Прескочи до съдържание

Книги


гост

Препоръчани мнения

Четенето на книги е като пътуване.Понякога е дълго,друг път захвърляш четивото като вестник от соц-а.Никога не съм прочела  нито един пътеводител.В момента препрочитам  Дж. М. Кутси. "Живот и страдание на Майкъл К."  Разказва се за пътуване..на една личност,на човека без фамилия..и все пак е пътуване..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Този брой ми е горе-долу набор, ще си чета една статия за Джейн Гуудал и нейните шимпанзета преди лягане ;)

post-7788-0-10043500-1488926386_thumb.jpg

Редактирано от примкаря
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Юлияна Антонова-Мурата – авторката на книгата „Моши моши, Япония“, за тези които не са разбрали още.

Моши Моши Япония ме върна в Япония и ме разчувства, и аз така усетих хората, културата и страната! За разлика от трагичния опит са писане на сина на Марко Семов(Отново за Япония като за Япония или нещо от сорта) която не можах да преглътна преди година и я повърнах........още ми се повдига като се сетя за пост ком-гръндж описанията във втората която споменах. А последно четох за пореден път Фермата на животните на Оруел в самолет на катарците после една от историите на П.Г Удхаус пак в самолета, и се хилех идиотски без притеснения :)

Редактирано от Low rider
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

190207.jpg

Препоръчаха ми това и се захващам да го чета. 

 

Бенгт Даниелсон е един от екипажа на Кон Тики. Във връзка с това, ти препоръчвам и книгата на Тур Хейердал "Кон Тики - Със сал през южното море". Ето как се включва в експедицията:

 

"… съобщаваха, че една шведско-финландска научна експедиция приключила проучванията си сред индианците в джунглата около Амазонка. Двама от шведските участници в експедицията край Амазонка продължили с кану по реката до Перу и току-що пристигнали в Лима. Единият от тях бил Бенгт Даниелсон от университета в Упсала. Щял да прави проучвания сред планинските индианци в Перу.

... Влезе висок, загорял мъж в тропическо облекло и когато свали белия си тропически шлем, стори ми се, че пламтящата му червена брада е обгорила лицето и опърлила косата му. Личеше, че този човек идва от джунглите, но мястото му е в университетска аудитория.

— Бенгт Даниелсон — представи се той.

„Вероятно е чул за сала“ — помислих аз и го поканих да седне.

— Току-що чух, че смятате да пътувате със сал — каза шведът.

„И ето че идва, за да обори теорията ми, защото е етнолог“ — реших аз.

— И ето че идвам да ви попитам дали може да дойда с вас на сала — каза шведът. — Интересува ме теорията за преселението.

Не знаех нищо за този човек, освен че е учен и че току-що е пристигнал от черната джунгла. Но когато един швед има кураж да тръгне с петима норвежци на път със сал, сигурно не е от страхливите. А дори и внушителната му брада не можеше да прикрие кроткия му нрав и добродушен хумор.

Бенгт стана шести в компанията, тъй като мястото все още беше свободно. Освен това той единствен между нас говореше испански…"

 

Доколкото си спомням, той се връща в Полинезия (архипелага Туамоту, един от островите е Рароя) няколко години след експедицията Кон Тики, за антропологически проучвания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Здравейте. Нова съм във форума, разучавам го и се включвам в темите, които са ми най-на сърце ;) . Другите ги чета, когато имам възможност. С няколко думи - обожавам да чета. Не мога да не чета. Е, има и такива случаи, но това означава само, че нещо не ми е добре. В момента чета "География на блаженството" на Ерик Уайнър.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Бенгт Даниелсон е един от екипажа на Кон Тики. Във връзка с това, ти препоръчвам и книгата на Тур Хейердал "Кон Тики - Със сал през южното море". Ето как се включва в експедицията:

 

Много, много благодаря :)

Връзка към мнение

Не знам дали е за тук или за темата за хвалене, но днес си подарих книга, която се надявам да ме заведе далеч на север. Ако някой вече я е прочел, ще съм благодарна да сподели впечатления.

 

post-282-0-42646200-1489604689.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нишки на съдбата, Мария Дуеняс. Всъщност, това беше едно лирическо отклонение, което така ме потопи в Марко (Тетуан и Танжер, където не съм стъпвал), Испания - Мадрид, и Португалия - Лисабон, че.... ми се стори като пътеводител на моменти  :lol:

 

Иначе - започвам третата част на поредицата Мистър Мерцедес от Стивън Кинг.

