Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Goal & Boss каза:

Елементарно, Уотсън! Ние сме endpoint на тая магистрала, при нас ще дойдат накрая.

Колко по-накрая, те не останаха членове вече. Сигурно китарата на Ангъс ще дойде за промоция на ефбет или а1. 😄

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...

Рок легендата Nick Mason, заедно със своята банда Nick Mason's Saucerful of Secrets ще посети България на 20 юни 2020 година, и българските почитатели ще имат изключителната възможност да чуят на живо най-големите хитове от ранното творчество на Pink Floyd, както и техни песни, които никога не са изпълнявани пред публика...

През 2018 година Nick Mason сформира бандата Nick Mason's Saucerful of Secrets, заедно с басиста на Pink Floyd Guy Pratt, китаристите Gary Kemp от Spandau Ballet и Lee Harris от Blockheads, и Dom Beken от The Orb на клавишни...

Турнето на Nick Mason's Saucerful of Secrets, ще бъде посветено на музиката на Pink Floyd в периода между 1967 и 1972 година...

Повече информация - в нет-а.

Събитието ще е в зала 1 на НДК. Вече се предлагат билети. Ще взема да преслушам отново старите албуми на групата.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 6 минути , VladimirK каза:

Рок легендата Nick Mason, заедно със своята банда Nick Mason's Saucerful of Secrets ще посети България на 20 юни 2020 година, и българските почитатели ще имат изключителната възможност да чуят на живо най-големите хитове от ранното творчество на Pink Floyd, както и техни песни, които никога не са изпълнявани пред публика...

През 2018 година Nick Mason сформира бандата Nick Mason's Saucerful of Secrets, заедно с басиста на Pink Floyd Guy Pratt, китаристите Gary Kemp от Spandau Ballet и Lee Harris от Blockheads, и Dom Beken от The Orb на клавишни...

Турнето на Nick Mason's Saucerful of Secrets, ще бъде посветено на музиката на Pink Floyd в периода между 1967 и 1972 година...

Повече информация - в нет-а.

Събитието ще е в зала 1 на НДК. Вече се предлагат билети. Ще взема да преслушам отново старите албуми на групата.

Страхотно! Остава и Гилмор да се домъкне някой ден, ако не - ние ще го догоним 🙂

  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Да раздвижим малко темата с любимата ми песен...

Невероятно съчетание на музика,вълшебен текст и космическия глас на Дио!А,за мъжът в черно е излишно да говорим!

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 36 минути , bad kid каза:

В тази бедствена за концертите година, ще гледам Милена след малко в кварталния парк.

Страхотно! И аз съм на БГ вълна днес😁

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Едно от любимите ми съчетания е рок-група и симфоничен оркестър!

Kiss се представят доста добре,макар и не толкова,колкото еталона(Deep Purple) и пионер(Deep Purple) в това начинание...

Супер са(Kiss),оркестъра се представя на ниво(не само с грим),а от клипа се вижда,че и австралийките са едни от най-хубавите жени на нашата планета...

Както се казва-Enjoy!

 

 

 

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Покрай обнадеждаващите новини, които идват от Обединеното Кралство, реших да поизтупаме малко тази тема от прах. Днес прочетох, че има голяма вероятност част от летните фестивали на острова да се проведат с публика. Обмисляло се вариант за присъствие само срещу представяне на сертификат за поставена ваксина, но не вярвам логистично това да е възможно да се случи. Въпреки всичко, това е обнадеждаваща новина за дайхард фенове като мен и започвам да мисля, че този път повторно изместените дати за реюниън тура на Genesis ще се състоят и в началото на месец октомври ще си спомня какво изпитах на 02.08.1992 г. Също така се надявам, че Nick Mason's Saucerful of Secrets също ще осъществят отложеното турне от миналата година и ще успеем да ги видим в НДК. Преди това обаче се очаква през месец май ФСБ да осъществят два пъти отлаганите си акустични концерта в Sofia Live Club. Въобще, надявам се нормалността в рока да започне да се завръща, че догодина чакам Roger Waters и Bruce Springsteen в Европа...

