Прескочи до съдържание

Книги


гост

Препоръчани мнения

Тази седмица прочетох "Наръчник за оцеляване в живота" на Беър Грилс. Щях да я прочета и на един дъх, но нямах толкова време.

 

post-1179-0-20048600-1437930194.jpg

 

Книгата е много надъхваща, много позитивна, с примери от реалния живот и пътувания на автора  и въобще страшно ми хареса. Ще взема и някоя от другите му книги да прочета, като остане време, въпреки че те предполагам ще са по-различни.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тъкмо тия дни си препрочитах откъси от книгите за детството му на остров Корфу и се смях с глас :) .

 

В момента чета "Mastering the art of soviet cooking", което, обаче, не е книга с рецепти, макар и да не личи съвсем от заглавието.

За отпуската съм си приготвила няколко приключенско-фентъзни, както и леко четиво за плажа - "Война и мир" :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Продължавам да си чета на почивки "Светът според Кларксън" и често се смея с глас на уникалния му хумор.

 

post-1179-0-66087800-1440871732_thumb.jpg

 

Не мога да се сдържа да не споделя 2 цитата с вас:

"Неотдавна на едно парти налетях на певците от момчешката група "Макфлай".

- Може ли да ми дадете автографи за сина ми? - попитах.

- Разбира се - каза един от младежите. - Но и вие ще ми дадете автограф... за баща ми."

 

"Когато кажа на някого, че тази година съм прекарал лятната си отпуска в Исландия, реакцията винаги е една и съща: "Ооо, винаги съм искал(а)  да отида в Исландия".

Ами не е трудно. Ако искате да прекарате една седмица, като киснете в топли серни извори, яздите коне с гриви като на Тоя Уилкокс и похапвате тънкоклюна кайра, трябва само да отидете до аерогарата и да се качите на самолета.

Истината обаче е, че всъщност вие изобщо не искате да ходите в Исландия, защото се досещате, че там няма как да се сдобиете със слънчев загар. А в такъв случай приятелите и съседите ви ще си мислят, че не сте ходили никъде през отпуската, и ще почнат да подозират, че нямате пари. Друг е въпросът, че ако си позволите чаша вино в Рейкявик, наистина няма да имате пари."

Вторият цитат ми легна на сърцето, защото именно се надявам да изкарам следващия си летен отпуск в Исландия (ох, дано, дано!!!).

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Обичате ли книги за магии и магьосници?  Ако да - препоръчвам "Джонатан Стрейндж и мистър Норел" на Сузана Кларк (ако не сте я чели вече, де ;) ).

 

Jonathan_strange_and_mr_norrell_cover.jp

Връзка към мнение

"Свещена билка" на Ф.Г.Хагенбек. Води се бележник с истории и рецепти на Фрида. Интересна е, красиво преведена. Принципно съм голям привърженик на темите за нея, но въпреки това не знам дали бих я препоръчала с "две ръце" .

Връзка към мнение

Обичате ли книги за магии и магьосници? 

Rumiana, обичаме, обичаме :) Благодаря за препоръката, отбелязах си я в "to-read" списъка.

 

Аз в момента довършвам "Alan Turing: The Enigma" (книгата, на която се базира филмът "The Imitation Game"). Оказа се доста голяма лъжица за скромната ми уста - твърде много математика за прост биолог като мен :lol:

Връзка към мнение

Съфорумка ми препоръча Шантарам и съм адски впечатлен колко точно книгата успява да пресъздаде "what the f**k!?!" моментите, които човек изживява по сто пъти на ден там. Хем роман, хем пътеводител, много е увлекателна. Казаха ми, че Down Under на Бил Брайсън е подобна, но за Австралия, и я издирвам. Някой ако я е чел да сподели впечатления :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Вещици в чужбина" - Тери Пратчет

 

Това е в момента книжката която чета и много се забавлявам. Препоръчвам я горещо на всеки, който иска да разпусне :) 

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Тази седмица прочетох "Наръчник за оцеляване в живота" на Беър Грилс. Щях да я прочета и на един дъх, но нямах толкова време.

 

attachicon.gif184780_b.jpg

 

Книгата е много надъхваща, много позитивна, с примери от реалния живот и пътувания на автора  и въобще страшно ми хареса. Ще взема и някоя от другите му книги да прочета, като остане време, въпреки че те предполагам ще са по-различни.

На мен ми я подариха, иначе, въпреки че понякога се заглеждам в предеванията му, не бих се навила да си я купя. Останах много приятно изненадана от това, че всъщност това до голяма степен е философска книга. Житейският опит на Беър събран в една книга. Другите му не съм ги чела -) Иначе, по темите с любимите книги - чета всичко, което ми е интересно към определен момент. Обожавам Пол Дохърти и Патриша Корнуел. Освен че са интгригуващи и от тях може да се научи много, историите за убийства винаги ми напомнят колко крехък е животът и как трябва да сме благодарни за всяка минута.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Последно четох книгата на Антъни Бурдейн - "Приключенията на готвача":

post-1179-0-08630800-1453237810_thumb.jpg

Сдобих се с книгата, като всъщност влязох да купя книга за подарък, но като попаднах на тази и особено като прочетох надписа на гърба "Тази книга не е за вегетарианци", си казах, че е точно за мен.

