с нощувки на съответните места 2-1-1-2 имам нЕколко питанки:

 

1. По колко време отнема лежерна разходка из Сиенфуегос и Тринидад?

Малки градчета ги давате да са, та за един полуден на всеки от тях стават ли? Че смятам да хапвам и пийвам обилно в другия полуден.

 

2. Кога е най-удобното време за придвижване от точка до точка?

Аз го мисля да е в порядъка от 17:30-19:30, с изключение на Варадеро - Сиенфуегос, тогава ще е сутринта.

Кога сервират вечерите в касите, да не окъснеем?

 

3. Де ще обядваме, има ли си кръчмета за еврогъзари плащащи с CUC и биричка?

 

Не мога да наместя засега Плайа Ларга, заслужава ли си или само касата на Дюк с яката вечеря е забележителна там?

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен Куба ми е в плана за 02.2016 ама още нямам билети.Сега се чудя дали да ти чета темата или не,защото имам лош опит от Япония.

Най-лошото е,че за много от нещата се оказа прав! :scared:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1.Тринидад е супер малък, Сиенфуегос малко по-голям, но ти така или иначе нямаш повече време дори и да ти кажем, че 1/2 ден не стига за разходка. Само едно не мога да разбера - 1/2 ден за разходка, 1/2 ден за ядене+пиене, а 1/2 ден за пътуване къде ще вместиш? Което води до втория ти въпрос.

2. Удобно време за пътуване - ПО СВЕТЛО. Не бих си причинил за нищо на света шофиране по тъмно в Куба. Неосветено, превозни средства без светлини, крави, колоездачи, пешеходци и т.н. - изобщо бягай далече от нощното каране, което ще рече до 18.00-18.30 да сте пристигнали до дестинацията. Остави си поне 2- 2 и 1/2 часа за път (За Тринидад-Хавана - поне 3), значи най-късно в 16.00 да сте тръгнали. И това без да спирате по красивите места по пътя. Общо взето ежедневието Ви трябва да е: пристигате следобед някъде и наблягате на яденето и пиенето (+танците) вечерта. Сутринта ставате, закусвате и освобождавате касата, правите разходката с почивка за обяд и яхвате колата. Вечерите са когато, както и ако вие кажете.

3. Всичко има, носи пари :)

 

За Плая Ларга не мога да ти кажа - искахме да останем там, прецакаха ни с резервацията и им теглих една майна. Вместо това отседнахме в Плая Хирон. Но този край (блатата Запата) е интересен, хареса ни природата. Все пак с толкова малко време в Куба, не знам дали ще успееш да вмънеш нощувка там. Може просто да поспрете за малко в Плая Ларга да пиете по нещо на плажа, да отидете и до фермата за крокодили, да спрете да поснимате мигриращите раци и така.

 

Плая дел Есте не може да стъпи на малкия пръст на плажа на Варадеро. Просто развържи кесията и за тези два дена си вземете наистина хубав хотел със собствен плаж. По-бюджетните хотели са в началото на Варадеро, по-луксозните към края на полуострова.

Редактирано от tougherty
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това с ядене и пиенето за 1/2 ден е малко метафорично написано, да не ми излезе сега име тук на чревоугодник световен.

Имам предвид, че час за обед и два за вечеря за мен си е задължително.

 

Има ли проблем с багажа по колите, в смисъл кражби, разбиване?

 

П.П. Сега погледнах набързо лъскавите ти хотели на Варадеро....бая кесия трябва да нося, кесище бих казал....

Редактирано от Sun4o
Връзка към мнение

Куба може да бъде скъпа, а казват, че можело да бъде и евтина. Доколкото те познавам, спадаш към моята група. С две думи, Куба е по-скоро скъпа, свиквай овреме... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сънчо, по въпроса с придвижването не мога да съм особено полезна / ние се придвижвахме с Viazul,а трипът до Тринидад и Сиенфуегос го взехме с агенция в един ден, което не беше много ОК, но нямахме друга опция/.

За Тринидад половин ден за разглеждане е предостатъчен, има и много паладари за обяд, вкл. такива с шведска маса / пиенето си го поръчваш и плащаш отделно/.

Във Винялес също е пълно с кръчмета, за Хавана да не говорим.

