Прескочи до съдържание

БДЖ - общи въпроси


Препоръчани мнения

преди 22 часа, dimitrov6 каза:

Отговориха ми

И писмено. Уж имало 7 правостоящи,които  не искали да седнат на свободните места. Но такива места нямаше,освен  в първа класа. 

20230427_145525.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 10 минути , epetkov каза:

Интересно впечатление прави полето с актуална информация вдясно от чудесната новина. Там са изброени над 20 закъснения само за днес по 20, 45, 106 минути, а някои влакове въобще не са успели да съберат силици като за петък и да отпътуват...
И някак на този фон иновацията с вайбър ми се стори леко налудничава и забавна. :biggrin:

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 6
Връзка към мнение
В момента, Argentique каза:

Интересно впечатление прави полето с актуална информация вдясно от чудесната новина. Там са изброени над 20 закъснения само за днес по 20, 45, 106 минути, а някои влакове въобще не са успели да съберат силици като за петък и да отпътуват...
И някак на този фон иновацията с вайбър ми се стори леко налудничава и забавна. :biggrin:

Днес се запали вагон на жп гара Варна при композиран влак за София, но още без да са започнали да се качват пътници, та ситуацията там със закъсненията е извънредна.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
  • Замислям се 3
Връзка към мнение
преди 51 минути , Argentique каза:

И някак на този фон иновацията с вайбър ми се стори леко налудничава и забавна. 

Да, но преди не можехме да научаваме за закъсненията на БДЖ чрез чат-Бот.  Сега вече ще можем! :biggrin: :biggrin: :biggrin: :biggrin:

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, master_of_germs каза:

та ситуацията там със закъсненията е извънредна.

Как да е  извънредна?  В реда на нещата си е да се запали някой вагон или влак на БДЖ  да закъснее.  :biggrin:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Още причини за някои закъснения напоследък. 

Снимката е от Добрич от вчера. Не е моя. Сутринта ги нямаше вече, пристигнах си по разписание...

Но подобна картинка напоследък виждам редовно по разни гари в Северна България.

Screenshot_20230520_092541_Facebook.jpg.94294d96cb9f5a3b72126fce52d44fc7.jpg

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 16 часа, epetkov каза:

Да не стане като ДСК, звъниш по телефона и роботът ти говори различни неща.

Ти го питаш едно, то ти казва друго 😀

  • Харесвам 1
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На 6.03.2023 г. в 15:55, master_of_germs каза:

За първа класа не, за "експреси" да.

Сега минах през гара "Подуяне" и разпитах за целогодишната карта. Служителката ми каза, че важи за всички влакове и класи, т.е. намалява с 50% билета и в първа класа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 42 минути , iMari каза:

Сега минах през гара "Подуяне" и разпитах за целогодишната карта. Служителката ми каза, че важи за всички влакове и класи, т.е. намалява с 50% билета и в първа класа.

Намаля и първа.

 

Screenshot 2023-05-20 at 13-17-15 Димитровград - Пловдив Разписание на влаковете БДЖ - Пътнически превози.png

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 43 минути , iMari каза:

Сега минах през гара "Подуяне" и разпитах за целогодишната карта. Служителката ми каза, че важи за всички влакове и класи, т.е. намалява с 50% билета и в първа класа.

Мисля, че би трябвало да е както за спалните вагони. Тоест, намалява ти с 50% базовата тарифа, която е за втора класа. А добавката за място в първа класа си я доплащаш в пълен размер, така както към билета за съответната класа се доплаща за легло в спалния вагон.

П.П. Точно това показва и скрийншотът в горното мнение. Цената за първа класа се намалява с 50% от тарифата за втора класа.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 34 минути , master_of_germs каза:

П.П. Точно това показва и скрийншотът в горното мнение. Цената за първа класа се намалява с 50% от тарифата за втора класа.

Да, правилно, сега видях разбивката и за други влакове.

Виждам, че пак са се появили влаковете до Бургас за под 6 часа.Останала съм с впечатлението, че пътуваш редовно по линията. Какви са твоите наблюдения, има ли много закъснения? Преди години се движеше експрес, сега не го виждам в разписанието или пътува само в определени дни?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

 Какви са твоите наблюдения, има ли много закъснения? Преди години се движеше експрес, сега не го виждам в разписанието или пътува само в определени дни?

