Прескочи до съдържание

Книги


гост

Препоръчани мнения

Не завиждай, Заро, ще ти услужа! Има една много удобна печатна грешка - чудесно алиби, ако решиш да готвиш гъбки ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Ох,простете за нашето невежество, Вий сте в друга орбита! :)))

В тази на изкуството :)))))

А пък ний сме още за трети клас :(((

Особено таз последната, в превод от френски :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента чета ето това:

 

48130.jpg

 

И много благодаря на бай Добри за препоръките за исландските автори. Изобщо не познавам този тип литература и ще ми е интересно да я открия.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И малко зарибявка по приключенски заглавия на пътешественици, които буквално ми изпиха акъла:

 

"Под юртите на Монголия със синовете на степта" - Марк Ало

MONGOLIA_2-500x750.jpg  

 

и

"Зовът на далечния север - 7000 км. от Отава до Арктика" - Ким Хафез

Unghalak_Korica1-500x750.jpg

 

Сега захващам

"Монасите маратонци от планината Хией, Япония - 1000 дни по склоновете на смъртта" - Джон Стивънс

marathon_monks_vakon-500x750.jpg

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз в момента съм на това:

 

attachicon.gifContact_Sagan.jpg

 

Aз я четох след като вече бях гледал филма. Леко са променили някои неща във филма, но и той и книгата са ми сред любимите.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Последната истински увлекателна и интересна книга, която прочетох беше на Анри Шариер - Пеперудата. Научих за нея, тук от форума.  :rolleyes: 
 
Сещате ли се за други подобни книги, които са ви харесали. 

 

Някакви идеи от ваша страна ?

 

ПС. Сега търся да се сдобия с Шантарам на Грегъри Робъртс. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз в момента съм с две: Изабела Шопова " На запад от рая" за живота й в Австралия и

"Ламата на петте мъдрости" от Александра Давид-Неел Лама Йонгден. За любителите на Тибет ще представлява интерес. Живота на Александра Давид-Неел (1868-1969) е като сюжет от приключенски роман. На 18 год. французойката е вече масон, на 23 г., преоблечена като мъж, става член на будистка секта, зарязва съпруга си и перспективите за бляскава кариера и поема към непознатите и далечни земи на Тибет. На 50 год. става първата жена с ранг на лама, на 100 год. е кавалер на Почетния легион.


Последната истински увлекателна и интересна книга, която прочетох беше на Анри Шариер - Пеперудата. Научих за нея, тук от форума.  :rolleyes: 
 
Сещате ли се за други подобни книги, които са ви харесали. 

 

Някакви идеи от ваша страна ?

 

ПС. Сега търся да се сдобия с Шантарам на Грегъри Робъртс. 

Продължението на "Пеперудата" е следващата му книга "Ва банк"post-4537-0-26719400-1486933253.jpg



ПС. Сега търся да се сдобия с Шантарам на Грегъри Робъртс. 

 

Има я в Читанка-та.

 

Редактирано от Георги
моля, без директни връзки към читанка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тия дни в Читанка-та публикуваха "Записки от един малък остров“ на Бил Брайсън - обиколката му на Англия.

Редактирано от cck
редактирана връзка
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря, "Записки от един малък остров“ на Бил Брайсън я има в Orange и ще си я взема.

 

А някой чел ли е хубава книга за Виетнам или Камбоджа ? Предстои ми пътуване до там април месец, живот и здраве, и искам да попрочета за културата там. 

Връзка към мнение

Нелсън Демил (Nelson DeMille) На север, Up Country (2002)

Извън конкретното действие (военно разследване) научих много за Виетнам и Виетнамската война - както винаги спорът е Севера и Юга на самия Виетнам. Добре се разбират различните култура, икономика, народопсихология, бит, традиции, политика, отношение към другия свят. Има и много описания на природа, загубени в джунглите селца, модерни курорти (Заливът Ха Лонг), съвременни градове. Освен това Нелсън Демил пише увлекателно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Прочетох "Първите седем" на алпиниста Боян Петров. Взех книгата, защото самият човек е интересен за мен и не останах разочарован от написаното, беше ми интересно да погледна през неговите очи и да видя колко силен може да е човешкия дух, както и какво означава да ти се наложи да се откажеш на метри от заветната цел, но да вземеш това нелеко решение и да се върнеш друг път и да покориш и този връх.

 

И сега започвам (щом натисна бутона Публикувай :) ) "Тонгкат разгул от разкази" на Петер Верхелст и честно казано не знам какво да очаквам