Връзка към мнение

Ох, на Батя! Жъ я скъсам . . . от четене! В началото на деветдесетте, в учебника Cambridge Advanced English в гимназията, имаше цял урок посветен на книгата, та в събота в една антикварна книжарница настръхнах от кеф като я зърнах  :lol:

 

post-7788-0-71315700-1490209407_thumb.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Снощи пристигнах в родния ми Добрич и първата ми работа беше да се заровя в библиотеката, юлският брой от 1980та година, наричам го Българския брой, определено е перлата в колекцията  ми от стари НГ списания.:wub:

 

DSCF2816.thumb.JPG.0916c8cbf0185269af1cd3da15d5f091.JPG

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 10.03.2017 г. в 13:58, daf7 каза:

Здравейте. Нова съм във форума, разучавам го и се включвам в темите, които са ми най-на сърце ;) . Другите ги чета, когато имам възможност. С няколко думи - обожавам да чета. Не мога да не чета. Е, има и такива случаи, но това означава само, че нещо не ми е добре. В момента чета "География на блаженството" на Ерик Уайнър.

Подариха ми преди два дни "География на блаженството.И започвам да  я чета и аз.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Осмелявам се да представя тук новооформения на сайта goodreads Домоседски читателски дневник: цък

 

Съдържа коментари по подборка от книгите, които са ми привлекли вниманието от 2012-та насам.

Нямаше да е Домоседски, ако действето в повечето от тях не се развиваше само у дома.

 

Примери:

(внимание: само малка част са пътеписи :dancing: и не всички имат издание на български  :()

 

Нова Зеландия

 

Индия

 

Ки Уест, Флорида

 

Южна Африка (много повече от една)

 

Шотландия

 

Сърбия, 1996

 

Ню Йорк, 1746

 

Перу

 

Лондон W1

 

Тринидад (без Тобейго)

 

Конго

 

Малайзия

 

Китай

 

Того (и цяла Западна и Централна Африка)

 

Запазвам си правото да повдигам темата с нови сводки от тоя блог в бъдеще

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 25
  • Браво 1
Връзка към мнение
40 minutes ago, домосед said:

Осмелявам се да представя тук новооформения на сайта goodreads Домоседски читателски дневник: цък

 

Съдържа коментари по подборка от книгите, които са ми привлекли вниманието от 2012-та насам.

Нямаше да е Домоседски, ако действето в повечето от тях не се развиваше само у дома.

...

 

Иска ми се да натисна няколко пъти "Like"-a :):):) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 7 минути , Алекс каза:

защото е единствената с рейтинг 5:)

:dancing::dancing::dancing:

 

Може и да не е съвсем единствената, но е един добър избор ;)

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
7 minutes ago, домосед said:

:dancing::dancing::dancing:

 

Може и да не е съвсем единствената, но е един добър избор ;)

 

 

Аз други с 5.00 не видях :) Но може да не съм се ориентирала.

Връзка към мнение
В момента, Алекс каза:

Аз други с 5.00 не видях :) Но може да не съм се ориентирала.

Всъщност не знам къде си гледала, защото нея я няма в читателския дневник, който цитирам тук.

Виж, в писателския, може и да я има :)

Връзка към мнение
8 minutes ago, домосед said:

Всъщност не знам къде си гледала, защото нея я няма в читателския дневник, който цитирам тук.

Виж, в писателския, може и да я има :)

Стана сложно :) видях я на view all my reviews.

Връзка към мнение

В тоя ред на мисли не е ли дошло вече времето за продължението на "От Карабах до Калахари" ?

Нещо като том 2 или избрани случки от Пътя? ;)  

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ама ти ли си авторът? Каква издънка от моя страна :) Засрамих се. Сега вече наистина ме заинтригува. Само защо така няма електронен вариант.

Връзка към мнение
преди 1 час, Polina каза:

В тоя ред на мисли не е ли дошло вече времето за продължението на "От Карабах до Калахари" ?

Нещо като том 2 или избрани случки от Пътя? ;)  

И аз това попитах на софийската сбирка, но отговор така и не получих :girlwacko:

Връзка към мнение

В момента съм на Кон-Тики (Със сал през южното море).

Много, много добра. Чак се чудя как я чета чак сега.

След дългия и изтощителен великденски ден в Гърция всички заспаха, а аз останах на пост.

Книжлето тей ме грабна, че бяхме на косъм да пропуснем великденската литургия. Добре, че църквата беше на 200 метра, иначе щях да бъда разжалван :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.