Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

А едно време какви комсомолки имаше :lol: Групата (четири сестри) е от Хейстингс, графство Източен Съсекс, клипчето също е снето там :drinks:

http://www.maid-of-ace.com/about/4582082235

https://www.youtube.com/watch?v=pho4bPMpfmc

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Да повдигнем малко настронието в темата, че все пак има и живи рок звезди :)

 

Днес излезе новия албум на Foo Fighters. Ще трябва да мине през няколко слушания, но със сигурност има песни, които от първи път ти се гравират в мозъка, например тази:

 

 

За мен Foo са много специална група, защото са единствената мейнстрийм група, която следя активно и се надявам да успея най-накрая да видя на живо, защо не догодина? Всичките ми други основни групи са отдавна преминали пика си, и въпреки че много от тях продължават да мачкат, то е предимно със старите си произведения и е ясно че вървят повече към залез, от колкото да са след изгрев. Ако ги нямаше Foo Fighters щях изцяло да попадна в онази група на хората, които само говорят "тва което го слушат младите днес не е музика" и "навремето каква музика имаше" (да не цитирам и вица за гимнастиците). Което според мен не е проблем толкова на съвременната музика, колкото на това че остаряваме :) Така че благодаря специално на Foo Fighters, че все още ме държат в категорията на младежите, като продължават да създават страхотна и популярна рок музика. 

 

Покрай това си припомних и следното клипче, е как да не настръхне човек:

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 6 часа, Георги каза:

YEAAAAAAAAAAH!!!

 

image.png

 

На 22/02/2017 в 10:05, Duke каза:

Забравете за нов концерт на Уотърс в България и по-скоро мислете за "правилното" от логистична гледна точка място по време на предстоящото през 2018 г. европейско турне...

Нямаше как да издържа :–) 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 а, да, то от доста време се говори по форумите :)

 

щяло да има  presale за verified fans

За Европа страните са UK, Ireland, Germany, France, Spain, Portugal, Poland, Denmark, Italy & Holland за сега.

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Един суперфен на Ю2 се е докопал до новия албум и от сутринта го стриймва във фейсбук, доста ми харесва дотук, май е по-добър от SOI.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Купихме билети за Foo Fighters на 10 юни в Хамбург. Ако съберем тайфа ще е супер :) Билетите са малко соленички, 101 евро, но концертът ще е супер (съдейки от текущия сетлист, повече от 3 часа!), а и за мен лично са последната група, която исках задължително да видя на живо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 

Много годно и аз не успях да ги видя на живо :(

 

Но пък други любими ирландци са на сцената още :)

U2 EXPERIENCE + INNOCENCE TOUR

‘U2 coming through… U2 coming through…’ eXPERIENCE & iNNOCENCE Tour heading to Europe in August, September & October. #U2eiTour #U2SongsofExperience

Има обявени дати вече :)

Редактирано от Branko
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Специално за @Фил. Снимки от днес. С шефката и Джак Даниелс сме на изява на Crash Test Dummies в Ботаническата градина в Претория. Джак ми е сърдит, че пия бира и се прави, че не е с мене. Шефката се мярка по снимките, но ще запазя аномимността ѝ. Изпълнителите са изненадата на сезона!  Отидох от чисто любопитсво наистина ли ги има или е някаква шега/менте/пародия. Те имаха една, вярно - знакова, песен през гръндж ерата и вече повече от 20 години си изкарват хляба с турнета, в които тя си остава единственото разпознаваемо парче. А турнетата им ги водят чак от Канада по второстепенни ботанически градини (първостепенните са в Йоханесбург и Кейптаун) в Южна Африка, където феновете на въпросната песен са довели децата си на пикник и пият и пушат по-малко, отколкото когато са я чули за първи път. Което пък се отразява на остроумието на Брад Робъртс (ако предпложим, че съществува). Но запълят приятно едни неделен следобед, преди да се излял дъждът, вършат работа. Подгряваха ги Wonderboom, южноафриканска рок група от същата епоха и с подобна творческа биография: една запомнена песен.

 

P1240042.JPG.34337e8421604ffe1d42e075ce1d1f34.JPGP1240054.JPG.c0d3ea90fd338d6357f7186fdf13b122.JPGP1240059.JPG.3ba185ce58ab4456848de2b7965797c1.JPG

 

За справка:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 1 час, домосед каза:

Снимки от днес. С шефката и Джак Даниелс сме на изява на Crash Test Dummies в Ботаническата градина в Претория.

Така, така! То и без това днес на олимпиадата нямаше нищо интересно, пък и Григор, макар и да стигна финала в Ротердам, отново не успя да пребори Федерер...  ;) 

преди 1 час, домосед каза:

 Те имаха една, вярно - знакова, песен

преди 1 час, домосед каза:

и с подобна творческа биография: една запомнена песен.

Една - една, кой ти я дава. Някои и една нямат :biggrin:  Пък и в музиката не важи принципът  от римското право за боря на свидетелите ;) 

Всъщност, като видях че си ме споменал и че е в музикална тема, отначало ми хрумна че може би пускаш поздрав с някоя  a capella на любимите ми зулуски хорове или пък нещо на кака Мириам, но после се сетих, че може би не е ставало дума и не съм ти споменавал, че ги харесвам.
Както и да е, да използвам повода: 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 9/18/2017 в 15:52, Георги каза:

YEAAAAAAAAAAH!!!

 

image.png

Отново дойде време за PINK FLOYD'S ROGER WATERS - този път с US + THEM, довечера в 20:00 в Арена Армеец.

 

Това e setlist-а от концерта в Будапеща преди 2 дена (setlist. fm). Четири от песните са от албума му от 2017 "Is This the Life We Really Want?".

    Set 1:
    Speak to Me     (Pink Floyd song)
    Breathe    (Pink Floyd song)
    One of These Days    (Pink Floyd song)
    Time        (Pink Floyd song)
    Breathe (Reprise)     (Pink Floyd song)
    The Great Gig in the Sky    (Pink Floyd song)
    Welcome to the Machine     (Pink Floyd song)
    Déjà Vu
    The Last Refugee
    Picture That
    Wish You Were Here    (Pink Floyd song)
    The Happiest Days of Our Lives     (Pink Floyd song)
    Another Brick in the Wall Part 2    (Pink Floyd song)
    Another Brick in the Wall Part 3    (Pink Floyd song)

    Set 2:
    Dogs     (Pink Floyd song)
    Pigs (Three Different Ones)    (Pink Floyd song)
    Money    (Pink Floyd song)
    Us and Them    (Pink Floyd song)
    Smell the Roses
    Brain Damage    (Pink Floyd song)
    Eclipse    (Pink Floyd song)

    Encore:
    Mother    (Pink Floyd song)
    Comfortably Numb    (Pink Floyd song)

 

Забавлявайте се на шоуто!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 32 минути , VladimirK каза:

Отново дойде време за PINK FLOYD'S ROGER WATERS - този път с US + THEM, довечера в 20:00 в Арена Армеец.

 

Забавлявайте се на шоуто!

Аз ще съм там, нямам търпение:yahoo:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Естествено Us+Them не е просто концерт, а цял аудиовизуален спектакъл. Той пътува с над двадесет тира и шест автобуса и тази вечер за първи път в България ще предложи концерт със съраунд звук, като за целта ще бъдат изградени специални озвучителни кули, разположени на осем различни позиции в залата.

Общият обем на оборудването, което ще бъде окачено в "Арена Армеец", ще е над осемдесет тона.:yahoo:Ще се опитам да снимам...ако не забравя да извадя апарата от чантата:)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.