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много обичам да се разхождам в някой любим град, в който нямам никакви спешни и неотложни задачи да обикалям туристически забележителности, да сядам по кафенетата и да си чета книжка, в която действието се развива във въпросния град. Париж е един добър пример за такъв град, а The Ways Of The World на Робърт Годард е едно добро четиво. В криминалните истории на този автор винаги има някаква историческа тайна и някаква ситуация, която аха-аха и да обърне световното развитие или най-малкото да нанесе значими корекции на политически карти, каквито ги знаем. Но точно тогава се намесват убийците, а когато тайната се разкрие, вече е късно. В тая книга цялото действие се развива в избрания исторически период - мирната конференция в Париж след края на Първата световна война. Замесени са честни и нечестни типове, лоялни дипломати и предатели от няколко от основните делегации - Англия, САЩ, Франция, Япония. Руското участие не представлява болшевишката власт, а напротив. А германското е съвсем задкулисно. Има, разбира се, и cherchez-la-famme момент. Les-fammes по-точно. Главният герой е английски военен летец, втори син на убития дипломат. След войната не му предстои очевидна кариера, защото никой не си представя, че авиацията би могла да има приложение и в мирно време, а цялото имение на баща му е останало за брат му (ключовата дума в английската традиция е примогенитура). И така му остава цялото време на света да си разследва из Париж това, което всички освен майка му искат да бъде потулено. Тя и майка му не обещава, че няма иска да се потули, но чак след като си задоволи любопитството. А и току виж изскочили и някои ценни артефакти, не описани в наследството. Убийството (дефенстрацията) става на кръстопътя Вавен, който днес се нарича Пикасо, но ъгълът на пресичане на булевардите Монпарнас и Распай не се е променил през последните 98 години. Убийствена обаче е цената на бирата в кафенетата с гледка към фаталната мансарда - 11 евро за пинта. Но ако свърнеш по улица Дьоламбр и часът е някъде между 3 и 7 след обяд, като нищо можеш да си намериш happy hour за 4 евро пинтата кроненбур в идеален за читалня празен декадентско-артистичен бар, в който единствена компания ти прави обядващият в ъгъла рошав младеж с брада. Той го играе барман, но умът му очевидно e отнесен в търсенето на жена/жени по телефона и тялото се готви да го последва, веднага щом налее бирата. Така шансовете да си прекарате времето съвсем сами с приключенията на Макс в уютния ретро-бар-читалня се увеличват. Други адреси, на които се случават случки в романа, и които могат да се отметнат с кратки спирки за кафе и макарони са - авеню Клебер, църквата Александър Невски, паркът Монсо, рю де Пирамид 33, дирекция на полицията на остров Сите, катедралата Нотр Дам, външното министерство на ке д'Орсе. Специално внимание да се обърне на линия 1 на метрото. А ако ще пътувате обратно за Лондон, за да инспектирате и тамошните замесени в действието адреси, можете да хванете влака за Кале от гар дю Нор. Лично аз отклоних тази идея и, стигнал до развръзката, останах на френско-българска вълна с подбрани гозби, вина и сирена у приятели край самия Париж. Лошата новина е, че развръзката не развърза всички възли, а ме насочи към следващи два романа от трилогия. В които действието няма непременно да се развива във Франция.

 

post-247-0-15219800-1487585859_thumb.jpg

post-247-0-36500900-1487585857_thumb.jpg

post-247-0-56928900-1487588846_thumb.jpg

 

P.S. Панорамното селфи през огледален глобус няма абсолютно никаква връза с романа  :) 
 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Я, да си пусна една препратка тук към друг постинг на тема "книги": 
 

http://magelanci.com/topic/4069-южна-африка-разбъркано-дневниче/?p=202277

Връзка към мнение

В момента чета ето това:

uaj-i-ti4aj-196x300.jpg

 

Като цяло е интересна, за живота на Скот Юрек, който е легенда в дългото бягане. Освен за живота му, става дума и за психологията на тичането или по-скоро за гоненето на цели, които в началото изглеждат невъзможни. Волята, като причина за напредък. Наред с това, дава чисто практически съвети как да тренираш, как да подобриш ефективността на движенията си, кое как влияе на организма - като яло занимателно четиво за свободното време.

 

Повече инфо:

http://www.vakon-bg.com/yaj-i-tichai.html

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

196947z.jpg

Аз чета това и ми е безкрайно интересно, лошото е че трябва да се чете на порции. Няма пътешествия, но има знакови българи- за някои е писано много, за други е мълчано много. Всички те - част от нашата история.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В момента чета Страхът на мъдреца от Патрик Ротфус. От поне 6 месеца не съм попадала на по-интересно фентъзи, чета даже докато си мия зъбите и преди първото си кафе сутрин. И ще ползвам темата да попитам някой разполага ли случайно с втората част? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Че "Страхът на мъдреца" не беше ли точно втората част на трилогията за хрониките на кралеубиеца, а третата още не е написана, доколкото знам. Определено е една от най-силните творби в жанра.

Аз съм ги чел само на английски в електронен формат, но не знам, дали ги пазя някъде.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Че "Страхът на мъдреца" не беше ли точно втората част на трилогията за хрониките на кралеубиеца, а третата още не е написана, доколкото знам. Определено е една от най-силните творби в жанра.

Аз съм ги чел само на английски в електронен формат, но не знам, дали ги пазя някъде.

 

Ами явно е издадена в 2 части в България. И втората ще бъде достъпна в читанка през 2018.  Щом си я чел и оценяваш, започвай да препоръчваш и други :) Предпочитанията ми са да няма меле през половината книга.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ами явно е издадена в 2 части в България. И втората ще бъде достъпна в читанка през 2018.  Щом си я чел и оценяваш, започвай да препоръчваш и други :) Предпочитанията ми са да няма меле през половината книга.

Това ми напомня за първите три части от поредицата на Робин Хоб за придворния убиец - най-любимото ми фентъзи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.