Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

По отношение на българския рок до така наречените промени, аз имам доста талибански схващания и деля групите на ФСБ и всички останали, като под всички останали включвам единствено (и частично) Щурците... 😛 

 

 

 

След това (за съжаление съвсем за кратко) имаме само един представител в категория всички останали... 😄 

 

 

 

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Duke каза:

и деля групите на ФСБ и всички останали, като под всички останали включвам единствено (и частично) Щурците...

Защото си гледал само Първа програма 😉

  • Смея се 3
Връзка към мнение
На 22.04.2021 г. в 21:45, домосед каза:

Все едно дънки Панака, маратонки Пирин, касетофон Респром или ... кола Жигула!

 

Че какво им беше на Панаката? :blink:

 

 

На 22.04.2021 г. в 21:45, домосед каза:

Да, паралелите са преднамерени. Банда неудачници с китари си търсят късмета на морето. Две певици са в конфликт. Даже и инструментите са разпределени по същия начин - бачкаторът на баса, интелигентът на клавишните, дебелият на барабаните.

Да, и единият актьор - Филип.

 

Цитат

Ако не бяха успели, щяхме само да благославяме, че бедния Димитър Воев умря при Гредетин, а не доживя да се еснафизира като месар, хлебаркоубиец, пластичен хирург или чалгар. Или мутра-меценат. Впрочем пластичният хирург си пуска Нова генерация на касетка (!),

Коя песен?

 

Цитат

А сега се сещам, че имам един приятел, който се подвизаваше точно в онези рок-среди по същото време, а в някакъв по-късен момент беше записал точно хлебаркоубиец в CV-то си.

Да, а истинските артисти не убиват хлебарките. Възпяват ги (през 90-те)!

Спойлер

 

 

 

преди 23 часа, домосед каза:

Защото си гледал само Първа програма 😉

Това се дължи на факта, че в града, където е отраснал @Duke, денят е започвал по тъмно, а е завършвал със споменатата от теб.

Връзка към мнение
преди 53 минути , Goal & Boss каза:

Че какво им беше на Панаката? :blink:

Кондорките бяха по-добри... 😛 

преди 53 минути , Goal & Boss каза:

Коя песен?

Предполагам "Само двама", че е по-разпознаваема... 😉 

преди 55 минути , Goal & Boss каза:

Това се дължи на факта, че в града, където е отраснал @Duke, денят е започвал по тъмно, а е завършвал със споменатата от теб.

Да бе, а хазяйката... 😄

  • Смея се 4
Връзка към мнение
На 22.04.2021 г. в 21:45, домосед каза:

 

Аз лично с тоя филм се чувствам отмъстен. 40 години вече чакам някой да им ритне задниците на пишман-естрадните-поп-рокаджии-рабфаковци от Оркестър без име. Доживях! Мразил съм ги още отпреди да осъзная, че ги хейтя. Никога не ми беше станало ясно като как вдъхновиха публиката и станаха култови легенди. При това - с музика и концертно поведение, които за мене и тогава, и сега, олицетворяваха соца в най-неатрактивната му светлина. Все едно дънки Панака, маратонки Пирин, касетофон Респром или ... кола Жигула!

Ама чакай сега, "Оркестър без име" всъщност не е за музиката, която е само фон и свързащ елемент на историята, а филмът и героите станаха легенди точно заради характерните соц.-типажи и култовите фрази. :grin: 

P.S. Аз пък колчем го мерна, докато превъртам каналите, винаги си го доглеждам, като постоянно им суфлирам с репликите, да не вземат да объркат текста ... :biggrin:

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 21.04.2021 г. в 18:53, домосед каза:

Жигули - новата ми любима рок-група от края на 80-те!

 

 

Гледайте филма!

Току-що се връщам от прожекцията...Прекрасен филм,хубави песни и невероятна игра на актьорите!Репликите къртят...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Eric Clapton отказва да свири на места, които изискват задължително ваксинация

 

Изненадвам се, че скептиците все още не са развели като знаме тази новина. Очевидно "Бавната ръка" си има своите основания за подобни категорични изявления, но не бива да забравяме, че не са много рок звездите от неговия калибър, които могат да решават пред кого, кога и как да свирят. Обикновено това са решения в прерогативите на съответния промотър, който сключвайки договор с музиканта получава правата за организиране на концерта, включително организацията по продажба на билети и самите приходи от тези продажби. Тоест, независимите групи и изпълнители нямат думата пред каква публика ще пеят и свирят, още по-малко могат да определят правилата на залата и организатора на събитието...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Барабаниста на " Ролинг Стоунс" Чарли Уотс е починал днес на 80г.

Последните живи легенди останали в цял състав до сега....или поне не се сещам други.

R.I.P

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Медицинско чудо е, че с техния начин на живот достигна тази достолепна възраст. Рокдинозаврите станаха с един по-малко.

 

E9kjIYHWQAIxB8F.jpeg.jpg.1576414b6fa03e1cafca276578cca246.jpg

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Днес загубихме един истински джентълмен. Трудно ми е да повярвам. Мога да пиша много за Чарли, но предпочитам да припомня един от хилядите забавни моменти с негово участие, които продължават да ме усмихват...