Виж, за Варадеро не мога да кажа, че бяхме на ол-инклузив, а и повече от половината от времето, което трябваше да прекараме там метлосвахме из други краища на Куба. Плажът е уникален, има и нескъпи хотели със собствен плаж. Ние бяхме в Тукспан /не че го препоръчвам за гъзари :)- старичък е , но си има всичко, вкл. басейн и плаж и цената ни за 7 дни на ол-инклузив заедно с полетите от и до Амстердам беше 650 евро на човек. Предполагам, че и като нощувка няма да е особено натоварващо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Куба може да бъде скъпа, а казват, че можело да бъде и евтина. Доколкото те познавам, спадаш към моята група. С две думи, Куба е по-скоро скъпа, свиквай овреме... ;)

И аз като чета,тук било евтино,там било евтино,взема двойно повече пари и те пак не стигнат.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Да продължа с канонадата от въпроси.

Та понеже засега плановете са да се придвижваме в посока Варадеро-Сиенфуегос-Тринидад-Хавана, с нощувки на съответните места 2-1-1-2 имам нЕколко питанки:

 

[...¨]

3. Де ще обядваме, има ли си кръчмета за еврогъзари плащащи с CUC и биричка?

 

Не мога да наместя засега Плайа Ларга, заслужава ли си или само касата на Дюк с яката вечеря е забележителна там?

 

Моите 2 цента: 

 

- Тринидад: тук

- Варадеро: тук (Бодегитата в Хавана не струва, но във Варадеро - да!)

- Хавана: тук (Ако сте за вечеря и не искате да чакате, отидете по-рано. Ресторантът е на втория етаж, но понякога тези, които посрещат клиентите на улицата, ги приканят към този вдясно на входа (на първия етаж), който не е същия.)

 

Плая Ларга: за толкова кратко време не си заслужава, няма какво да се види. Ние бяхме за 2 дни, но ходихме на шнорхелинг и двата дни и накрая останахме един ден допълнително - за това си заслужава. Ако все пак минавате оттам - това е мястото. Опитайте пиня коладата - най-добрата, която съм опитвала досега  :drinks:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Куба може да бъде скъпа, а казват, че можело да бъде и евтина. Доколкото те познавам, спадаш към моята група. С две думи, Куба е по-скоро скъпа, свиквай овреме... ;)

Знам, ама 450 евро за 2 нощувки....да не е Лайза Минели.

 

Благодаря за съветите, ще поогледам посоченото:).

 

Няма да откажа помощ и за още хотелски отзиви за хотел със собствен плаж във Варадеро, пък било то и соц.

И ний сме живели в соца и сме яли кебапчета.

 

Иначе и аз като Чакалов - досега по-евтина държава от България не съм виждал. Като изключим София де...:)

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ти нали беше с висок статус в Accor. Mercure playa de Oro видя ли?

Дава ми го not available за февруари.

Или ще го продават, или нещо друго, не знам.

Връзка към мнение

Пробвай и през големите тур оператори. Ето какво ми дава произволно търсене за февруари в TUI : 

 

http://www.tui.com/hotel/suchen/hotels/Varadero/Kuba-_-Varadero-&-Havanna/1180?searchScope=HOTEL&useExtendedFilterDefaultValues=true&startDate=2017-02-07&endDate=2017-02-09&duration=exact&hotelViewMode=list&cities=Varadero

Връзка към мнение

Дава ми го not available за февруари.

Или ще го продават, или нещо друго, не знам.

 

Хм, има го през туроператори, но вече не приемат accor-ските карти. Явно ще се делиства от порфолиото.

Ама като гледам са се засилили в района - отворили са Pullman Cayo Coco за плаж и Mercure Sevilla Havane в Хавана.

Връзка към мнение

Т

Пробвай и през големите тур оператори. Ето какво ми дава произволно търсене за февруари в TUI : 

 

http://www.tui.com/hotel/suchen/hotels/Varadero/Kuba-_-Varadero-&-Havanna/1180?searchScope=HOTEL&useExtendedFilterDefaultValues=true&startDate=2017-02-07&endDate=2017-02-09&duration=exact&hotelViewMode=list&cities=Varadero

Тия са по човешки, мерси:)
Връзка към мнение

Сънчо, не се занимавай с хотели. В Куба касите са най-доброто решение. Това ти го казва този, който непрекъснато отсяда в четиризвездни хотели и принципно не е привърженик на алтернативните настанявания..

Връзка към мнение

Каса във Варадеро със собствен плаж?

 

А защо въобще коментираме Варадеро при толкова други екзотични места в Куба?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.