Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Някой да има впечатление от Японските аквариуми, конкретно в Токио или Осака? Макар че сравненията са субективни, как са в сравнение да кажем с тези в Барселона или Лисабон, които съм посещавал /северен елен виждали ли сте :D/? По-големи ли са, по-разнообразни или .... 

Връзка към коментар

Първо, още на отиване към платформите има светлинни табла, на които са изписани следващите 4 влака с час, дестинация и вод влак (local, rapid, semiexpress, express, limited express, superexpress) - същите светлинни табла ги има и на самите платформи. Така че виждаш този в 2,38 е бавен, а този в 2.42 е експрес - значи взимаш него. На самите влакове също си пише вида влак - там където е изписана и дестинацията. Има информационни табели на платформите, които показват на коя гара по линията кой вид влак спира (на малките гари спират само бавните).

Връзка към коментар

Някой да има впечатление от Японските аквариуми, конкретно в Токио или Осака? Макар че сравненията са субективни, как са в сравнение да кажем с тези в Барселона или Лисабон, които съм посещавал /северен елен виждали ли сте :D/? По-големи ли са, по-разнообразни или .... 

Ами аз не съм била в тези в Барселона и Лисабон, но аквариумите не са никак лоши (сравнено с тези в Европа и Австралия в които съм била). Хубаво място за дъждовен ден са. И например този в Осака има огромен аквариум с тигрови акули, до него има голямо виенско колело с хубави гледки и не далеч има и музей на ретро японски и световни коли - ето ти един цял ден с много за гледане и минимално пилеене на време в път.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ще съм благодарна, ако някой от песетилите Нико Едомура ми каже мнението си. Много се изкушавам, но се чудя дали си заслужава. Всъщност дилемата е дали да е Едо-Токио музеят или Нико Едомура.

Връзка към коментар

Дискусията на темата интересни покупки и подходящите за целта места преместих в нова тема: Япония - какво да си купим и от къде? :)

 

Ushakal - не съм била в Никко и в Токио, но в Киото също има. Според мен всичките си приличат - увеселителен тематичен парк. Би било интересно и за вас и за детето, изберете си което ви е най-удобно и по път. Чак смисъл да се напасва маршрут специално за което и да е от тях няма.

Редактирано от Mary
Добавен линк.
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някой да има впечатление от Японските аквариуми, конкретно в Токио или Осака? Макар че сравненията са субективни, как са в сравнение да кажем с тези в Барселона или Лисабон, които съм посещавал /северен елен виждали ли сте :D/? По-големи ли са, по-разнообразни или .... 

 

Eто това е от Kaiyukan, в Tempozan Harbor Village, Osaka. Ние прекарахме няколко часа в него. Не съм била в аквариуми в Барселона и Лисабон, така че не мога да правя сравнения. В Kaiyukan може да видите около 15 аквариума с тихоокеански обитатели. Най-големият от тях е разположен централно, 34 метра висок, движиш се около него слизайки надолу и така имаш възможност да наблюдаваш обитателите от различни ъгли.  Там може да видите китова акула.

 v5v9k8.jpg2zqwnzq.jpg

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Току що се събуждам (6.00) и разбирам за това от ВВС...Било е снощи, в Кумамото - това е на юг, остров Кюшу. Никой нямаше планове да ходи на там, oli_mali , Tina и Tonik , lesy са съответно в Киото и Токио - на остров Хоншу. Тук нищо не сме усетили.

 

Чета, че не е било силно като магнитуд (6.4) но много плитко и по шиндо скалата (тя мери как се усеща на повърхността, а не колко му е силата в епицентъра) е било много силно. Ще дам подробности малко по-късно през деня, но съм сигурна, че всички магеланци са като мен - научили от новините.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Пряко предаване от Токио - нищо не сме усетили, добре сме. Иначе какво BBC, току-що научавам от тук. Първо Магеланци се отваря, после всичко останало. :)

Ами отварям да вида по света и у нас какво станало, че да знам какво да си общувам с магеланците. :)

 

П.С. Ето така се изпълнява натоварена програма в Япония - като се става в 6! Весело и приятно!

 

П.П. от бързане съм объркала и мястото - Кумамото, не Китакюшу !!!

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

П.С. Ето така се изпълнява натоварена програма в Япония - като се става в 6! Весело и приятно!

 

Ама какво е това излежаване и късно ставане...?  :O Ние тогава вече излизахме...  :lol:

Връзка към коментар

Радвам се, че всички са добре и не са усетили нищо. Земетресение в чужда държава, където никой не говори твоя език или дори английски си е кофти работа ("пробвал" съм го това в Перу).

 

Един конкретен въпрос. В светлината на това земетресение. Имам планове да ходя в Кагошима след около месец. Предполагам, че до тогава всичко ще се е успокоило и ще е безопасно да се пътува в този район. Или че ще е кристално ясно, че там човешки крак не трябва да стъпва (в смисъл армагедон, изригващи вулкани и т.под.).

 

Та, въпросът ми е, от къде може да се вземе актуална информация за това дали е препоръчано за пътешественици (да не казвам туристи) да ходят в този район? Препоръчително някой японски източник на английски.