Уви, голямо разочарование, въпреки големите ми очаквания!

Над 80% от книгата разказва за готвене, а не за пътешествия. И то с такива подробности, че направо заспивах от скука... Добре че от време на време се споменава нещо и за някоя друга дестинация.

Освен това авторът ми се видя доста слабо информиран. Все пак той разполага с доста по-големи финансови ресурси и има екип зад гърба си, а пише, че бил чул за някакво много добро кафе, което се правело с помощта на нещо като лисица - все пак става дума за най-скъпото кафе в света, животинчето не е просто някаква лисица, казва се цибетка... А и в една от главите, описваща приключенията му в Камбоджа (май) споменава как се запознал с българина МишА. Аз за такова българско име не съм чувала...

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В момента съм на вълна Агата Кристи. Чета всичко, което намеря като електронна книга от нея. Велика е, няма две мнения по въпроса!

И аз съм фен, изчела съм доста неща. В момента чета Карибска Мистерия :)

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз съм фен, изчела съм доста неща. В момента чета Карибска Мистерия :)

 

Обичам я тази жена! Книгите ѝ де, защото самата нея няма как да познавам  :lol:  :rolleyes:  :P

 

Свалям ги от читанка и за около 2 месеца 30-40 от книгите ѝ на един дъх прочетох жалко, че само 80 и няколко написала жената ;-)

 

В момента съм на Три слепи мишлета и други разкази  :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Обичам я тази жена! Книгите ѝ де, защото самата нея няма как да познавам  :lol:  :rolleyes:  :P

 

Свалям ги от читанка и за около 2 месеца 30-40 от книгите ѝ на един дъх прочетох жалко, че само 80 и няколко написала жената ;-)

 

В момента съм на Три слепи мишлета и други разкази  :)

Леле, колко бързо четеш! Аз ги чета от 15 години и сигурно съм прочела около 40.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Преди седмица, докато си гледах поредния епизод на сериала "Mr. Selfridge", видях, че сериалът е на основата на книга. Та в момента чета "Shopping, Seduction & Mr Selfridge"

Връзка към мнение

Имам разностранни интереси и обикновено чета една книга с по-тясна насоченост и една за разтоварване. Та в момента - "Богините във всяка жена" на Джийн Болън и се разтоварвам със "Срещи с Буров" на Памукчиев. Любими цитати от последната:

 

"Хората не се променят, не се превъзпитават. Те само чистят мъничките, сухи клонки по стъблото на вековния дъб, а големите клони и дънера си остават същите."

 

Това особено ми допада: "Народът е с всеки, който държи калъча. Народът е стадо. Той слуша само гласа на пастира, който държи сопата и който храни кучетата. Това е народът. Народът се лута, чака някой да го поведе и да му каже „свободен си”. Световната практика е такава – няма управия без сопа, въже и остен."

 

"Хората, които трябва да осъществяват хубавата идея, се покваряват само за половин година. И най-хубавата идея може да се провали, когато няма кой да носи знамето. Знаменосец става не човекът, който крои дълбоки планове и мънка, когато говори, а който решава бързо, смело и говори сладко." :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, то това е за сметка на съня през нощта :lol:

Та тази Карибска мистерия нещо хич не ми върви. Онази вечер, към 10:30 беше и викам, чакай да почета малко. В момента в който хванах книгата и я отворих и ми се приспа... И това беше :). А ще трябва да я връщам скоро, че е от библиотеката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Съфорумка ми препоръча Шантарам и съм адски впечатлен колко точно книгата успява да пресъздаде "what the f**k!?!" моментите, които човек изживява по сто пъти на ден там. Хем роман, хем пътеводител, много е увлекателна. Казаха ми, че Down Under на Бил Брайсън е подобна, но за Австралия, и я издирвам. Някой ако я е чел да сподели впечатления :)

 

Другото име на книгата е In a Sunburned Country, така е била издадена в САЩ.  Мисля, че я има в известните торент сайтове (не български)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Бик Брайсън мога да препоръчам Кратка история на всичко и Къщата. Много приятно четиво и даже справочник. Непрекъснато изникват непознати факти и случки от историята, но са написани доста лежерно и незатормозяващо :)

Връзка към мнение

Аз ви препоръчвам да прочетете,книгата  със разкази на Мирослав Пенков  На Изток от Запада .А в момента чета Погребани в небесата на Питър Зукерман и Аманда Падоан.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Та тази Карибска мистерия нещо хич не ми върви. Онази вечер, към 10:30 беше и викам, чакай да почета малко. В момента в който хванах книгата и я отворих и ми се приспа... И това беше :). А ще трябва да я връщам скоро, че е от библиотеката.

 

Чета книгите, качени в читанка. В случай, че не ти е проблем четенето на екран можеш от там да я довършиш ;)  Няма и за срокове за връщане да се притесняваш  :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Тъй като съм пленена от една трилогия, свързана с откриване на загатки по различни кътчета на света, тайни и спасяване на света, искам да ви я препоръчам. Автора е Матю Райли, книгите са "Седемте смъртоносни чудеса", "Шестте свещени камъка" и "Петимата велики воини".

Редактирано от nataly_2003
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.