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

Аз от години се точа и чакам да стане време за Achtung Baby 30 tour...много се съмнявам да има такова поне не и тая година, ама да видим.

Връзка към мнение

А, това е повече от сигурно! Боно и Ко няма как да пропуснат да кешират по повод годишнината. Очаквам поредна кампания. Аз съм ОК с юбилейното издание, което излезе за 20 годишнината на албума и не мисля да инвестирам в следващия бокс сет. Относно евентуално турне, може би ще посетя, макар, че Joshua Tree Tour отпреди няколко години ми беше достатъчен за начесване на носталгията. А и навремето когато Achtung Baby излезе почти се бях отказал от групата...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
преди 22 часа, домосед каза:

Гледайте филма!

Задължително ще го гледам, надявам се да не е пореден опит за римейк на "Оркестър без име"...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Duke каза:

надявам се да не е пореден опит за римейк на "Оркестър без име"...

Не е римейк, реванш е!

 

Аз лично с тоя филм се чувствам отмъстен. 40 години вече чакам някой да им ритне задниците на пишман-естрадните-поп-рокаджии-рабфаковци от Оркестър без име. Доживях! Мразил съм ги още отпреди да осъзная, че ги хейтя. Никога не ми беше станало ясно като как вдъхновиха публиката и станаха култови легенди. При това - с музика и концертно поведение, които за мене и тогава, и сега, олицетворяваха соца в най-неатрактивната му светлина. Все едно дънки Панака, маратонки Пирин, касетофон Респром или ... кола Жигула!

 

Да, паралелите са преднамерени. Банда неудачници с китари си търсят късмета на морето. Две певици са в конфликт. Даже и инструментите са разпределени по същия начин - бачкаторът на баса, интелигентът на клавишните, дебелият на барабаните.

 

Обаче тук старите кучета със синята жигула ни връщат към най-романтичната вълна на бунтарския рок от перестроечните години, с чийто хъс задуха вятърът на промяната. И го правят безцеремонно със замах!

 

Има ги и Bloodrush, които спечелиха Голямото рок състезание за ученически банди с водещи Миленита и Део през 2016-та.

Има го и Васил Върбанов. Играе себе си. Топка за ръгби не е вкарал в кадър.

Има го и Николаос Цитиридис (кой? кой?).  И той играе себе си.  

А има и една цигуларка. Млада Пряма*! 

 

Ако не бяха успели, щяхме само да благославяме, че бедния Димитър Воев умря при Гредетин, а не доживя да се еснафизира като месар, хлебаркоубиец, пластичен хирург или чалгар. Или мутра-меценат. Впрочем пластичният хирург си пуска Нова генерация на касетка (!), докато скъсява носове. А сега се сещам, че имам един приятел, който се подвизаваше точно в онези рок-среди по същото време, а в някакъв по-късен момент беше записал точно хлебаркоубиец в CV-то си. Но не са го поканили за камео да обясни в светски разговор с коктейл в ръка на хубава млада жена колко дни след откъсването на главата живее тялото на хлебарката. Друг го прави. Същият, който написал КУР на стената на Концертна дирекция. 

 

Ето го целият трейлър

 

 

* Разяснение за по-младите магеланци: Млада Пряма е лирическа героиня от тийн-хита Гот е! на диско тийн-идолите братя Аргирови от тийн-годините на @домосед и @Duke. Автор на текста е Георги Минчев. По личностна характеристика тя е мадама, до която е гот да се будиш без пижама.  За сравнение - лирическата героиня на група Жигули, вече се разбра, че е Грозна

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , bad kid каза:

97-ма сте били тийнове? 🤥

Правилна забележка. Песента Гот е! е от '97-ма, но братя Аргирови бяха диско-тийн-идоли на някакво подмножество на тийн-младежта през 80-те.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 46 минути , T.E.Lawrence каза:

Айде малко олд скуул бг рок

 

 

Една от най-добрите български групи, с най-смислените текстове и с прекрасен певец! Обичам ги! 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.