Прескочи до съдържание

Тема за рок/блус музика и производни - класически рок, арт, прог, хард, хеви, метъл, ню-уейв, алтърнатив...


Препоръчани мнения

Тъкмо преди няколко дни си говорих с приятели никога не ми се беше случвало да паркирам до нас и да не скоча моментално от колата, а да изчакам песента по радиото да свърши, беше Black Hole Sun...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

На 18-и май преди 37 години Йън Къртис слага край на живота си.

 

 

На тази дата винаги си пускам тази песен.

Редактирано от Raybeez
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Няколко снимки от концерта на Placebo в Пловдив (София според Брайън Молко) на 3 юли 2017.

Щастлив съм най-после да ги чуя на живо!

 

021.thumb.JPG.315616d0c4c9559b74d06c422e074f67.JPG022.thumb.JPG.cf0850d054cc600761beecf79c599057.JPG023.thumb.JPG.022979e953d8be05be2ab1dab4b246d1.JPG024.thumb.JPG.427094bfc3824d28453a76c782ba6ac0.JPG

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Тези, които имат билети за TRIBUNA MONTEMARIO, DISTINTI NORD OVEST, CURVA NORD, DISTINTI NORD EST и TRIBUNA TEVERE

за U2 в събота, ще участват във флашмоб какъвто се прави редовно там

 

http://www.u2place.it/u2news/coreografia-roma-2017-the-joshua-tree-choreography-2017/?p=10292

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Да споделя, че лично аз май приключих с концертите на U2. Единствено ако дойдат в София бих посетил отново техен концерт. В крайна сметка видях "моя тур", но освен всичко друго "чух" и поредната излагация на хората зад пулта. Sunday Bloody Sunday звучеше ужасяващо! Дори нискоразрядна гаражна група изкарва по-добър звук по време на концерт на поляната в южняка. Постепенно по-нататък звукът се подобри, но това не оправдава мазнята в началото. Ужасяваща пътека и втора сцена, които бяха толкова ниско разположени, че дори и сравнително близко до сцената не виждахме почти нищо по време на откриващите четири композиции, периодичните разходки на Боно по пътеката и финалния бис. Нямам идея кой гениален архитект и дизайнер е конструирал това безумие! За да завърша с негативите, включването на Elevation и Vertigo конкретно в този сетлист е престъплението на века от страна на групата и дори засенчва вече хроничната политлогорея на Боно, който набързо забрави за кого и за какво са писани Miss Sarajevo и Red Hill Mining Town. Хубавите неща се изчерпват с чудесната стилна визуализация на Корбийн за The Joshua Tree, гласът на Боно, ритъм секцията на Адам и Лари, разчупените аранжименти на Едж, но всичко останало е далеч от високата летва вдигната от групата през годините...

 

IMG_20170715_214658.thumb.jpg.02f22cc0cdc34828746125dd46f28e18.jpg

 

IMG_20170715_215154.thumb.jpg.44b933b8f93e2fdeaa563605530845c9.jpg

 

IMG_20170715_220514.thumb.jpg.453373c5a6dc026606ec449dd8a67701.jpg

 

IMG_20170715_221554.thumb.jpg.b6afc0e7a34063451ece9009ab891b8b.jpg

 

IMG_20170715_224213.thumb.jpg.2487557e370ee955b836b831dfa011c0.jpg

 

IMG_20170715_230623.thumb.jpg.5440bf406e4c578ef56a0e5b8acf8240.jpg

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Напьлно споделям мнението на Дюк.Вьпреки,че бях подготвен за нещо по посредственно от другите им турнета на които сьм бил ,не очаквах да е чак толкова все пак.Сцената беше пьлна излагация.Самата група не се раздаде, както сьм ги виждал на други концерти.От шест концерта на които сьм присьствал,360 в Дьблин остава за мен най якия им концерт на който сьм бил.Но аз все пак сьм пристрастен и пак ще им отида на концерт :) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях така след 360 в Атина, много компромисен сетлист, бяхме на бариерата пред външната сцена и вокалите на Боно звучаха като Мики Маус на хелий.  За малко да пропусна   I and E, което щеше да е голям пропуск наистина...

В края на краищата сега не отидох, най-вече защото пуснаха оставащите билети много късно, но и не ми беше много мерак, защото половината сетлист съм го слушал 5 пъти вече на живо...

В събота поне намазахте почти рекордно късно за тях начало по тъмно. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , Branko каза:

Напьлно споделям мнението на Дюк.Вьпреки,че бях подготвен за нещо по посредственно от другите им турнета на които сьм бил ,не очаквах да е чак толкова все пак.Сцената беше пьлна излагация.Самата група не се раздаде, както сьм ги виждал на други концерти.От шест концерта на които сьм присьствал,360 в Дьблин остава за мен най якия им концерт на който сьм бил.Но аз все пак сьм пристрастен и пак ще им отида на концерт :) 

360 беше еманация на мегаломанията, а като сетлист може би най-слабото турне на групата евър...

 

преди 10 минути , bad kid каза:

Аз бях така след 360 в Атина, много компромисен сетлист, бяхме на бариерата пред външната сцена и вокалите на Боно звучаха като Мики Маус на хелий.  За малко да пропусна   I and E, което щеше да е голям пропуск наистина...

В края на краищата сега не отидох, най-вече защото пуснаха оставащите билети много късно, но и не ми беше много мерак, защото половината сетлист съм го слушал 5 пъти вече на живо...

В събота поне намазахте почти рекордно късно за тях начало по тъмно. 

Интересно ми е по време на кое турне си слушал половината от сегашния сетлист на живо?

 

преди 7 минути , домосед каза:

'баси мрънкалото :bye:

Така сме ние с гайдите... :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 минути , bad kid каза:

SBS, One, Vertigo, Elevation, Beautiful Day , Pride, M.Ways , BTB Sky , WOWY , Streets -  Vertigo tour, 360, I&E

 

Ако махнеш полюциите Vertigo, Elevation и Beautiful Day ще осъзнаеш, че интегрално изпълнение на The Joshua Tree плюс 2 парчета от War, плюс две парчета от The Unforgettable Fire, плюс екстрите от Achtung Baby се изпълняват за първи път от групата и този сетлист е нещо като меката за феновете от първата генерация, какъвто например съм аз...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм от феновете на Achtung baby и нататък... :) ако толкова харесвах този албум, нямаше да пропусна.

 Ultraviolet и Bad също съм ги слушал.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз дори съм им ходил на концерт, успях да бъда на 2-3-ри ред от над 50 000-хиляди човека, а концертът мина на един дъх. Явно не всичко в този живот е пари и те не са успяли да го избавят от депресията. Днес неговия приятел Крис Корнел имаше рожден ден, той пък си отне живота преди 2 месеца...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.