А, супер! Значи е приключил ремонтът. Предният уикенд си беше все още за около 6 часа и половина. Малко беше тегаво, понеже като ми закъснее следобедният влак  с десетина минути (миналия месец ми се случи), изпускам последния градски автобус. Обаче сега си сцепи минутата, както обичайно. Бих казал, че в поне 80% от случаите съм пристигал по разписание.

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Колеги, въпрос по повод спални вагони Бургас-София-Бургас. Уж пише че се продават 30 дена предварително, влизам в онлайн системата и места има до 14 юни (17 дни предваритолно ако съм броял добре(, после изобщо никакви места не показва системата, даже седящи.

Има ли някой идея защо? Идвам с семейство с полет до Бургас и изкам да си купя билети за нощен влак 30 дена предварително. Засега само проучвам системата, полета ни е август и обикно изчислявам кога излизат в продажба и бедна взимам нужната дата. Ама тук още не мога усетя логиката на тез 17 дни. Благодаря за съветите.

Връзка към мнение
преди 13 минути , phasma каза:

Колеги, въпрос по повод спални вагони Бургас-София-Бургас. Уж пише че се продават 30 дена предварително, влизам в онлайн системата и места има до 14 юни (17 дни предваритолно ако съм броял добре(, после изобщо никакви места не показва системата, даже седящи.

Има ли някой идея защо? Идвам с семейство с полет до Бургас и изкам да си купя билети за нощен влак 30 дена предварително. Засега само проучвам системата, полета ни е август и обикно изчислявам кога излизат в продажба и бедна взимам нужната дата. Ама тук още не мога усетя логиката на тез 17 дни. Благодаря за съветите.

Само предполагам, без да съм сигурна. След 15.06 влиза ново разписание на влаковете до Бургас, може би тогава приключват ремонтите. За нощните влакове не съм гледала, интересуваха ме дневните. Преди седмица гледах, че пускат тези под 6ч до Бургас от 1.06. Отново погледнах преди два дни - пускат ги чак от 15.06., но все още не са заредени типа вагони, за да може да се избере място. Явно се бавят заради участъците в ремонт и спрямо това донагласяват разписанието.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
7 minutes ago, iMari said:

Само предполагам, без да съм сигурна. След 15.06 влиза ново разписание на влаковете до Бургас, може би тогава приключват ремонтите. За нощните влакове не съм гледала, интересуваха ме дневните. Преди седмица гледах, че пускат тези под 6ч до Бургас от 1.06. Отново погледнах преди два дни - пускат ги чак от 15.06., но все още не са заредени типа вагони, за да може да се избере място. Явно се бавят заради участъците в ремонт и спрямо това донагласяват разписанието.

Благодаря много за бързия отговор!

Връзка към мнение

Точно това е причината, днес ходих да питам. Само дето изобщо не е сигурно, че ремонтите приключват, по-скоро се планират такива между Стара Загора и Ямбол и изобщо не са сигурни за маршрутите на някои от влаковете.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

БДЖ да не са куриери. Гледах как човек качи кашон на една гара в електрическа мотриса Сименс и слезе,а товара щял да го вземе някой на друга гара. Оказа се, че багажа бил на БДЖ .

Пак има ремонти между  Стара Загора  и Пловдив  ,и хората  се извозват с автобуси между някои гари около 40 км.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 28.05.2023 г. в 18:43, phasma каза:

Колеги, въпрос по повод спални вагони Бургас-София-Бургас. Уж пише че се продават 30 дена предварително, влизам в онлайн системата и места има до 14 юни (17 дни предваритолно ако съм броял добре(, после изобщо никакви места не показва системата, даже седящи.

Има ли някой идея защо? Идвам с семейство с полет до Бургас и изкам да си купя билети за нощен влак 30 дена предварително. Засега само проучвам системата, полета ни е август и обикно изчислявам кога излизат в продажба и бедна взимам нужната дата. Ама тук още не мога усетя логиката на тез 17 дни. Благодаря за съветите.

Вече могат да се купуват онлайн билети за спалните вагони

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 7.06.2023 г. в 10:21, master_of_germs каза:

Вече могат да се купуват онлайн билети за спалните вагони

Но не и за седящи места (?!?!), за другата неделя става въпрос...