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Бебето от обложката на албума на Nevermind на Нирвана съди наследниците на Кърт Кобейн за сексуална експлоатация на деца

 

Ищецът иска или 109 329 паунда от всеки от 15 -те подсъдими, или неуточнени щети, които да бъдат определени в процеса.

 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/kurt-cobain-nirvana-nevermind-baby-b1908291.html

Връзка към мнение
Преди 1 час, bad kid каза:

Бебето от обложката на албума на Nevermind на Нирвана съди наследниците на Кърт Кобейн за сексуална експлоатация на деца

 

Ищецът иска или 109 329 паунда от всеки от 15 -те подсъдими, или неуточнени щети, които да бъдат определени в процеса.

 

https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/kurt-cobain-nirvana-nevermind-baby-b1908291.html

Да си потърси обезщетението от Кобейн. Аман от фалш, лицемерие, рев от нарушени права и битка за пари на всяка крачка.

 

Джон Клийз от Монти Пайтън има добри попадения по въпроса:

 

https://www.theguardian.com/culture/2021/aug/24/cancel-me-john-cleese-to-present-channel-4-show-on-woke-thought

 

Важното е да опиташ да бъдеш учтив. Само че това се превръща в угаждане на най-свръхчувствиетелните хора във вашата култура, хората, които се разстройват най-лесно... Не мисля, че трябва да организираме едно общество около чувствителността на хората, които се разстройват най-лесно, защото по този начин се превръщаме едно много невротично общество.

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Интересно ми е каква ще е развръзката, но правата за снимката би трябвало да са продадени с разрешението на родители/настойници, с което казусът приключва.

Връзка към мнение

Той през 5 (че и по-малко) години пресъздава кадъра. На всичкото отгоре, на едно от последните (25 години) искал да е гол, като в оригинала, ама фотографът казал "хайде, да си с бански", сега недоволен 😄
В по-стари интервюта беше разправял, как ходил по купони на разни богаташи, които му плащали, за да скача в басейна им, докато те държали долар на въдица. Сега щял да съди ... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , stormbringer каза:

Той през 5 (че и по-малко) години пресъздава кадъра. На всичкото отгоре, на едно от последните (25 години) искал да е гол, като в оригинала, ама фотографът казал "хайде, да си с бански", сега недоволен 😄
В по-стари интервюта беше разправял, как ходил по купони на разни богаташи, които му плащали, за да скача в басейна им, докато те държали долар на въдица. Сега щял да съди ... 

Това може да се разглежда като доказателство, че е психически увреден и затова иска обезщетение 🤣

Иначе не съм си представял, че можеш да съдиш умрял човек и да искаш пари от наследниците му. Вероятно е просто шум с цел популярност, и ако дадат някой долар берекет версим.

Връзка към мнение

Със смесени чувства съм към новата песен на ABBA от предстоящия нов техен албум след повече от 40 години пауза. От една страна уж всичко си е като по старому с хармонични вокали и завладяваща мелодия с подчертано съвременно звучене. От друга страна обаче ми липсва онази магия, която превърна ABBA в символ на своето време...

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 23.07.2021 г. в 10:47, Duke каза:

Eric Clapton отказва да свири на места, които изискват задължително ваксинация

 

Изненадвам се, че скептиците все още не са развели като знаме тази новина. Очевидно "Бавната ръка" си има своите основания за подобни категорични изявления, но не бива да забравяме, че не са много рок звездите от неговия калибър, които могат да решават пред кого, кога и как да свирят. Обикновено това са решения в прерогативите на съответния промотър, който сключвайки договор с музиканта получава правата за организиране на концерта, включително организацията по продажба на билети и самите приходи от тези продажби. Тоест, независимите групи и изпълнители нямат думата пред каква публика ще пеят и свирят, още по-малко могат да определят правилата на залата и организатора на събитието...

Затова е хубаво човек да бъде внимателен с гръмките изявления...

 

Eric Clapton изнесе концерт на място, което изисква сертификат за ваксиниране против COVID-19

Връзка към мнение
преди 8 часа, Duke каза:

изнесе концерт на място, което изисква сертификат за ваксиниране против COVID-19

Жалко е, че съществуват такива места

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 3.09.2021 г. в 14:14, Duke каза:

Със смесени чувства съм към новата песен на ABBA от предстоящия нов техен албум след повече от 40 години пауза. От една страна уж всичко си е като по старому с хармонични вокали и завладяваща мелодия с подчертано съвременно звучене. От друга страна обаче ми липсва онази магия, която превърна ABBA в символ на своето време...

 

 

 

 

Не мога да кажа, че някога съм била фен на АББА, но има нещо в тази песен. 🙂

Почти всеки, с който сме коментирали, независимо от възраст и музикални предпочитания, споделя, че е реагирал емоционално в първия момент на клипа и песента. На мен ми е страшно любопитен проекта с аватарите. Хем се възхищавам на напредъка на технологиите, иска ми се да видя това шоу на живо, хем имам колебания относно моралността на това при живи изпълнители на сцена да излизат много по-млади техни аватари. Не знам дали точната дума е морал, но дали не е прекалено истинските изпълнители да са омотани в неопренови костюми със сензори, запаметяващи движенията им, за да може публиката да се радва на техните копия от преди 40 години.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.