Връзка към коментар
Препоръчително някой японски източник на английски.

 

Dozo!

 

За Кагошима трябва да следиш Сакураджима, че нещо се обажда напоследък (така де, той с това е известен, но напоследък повечко). Иначе сегашното земетресение бидейки плитко се е усетило много локално. Познати във Фукуока дори не са се събудили, и те като мен на сутринта разбрали. Замъкът в Кумамото е пострадал и не мисля че е разумно да се ходи до там тази година. Не за друго, но инфраструктурата ще иска оправяне а  на хората няма да им е до туристи.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Шаман, най-добре си направи алтернативен план за дните предвидени за Кагошима. План В. Линията на шинкансена е пострадала - тя минава през Кумамото за Кагошима. Ако не е възстановено движениието до месец да си имаш идея какво да правиш.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Самурайке, благодаря за информацията. Аз вече почнах да мисля алтернативни варианти. Така или иначе трябва да имам някакви алтернативи ако оня ми ти вулкан реши да изригва точно като тръгна натам :).

 

Предполагам, че този сайт има актуална информация: https://www.jrkyushu.co.jp/english/news/news_list.jsp

Редактирано от ShaMan-H_Fel
Връзка към коментар

Те японците са пружинки, и вчера казаха, че шинкансена ще бъде възстановен за Златната седмица (в края на месеца), но снощи имаше още по-голям трус :unsure: Хората се бяха евакуирали и жертви изглежда няма, но инфраструктурата е на салата. Никакво ВВС, гледам NHK на живо, репортерите са с каски. В студиото...

 

Шаман - ти си имай план, пък дано всичко е ОК и се изпълни първоначалната ти програма. :) На сайта на JR ще е най-актуалната информация за дижението на влаковете.

Връзка към коментар

Здравейте. Доколкото говорихме за програмата ние сме най-близо. От вчера в Нара. Нищо не сме усетили днес. Нито първото земетресение. Надявам се и другите да са добре. Сигурна съм. Много ми харесва засега. Поздрави в България.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Те японците са пружинки, и вчера казаха, че шинкансена ще бъде възстановен за Златната седмица (в края на месеца), но снощи имаше още по-голям трус :unsure: Хората се бяха евакуирали и жертви изглежда няма, но инфраструктурата е на салата. Никакво ВВС, гледам NHK на живо, репортерите са с каски. В студиото...

 

Шаман - ти си имай план, пък дано всичко е ОК и се изпълни първоначалната ти програма. :) На сайта на JR ще е най-актуалната информация за дижението на влаковете.

 

Аз веднага писах, но не съм се изразила достатъчно ясно. Това земетресение е много силно, но локално. Не се движат тетоничните плочи (за да се усети на голяма територия) а има активиран разлом - плитко е и на место е апокалиптично - цепи се земята, сменя се географията, но на стотина километра от там не се и усеща че клати. А на друг остров (земетресението е на Кюшу, а ние всички сме на Хоншу) ефекта му е точно такъв както и в България - гледаме новини, съчувстваме...

 

На Шаман "план В" май стана "план А". Заради инфраструкурата и факта, че за да отидеш до Кагошима минаваш през Кумамото. Не стига че не се е успокоило там и разлома продължава да се цепи (вече и в съседната префектура Ойта) ами там от снощи валят много силни дъждове, които ще направят още свлачища. Замъкът в Кумамото е тежко пострадал, както и храмът в Асо, а беше в плановете ми за това лято...

 

Шаман, предлагам ти от Хирошима да завъртиш към остров Шикоку и от там да се върнеш през Кобе и Осака. Шикоку има много красива природа. Кюшу го остави за някое следващо идване, комбинирано с Окинава и Тайван да речем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Самурайке, твоите съвети са безценни :). Кофти е, че туристическите забележителности са пострадали. Още по-кофти са пострадалите хора и инфраструктура. И така план Б (то в моя случай това е доста по-нататък в азбуката, вече минах през няколко плана преди да се спра на този, който беше план А). Шикоку ми беше в плановете преди план А, но така и не намерих нещо кой знае какво интересно там, аз съм градски човек и предпочитам да вися по градовете.

 

Не ми се искаше да правя големи размествания в програмата. Имам резервации за всички хотели и сега преправянето им вероятно ще донесе ценови негативи. Проблемът идва от това, че от Киото планът ми беше за Кагошима, а Хирошима беше на връщане. Освен това, още откакто спомена за Нинджа музея преди доста време ми се иска да го посетя. Навремето бях много запален по нинджите, даже се бях записал в една школа по бойни изкуства, в която се преподаваше нинджутсу.

 

И така ето какъв е новият ми план: Вместо да правя еднодневна обиколка на Нара си намерих място за спане (даже спестих едни 10тиан евро). Ще съм там два дни. На единия ще разгледам, на другия ще отскоча до Ига. Така ми се освобождава един ден в Киото, който още не съм измислил да правя. Преди това ще съм бил два и половина дни там. Ще се радвам да чуя твоите мисли, има ли смисъл да отделям и този ден за Киото или да мисля за някаква еднодневна дестинация - например Кобе или Осака?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.