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Иван Попов

БДЖ пуска два допълнителни нощни влака до Бургас

orig.jpg?_=1687958941

Два допълнителни нощни влака ще пътуват през летния сезон от София до Бургас през Подбалканската железопътна линия и в обратното направление, както и от Горна Оряховица до Бургас през Шумен, Карнобат и в обратната посока, съобщават от БДЖ.

Композициите на тези влакове ще се движат от 30 юни (петък) между София и Бургас, и от 1 юли (събота) между Горна Оряховица и Бургас. По този начин БДЖ се стреми да осигури още възможности за придвижване във връзка с повишения интерес към пътуване с влак до морските градове през лятото.

 

Допълнителните нощни влакове ще се движат със следното разписание:

  • Бързият влак № 3687 от София за Бургас ще потегля от Централна гара София в 23:40 ч. и ще пристига в Бургас в 06:22 ч.;
  • Бързият влак № 3686 от Бургас за София ще тръгва от гара Бургас в 22:50 ч. и ще пристига в София в 05:20 ч.;
  • Бързият влак № 2687 от Горна Оряховица за Бургас ще заминава от гара Горна Оряховица в 00:50 ч. и ще пристига в Бургас в 06:12 ч.;
  • Бързият влак № 2686 от Бургас за Горна Оряховица ще тръгва от гара Бургас в 23:25 ч. и ще пристига в София в 04:35 ч.

 

За повече инфо тук.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Онзи ден хванахме нощен влак посока Пловдив от Искърско шосе и понеже пак нямахме билети, а касата беше затворена (работи до 22), ни продадоха във влака без глоба. 
Само че ми светна в последния момент, че вече е лято, а влаковете за морето са претоварени, да не се наложи да стоим на един крак някъде (не че не съм стояла, ама да речем последно е било '98 година, а сега просто ще лежа нейде в хотел в София – глезотии, разбираш ли). Та влизаме във вагона първа класа, защото в друг не пътуваме заради ромското население – вътре митинг, места почти няма. Но си намираме едно празно купе със спящ младеж, а аз отивам при кондуктора да му се обадя, че сме безбилетни. Минавам през двата второкласни вагона – къде празни купета, къде цели цигански фамилии пият ракия от шише по голи тумбаци... та първа класа се оказва в пъти по-претоварена. Кондукторът  ми дръпва реч защо ходя в Гърция на море :biggrin:, но в крайна сметка си ни праща в същото девето купе (с места, започващи с 9) и казва, че за там билети от гарите не продавали.
Така че ако случайно някъде закъсате без билети и места – девето купе е вашата дестинация.   :biggrin:
П.П. Влакът пристигна в Пловдив десет минути по-рано от разписанието... БДЖ са пълни с изненади, както винаги. :biggrin:
 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Нощните влакове са друга бира.Само роми,ненормални. Преди  2 седмици един пътуваше за Хасково  с прекачване в Димитровград, обаче първият  влак закъсня с 10-15 минути и по разписание  изтърваше връзката. Като почна да кълне БДЖ,Асен  Василев,но в крайна сметка другия влак чакаше и го хвана. Контрольорите слушаха,но си седяха в първото купе. Мислех да им кажа да повикат полиция на гарата.

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , dimitrov6 каза:

Нощните влакове са друга бира.Само роми,ненормални. Преди  2 седмици един пътуваше за Хасково  с прекачване в Димитровград, обаче първият  влак закъсня с 10-15 минути и по разписание  изтърваше връзката. Като почна да кълне БДЖ,Асен  Василев,но в крайна сметка другия влак чакаше и го хвана. Контрольорите слушаха,но си седяха в първото купе. Мислех да им кажа да повикат полиция на гарата.

Подобна циганска ситуация преживях преди 5-6 г. в теснолинейката Септември-Добринище, когато държах да се насладя на приятно пътуване през красивата местност, за трети път в годините.. Циганите пътуваха гратис и се разрази невъобразим скандал с контрольорите, които полагаха неимоверни усили да ги свалят.. Накрая се преместих в друг вагон 🚂

В сряда отскачам до Своге, с досега винаги положителен минал опит, последния път преди 6 месеца. Интересно ми е ще има ли нещо за отбелязване спрямо БДЖ 🙃

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.